Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
speed_kmg
Мнения: 263
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот speed_kmg » Пон 16 май 2011 18:50


Търся мнения за автомобила :)




Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот krasio00o » Пон 16 май 2011 19:02


Много слаб,а и харчи колкото 1.8 ABS.Определено бих си търсил 1.8 ,прост надежден мотор и газта му пасва идеално.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 16 май 2011 19:21


Пич, още сега ще ти кажа, че няма да получиш отговора който искаш!
Поради простата причина, че никой от форума не е карал такъв двигател!
Аз имам АБД, от 3 години!
Карам си го на бензин, общо взето да ти кажа, каква и кола да караш, всички горят бензина, никоя досега не е върнала ресто!
Та по темата: 60 коня, без хидравлика, 4-5 врати, единственият минус е че няма клима, но от друга гледна точка, ако взимаш малка заплата, колата ти е бетон!
Смяна на масло, ремък на двигателя, ремък на динамото филтър въздушен и филтър на купето, + водна помпа 130 лева!
А относно това колко гори, ако не го гониш душманската 150 км (на дълъг път) под 7.5 не сваля!
Градско 10 си ги гори като отче наш, на задръствания и тем подобни кръстовища!
Ако колата е запазена си заслужава! Елементарна е няма много електроника и ако решиш да я караш на газ, минаваш без ГИ!
Ако нещо те интерсува питай, че ти дам някой слаби места където да гледаш при покупката! Шот всяка кола си има такива :да:


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот Ivan4u » Пон 16 май 2011 19:32


Напълно подкрепям Ледения mhihi 4-та година бутам моето АБД . Не върви никак зле - може и с 50 , и с 90 , и със 130 . Който иска бегачка , няма да си купи кола под 100 коня /освен хонда / . Газ - сложих я 2 месеца след като взех колата и до ден днешен съм нямал никакви проблеми с нея освен , че трябва да зареждам от време на време mhihi Разход на гориво - по книжка го дават най-икономичния от гамата . 9-10 газ градско , извънградско 6 . Обслужване - ако започна да си оправям колелото ще ми излезе по-скъпо от това да сменя на АБД-то маслата , филтрите и ремъците :mrgreen: Приказките за издуханите малолитражки не ги слушай ;) 1.8 да не е V8 ?! Лично моята е на 300 000 реални километра , и почти не съм имал ядове . За слаби места и аз мога да помогна с решения . Ако си намерил читав такъв - вземай .


Потребителски аватар
speed_kmg
Мнения: 263
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот speed_kmg » Пон 16 май 2011 20:23


Проблема е че си взех въпросният автомобил,смених цялата охладителна система , шлайфах флави, сменях гарнитури, смених пълен комплект съединител и ощекуп дреболий - като лагери накрайници и прочие , освен това и сложих чисто нова газова уретба - а колата почти спря да върви на бензин :banghead: и си мислех - ако продължава така да я продавам на някъде :) Иначе разхода е горе долу добре (мисля) дава ми към 10/100 градско гас (говорим за софия център)


Потребителски аватар
speed_kmg
Мнения: 263
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот speed_kmg » Пон 16 май 2011 20:25


А какви слаби места има :) Интересно ми стна :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот muns61 » Пон 16 май 2011 20:29


Я се отървавай от този курник! Кави пари му търсиш, да го взема за сина!


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 16 май 2011 20:36


speed_kmg написа:Проблема е че си взех въпросният автомобил,смених цялата охладителна система , шлайфах флави, сменях гарнитури, смених пълен комплект съединител и ощекуп дреболий - като лагери накрайници и прочие , освен това и сложих чисто нова газова уретба - а колата почти спря да върви на бензин :banghead: и си мислех - ако продължава така да я продавам на някъде :) Иначе разхода е горе долу добре (мисля) дава ми към 10/100 градско гас (говорим за софия център)

Колега, ти на кое викаш почти не върви? Нали те вози до където трябва и те връща? Ти какво искаш от 1.4 да те лепи за седалката и да ти чупи гръбначният стълб, и да ходиш на в аптеката за Космодиск? От каде почна темата, къде отидохме! Аз ако ти кажа какви пари съм вложил по колата, за дреболии които не са ми харесвали, повече струва от самата кола, но си я карам няма да ходя пеш!
Но ти си знаеш, какво искаш и какво не! Ако мислиш че 1500 лева ще те управят като продадеш колата, твой проблем! Не разбрахте ли че по-хубава кола от потдържаната е Новата, като си купиш някой НОВ внос от Тъбъдъпково, после пак се почва влагането :horror: Желая ти късме при продажбата, и другият път не пускай подвеждащи теми другар.

