VW Bora vs Opel Astra H

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hooligan_sk » Сря 28 мар 2018 20:11


Честито, добре изглежда машината. :th_up




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот IvanMan » Сря 28 мар 2018 20:12


Честито!
Много безаварийни километри.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Sonny_89 » Сря 28 мар 2018 21:37


Благодаря! :love.vwclub
Та...накратко, закупих колата на 8-ми март :redface , на 9-ти ми се налагаше да пътувам до Канобат, като жената ме накара да пътуваме с нея (хубаво си бях решил да си подкарам Боричката). Малко след Чирпан ми светна лампата за сервизен режим, но колата си вървеше (не съм я настъпвал по препоръка на майстора ми). Все пак реших да не рискувам и да отседна в Стара Загора при приятел. На сутринта видяхме един маркуч на картерна вентилация, който беше хлабав, стегнахме го и решихме, че от там е светнала лампата. Тръгнах по старият път и точно преди да вляза в Нова Загора изпреварих една колона от автомобили и тъкмо минах табелата в огледалото зад мен страшни пушеци :horror . Спрях, изгасих и се отчаях. Помислих за турбина (тоя съм го ял с Бората), но след кратка консултация с майстора и стартиране на автомобила от пушеците нямаше и следа :gruebel . Продължих до Карнобат като я карах до 2000 об/мин. и така и се прибрах на другия ден.
Оставих я при майстора за пълно обслужване и диагностика на проблема. Ами оказа се, че ДПФ- филтъра е премахнат, но не и софтуерно и затова се регенерира и се появяват пушеците(вероятно това е била причината за продажбата). Извършихме софтуерната интервенция при Касапина и засега всичко е ОК.
Впечатленията ми от автомобила - приличен вървеж и комфорт. Това, което ме подразни е шумоизолацията (чува се мотора в купето, нещо което го няма при Бората или е минимално), но ще го преживея.
Все пак е Опел :worry2


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hooligan_sk » Сря 28 мар 2018 22:27


Шумни са до небесата тези дизели, това е нормално. Приеми го за цената която плащаш, за да караш кола за 6000лв, която върви добре и харчи 6/100. :icon_lol


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Pichaga » Чет 29 мар 2018 17:44


не съгласен, че комън рейла на фиат е шумен.
но въпрос на вкус хихи


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот stefan4o » Чет 29 мар 2018 19:56


Съвсем наскоро се возих във Фокус 2006-2007 мисля беше - смаях се, колко може да е шумен този автомобил с иначе тихите комАрЕл мотори :eek На баща ми пасатчето с така тракащата помпа-дюза в купето е светлинни години като шумоизолация. Направо ме е страх да си представя някой ден ако се кача (вероятно ще ми се наложи ща-не ща) и аз на модерна кола и ми е по-шумна от сегашната :eek А тя си мърка като котенце и липсват всякакви шумове на празен ход.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 150 госта