VW Bora vs Opel Astra H

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hitman0013 » Нед 05 фев 2012 20:35


Jetman написа:Колеги във всяко мнение има по нещо вярно, Бора/Г4 е здрав и масов автомобил, части има много, поддръжката не е евтина особенно на дизела, но не и прекалено скъпа, последните години на производство обикновено са най-добре направени - моя Г3 96 лето го потвърждава, няма детските болести на голфовете преди 95...
НО въпреки всичко Бората държи някакви наистина нереално високи цени. За кола с клима, 4 възглавници и ESP, 2001 набор се искат пари колкото натъпкан с екстри Пасат същата година или Ауди А4 2000. Верно че след като се вземат колите от по високия клас ще се набият още 1-2к лв в тях, но поне ще имаш голяма и комфортна кола с много екстри...
Може би като по-рядък модел от Г4 и при наличие на търсене, Бора да е леко надценена, не зная, но факт е че за стари коли се искат доста кинти и затова при еднакви цени бих избрал Астра-та с 1.7 мотор и един чип след това и ще тръгне :wink:

Голяма и комфортна кола с много екстри-по-висок разход, по-скъпо обслужване, повече време в търсене на място за паркиране, .....




Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот 6669 » Нед 05 фев 2012 20:35


M.KoBrEtI написа:Добре де, да кажем че за тези пари взема Пасат ТДИ 101 коня, после дам още 1000 за обслужвания и стягане на това-онова дали след това поддръжката ще ми струва същите пари пари като Бора със съшия двигател :? Лично мен ме съмнява, дори и без да броим ремонтите по окачването, пак ми се струва че ще е по-скъпо, или греша :|

Качествена предница на Пасата струва 800-1000 лева с работата, а имаш и масла и филтри - при Пасата изненадата след покупката може да бъде в пъти по-голяма от тази при Бора :beer


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот 6669 » Нед 05 фев 2012 20:35


M.KoBrEtI написа:Добре де, да кажем че за тези пари взема Пасат ТДИ 101 коня, после дам още 1000 за обслужвания и стягане на това-онова дали след това поддръжката ще ми струва същите пари пари като Бора със съшия двигател :? Лично мен ме съмнява, дори и без да броим ремонтите по окачването, пак ми се струва че ще е по-скъпо, или греша :|

Качествена предница на Пасата струва 800-1000 лева с работата, а имаш и масла и филтри - при Пасата изненадата след покупката може да бъде в пъти по-голяма от тази при Бора :beer


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Jetman » Пон 06 фев 2012 22:13


Прави сте колеги - повечко пари ще иска пасатора, просто го дадох като пример в същия ценови диапазон. Вече си зависи от автора, но щом е написал че търси евтина за поддръжка и икономична кола - най-добре да се ориентира както казах към Асричката или ако намери читава Бора с повечко екстри..


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 887
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот MamaMy » Вто 07 фев 2012 0:24


Аз съм фен на Исузу моторите. Карам Астра Ф от първите с Исузу мотор. Това ми е втора такава и лоша дума за мотора не мога да кажа. Моя е с механична помпа 82 коня и наистина до 2000 оборота върви като обикновен дизел. След това се включва турбото и върви като бензин. Не се плашете. Така са проектирани и за зимата е супер. Мой приятел си взе Хонда Сивик 2004 и е със същия мотор, но с електронна помпа и 6 степенна кутия. Мотора си работи по същия начин. Усеща се, че е качена малко мощността, но може би се дължи на главата. Тя вече е с 16 клапана. Харесвам вагените, но мотор с това вървене и толкова икономичен няма. За съжаление новите Опели са с по-лошо окачване от старите. Като сравнение с наборите си пък, губят тотално от дръпнатите. Следващата ми кола ще е японска и пак ще е дизел :beer


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hooligan_sk » Вто 07 фев 2012 15:17


MamaMy написа:Аз съм фен на Исузу моторите. Карам Астра Ф от първите с Исузу мотор. Това ми е втора такава и лоша дума за мотора не мога да кажа. Моя е с механична помпа 82 коня и наистина до 2000 оборота върви като обикновен дизел. След това се включва турбото и върви като бензин. Не се плашете. Така са проектирани и за зимата е супер. Мой приятел си взе Хонда Сивик 2004 и е със същия мотор, но с електронна помпа и 6 степенна кутия. Мотора си работи по същия начин. Усеща се, че е качена малко мощността, но може би се дължи на главата. Тя вече е с 16 клапана. Харесвам вагените, но мотор с това вървене и толкова икономичен няма. За съжаление новите Опели са с по-лошо окачване от старите. Като сравнение с наборите си пък, губят тотално от дръпнатите. Следващата ми кола ще е японска и пак ще е дизел :beer


Какво общо има това с темата? :shock

ПП: болднал съм ти няколко глупости които написа :да:


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 887
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот MamaMy » Вто 07 фев 2012 22:28


Насочвам колегата ако се размисли за Астра, точно кой мотор да търси. Както всички знаем има и добри и лоши мотори от всички марки. Сега коя марка кола ще избере си е негова работа. Ако бях написал всичкото това за VW едва ли щяха да ти се сторят глупости. За VW мога да напиша доста други суперлативи, но мисля, че хората които ги притежават биха се справили по-добре от мен. Аз описвам това което притежавам и познавам и което интересува колегата. :beer


3oHe
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 16 фев 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот 3oHe » Чет 16 фев 2012 16:50


по добре си земи астра по голям боклук от vw няма в момента имам такъв vw и за 1 год няма седмица без да се е счупило нещо тотален боклук

:неграмотно


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Jetman » Чет 16 фев 2012 20:36


Е това мнение ми се вижда доста крайно. То много зависи на каква бройка ще попадне човек!
Няма да казвам аз какво съм правил по 3-ката за 4-5 години, да не излезе че се хваля, просто ще кажа - предоволен съм!
А Мк3 го водят най-зле представящия се Голф, 4-ката е по-надеждна, по-качествена, по-продавана...
Друго ценно за мен качество на VW е че лесно се ремонтира и почти всеки сервиз върши работа, аз лично за сериозни неща като обслужване ходя в Bosch. Чудно ми е само дали една Astra H или Ford Focus II ако го закарам в Bosch ще го обслужват безпроблемно като голфа...


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот restless » Пет 17 фев 2012 14:43


hooligan_sk написа:
MamaMy написа:Аз съм фен на Исузу моторите. Карам Астра Ф от първите с Исузу мотор. Това ми е втора такава и лоша дума за мотора не мога да кажа. Моя е с механична помпа 82 коня и наистина до 2000 оборота върви като обикновен дизел. След това се включва турбото и върви като бензин. Не се плашете. Така са проектирани и за зимата е супер. Мой приятел си взе Хонда Сивик 2004 и е със същия мотор, но с електронна помпа и 6 степенна кутия. Мотора си работи по същия начин. Усеща се, че е качена малко мощността, но може би се дължи на главата. Тя вече е с 16 клапана. Харесвам вагените, но мотор с това вървене и толкова икономичен няма. За съжаление новите Опели са с по-лошо окачване от старите. Като сравнение с наборите си пък, губят тотално от дръпнатите. Следващата ми кола ще е японска и пак ще е дизел :beer


Какво общо има това с темата? :shock

ПП: болднал съм ти няколко глупости които написа :да:
До 2003-2004, в Сивик се слага 1.7 100кс дизел, който наистина е същия блок на Исузу, с електроника на Хонда и комън-рейл впръскване на горивото. След 2004 идва 2.2 дизела


Потребителски аватар
n_todorov
Мнения: 50
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 13:28
Автомобил: VW polo
Двигател: AEV
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот n_todorov » Съб 05 дек 2015 15:08


Здравейте, темата е доста стара, но рекох вместо да отварям нова да пиша в тази, понеже и аз се двоумя между Опел или VW. Та колебая се какво да си взема, дали да бъде Астра Х - дизел, харесват ми и на външен вид и вътре, като единственото неприятно в Астрите е, че на таблото няма уред за следене на температурата на водата или Голф 4 или 5, също и Бора. Бюджета ми е към 8500 - 9000 лв. За голф 5-ца 2.0 ТДИ мисля че се вмъквам в бюджета, но тоя двигател не ме кефи нещо, та ако е 5-ца ще търся 1.9 ТДИ. Ама дали ще намеря читав за тия пари не знам. И относно поддръжката на 5-те скъпа ли е, сравнение с Астрата. Мислел съм и за 4-ка от последните години. :gruebel
Какво е вашето мнение.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Rat Fink » Нед 06 дек 2015 12:48