П.п Нищо лично


Потребителски аватар
speed_kmg
Мнения: 263
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот speed_kmg » Пон 16 май 2011 20:59


Колега писах - че почти спря да върви на бензин ( че постоянно се запушва )но мисълта ми беше че прекалено много пари почнах да давам за ремонти по колата - и аз съм съгласен че една кола трябва да се потдържа - но мисля че става прекалено - карал съм преди рено меган и го скъсвах от каране и почти нищо не съм пипал по него :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот muns61 » Пон 16 май 2011 21:06


Твоето голфче също някой го е скъсал от каране преди теб!


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот pomeoo » Пон 16 май 2011 21:09


Колегата, "ледения" се изрази най-точно за този спрян заводско голф!
Друг често срещан проблем при тези мотори са, скоростните им кутий!
Лично мое мнение е, че тази кола с този си мотор освен, че не върви и си подхарчва доволно бензинец, авсички заем добре защо е така!
Ай наздраве :beer , пък ако имаш още въпроси питай!

п.с. Колега, muns61, ако искаш хубаво и надежно возило за твоя син погледни тази обява ;)
:arrow: http://www.cars.bg/u241494


Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот krasio00o » Вто 17 май 2011 19:39


Не е вярно,че никой от форума не е карал АБД доста народ е минал през този мотор включително и аз и това е причината да се чуят доста негативбни мнения.Всчико е въпрос на вкус и предпочитание.Климатика на тази моторетка и напълно излишен понеже може да го ползваш само по баир надолу ,а ако е и малко натоварена дори и на равното му е трудно.Върви с доста натискане на газта и от там висок разход като цяло.Малкия мотор незначи,че е икономичен.Определено бих си купил пак ако колата е много запазена на хубава цена близка до подарък.За жена,възрастен човек ,начинаещ шофьор става и за градско.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 17 май 2011 19:52


krasio00o написа:Всчико е въпрос на вкус и предпочитание.

:да: и не на последно място, финансово състояние! Всеки сам преценява каква кола да си купи!
Останалото от поста на колегата няма да го коментирам, не искам да излизам офф-топик!
Та колегата пуснал темата, мога да му кажа, че за да кара колата и на газ и на бензин, трябва постоянно да си я потдържа, в смисъл да си я кара и на бензин и на газ, шот ако едното не го ползваш се занимарява и работата му става кофти!
А това дали АБД-то е колата която не върви, мога да ви кажа че има и коли дето вървят и по-малко от него, та нека не си мериме ремусите!
Не искам да доказвам на никой нищо, всеки си има виждане за нещата!
А и мисля че темата се изчерпа mhihi


Потребителски аватар
rangel_80
Мнения: 39
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот rangel_80 » Вто 17 май 2011 20:10


колега,карам АБД-то вече три години,почти само на газ,купихго на 230 000,сега е на 300 000,колицата сие супер,това е лично мое мнение разбирасе,пиши точно къв е проблем на твоята,може пък да помогнем :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот stefan4o » Вто 17 май 2011 20:14


pomeoo написа:Колегата, "ледения" се изрази най-точно за този спрян заводско голф!
Друг често срещан проблем при тези мотори са, скоростните им кутий!
Лично мое мнение е, че тази кола с този си мотор освен, че не върви и си подхарчва доволно бензинец, авсички заем добре защо е така!
Ай наздраве :beer , пък ако имаш още въпроси питай!

п.с. Колега, muns61, ако искаш хубаво и надежно возило за твоя син погледни тази обява ;)
:arrow: http://www.cars.bg/u241494

Колега, сподели за скоростните кутии, че ми е интересно.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26 и 51 госта