Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот GTI 16V ABF » Сря 10 авг 2011 16:52


Ако си мислите че е по-добро от голф от същите години се лъжете :lol: знам ги и двете коли много добре и не намирам нищо което бмв-то да превасхожда голфа :wink: кой каквото нека си мисли...ако се возите във разлопани голфове това е друго,повозете се във добре запазено голфче и тогава сравнявайте :talk: :drunk


По-темата на колегата само мога да му кажа да не очаква от е36 1.8 чудеса




Потребителски аватар
krasimir.ds
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 23:23
Автомобил: vw golf 2
Двигател:

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот krasimir.ds » Сря 10 авг 2011 18:24


Колега yoyof1,моето мнение е че си се спрял на доста добър автомобил.Аз имам голф 2,но често се возя и карам БМВ е36,което е на брат ми, много често се возя и в голф 3 и реално погледнато поне според мен де бавареца си е баварец.Не искам да обиждам марката VW нито пък феновете и,защото и аз съм голям фен на народния автомобил,просто казвам моите впечетления.БМВ-то и по-специално е 36 има доста добър външен вид,вътре таблото му е в пъти по-добро от на голфа,това което съм карал е 318i ,115к.с. и мога да кажа че това за високия разход са пълни глупости,гори си като всяка кола 115 коня(само в града 12/100,извън града 7,5/100 ,не мисля че е нещо фрапиращо).Отзад наистина е малко тесничко и подръжката е по-скъпа спрямо голф 2и3 ,но не и на голф 4.Моделите от 96-97 година са с ангенажна верига ,което е голям плюс,отпада смяната на ремък и ролки.Много ми е интересно мнението ,че тези коли се карали от цигани,поредната глупост казана за модела.Колега ти си решаваш,щом имаш парите и се разтърсиш добре вярвам ще си намериш добра кола,а и в крайна сметка важното е на теб да ти харесва,успех :beer


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот freestyler911 » Сря 10 авг 2011 19:22


Като бивш собственик на Е36 2.0 М52 150 к.с. 6 цилиндров.

Тая кола има душа! :twisted: Има стъпка на пътя, и пълни душата.
Таблото пък много и го харесвам! Седалките са удобни!Чувстваш стабилност вътре, не е като да караш пежо 106 или ситроен сексо!
Дотук със суперлативите!

1.Разход 15-18 градско е нещо нормално (ако го караш като БМВ).
2.Тавана пада!
3.Тапицерията на седалките е шит...
4.Ако е с люк , машинките , дали ел или ръчка са мнооого чупливи!
5.Бравите на вратите и уплътненията им, както и тапицерията, самите кори , захващането ... пълен блъф!
6.Гарнитура на капака на клапаните 100% за смяна.
7.Протекли семеринги колянов вал са нормални!
8.Гние малко по малко от опел (моята имаше дупки и на бомбетата на аморт.
9.Акумулатора е в багажника, щото отпред няма място.
10. 1 бобинка (те са 6) новичка е от 200 нагоре....
11. Окачването е много паянтаво. Носачи за норматив се хвърлят, по задницата има тампончета които при скъсване ако не си разбрал или си карал , сменяш и комплект задни гуми. Същото важи и за амортисьорите...
12.Колите със шпер диф. са много интересни (моята беше такава) и доста хора преди вас също им е било интересно... това си носи последствията.
13.Тясно купе!

Поздрави! Аз избирам голф 3 АФТ или АЕК и си джиткам! Има интересни такива голфове, имат доста предимства особено за стара кола!


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот ALESYZ » Чет 11 авг 2011 14:49


Да бе, то Golf какъвто и да е модел е еталон за кола. Абе да не съм карал доволно дълго, да не знам и да вярвам. Нейсе. Колегата по-горе, ако си карал някой разтропан дарак, никак не са чудни изброените от тебе проблеми. Колата е такава, какъвто е и собственика й. Аз мога да дам за пример Е36 320i в нашия град и само като я видя тая кола и се влюбвам, на приятел е? Е? Карайте си там голфовете и си мислете каквото искате, ама стига с тия глупави сравнения мажду марки и несъпоставими модели коли.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот Nafta » Чет 11 авг 2011 15:05


ALESYZ, отиди най-горе на страницата и виж какво пише(малка подсказка "Български vw клуб).Не знам защо се хабиш да спориш, голфа е най-кола и така ще си остане винаги mhihi .Щом на колегата му е на сърце БМВ и е решил да вземе, ЗАЩО по дяволите му навивате че Голфа е най-добрата кола, че и мало више...?


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот ALESYZ » Пет 12 авг 2011 9:24


Е не толкова крайно де. Мисля, че форума не е извинение за глупостите, които пишат някои хора.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот radi_nrj » Пон 15 авг 2011 22:43


Колега има 318IS купе като 2-ра кола и е предоволен от нея. Сложил си е газов инжекцион и си джитка.
Това за тавана и тапицерията обаче е вярно. Моя човек си реши проблема с кожен салон и претапициране на тавана.

Естествено, че е пълно и с голфове с изтъркани тапицерии и виснали тавани така, че някой хора да не се самозалъгват!!!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот hooligan_sk » Вто 16 авг 2011 14:54


При е36, а и при е46 предницата много често хлопа, обърни внимание на това. Иначе и БМВ е36 и Голф 3 много трудно се намират читави. Толкова мърлячи са ги карали че повечето са гнусни за сядане... eusa



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта