VW Bora vs Opel Astra H

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
M.KoBrEtI
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот M.KoBrEtI » Вто 17 яну 2012 21:21


Привет на всички! Двоумя се между тези модели VW Bora 2003 година бензинова 1.6 105к.с. и Astra H 2005 пак бензин 1.6 105 коня. Като екстри, коне и разход са сходни. Бора съм карал и имам някаква идея и поглед върху модела, но за Астра-та нямам преки наблюдения.
Моля ако някои колеги имат информация и впечатления от първа ръка върху опела да споделят какви са плюсовете и минусите му и дали си заслужава пред Бора-та :beer




Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Jetman » Сря 18 яну 2012 20:28


Колега повечето тука карат VW. Няма "астраджии" във форума :lol:
Сега серииозно: ако ти се кара по-нов и по-запазен автомобил, с по-съвременен дизайн, но с малко по-евтина пластмаса вътре си вземи Астрата. 2 години разлика са си 2 години, това означава и по-малко пробег, значи ще е в по добра кондиция. Бората си е стар модел вече - от 97-98 лето, а Астрата от 2004 ;)
Бора не съм, но Г4 съм карал, а то е същото - вътре стои по-качествено, но и двете ще се разскърцат след 1-2 години по нашите дупки :( Вече не зная като мотор дали нашия е по-пъргав и по-здрав - нека това кажат хората с такъв.
Другото което си мисля че опела може да вози по-меко, щото междуосието е по-голямо и т.н., но това е догадка...


Major_Bobi
Мнения: 123
Регистриран на: Пет 15 май 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Major_Bobi » Сря 18 яну 2012 20:55


Астрата вози доста стегнато, всичко друго но не и меко.Вътре е леко дървена.Но като подръжка предницата (което си е консуматив за Бг пътищата) е здрава и евтина.По-нова от бората с поне 2-3 години.Има доста читави екземпляри в нета.Като цяло аз бих избрал астрата.Имах Астра Н 2.0 ЦДТИ.Здрава и безпроблемна.Бората не ми допада.Ако искаш да навлизам още в подробности пиши.


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Jetman » Сря 18 яну 2012 22:52


Искаш да кажеш че Astra H друса повече от Golf 4? Винаги съм мятал че новите модели в един и същи клас имат по-добра возия :roll: Казваш по-дървена вътре - скърца ли таблото по паваж, дупки... И винаги ми е било интересно защо няма прибор за температурата на маслото, това не ми допада в дизайна на таблото...


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот 6669 » Сря 18 яну 2012 23:05


Jetman написа:Искаш да кажеш че Astra H друса повече от Golf 4? Винаги съм мятал че новите модели в един и същи клас имат по-добра возия :roll: Казваш по-дървена вътре - скърца ли таблото по паваж, дупки... И винаги ми е било интересно защо няма прибор за температурата на маслото, това не ми допада в дизайна на таблото...

То за водата няма, ти за маслото търсиш. mhihi

Астра H е от поколението на Голф 5, направи си сметка защото по-новото поколение на Опел се доближава като цена, до по-старото на ФВ :beer


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот stoi4o.d » Сря 18 яну 2012 23:09


Цената на Астрата е близо до тази на Голф 5 от първите 1-2г. eusa


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Jetman » Сря 18 яну 2012 23:22


6669 написа:
Jetman написа:Искаш да кажеш че Astra H друса повече от Golf 4? Винаги съм мятал че новите модели в един и същи клас имат по-добра возия :roll: Казваш по-дървена вътре - скърца ли таблото по паваж, дупки... И винаги ми е било интересно защо няма прибор за температурата на маслото, това не ми допада в дизайна на таблото...

То за водата няма, ти за маслото търсиш. mhihi

Астра H е от поколението на Голф 5, направи си сметка защото по-новото поколение на Опел се доближава като цена, до по-старото на ФВ :beer


Моя грешка, исках да кажа, че няма показател за температурата на водата... И на мен ми се вижда странно цените на моделите да са сходни като са от различни поколения. Г5 е по-скъп, ако няма сериозни забележки и мотор над 1.4


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот forski » Чет 19 яну 2012 8:48




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот hooligan_sk » Чет 19 яну 2012 9:30


Ами астрата е едно поколение по-нова. Хронологично. Иначе реално, са сходни нещата. Най-добре е да направиш по едно кръгче с 2те :да:


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот eng » Чет 19 яну 2012 11:10


Аз лично бих заложил на Бората, лично мен като дизайн ми допада много повече от въпросната Астра а и мисля че като качество е една идея по-добре изпълнена, по-бавна обезценка.Само си мисля че двигателя ще и идва малко слабоват на Бората, но това са само догадки.Карал съм Бора с 1,9 тди 110 коня и се държеше доста добре.


Major_Bobi
Мнения: 123
Регистриран на: Пет 15 май 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Major_Bobi » Чет 19 яну 2012 18:09


Колега правилно си ме разбрал Астрата вози даже по стегнато от голфа.Леко клони към спортна твърда возия.Вътре нищо че интериора е пластмаса няма скърцане.В това отношение ВАГ има какво да научат от Опела.Разхода на опела и пъргавостта му е по-добра от на бората.Относно липсата на прибори-тях си ги има на борд компа.Следене на температура на масло,антифриз,мотор и т.н. са налични в менюто.Някой менюта са скрити,но лесно се отключват.Приятна кола за каране с лека подръжка.За бората не мога да кажа много хубави неща.


M.KoBrEtI
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот M.KoBrEtI » Чет 19 яну 2012 21:15


Благодаря на всички за менията :beer Дано не съм подразнил някой с питания за опели, но се зачудих ако вземам бензинова Бора дали няма да е по-добре по-нов модел пък бил и той Опел.
От казаното до тук още повече се двоумя, понеже търся евтина за поддържане и здрава кола, която да е икономична и да вози що годе комфортно. Първо мислех за Пасат - там комфорта е на първо място, но пък нито е здрава като Бора, нито е евтина за поддържане, а и бензиновите горят много :(
Излиза че Астра-та е по-запазена, не скърца по павета, но пък повече ще друса, докато Бора-та ще вози по-добре, но ако скърца цялото табло ще е кофти, предвид колко добре изглежда :?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот joker » Чет 19 яну 2012 21:35


Опел....немско име с италианска фамилия.Накратко-немска кола с италиански кусури!Ти си прави изводите!


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Jetman » Чет 19 яну 2012 22:21


Като каза "италианска" - нали 1.9 дизелите на Опел са италиански - от Фият. А тези малките 1.7ЦДТИ не са ли от Исузу както при предните покления ?!??! Автора може да погледне и някое дизелче 1.7ЦДТИ 101 коня - не са лоши и са на цената на 1.6 ;)


Major_Bobi
Мнения: 123
Регистриран на: Пет 15 май 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Bora vs Opel Astra H

Мнениеот Major_Bobi » Пет 20 яну 2012 18:33


Италианска ама само 1.9 ЦДТИ 120 и 150 кс.Това е мотора на фиат.Нищо друго италианско няма в астрата.И да ти кажа и двата мотора и 120 и 150 кс са много пъргави и икономични.За да не съм голословен имат въртящ момент като на 150 на ВАГ.Но са по-икономични.Факт неуспорим.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 208 госта