Покупка на Лупо

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
cyfka
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 27 май 2011 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот cyfka » Вто 05 юли 2011 13:20


не, за съжаление, все още не съм намерила моето гЛупо. Вече почнах сериозно да гледам офертите (до сега само мнения събирах), защото почти събрах паричките, но лупита с двигател различен от 1.0 в района на София са само 5-6 броя и може би тези почивни дни ще отида да ги видя. Дано попадна на нещо читаво
П.С. препоръчайте ми сервиз, където да погледнат количката преди да я купя




cyfka
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 27 май 2011 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот cyfka » Пон 08 авг 2011 22:29


Пак съм аз.
Харесах 2 Лупо-та.
Едното е 1.4 16V, харчело повечко масло и има малки капки масло отдолу и съединителя е адски твърд, много трудно го натискам (предполагам трябва да се смени целия със жилото).
Другото е 1.7 sdi с много забележки по интериора и вънншно (ама да речем че като млад шофьор скоро ще станат повече :D ) и също има масло отдолу, но е доста по шумно и по-бавно.
Какво бихте ме посъветвали?


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот Velko » Пон 08 авг 2011 23:48


cyfka написа:Пак съм аз.
Харесах 2 Лупо-та.
Едното е 1.4 16V, харчело повечко масло и има малки капки масло отдолу и съединителя е адски твърд, много трудно го натискам (предполагам трябва да се смени целия със жилото).
Другото е 1.7 sdi с много забележки по интериора и вънншно (ама да речем че като млад шофьор скоро ще станат повече :D ) и също има масло отдолу, но е доста по шумно и по-бавно.
Какво бихте ме посъветвали?

Да търсиш трето :roll:

Последна промяна от Bobi_S13 на Вто 09 авг 2011 8:34, променено общо 1 път.
Причина: обоснови се! иначе ще се счита за спам и ще има предупреждение!


cyfka
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 27 май 2011 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот cyfka » Вто 09 авг 2011 8:32


ее стига бе, бензинката е толкова симпатична, това със съединителя едва ли е такъв проблем . А лупота вече гледах няколко и ни едно не става, а се намират толкова рядко


Потребителски аватар
Dii
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 15 май 2011 7:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот Dii » Вто 09 авг 2011 8:40


За какви пари ти ги дават?


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот digo_pl » Вто 09 авг 2011 9:07


1.4 16v, но не конкретното, твърде много забележки ... тече масло (то може да е нещо елемтарно, но рискували ти се), а това със съединителя - на мен смяната ми стъпви на 420лв пък съм с по-стара кола! То имаше и по-евтини варианти, но не смятам, че съм сгрешил!

Първа не първа кола, критерият не трябва да пада! Освен заради по-малко пари ;)


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот Velko » Вто 09 авг 2011 9:12


Какво да си обосновавам? Предложил съм и да потърси друго, което няма теч на масло да речем, или съединителя да не отделя горе.Моето като го взех беше много твърд педала и след известно време се наложи смяна.Ако не и се търси да сваля от цената.


cyfka
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 27 май 2011 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот cyfka » Вто 09 авг 2011 9:17


Не мога да преценя къде отделя съединителя, защото не съм я карала, доверих се на половинка. Но е факт че доста трудно го натискам. Иначе и sdi имало малки капчици масло отдолу по колата, демек май са на едно дередже. Ще се пробваме да свалим 200-300 лева от цената. Иначе бензинката го дават за 4 К (декември 98 е произведена), дизела за 4.5К . За бензиновия казаха че може да свали от цената ако има забележки както и намерихме. надявам се това със съединителя да може да се ремонтира, така че с ремонта пак стават на една цена, не че това е най-важното в момента.
Иначе сди-то ми се стори доста тромаво в сравнения с бензиновия, далеч съм от мисълтата да ходя на писта Дракон, но все пак :D . А и беше доста ожулено и пълан кочина отвътре.

Последна промяна от cyfka на Вто 09 авг 2011 9:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот Velko » Вто 09 авг 2011 9:20


Зависи откъде идват течовете на масло и колко са големи.Дизела задължително отдолу да има кора.Успех


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот golfmk1 » Вто 09 авг 2011 9:27


Ако са на едно ниво и двете по-добре дизела :idea: Значително по-икономичен и по-прост двигател :wink:


cyfka
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 27 май 2011 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот cyfka » Вто 09 авг 2011 9:41


да, определено дизела ще е по-икономичен. Но нещо много ожулен ми се видя. отпред явно е удряно леко, понеже ламарините му не са симетрични от двете страни. А не е ли мноооого тромав този двигател.
Ние ги водихме и двете в един и същи сервиз, но дизела е кола на приетел на майстора, даже той я е избирал преди 4 години като са я купувала и е обслужвана в неговия сервиз, каза че имало някакъв ремък за смяна и пак омасляване но по-леко от долу, но какво ли да каже като му е приятел продавача


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот stefan4o » Вто 09 авг 2011 10:23


Омасляването може да е от гарнитура, семеринг. Ами щом е кола на приятел на майстора тогава помоли майстора да намери отде се омаслява колата и колко пари ще ти вземе за труд+части. Сметни си и смяната на съединителя на другата 400 лева грубо. Т.е. и двете коли да ти свалят някакви пари и тогава си прецени.
Ако приемем, че цената те устройва аз също бих избрал дизеловата. Все пак предполагам ще се кара предимно градско, а там това атмосферно дизелче ще е доста икономично. Пък и сама каза, че не те бърка ако не е бегачка. Плюс това зимата ти гарантирам, че с дизелът ще въртиш по-малко гуми докато тръгнеш, отколкото с бензина mhihi


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот Velko » Вто 09 авг 2011 10:30


cyfka написа: Но нещо много ожулен ми се видя. отпред явно е удряно леко, понеже ламарините му не са симетрични от двете страни. А не е ли мноооого тромав този двигател.

Според мен това със симетрията е много важно.Аз като избирах кола гледах точно това още от снимки ... дори да е удряна гледайте така да е направена, че да не си личи като я погледнеш , за да няма после олеле- малеле scare Имам предвид капака отляво да не стърчи над калника примерно, едната фуга между калник и врата да е по-голяма от другата и т.н. Ако е много "ошмулена" една боя не е малко пари :D


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот Velko » Вто 09 авг 2011 10:35


Извинявам се че така ти нахлух в темата но само като отворих мобилето изплуваха... http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Лупо

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 09 авг 2011 10:47


Тези цени дето си написала 4000-4500 за Лупо 98г на мен ми се виждат много високи :roll:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта