Закупуване и внос на автомобил от Англия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re:

Мнениеот Black-diamant » Вто 01 окт 2013 19:57


AmW написа:
Black-diamant написа:Ами нямам представа, но този нито говори за фактура, нито за договор или документ за собственост, нито за попълване на каквито и да било документи. Май ще го пропусна.....


На горе в темата е описано максимално ясно как се продава кола с английски номера в България. Кое не ти е ясно?

Deroni преди да пишеш такива речи се информирай, дори покарай кола с десен волан. А и темата не е за десен или ляв волан


Ами не знам, може би за човек, който го е правил многократно е лесно като детска игра, но на мен ми е доста сложно. Точно защото описанието е друго, затова мисля да пропусна този купувач. Той никъде не споменава процедурата, установена и посочена от колегите.




Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Англия

Мнениеот AmW » Вто 01 окт 2013 22:49


Ако все пак се решиш и си от София, ще ти дам телефона ми да се чуем. Ще ти обясня как точно протича една сделка, а може и да се видим, или на кафе или на самата покупка...


Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re: Закупуване и внос на автомобил от Англия

Мнениеот Black-diamant » Вто 01 окт 2013 22:54


Много благодаря за отзивчивостта и съдействието, колега. Ще ти пиша на лично, за да се доуточним.


photosiast
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 10 сеп 2016 9:06
Автомобил:
Двигател:

Отново за внос на автомобил от Англия

Мнениеот photosiast » Съб 10 сеп 2016 9:54


Здравейте колеги,

Скоро ще внасям VW ван от Англия.
Знам, че тази тема е доста разисквана, опитах да прочета какво е говорено назад във форума, но ще съм благодарен ако някой, който скоро е внасял от Англия и има опит ми отговори на един въпрос:

Колата е регистрирана, с номера и с МОТ. Новият собственик ще изпрати на ДВЛА уведомлението за износ, а на мен ще даде останалата част от v5 формуляра.
В деня, в който купя колата или на другия ден ще изляза от Англия и ще вляза във Франция.
ُ
След което, колко време имам право да се мотам транзит, например във Франция, преди да пристигна в България и да регистрирам тук колата?
По пътя от Англия до България, каква застраховка и какъв пътен данък трябва да има колата, за да я карам легално във всички страни, през които минавам?
Откъде да й направя пътен данък и застраховка?

И в крайна сметка, мога ли да я карам примерно 3 седмици или месец от Англия до България с английските номера?

Благодаря предварително!


Потребителски аватар
emil.grigorov
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 18 мар 2017 18:14
Автомобил:
Двигател:

Покупка на автомобил от Англия

Мнениеот emil.grigorov » Съб 18 мар 2017 18:22


Някой който е наясно може ли да ми каже, ако си купя кола от Англия, мога ли да си я карам тук с английските номера и на талоните просто да си пише имената на предишния собственик  без да минавам КАТ и кой е най летният начин да я докарам до тук


jivko_stz
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 21 юни 2009 22:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Англия

Мнениеот jivko_stz » Вто 21 ное 2017 2:17


Здравй те колеги имам следното имам следният проблем а именно " купих кола от търг с фактура , V5 на стария собственик и всичките отрязъци до 12 пратих. Пратих 11 което е за експорт дотук добре но ми казаха,че трябва да я спра от движение което ме притесни защото вървели данъци и можело и онлайн вярно ли е това нещо . Незнам каква друга стъпка да направя моля помагай те. Ще съм ви много благодарен :) Поздрави


mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Закупуване и внос на автомобил от Англия

Мнениеот mishuk » Чет 18 яну 2018 22:24


jivko_stz написа:Здравй те колеги имам следното имам следният проблем а именно " купих кола от търг с фактура , V5 на стария собственик и всичките отрязъци до 12 пратих. Пратих 11 което е за експорт дотук добре но ми казаха,че трябва да я спра от движение което ме притесни защото вървели данъци и можело и онлайн вярно ли е това нещо . Незнам каква друга стъпка да направя моля помагай те. Ще съм ви много благодарен :) Поздрави

Някой се е избазикал за теб. В Великобритания няма данък за автомобили. Има пътна такса ,която тяхната институция занимаваща се с превозните средства и шофьорите спира веднага след като получи отрязък за постоянен експорт. Нито трябва да спираш повече нещо,нито ти се трупат някакви такси.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Отново за внос на автомобил от Англия

Мнениеот Mishonti » Чет 18 яну 2018 22:38


photosiast написа:Здравейте колеги,

Скоро ще внасям VW ван от Англия.
Знам, че тази тема е доста разисквана, опитах да прочета какво е говорено назад във форума, но ще съм благодарен ако някой, който скоро е внасял от Англия и има опит ми отговори на един въпрос:

Колата е регистрирана, с номера и с МОТ. Новият собственик ще изпрати на ДВЛА уведомлението за износ, а на мен ще даде останалата част от v5 формуляра.
В деня, в който купя колата или на другия ден ще изляза от Англия и ще вляза във Франция.
ُ
След което, колко време имам право да се мотам транзит, например във Франция, преди да пристигна в България и да регистрирам тук колата?
По пътя от Англия до България, каква застраховка и какъв пътен данък трябва да има колата, за да я карам легално във всички страни, през които минавам?
Откъде да й направя пътен данък и застраховка?

И в крайна сметка, мога ли да я карам примерно 3 седмици или месец от Англия до България с английските номера?

Благодаря предварително!


Малко късен отговор, но понеже нямаше други, а може би темата вълнува и други хора ще пиша аз.
След покупката на колата, като решиш да се прибираш към БГ, задължително се прави Иншурънс - има такива, които си избираш за колко дена. Избираш си примерно 3 или 4 (периода, който смяташ, че ще ти е нужен да се прибереш до БГ). Плащаш една Роуд такса и пердашиш към ферибота. От Франция до Австрия само газ, винетните такси започват от Австрия нататък. Друго за плащане няма - при евентуално произшествие в Европа - Иншурънса направен в Англия важи - в условията си има телефон на който можеш да звъннеш. А да - колата трябва да има и валиден МОТ - в Сърбия се проверява и това на границите.
След като вече си си в БГ - можеш да си караш с Английските номера колкото си искаш. За това проблем няма. Проблема идва с това, че НЯМА как да направиш легална българска застраховка. Всеки сам вече си преценява дали може да си позволи да кара без застраховка - последствията са ясни на всеки един според законите тук.
Това е накратко, ако имате други въпроси - питайте.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 71 госта