VW Bora vs Opel Astra H

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
M.KoBrEtI
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот M.KoBrEtI » Съб 21 яну 2012 20:55


Попрочетох за Опела доста и въпреки, че проблемите и са несъществени имаше няколко мнения дето ме стреснаха. Някакъв колега с 1.6 105 коня се оплака от замърсени колектори(от родния "убав" бензин), а колата беше с доста малък пробег, така се зацапали че не се отварят и затварят и му казали да ги смени, ама те вървели комплект с дюзи и не знам си какво и човека олекнал с 1500лв. Друг който си поръчва колата от София Ауто ходил на тест драйв и се изказа, че точно този дизел който споменахте по-горе 1.7 CDTI не вървял под 2500 оборота scare Карал съм бензинова Астра 75 коня и тя наистина под 2500-3000 е гроб, чак във високите обороти тръгва. Но тука говорим за дизел - как няма да върви в ниските :roll: :?
За съжаление препоръчания от колегата Major_Bobi дизел 1.9 CDTI държи малко по високи цени :(
Ако е дизел май ще е нашата Помпа-дюза... Само ми кажете Бора със 1.9TDI 101к.с. дали ще върви повече от бензиновата която е 105. Имам предвид усещането, дали ще е достатъчно мощна да дърпа в ниските, не като Астрата да иска над 2000 за да тръгне?




Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Dead man » Съб 21 яну 2012 23:54


Само ми кажете Бора със 1.9TDI 101к.с. дали ще върви повече от бензиновата която е 105. Имам предвид усещането, дали ще е достатъчно мощна да дърпа в ниските, не като Астрата да иска над 2000 за да тръгне?


Колега,след като имаш турбо,колата ще е самолет спрямо бензина...

Ако намериш читава 101ца,взимай я смело... :012:


M.KoBrEtI
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот M.KoBrEtI » Вто 24 яну 2012 20:42


Поразгледах някои от предложенията и забелязах че дизеловите Бори са масово 2001, което леко ме попритесни, защото повечето Астри пък са 2005 :? Бензинови Бори има повече, качвах се - леко ми теснее тази кола, отвън като че ли не е малка но вътре си е тясно. Явно за сметка на багажника. Астрите бензин пък са доста редки, просто няма избор а дизелови - море и почти всички 1.7. Не ми се рискува с дизелов опел, търся евтина за поддръжка кола но пък като е 3-4 години по нова ще е по здрава. Направо не знам :roll: :?


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот aliyatin.com » Вто 24 яну 2012 20:47


Кое е по здраво?Тенекиите на Опела ли?Търси си една читава Бора според мен.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот stoi4o.d » Вто 24 яну 2012 22:03


Аз бих си взел по-нова кола,едната е търкаляна 4-5год. повече,а това х30к. на година,прави още 120-150к.км което е твърде много scare

Бих погледнал и нещо от сорта
http://www.mobile.bg/11327327285848289
2006г. е :beer


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hitman0013 » Пет 27 яну 2012 15:03


На тия астри много им паднала цената, колега поразгледай тойота корола след 2003година бензин или дизел все тая.Много са добри.


M.KoBrEtI
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот M.KoBrEtI » Пет 27 яну 2012 21:21


Чувал съм че Королата е доста здрава, но вътре ми е някак дървена и тясна, масово са хечбек, а хечкека нема багажник.
Форда по добре, но не го зная сполучлив ли е като модел. Иначе няма по грозен хечбек отзад от фокуса, поне според мен. А как да даде човек 9к лв за грозна кола :banghead:


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Asko VW » Чет 02 фев 2012 16:19


Гледам, че темата е Астра или Бора, каде го хвърлихте в други марки, да го объркате ли се опитвате.
Ето моето мнение : Опелите като цяло и астрите конкретно са здрви, лесни и евтини за поддръжка коли, негативите са твърдата возия (по-твърда от фолксваганите), по-евтино изглеждащи материали на интериора (което не значи че са некачествени или лошо сглобени и ще се раздрънкат за 2 г.) и старите модели (до 2003 г.)гниеха, при новите мисля, че решиха този пробле. За мотора препоръчвам де е Исузо - пъргави, икономични и много здрави. Бората няма да коментирам защото не съм компетентен, но по-новото си е за предпочитане.


