Промяна на собственост на автомобил в Кат

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот FELIPE » Нед 17 юли 2011 8:11


Видях,че са необходими следните документи
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ
1. Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/;
2. Договор – копие и оригинал;
3. Квитанция за платена такса МПС;
4. Застраховка “гражданска отговорност”;
5. Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;
6. Свидетелство за регистрация на МПС.
7. Диагностичен лист за техническа изправност

Не ми е ясно застраховката на чие име трябва да е-на стария собственик или на новия или по-ясно-да прехвърлям ли гражданската преди да отида в КАТ?




Потребителски аватар
gele2007
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 23 май 2010 18:46
Автомобил: pasat
Двигател: afn 1998
Местоположение: софия

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот gele2007 » Нед 17 юли 2011 8:20


не е нужно да е на твое име след като я прехвърлиш правиш един анекс към полицата :да:


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот FELIPE » Нед 17 юли 2011 8:23


Благодаря :да: .


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот judasss » Нед 17 юли 2011 23:16


Да попитам за това с техническата изправност по 7. -ка , ако го имам , но е с изтекъл преглед ? Смисал ако няма преглед автомобила ? :roll:


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот w_smith » Пон 18 юли 2011 5:51


judasss написа:Да попитам за това с техническата изправност по 7. -ка , ако го имам , но е с изтекъл преглед ? Смисал ако няма преглед автомобила ? :roll:


Нали в КАТ минаваш канал и валци, което играе преглед. :beer


Потребителски аватар
gele2007
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 23 май 2010 18:46
Автомобил: pasat
Двигател: afn 1998
Местоположение: софия

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот gele2007 » Пон 18 юли 2011 6:28


прерз валците минава само новият внос а регестрираните минават само сверка на номерата :да:


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот judasss » Чет 04 авг 2011 22:36


А ако ''прескочиш'' този 14 дневен срок с няколко месеца ? Копието от договора при нотариуса го отнесох в КАТ /там го взеха/завериха незнам точно/ , малко по късно от 14 дневния срок , и ми казаха че ще има фиш като откарам колата ... просто сега неможе да се движи и закъснявам с няколко месеца !

Въпроса ми е тоя фиш акт да не стане някоя сериозна цифра :roll: :roll:


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот pakumba » Пет 05 авг 2011 16:05


gele2007 написа:прерз валците минава само новият внос а регестрираните минават само сверка на номерата :да:


друг път. Ако колата ти е с номера от същия град/област, дори не ти трябва тя да е с теб. Минах го миналат седмица


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот yoan4o » Пет 05 авг 2011 16:30


Така.

Понеже ходя в КАТ и прехвърлям коли непрекъснато.

Това, което пише като изисквания са глупости.
Искат се:
1.2бр. талони голям и малък
2.Договор за покупко-продажба - оригинал и копие.
3.Гражданска в оригинал, като не е зле да имате и копие в себе си.

Това е при положение, че се сменя собственост от продавач-купувач със същата регистрация, т.е. без смяна на номера.
В такъв случай колата не е необходимо да е там и услугата струва точно 20лв.

Ако се сменят и номера се минава през каналите и най-важното е гумите да са г.д. ОК, да няма шупли по стъкло /предно/, да е наред светлинната уредба и спирачната система, щото ги проверяват тия неща, ако си без връзки. С фолио на предните стъкла също не става.
Данък и преглед до сега не са ми искали в КАТ София.
Може и да започнат, кой знае.

Пс.Киро, кога ще спреш да пестиш от телефон като имаш такива въпроси. mhihi :kissy:


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот judasss » Пет 05 авг 2011 20:37


Да бе ама за глобата никои нищо не каза :roll: :?:


pmidas
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 25 фев 2011 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот pmidas » Нед 07 авг 2011 16:17


Здравейте,
Утре ми предстои регистрация (1-ва) на кола нов внос в КАТ Велико Търново. Понеже съм пълен новак и с карането и с всичките документи ще опиша преживяването от гледна точка на човек който ама абсолютно нищо не разбира. До колкото знам утре ще регистрирам за 1-ви път колата в БГ (ще сменят транзитните номера с истинските), трябва да направят някакъв технически преглед и ако остане време ще и платя данъка (за целта са ме екипирали е една торба документи целени, цветни и тн.). Стискайте палци утре.


pmidas
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 25 фев 2011 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот pmidas » Вто 09 авг 2011 18:52


Та как протече цялото мероприятие.

8:30 - закарване на колата с временни номера в КАТ Велико Търново. След като я подкарах до гаража и попитах дали тука да я оставя един любезен униформен чичко ме информира че 1-во трябва да си платя на гишето на което пише БМВ и от там щели да ме пратят някъде другаде, та после с всичките документи да докарам колата. До тогава да я дръпна малко настрани та да не пречи. Така и сторих. Дръпнах колата и се запътих към вратата на административната сграда на която имаше огромна табела с надпис "БМВ"

8:40 - Нямаше никой на гишетата и аз с щастлива усмивка заговорих лелката на гишето. Казах и че съм новичък и и стоварих събраните документи (много хартия). Обясних че искам да направя първа регистрация на голфа и че сега има временни номера. Лелката ме попита дали имам копие на договора за продажба и ако нямам че ще ми трябва (за щастие нейната колежка на касата имаше копир та там направихме едно копие на договора). Дамата ми даде една декларация и ми каза да платя на касата при колежката. Там оставих 14 лв и някакви стотинки. Обясниха ми че декларацията и останалите документи трябва да отидат в съседната стая (офиса на банката) и там да си платя номерата и талоните. На въпроса какво да им кажа в банката лелките с усмивка ми казаха че след като им дам документите дамите там знаели какво да правят :).

8:50 - Щастливо се понесох към банката с все повече нарастващата купчина хартия в ръцете ми. С отварянето на вратата усмивката ми се изпари. Започнах да осъзнавам че няма да стане толкова бързо. В големия хмммм банков салон е силен израз, имаше доста хора разпределени на различни опашки. Наредих се на едно от гишетата и зачаках след 30 мин. и 3-ма обслужени граждани дойде и моя ред. По съвет на лелките от "БМВ" стоварих документите на гишето пред касиерката от банката. За голямо мое облекчение нямаше никакви въпроси от сорта какво искам и за какво съм там. Започна едно щракане по компа, сравнение с личната ми карта и купища хартия. С ужас осъзнах че тези топчета хартия на които лелката ме караше да се подписвам ще ги мъкна. След около 10 мин и няколко подписани документи се разделих с 67 лв и няколко стотинки. Купчината документи растеше с невероятна скорост. След като попитах "това ли е всичко" и получих утвърдителен отговор, зададох важния въпрос .... "А сега на къде. Какво да правя?". Касиерката ми каза че ми предстои технически преглед и трябва да закарам колата в онази ръждясала сграда приличаща на хангар. Благодарих и много и потеглих към тази сграда.

9:30 - 4-те коли чакащи пред ръждясалия хангар ми подсказаха че все пак е минало известно време докато заплащах за мъртвите дървета и последващата им обработка тежаща в ръцете им. Докато взема и подкарам колата и се нарядя на опашката колите чакащи станах 6. Аз бях 7ми. Настаних се удобно и започнах да си играя с радиото. Няколко цигари време, чичко полицай с връзки който се пререди пред останалите и 40 мин дойде и моя ред. Отворих капака и зачаках някой да дойде да навре мръсни ръце и чорлава глава в коша на двигателя. 10 мин и това се случи. Омацания до лакти чичко ми поиска някакъв документ и след като срещна неразбиращия ми поглед и жалките обяснения че ми е за първи път подавайки огромната купчина хартия, с видно раздразнение ми поиска големия талон на колата. По щастлива случайност знаех коя хартийка е (тази дето пишеше на немски). Подадох му го и за щастие това му свърши работа. Оставих демонстративно документите на седалката и отстъпих няколко крачки в страни. Чичкото беше достатъчно интелигентен да си потърси из различните документи тези които му трябваха. 2 цигари по-късно чичкото ми каза че трябва да прекарам колата над един трап. С ужас започнах бавно да карам. След като угасих колата 5 пъти и чичкото ми се накара успя да я кача на валяците без да падна в трапа. Изпълних указанията му почти дословно. Преместих колата извън хангара и зачаках (докато паркирам угасих колата още 2 пъти). Въртейки се като муха без глава около колата видях един униформен чичко който явно се забавляваше на гледката. След като подредих хартията, се запътих към него за да го питам какво да правя сега. Човека ми каза че трябва да развия номерата и с документите които ще ми дадели "ей сега" да отида в "4-та стая" След като развих номерата сравнително бързо (добре ще в багажника носех отвертка), зачаках документите. 2 мин по късно пристигна и намръщения чичко с нужните документи. Каза ми да си разкарам возилото някъде че тука пречело. Паркирах на паркинга (не успях да угася колата).


10:55 - В процеса на издирване на тази "4-та стая" се разринах с разни забързани хора даващи вид че се ориентират добре в тази нова за мен обстановка. Попитах с един от минувачите къде е тази "4-та стая" с ясното съзнание че ще получа незадоволителен отговор. Грешах, в какво самозаблуждение бях само! Оказа се че "4-та стая" била популярна дестинация. Не само това но в нея се помещавал самия шеф на КАТ. Минувача ме упъти набързо и аз чудейки се до кога ще прескачам от гише на гише и от чичко на лелка се запътих към покоите на най-големия титан в КАТ.

11::05 - Още една изненада. Стаята на шефа на кат беше забита в дъното на един невзрачен, не добре осветен коридор. Ако нямаше табела можеш да я объркаш за кенеф. Чакащите ме информираха че тука било голямото чакане. Бяха прави!!! Тока спря за 1 час. С огромна почуда установих че КАТ нямат генератори, юпс или каквато и да е била техника която да позволи на хората да изпълняват служебните си задължения в моменти когато ЧЕЗ реши да си направи майтап. Въоръжих се с останалото ми търпени и зачаках. Когато дойде тока забелязах че освен липсата на резервиране в КАТ караха на морално остаряла техника. Видях как за около 15 мин компютъра на шефа на КАТ стартира Windows 2000. Каква антика. Е какво пък; аз регистрирам 15 годишна кола .... те пък работят на техника от преди 14 години. След като едно нагло парче пререди всички и регистрира 5 коли (в като има бизнес и за такива - цената варира в зависимост как си облечен - 40 - 100 лв.) дойде и моя ред. Подадох купчината хартия на Шефа на КАТ. Той си избра нужните документи и ме прати да преснимам някакво приложение от "еко таксата" 20 мин по-късно се върнах с въпросния документ (покрай КАТ явно има хляб за застрахователите). След като подпечата документите и ми ги връчи шефа на КАТ ме прати на "4-то гише"(явно 4 е любимото число в КАТ).

12:40 - С последни капки търпение се довличам с номерата и документите. Нямаше хора "Юпи-ией Юпи-ией", но за това пък лелката я нямаше 10 мин. Дадох и документите и тя ми съобщи че до половин час може да ми напечатат талона. Купчината мъртви дървета в ръцете ми намаля. 20 мин по късно големия талон беше готов но мрежата прекъсна и компютъра на лелката заби. Даде ми големия талон и ми каза да отида да си сложа номерата в малкото хангарче (още по-ръждиво).

13:05 - Колата беше вече с номера

13:15 - И малкия талон беше в ръцете ми с което всичко беше приключило.

ПС - Дълбок поклон към сисадмините поддържащи компютрите и системите в КАТ - момчета правите чудеса от храброст имайки в предвид работните условия.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот bread1978 » Сря 10 авг 2011 16:47


Хахахаха, евала за подробното описание колега. Да ти е честита новата придобивка и само масло да доливаш :beer


PLEA
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 23 ное 2009 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот PLEA » Чет 01 ное 2012 10:37


pmidas написа:Та как протече цялото мероприятие.


Тъй като и на мен ще ми се наложи да регистрирам,със интерес прочетох твоята добре изнесена приказка :applause:


Потребителски аватар
Temujin
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 27 май 2011 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Промяна на собственост на автомобил в Кат

Мнениеот Temujin » Сря 12 дек 2012 13:08


Здравейте,

Във връзка с листа от нужните документи, от къде трябва да взема заявлението за пререгистрация? Това е една готова бланка за попълване, която мога да взема от самия КАТ (София), нали така?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта