Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Ицку® » Съб 11 ное 2017 23:06


Има много такива обяви който са си чиста ИЗМАМА!!! Публикува се обява на кола с всички екстри, на малко километри и по-нова година на цена близо двойно под пазарната. Обикновено няма телефонен номер или адрес, само и-мейл и искат да им пратиш капаро за въпросната кола. След като няколко кандидат-купувачи им пратят капаро изтриват обявата и пускат следваща обява-примамка.




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Нед 12 ное 2017 8:51


Ицку® написа:...След като няколко кандидат-купувачи им пратят капаро изтриват обявата и пускат следваща обява-примамка.


То шараните не се редят на чак толкова дълга опашка. Просто при подаден\и сигнал\и сайтовете проверяват и трият съмнителните обяви.


Touareg_123
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 15 окт 2017 14:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Touareg_123 » Нед 12 ное 2017 13:29


Вчера тази обява която гледах имаше тел номер, като се опитах ме да се свържем, за повече инфо. И обявата вече бе изтрита. Явно както каза колегата по горе, при съмнителни обяви системата ги трие. А това за капарото, как може да има хора така да се подлъгват. Но докато има такива, ще има и тарикати.


aleks_al
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот aleks_al » Пет 12 яну 2018 12:26


Здравейте, колеги! Предстои ми пътуване до Кобленц в Германия с цел купуване и докарване на автомобил. Изчетох всичко изписано по темата, досадих и на колегата icoico с въпроси на личната поща (Ице, благодаря ти още веднъж за твоето търпение и отзивчивост, друже) и като цяло си изясних процедурата по изкарване на транзитните номера. Но тъпото в случая е, че от края на миналата година в Цуласунга, заедно с другите документи, наистина искат да представиш и пълномощник с адрес в Германия. Проблемът идва от там, че този местен представител, освен име, адрес и съгласие, трябва да ти подпише и декларация, а и да ти прати копие на лична карта или документ, че наистина има адресна регистрация в Германия, нещо за което малко българи, каму ли пък немци, биха се съгласили. В тази връзка искам да попитам:
1) ако някой скоро е внесъл кола от Германия, как е решил казуса с въпросния пълномощник;
2) ако наема "Крошке" като посредник пред цуласунга дали те ще дадат техен адрес като пълномощник и колко ще ми струва услугата им в такъв случай;
3) ако имате познати българи в района дали биха се съгласили да помогнат като пълномощник срещу съответното заплащане.


NedM
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 19 яну 2016 14:44
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: 2002

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот NedM » Вто 30 яну 2018 16:03


Колеги закупих билети до Франкфурт и ще връщаме колата на ход! Обаче неможем да се разберем с приятеля ми от къде да минем. Аз му предлагам Франкфурт - Австрия - Словения - Хърватия - Сърбия и България, а той твърди че в Сърбия трябвало да платим сръбска застраховка(100евро) и сърбите много се заяждали и иска през Унгария и Румъния. Спешно ми е защото скоро пътувам, ако може някой да даде актуално инфо и съвет от къде да минем?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Mishonti » Вто 30 яну 2018 16:46


Минавайте през Сърбия. Няма такова нещо за застраховката и заяждането. Доста по-бързо се стига, пътя е хубав, така че няма какво да му мислиш.


NedM
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 19 яну 2016 14:44
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: 2002

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот NedM » Вто 30 яну 2018 16:50


Добре, благодаря ти много!


NedM
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 19 яну 2016 14:44
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: 2002

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот NedM » Сря 31 яну 2018 11:57


Искам да попитам как става работата с този договор за покупко-продажба? Къде трябва да го попълним и някакво копие ли ще остане за мен? Трябва ли да се завери някъде и искат ли в БГ да е преведен на нашия език?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Сря 31 яну 2018 12:07


Обяснено е в темата. Или искаш специално да се напише още веднъж, защото не можеш да отвориш 1ва страница?


NedM
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 19 яну 2016 14:44
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: 2002

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот NedM » Сря 31 яну 2018 12:36


На първа страница разбрах само, че трябва да се отиде с този договор в KFZ-Zulassungsstelle. Тва е ясно, оригинала ли остава за мен? И на кирилица ли се пишат моите имена или на латиница и трябва ли да се преведе после на бг, за да послужи пред КАТ?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот vucata » Вто 20 фев 2018 23:10


В Сърбия на влизане какво се плаща за кола с транзитен номер от Германия?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Съб 24 фев 2018 19:04


vucata написа:В Сърбия на влизане какво се плаща за кола с транзитен номер от Германия?


От доста години насам- нищо. Едно време се плащаше застраховка.


aleks_al
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот aleks_al » Вто 27 фев 2018 11:58


NedM написа:На първа страница разбрах само, че трябва да се отиде с този договор в KFZ-Zulassungsstelle. Тва е ясно, оригинала ли остава за мен? И на кирилица ли се пишат моите имена или на латиница и трябва ли да се преведе после на бг, за да послужи пред КАТ?
Договора ще ти го попълни немеца в два екземпляра, така че за всеки ще остане по един оригинал. Всички данните се попълват на латиница. В нашия КАТ не се иска превод на този договор.


aleks_al
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот aleks_al » Вто 27 фев 2018 12:04


NedM написа:Колеги закупих билети до Франкфурт и ще връщаме колата на ход! Обаче неможем да се разберем с приятеля ми от къде да минем. Аз му предлагам Франкфурт - Австрия - Словения - Хърватия - Сърбия и България, а той твърди че в Сърбия трябвало да платим сръбска застраховка(100евро) и сърбите много се заяждали и иска през Унгария и Румъния. Спешно ми е защото скоро пътувам, ако може някой да даде актуално инфо и съвет от къде да минем?
Колега, преди около месец докарах кола от Германия и от Франкфурт минах през Австрия, Унгария и Сърбия, така че мога да ти препоръчам този маршрут. Успех със сделката!


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот palikari » Пет 01 юни 2018 16:29


Здравейте,ако може да вметна,една тумба народ се похвали с новозакупена ламарина от Германия,но никой не каза как е решил проблема с този "пълномощник"?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 68 госта