M.KoBrEtI
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот M.KoBrEtI » Нед 05 фев 2012 12:03


Разгледах някои астри и вътре наистина изглеждат по-евтино някак, но иначе таблото и при VW си е цялото пластмаса, все пак не е БМВ mhihi Направи ми впечатление, че като загрее CR дизела става мнооого тих, едва ли не като бензин. Тези 1.7CDTI май не са на Исузо. Доколкото разбрах са съвместна разработка на Опел и Фиат. Пробегът ми на година е скромен - 12-14 хил. км и не зная дали си заслужава да рискувам с такъв дизел, макар че във форума на опел за типични проблеми споменават EGR клапана и водните съединения. Клапана май се замърсява от скапаните ни горива, но то на кой дизел няма да се замърси след дастатъчно пробег :? От друга страна от 1.6 имаше оплаквания, някой дори сменил алтернатор, отгоре на всичко е спънат доста, а над 90-100 става доста лаком. Гледах и обяви за дизелови Бори - тази кола гола като пушка вътре има цената на Пасат, защо толкова пари искат за 10-годишен компактен автомобил не мога да проумея :shock


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот forski » Нед 05 фев 2012 12:54


Защото има кой да им ги дава за това ги искат, тази година сигурно ще излезе Голф 7 някой хора още искат по 10к за Голф 4,че си и вярват на всичкото отгоре :screwy :No


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hooligan_sk » Нед 05 фев 2012 13:29


forski написа:Защото има кой да им ги дава за това ги искат, тази година сигурно ще излезе Голф 7 някой хора още искат по 10к за Голф 4,че си и вярват на всичкото отгоре :screwy :No


Колега, някой хора искат по 20 000лв за Г4 Р32 че им ги и дават :twisted: Цените са им високи, защото са търсени. А защо са търсени има много причини. Най-простата е че са много масови и лесни за поддръжка. Също така са що годе модерни коли, но с просто устройство :beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот forski » Нед 05 фев 2012 13:45


Всеки си има глава на раменете и право да си харчи парите както намери за добре,Голф 4 е толкова модерен колкото и всеки един автомобил от тези години и този клас.Резервните части и подръжката е също еднакво лесна и достъпна както на 10 годишно Пежо или Опел така и на VW от същия набор.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hooligan_sk » Нед 05 фев 2012 14:20


forski написа:Всеки си има глава на раменете и право да си харчи парите както намери за добре,Голф 4 е толкова модерен колкото и всеки един автомобил от тези години и този клас.Резервните части и подръжката е също еднакво лесна и достъпна както на 10 годишно Пежо или Опел така и на VW от същия набор.


Не си прав, Г4 е половин поколение пред АстраГ и Фокус. Колко компактни модела от 98г вървят с гуми на 195/65/15, 4 еърбега сериино + АБС и тежат по 1300кг(Голф 6 ТДИ е към 1350кг). Казвал съм го сигурно 10 пъти, но ще го кажа пак. 2те коли в гаража ми имат абсолютно идентични спирачки с ФС-3 апарати и дискове на 280мм... такаче пробвай пак :да:


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Jetman » Нед 05 фев 2012 15:14


Колеги във всяко мнение има по нещо вярно, Бора/Г4 е здрав и масов автомобил, части има много, поддръжката не е евтина особенно на дизела, но не и прекалено скъпа, последните години на производство обикновено са най-добре направени - моя Г3 96 лето го потвърждава, няма детските болести на голфовете преди 95...
НО въпреки всичко Бората държи някакви наистина нереално високи цени. За кола с клима, 4 възглавници и ESP, 2001 набор се искат пари колкото натъпкан с екстри Пасат същата година или Ауди А4 2000. Верно че след като се вземат колите от по високия клас ще се набият още 1-2к лв в тях, но поне ще имаш голяма и комфортна кола с много екстри...
Може би като по-рядък модел от Г4 и при наличие на търсене, Бора да е леко надценена, не зная, но факт е че за стари коли се искат доста кинти и затова при еднакви цени бих избрал Астра-та с 1.7 мотор и един чип след това и ще тръгне :wink:


M.KoBrEtI
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот M.KoBrEtI » Нед 05 фев 2012 20:25


Добре де, да кажем че за тези пари взема Пасат ТДИ 101 коня, после дам още 1000 за обслужвания и стягане на това-онова дали след това поддръжката ще ми струва същите пари пари като Бора със съшия двигател :? Лично мен ме съмнява, дори и без да броим ремонтите по окачването, пак ми се струва че ще е по-скъпо, или греша :|



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта