Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
yoyof1
Мнения: 288
Регистриран на: Съб 11 авг 2007 18:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот yoyof1 » Пет 05 авг 2011 20:51


3-та серия 1.8 коб.см.
Какво да гледам, слаби места двигател, окачване...?
Бензин или дизел въртя около 10000км/год. Като гледам по обявите има доста екстри за малко пари 4,5 хилки!?
Сравнено с Golf от същата година?

:ihaaaaa




Потребителски аватар
UnLucky
Мнения: 258
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 23:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот UnLucky » Пет 05 авг 2011 20:59


Има колеги с БМВ-та, ма повечето не се хвалят с нисък разход! (Не всяка кола има разходомер на километража) Но това не е критерии!
Ако търсиш читаво БМВ и да те радва, само 320i (Ванус мотора) останалите нагоре са още по предизвикателни!
Иначе слаби места знам от майстор, че пукали главите, ма дали е така бог знае!
Само бензин, ако искаш да слагаш метан/газ!
Ако ли не, дизела си е дизел, ма е много трудно да намериш читаво такова!
Късмет при избора! :012:

Голфа си е голф, подръжката е 2-пъти по евтина от на БМВ! Лайсната на вратата на БМВ струва 50 лева!
Но всичко си има граници, ма читаво БМВ за 4 бона забрави, ГОЛФ неможеш да намери читав, камо ли такава кола!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот forski » Пет 05 авг 2011 21:04


http://bmwpower-bg.net/forums/viewforum.php?f=8

Сиганска мечта,не знам при вас как е но тук такива БМВ-та Е36 ги карат само разни мангали и тук таме някой келеш начинаещ джигит mhihi


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот Golf`mafia » Пет 05 авг 2011 21:16


дизел не взимай. 1.8 ис 143 коня или 320 ванус 150 коня,може и 318 обикновен ,но е по скучен и задължително да е мотора с веригата .Няколко класи над голф кой кво иска да говори.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот StS » Пет 05 авг 2011 21:24


Golf`mafia написа:дизел не взимай. 1.8 ис 143 коня или 320 ванус 150 коня,може и 318 обикновен ,но е по скучен и задължително да е мотора с веригата .Няколко класи над голф кой кво иска да говори.



Може да е по-голямо и тежко купето ама с какво е "Няколко класи над голф" ... С може би уникалния интериор подходящ за японски филм на ужасите от 80те...или пък уникалната надежност която е ненадмината за всички времена ?! Я кажи че тука не сме насно :063:


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот Golf`mafia » Пет 05 авг 2011 21:33


ми за разлика от голф 3 е по устойчив на пътя дори с нормалното си окачване.Вози по комфортно ,таблото е по добре естетически направено ,а не да седи точно пред погледа ми дигнато и от него да не се вижда пътя.По лесно е за каране и ти казвам това след като сам карал голф 3 гт 1.6 101 коня ,абф и 1,4 ,нали да не кажеш ,че не съм се качвал в голф .Другото дали е по широко не съм сигурен но вътре се чувствам по комфортно


съжалявам за мнението ми и ,че тук е форум на VW ,но нали човека пита аз да кажа


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот forski » Пет 05 авг 2011 21:34


Колегата пита за кола до 98г. ако трябва да сравняваме Голф 3 с Е36,айде поне тоя път Голфа да не е по-убаф от бавареца :mrgreen:

p.s.НЕ че четворката е по-добра от Е46 ама айде...да върви моабета :beer


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот Golf`mafia » Пет 05 авг 2011 21:40


за до 5 хил се взима е36 с кожи и сички екстри докато голф 4 нз кво ще вземеш

иначе колега провери най вече при тръгване дали удара кардана отзад при по рязко потегляне ,задължително гледай да е студена колата като я пробваш да чуеш има ли шумове от диференциала и виж скоростите как влизат .Това са ми направили някой е36-ци впечатление .


Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот Booster » Пет 05 авг 2011 23:51


Колега по-горе спомена за пукане на глави , това го правят дизелите преди е46 ,2.4 ТД си е здрав , но на напъване не мисля , че държи колкото еквивалентен VW мотор , за 1.8 ТДС не знам много , обаче 2.5 ТДС е пълна скръб , смисъл все пак си е 163 коня и върви , обаче ако ги впрягаш всичките , по-често , ще кисне в бокса.Бензиновите обаче за мен са доста добри , за тия пари личния ми фаворит , понеже съм се убеждавал не веднъж в здравината и надеждността е :bowdown 1.8ИС както спомена един колега по-горе.2.0 все пак си е 6 цилиндъра и на теория мисля , че разхода му би бил по-висок от на един ИС , а и не може да се сравни откъм развъртане и динамика , смисъл шестака си е шестак и на дълго може би ще е малко по-добър , но иначе ИС е доста по-рязък ако мога така да кажа , а и ако питаш мен звука му е по-добър и динамичен от на двулитровия.Окачването нямам много инфо , и все пак нормалните за нашите си пътища , поне доколкото съм чувал - шарнири , биалетки , обичайните.Проблема вътре , който си ме дразни чесно казано е тапицерията на вратите , ако не е с кожа всички други са грозни и винаги накъсани.Една от многото причини да предпочета е30 , въпреки , че за доста хора е морално остаряла кола , за мен си е класика , бих го сравнил с "нашата" си Голф 2 , или си фен или я плюеш , обаче си остава проста и желязна.Не обвързвам никой с мнението си не съм спец , а просто се интересувам малко или много , казвам квото съм чул , видял , прочел.Колега без да се качиш и да покараш квото харесаш няма да стане , така че , харесвай , качвай се и карай , предполагам ще си познаеш колата :)А да , наистина дифовете често страдат от държащите на извращения двигатели (бензиновите) на дизел не съм чувал лично , пък и от познати да я има тая болка , ясно може би защо.Хубаво като пробваш колата да има твой човек отзад , поне така се случи с мен и братовчед ми като му вземахме едно е30 , после като го питах , каза ,че не е чул нищо особено , къде от вълнение , къде от рева на мАторя ,отзад се чува доста по-отчетливо на ниски обороти ако вие.Успех !


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот Golf`mafia » Съб 06 авг 2011 0:58


Обаче за звука не съм съгласен шестака вади неимоверно по добър звук .До колкото за пукането на главите точно за това казах на колегата да не взима дизел а и 1.8 дизел е твърде слаб качвал съм се в такова .До колкото вървежа ис-то с малко дърпа на старта ама после само гледа. Ама разхода при рязане на 20ката е уникален :shock хахах


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот ALESYZ » Сря 10 авг 2011 9:25


Пиешете неверни неща колеги, 2.5 TDS е 143 к.с., 2.5 Common Rail след 2000 г. е 163 к.с., не заблуждавайте колегата. Главите се пукат от прегряване и ръчкане на мотора в обороти, преди да е стигнал оптималната си работна температура. Говоря за дизел. До 1998 г., задължително 6 цилиндъра в редица(няма такъв филм) и 328 или 528i :evil:.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 10 авг 2011 13:40


много са бързи по светофарите


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот soxy__ » Сря 10 авг 2011 13:50


ако намериш хубава 318is няма да сбъркаш, класа над голф 3 гти


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот forski » Сря 10 авг 2011 14:06


И 320-ка е добър вариант,поне ги има много от всичките,ще можеш да избираш от всякакви щайги mhihi :да:

Последна промяна от forski на Сря 10 авг 2011 15:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
rexpitbul
Мнения: 1758
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мелмак

Re: Мнението Ви за BMW до 1998г.?

Мнениеот rexpitbul » Сря 10 авг 2011 15:40


E36 по-старите доста гниещи. Като цяло от върте доста неудобно и тясно, както отпред така и отзад, багажника същата работа. За вървене Ис върви по-малко от 320 ка и харчи колкото него, а 1,6 са доста слаби за това купе и разхода не се различава от на ис и 320. Дизелите, няма смисъл от дизел при Е36 разхода е почти колкото на бензина, разликата е малка. За возене, вози 1 идея по-добре от голфа по-стабилно е на пътя, по-широко междуосие, по-дълго и по нисък център на тежеста има. BMW e по-скъпо е за подръжка от гоуфо. За тапицериите на купето казаха преди мене не са много издържливи, видял съм и много разлепени тавани, но има и много хубави и добре подържани коли от тоя тип, така че няма лоша кола има лош собственик :lol: Това си е мое впечатление и мнение :banana
Ама май не казах нищо по темата на автора който питаше за 1,8 :mrgreen:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта