Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Пон 07 ное 2011 20:22


Stivi написа:Поради причина, че съм работил в лизингова компания (а и сега се занимавам с нещо подобно) мога да кажа, че връщането на вещ - обект на лизингов договор не освобождава лизингополучателя от задължението да изплаща месечните вноски. Тоест-без договора официално да е прекратен ( със съгласието на 2-те страни) няма основание Мото-Пфое да не си чакат парите за вноските.
П.П. Колегата мисля, че го е обяснил добре!
При мен случаят е следния:договорът ми е прекратен едностранно от Мото Пфое поради това че,се счита "че колата е прибрана принудително"(т.е.аз не съм я върнал доброволно,а те са си я взели maikomila ) и съм осъден да внеса гореспоменатата сума.Аз няма как да го докажа,освен ако г-н Стефанов не си признае(а това според мен може да стане само на филм,не и в реалния живот).Още повече,че според мен той(г-н Стефанов)и някои от господата в сервиза са в основата на някаква измамна схема.Но като цяло адвоката ми го обясни горе-долу както го е написал "Stivi".




Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот neon » Вто 08 ное 2011 10:51


Малко си пообъркал начина на използване на цитат във форума, но няма значение.
В случая ти изискват дължимите суми до датата, в която си върнал автомобила в Мото-Пфое най-вероятно. Ако това е така значи Мото-Пфое са постъпили коретно и цялата тема е безмислена. :beer


ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Вто 08 ное 2011 22:07


Нали се сещаш,че съм осъден(8000 и...лв.)защото "не съм върнал доброволно колата" :banghead: ,а след това ми предлагат(по телефона)сделка за 3000лв.,сума която,съвпада със задължението ми scare ,но за сега г-жа Николова се покри и нямам черно на бяло никакво споразумение за да съм наясно какво точно се иска от мен.Въпросната г-жа искаше да внеса "първо парите и после да направим споразумението".По съвет на адвокат,поисках първо споразумението и ми бе отказано категорично.След това адвоката се опита да се свърже(по телефона)с г-жа Николова,за да си уредим среща на място,да се запознаем със споразумението и да решим какво ще правим по нататък.Уви от както се разбра,че адвокат ме представлява,г-жа Николова отсъства.Също така адвоката ми се опита чрез секретарката на Мото-Пфое(така се представя)да си уредим среща с юрис-консултите на фирмата,също без отговор за сега.Нито пък отговор(писмен)на молбата ми до сега.


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот niikoo_1 » Вто 08 ное 2011 22:13


ditc написа:Още повече,че според мен той(г-н Стефанов)и някои от господата в сервиза са в основата на някаква измамна схема.Но като цяло адвоката ми го обясни горе-долу както го е написал "Stivi".


Я сподели каква е тази измамна схема?


ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Чет 10 ное 2011 18:29


niikoo_1 написа:
ditc написа:Още повече,че според мен той(г-н Стефанов)и някои от господата в сервиза са в основата на някаква измамна схема.Но като цяло адвоката ми го обясни горе-долу както го е написал "Stivi".


Я сподели каква е тази измамна схема?


Това си е лично мое предположение въз основа на това,че мистериозно изчезват три документа,а именно:два екземпляра от приемателно-предавателния протокол с мой подпис и молба за двустранно прекратяване на лизинговия договор.Да не говорим за данните от компютъра вкарани пред мен тогава през 2009г.,а липсващи днес през 2011г.Към днешна дата ми бе показано от застрахователя(но само показано на монитор на компютър)че,в края на м.октомври 2009г.,застрахователя е изплатил 6900 евро за тази кола и че колата поне два пъти е влизала за щета преди това(което твърдя и аз).А от Мото-Пфое твърдят,че единствения приемателно-предавателен протокол е от м. декември 2009г.(без мой подпис,имам копие от него)и колата само тогава е влизала за щета в сервиза през 2009г.АЗ твърдя че,върнах колата доброволно(за ВАС може да е лъжа,за МЕН е истина),а ме осъдиха че,те са си я взели принудително!Сами преценете има ли схема или не.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот kiril_bulgaria » Чет 10 ное 2011 18:55


ditc написа:два екземпляра от приемателно-предавателния протокол с мой подпис и молба за двустранно прекратяване на лизинговия договор.


Когато се правят протоколи, винаги има един екземпляр за тебе. Къде са твойте договори? Не е възможно да си оставил ключовете без никъкъв документ.


ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Чет 10 ное 2011 21:24


kiril_bulgaria написа:
ditc написа:два екземпляра от приемателно-предавателния протокол с мой подпис и молба за двустранно прекратяване на лизинговия договор.


Когато се правят протоколи, винаги има един екземпляр за тебе. Къде са твойте договори? Не е възможно да си оставил ключовете без никъкъв документ.



В моя случай за мен няма копие от протокол,защото"не съм титуляр на колата"-така ми беше обяснено.И да,оставих колата без документ. :bowdown


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот group® » Чет 10 ное 2011 21:28


Добре де колега, нещо не мога схвана цялата история :roll:
За да я оставиш ти, трябва да си бил с пълномощно или греша?
Как са те осъдили теб или титуляра без да разберете?


ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Чет 10 ное 2011 22:44


group® написа:Добре де колега, нещо не мога схвана цялата история :roll:
За да я оставиш ти, трябва да си бил с пълномощно или греша?
Как са те осъдили теб или титуляра без да разберете?



Аз съм с пълномощно
(бях),а в случая титуляра(Мото-Пфое)ме осъди.П.П.Моля,прочети цялата история.Благодаря!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот group® » Чет 10 ное 2011 23:08


Абе аз чета и даже пак го направих.
Обърква ме изказването, че не си титуляр и затова не ти дават документи.
Колата, че е на Мото Пфое ясно.
Ама кой е лизингополучател? Ти нали?
Тоест как така няма да имаш документи, че се прекратяват договорните ви отношения?

И пак питам - как така те осъждат без да разбереш?


ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Съб 12 ное 2011 8:35


group® написа:Абе аз чета и даже пак го направих.


И пак питам - как така те осъждат без да разбереш?




В новините на 10.11.2011 по Нова от 20ч.излъчиха репортаж(казус)в който бе показан идентичен случай(на Поли Генова с майка и)а именно,че когато те съдят не те намират,но когато те запорират(а това става след като си осъден и е минал срока за обжалване)те те намират.Такъв ни е закона???Ако нещо не се разбира,мога да го обясня по-подробно.Благодаря!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот icoico » Съб 12 ное 2011 8:41


group® написа:...

И пак питам - как така те осъждат без да разбереш?


Ами стават и такива неща...двама колеги изгоряха вече -единият наследник на заемополучател ,другият гарант по заем,вторият осъден през 2006-та ,а му запорираха заплатата/съответно научи ,че е осъден едва миналата седмица :horror: .С риск да изтърся някаква глупост мисля ,че имаше нещо общо със заповедното производство и практиката да се лепят призовки на вратата на посочения адрес а ответника да се счита за редовно призован...


ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfohe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Съб 12 ное 2011 14:29


icoico написа:
group® написа:...

И пак питам - как така те осъждат без да разбереш?


Ами стават и такива неща...двама колеги изгоряха вече -единият наследник на заемополучател ,другият гарант по заем,вторият осъден през 2006-та ,а му запорираха заплатата/съответно научи ,че е осъден едва миналата седмица :horror: .С риск да изтърся някаква глупост мисля ,че имаше нещо общо със заповедното производство и практиката да се лепят призовки на вратата на посочения адрес а ответника да се счита за редовно призован...




Точно така!Лепят се лепенки,че си призован(но ти не знаеш,защото междувременно живееш на друг адрес)и се счита,че си уведомен.Делото минава,осъждат те,срока за обжалване също минава и чрез съдия изпълнител ти запорират каквото имаш(в моя случай банкови сметки и трудово възнаграждение).Интересното е,че ТЕ НАМИРАТ(при мен това стана в работата)ДА ТИ ВРЪЧАТ ЗАПОРА(вече бяха ми запорирани сметките поне една седмица преди да ме намерят),а НЕ ТЕ НАМИРАТ ДА ТИ ВРЪЧАТ ПРИЗОВКА,че те съдят .Така автоматично губиш право да се защитиш според мен.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Moto Pfoe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот tisho_psg » Съб 12 ное 2011 19:29


tisho_psg написа:Колега ditc,ти си върнал колата 2009г и си чакал спокойно до 2011 без да имаш документ,че договора и отношенията ти с Мото-Пфое са прекратени,така ли?

:?:


ditc
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Moto Pfoe(Мото Пфое-ЕООД)-рекет

Мнениеот ditc » Съб 12 ное 2011 20:08


tisho_psg написа:
tisho_psg написа:Колега ditc,ти си върнал колата 2009г и си чакал спокойно до 2011 без да имаш документ,че договора и отношенията ти с Мото-Пфое са прекратени,така ли?

:?:



Тогава през 2009г.когато върнах колата и подписах приемателно-предавателния протокол(два екземпляра),молбата за двустранно прекратяване на договора и личния ангажимент на г-н Стефанов(посредника между мен и Мото Пфое)"да придвижи нещата от тук на там" и да ме информира "ако дължа някакви суми" или "друго нещо",за мен взаимоотношенията ми с Мото Пфое приключиха.Вие на мое място(не Ви го пожелавам)какво бихте направили?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 145 госта