Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот G-HELL » Сря 15 фев 2012 16:27


vaiper 1 написа:Тия голфове 1,4 абд са за разход направени :Mr Green Fun ако искаш бегачка има други модели и мотори :wink:


Братле ти май нямаш какво да правиш и у всяка тема пишеш по нещо :banana




Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот ogogin » Сря 15 фев 2012 17:41


Моето ABD набор 92 няма кантар, а има някакви закъснители монтирани на самата помпа. Стана ми интересно какви са дисковете, които слагате отпред вентилирани и с какви накладки са?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот radi_nrj » Сря 15 фев 2012 19:54


Дисковете и накладките са за Голф 2 ГТИ. Дисковете са си 239mm колкото са на ABD-то ама са вентилирани, а накладките са по-тънки за да паснат на дебелия диск. Мой познат има Поло 6н 1,9SDI, което също заводско е с 239mm вентилирани. Няма да спира по добре с тях, но ако се спускаш някъде и натискаш по-често спирачката по-трудно ще ти прегреят.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот vaiper 1 » Чет 16 фев 2012 0:22


G-HELL написа:
vaiper 1 написа:Тия голфове 1,4 абд са за разход направени :Mr Green Fun ако искаш бегачка има други модели и мотори :wink:


Братле ти май нямаш какво да правиш и у всяка тема пишеш по нещо :banana

Пиша, но никой не слуша! :beer
1,4 ABD е за малък разход на гориво, горе съм се изразил неясно :Mr Green Fun :beer


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот nikson85 » Чет 16 фев 2012 16:47


vaiper 1 написа:
G-HELL написа:
vaiper 1 написа:Тия голфове 1,4 абд са за разход направени :Mr Green Fun ако искаш бегачка има други модели и мотори :wink:


Братле ти май нямаш какво да правиш и у всяка тема пишеш по нещо :banana

Пиша, но никой не слуша! :beer
1,4 ABD е за малък разход на гориво, горе съм се изразил неясно :Mr Green Fun :beer

Лятото гори около 6, 6,5 литра при палене на къси разтояния. Даже ако правиш по 20км дневно заковава около 6.
на дълго с 80км на пета предафка гори 5 литра. Вече градското в задръстванията си лапа 7-8 , ама зависи и от задръстването, защото и на 7 пада.
с 120км гори около 7. Това ми е наблюдението за този мотор и че по балкана не си номер едно. Изкачва на трета предавка най добре по балкана, ама зависи и дали си с 5 човека все багаж , ако си сам и на четвърта пета няма да се озори.

Последна промяна от nikson85 на Чет 16 фев 2012 16:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот stefarata » Чет 16 фев 2012 16:55


брей,то гори колкото симсон абд-то facepalm


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот rokera671 » Пет 17 фев 2012 22:53


stefarata написа:брей,то гори колкото симсон абд-то facepalm

Ами вашите като горят по 15 ,не се дразнете с хората!!Може да не е колкото Симсон ,но за 5 на 100 аз вярвам!Когато си купих АБУ то и аз съм си правил експерименти .5,5 ми е горяло с 90-100.Това са много икономични мотори!Може да имат други проблеми ,но за икономии можем да поспорим!Специално моя излезе много добър мотор.
Колегата ми кара АБД и от немотия не го е поддържал въобще.Ами машинката си върви ,само дето се разтрака ходовата част.По мотора никакви проблеми!Това ,че някои са взели изтормозени екземпляри и говорят ,не значи,че са скапани мотори!
Удряйте катинара ,че много разбиратели !!


Потребителски аватар
freshenero
Мнения: 585
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:44
Автомобил: Sharan
Двигател: ADY 2000
Местоположение: КаНдахар-КюстеНдил

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот freshenero » Съб 18 фев 2012 0:41


rokera671 написа:
stefarata написа:брей,то гори колкото симсон абд-то facepalm

Ами вашите като горят по 15 ,не се дразнете с хората!!Може да не е колкото Симсон ,но за 5 на 100 аз вярвам!Когато си купих АБУ то и аз съм си правил експерименти .5,5 ми е горяло с 90-100.Това са много икономични мотори!Може да имат други проблеми ,но за икономии можем да поспорим!Специално моя излезе много добър мотор.
Колегата ми кара АБД и от немотия не го е поддържал въобще.Ами машинката си върви ,само дето се разтрака ходовата част.По мотора никакви проблеми!Това ,че някои са взели изтормозени екземпляри и говорят ,не значи,че са скапани мотори!
Удряйте катинара ,че много разбиратели !!

:да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: :да: Friday spam


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот nikson85 » Съб 18 фев 2012 13:00




Потребителски аватар
Cern Swiss
Мнения: 397
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот Cern Swiss » Съб 18 фев 2012 13:19


http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8718
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8719 :Mr Green Fun eusa

Ако половин-един литър ви е проблем, ползвайте градски транспорт. И без това масово карате на газ, 1л газ на 100км е никаква разлика, сравнено с неудобствата на АБД-то.


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот pomeoo » Съб 18 фев 2012 15:12


Cern Swiss написа:http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8718
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8719 :Mr Green Fun eusa

Ако половин-един литър ви е проблем, ползвайте градски транспорт. И без това масово карате на газ, 1л газ на 100км е никаква разлика, сравнено с неудобствата на АБД-то.


Гледам, че последните страници определено са само СПАМ, особено колегата, който цитирам + още някой друг, НО не искам да навлизам в полемика с никого!
Идеята за този мотор е именно градското каране! АБД-то определено е за спокойни шофьори. Прост по структора мотор,както за обслужване така и за поддръжка, возите от точка А до точка Б, мисля, че това е достатъчно!
АБД-то би се вързало определено за бюджета на много български семейства, както за студенти така и за млади шофьори !

П.С. Ще пиша да модератор да разчисти малко темата, че много мерене на пишки беше последните 3,4 страници!
Поздрави! :beer


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот nikson85 » Нед 19 фев 2012 10:24


Човек трябва да знае какво точно иска от един автомобил. Не че не мога да потдържам 2000куб. 150 к.с. и имам възможност, но не ми трябва такава кола по простата причина, че не съм маняк на високите скорости и каскадьорството в някои случаи. Не, че немога да го зареждам с бензин, но за мен това са излишни разходи по простата причина, че ми трябва кола за всекидневието на бензин да работи не на газ. Не съм маниак на газта по простата причина , че зимата имаш големи проблеми. И за в бъдеще пак ще наблягам на 1.4 не ми трябва по-голям мотор по-простата причина, че не излизам в чужбина, повече карам градско и през лятото ходя на море един път и два пъти на балкан, търпи се. Пък и не живея на балкана да карам 2.8 пажеро. За догодина съм се ориентирал за голф 1.4 TSI 120 К.С. Има много добри показатели за този малък мотор , а с 90км не гори повече от 6 л. и той е направен за нисък разход до 2000 об. спрямо 120-140 коня под капака където има голям запас от мощност когато искаш да се движиш с висока скорост. Поздрави.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот vaiper 1 » Нед 19 фев 2012 14:42


nikson85 написа:Човек трябва да знае какво точно иска от един автомобил. Не че не мога да потдържам 2000куб. 150 к.с. и имам възможност, но не ми трябва такава кола по простата причина, че не съм маняк на високите скорости и каскадьорството в някои случаи. Не, че немога да го зареждам с бензин, но за мен това са излишни разходи по простата причина, че ми трябва кола за всекидневието на бензин да работи не на газ. Не съм маниак на газта по простата причина , че зимата имаш големи проблеми. И за в бъдеще пак ще наблягам на 1.4 не ми трябва по-голям мотор по-простата причина, че не излизам в чужбина, повече карам градско и през лятото ходя на море един път и два пъти на балкан, търпи се. Пък и не живея на балкана да карам 2.8 пажеро. За догодина съм се ориентирал за голф 1.4 TSI 120 К.С. Има много добри показатели за този малък мотор , а с 90км не гори повече от 6 л. и той е направен за нисък разход до 2000 об. спрямо 120-140 коня под капака където има голям запас от мощност когато искаш да се движиш с висока скорост. Поздрави.

Да чуя нещо умно наи накрая :beer


vlado_882
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот vlado_882 » Сря 11 апр 2012 0:05


Карам същото "Голф 3 1.4 АБД" от 2005 насам ,нямам никакви проблеми,минимални разходи,части навсякаде много съм доволен,да чукна на дърво (да не вземе да згрибе нещо)Чук количка особено за градски условия,е имаше едно премеждие (преди 3 месеца А8 направи ляв пред мен на светофара,целнахме се но се оказа коравичка,смених и ламарините отпред,малко по окачването,сложих и хидравлика,има си ел стъкла ел огледала централно,страшно съм довоен и не мисля да я махам докато не изгние,както си се движи с 50 така и 90 така и с 130/140-но след 140 става нестабилна,до 130 няма проблеми.харчи ми 10 градско-лятото 12-зимата ,извън градско около 7/100км,икономична е,върши ми чудесна работа,абе само положителни работи мога да кажа,е все пак морално остаряла е ,но на фона на е39 ката която карах точно 1 месец и се видях в празници и приключения,тук поне само караш,а не като оная през ден два, се чупи по нещо,много здрава количка,е има си няколко слаби места,единствения минус е че на магистрала като тъгна да изпреварвам,гледам да е само на право, и по възможност 1км пред мен да няма коли в насрешното :mrgreen: :Mr Green Fun


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: Какво ще кажете за Голф 3 1.4 АБД

Мнениеот daniel golf 3 » Чет 23 май 2013 13:01


колеги<темата е доста старичка но да се включа и аз.и аз карам голф 3 1,4 абд.изцяло съм доволен минал съм и 80000 км вече.имам само 1 проблем който е от години.от време на време в движение започва да ми мига лампата на маслото и в същото време двигателя угасва,продължава да се върти благодарение на това че е на скорост,но въпреки това лампата мига.след секунди токовете си му идват и си запалва.понякога не идват докато спре колата чак.пробвам да въртя не става.слизам откачвам буксите на бубината и делкото и ги закачвам пак и все едно нищо не е било.въпреки този проблем не ме е оставяла никъде и съм доволен.някой ако го има или го е имал проблема да помага.сменял съм датчик на "хол",бубина,кабели свещи и клеморед.какво др може да е?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: humanic и 66 госта