Сметни си следните разходи за двете: гуми, амортисьори, АГР клапан, термостат, ремък/верига, маховик+съединител, дюзи, турбо. Разхода е ясно къде ще е по-нисък. Това са им по-скъпите неща които след определен период каране ще сдадат багажа и ще трябва да се подменят/рециклират.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот betaserk » Нед 06 дек 2015 13:17


Карай ги и двете и си избери, то без косури няма да минеш. Това което четеш тук няма да ти помогне кой знае колко. На места пише, че ВАГ въобще не скърцали по табла а на друго че скърцат като каруци :screwy Като собсвенник на стар Пасат 12.2002 година :Mr Green Fun мога да кажа, че има поскръцване, но се дължи по скоро на старотията на колата, не на друго! Както се избира жена, "караш" ги и която ти хареса повече нея взимаш :h020


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Sonny_89 » Нед 25 фев 2018 22:15


Добър вечер, Колеги! Позволявам си да раздвижа тази тема, защото питането ми има връзка с нея, а и няма смисъл да пускам друга.
Притежавам VW Bora и вероятно повечето от Вас са запознати със сполетелите ме проблеми. Така или иначе съм решил да прибегна към ремонт, но тъй като чакаме бебе се насочвам към закупуването на "компактно" комби, което да осигури нужното място и комфорт при пътуване на семейството, а VW да остане за родителите ми. Бях се захласнал по Пежо и Рено, като оглеждах автомобили в два класа, а именно 307 SW (фейслифт), megane 2 (фаза 2) и 407 SW и Лагуна 2 (фаза 2). След като се позамислих и осведомих за въпросните автомобили обаче прецених, че не нужно да влизам в разни "френски" авантюри :no .
Та да си дойдем на думата...прецених, че алтернатива е и Опел Астра H и по-специално вариантите с "фиатовите" дизели Z19DT 120 к.с.(8V), Z19DTJ 120 к.с.(16V) и Z19DTH 150 к.с.(16V).
Като цяло най-добри отзиви чувам за първият по простата причина, че при него липсват прословутите вихрови клапи ("пеперуди").
Днес имах възможността да огледам една такава и да се кача за първи път в подобен автомобил. "Огледът" беше направен в късния следобед и нямах много време да погледа нещата по - детайлно. Първите ми впечатления: возия близка до тази на Бората (може би една идея по-добре), вътре ми се видя по-тесничка, материалите по таблото са супер "пластмасови", но не долових никакво скърцане, вървенето - тук малко се разочаровах (бях само пасажер), защото ми се видя по-мудна от ТДИ-то, въпреки повечето коне под капака. Обяснението ми е, че се дължи на CR - системата, тъй като съм карал и други такива и ускорението е "по-мазно", докато при PD e "експлозивно", поправете ме ако греша.
Въпросната кола беше 2005 г., COSMO - изпълнение (полукожен салон), малко разочароващо, но моторът се оказа 120 коньовия с 16 клапана, собственикът твърдеше, че е обслужвана и поддържана само в официално за страната представителство и всичко било доказуемо :a045 (малко над 205к км) icon_idea
Мен обаче ме мъчи една дилема... ако ще се взима 16 клапанов мотор, не е ли по удачно да скоча на 150 коньовия (отново висок данък и "пеперуди") или да си търся 8 клапанов и да ми е мир на главата.
Очаквам "свежи" мнения относно този модел на ОПЕЛ с упоменатите италиански дизели, въпреки, че тук е "друг" автомобилен форум. Надявам се да бъдете безпристрастни.

П.С. в темата за трудното палене на Бората бях споменал, защо не мога да си купя отново автомобил от VAG - групата, затова се надявам да не влизаме в излишни полемики :love.vwclub

Sonny_89 написа: Мисля, че трябва да се ориентирам към покупката на друг по-нов автомобил и след тези вече близо 3 - годишни драми с ТДИ-то, вероятно ще се насоча към друга марка :surrender . То и няма как да е друго яче, защото бюджета ми не стига за CR (PD вече няма да погледна), a FSI да карам само на бензин, също не е вариант.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4240
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот tdi fen » Нед 25 фев 2018 22:21


колко ти искат за опела ?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта