Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
pavkata_20
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 03 мар 2012 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот pavkata_20 » Нед 27 мар 2016 11:42


Здравейте изчетох някой неща, но не можах да открия точните неща и за това искам да попитам каква е процедурата в моя случай. Колата е от Германия и е закупена от българин който работи там и я е карал там с немски номера. Сега си е дошъл с колата в България и я продава и аз искам да я закупя, но не знам каква е процедурата и какво трябва да изисквам от него. Ще съм благодарен ако някой даде съвет и помогне.




Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот AugustinerFan » Нед 27 мар 2016 12:22


Ако колата е с немска регистрация по принцип трябва да я отрегистрира. Вариантът е следния: колата остава в България, той се прибира в Германия с документите и номерата, отрегистрира я в цуласунгщелето и ти праща документите обратно. Другият вариант е да ти остави номерата и документите, обаче ще ги заздържат в КАТ и няма да може да си я отрегистрира в Германия.Ще стане по служебен път като ще минат месеци а дотогава ще плаща застраховка и данъци.Може и глоба да отнесе. Ако е с транзитни номера трябва да вземеш големия и малкия талон и практически си новият собственик на автомобила.


pavkata_20
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 03 мар 2012 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот pavkata_20 » Нед 27 мар 2016 12:30


Не е с транзитни номера. Той има платено всичко до края на 2016 в Германия. А тук в България каква е процедура отиваме при нотариус и след това му давам парите и вземам малкият и големият талон. А нещо друго трябвали?


pavkata_20
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 03 мар 2012 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот pavkata_20 » Нед 27 мар 2016 12:36


А има ли възможност да се издаде някакъв документ, че направо аз съм си я купил от Германия? Или това е невъзможно?


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот AugustinerFan » Нед 27 мар 2016 13:33


Не се ходи при нотариус, можете да попълните това: http://ww2.autoscout24.de/as24_service_contract.pdf или https://www.muenchener-verein.de/downlo ... e=20100701

Няма значение че всичко му е плтено, трябва да си отрегистрира колата и да си покаже номерата които ще ти вземат в КАТ, най-малкото ако са му платени накуп застраховка и данък за 2016 ще му върнат поне 500 евро.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 27 мар 2016 23:20


Колеги, бъдете внимателни защото зачестиха оплакванията, че колата се обявява за "немска", но всъщност е била регистрирана преди това в друга държава от ЕС.
Тоест Германия се използува за замитане на следите и историята на автомобила. Не става въпрос за кражба, но все пак е непочтено.
Избийте си от главата, че в Германия всичко е точно и много подредено и едва ли не спят до колите си. И там е пълно с мърлячи и мошеници.
Особено внимателни трябва да сте в Южна Германия, където или цените са силно надути или "вършеят" всякакви съмнителни типове. Разказът на vlad777 за покупката на джипа Хонда само потвърди още веднъж това неписано правило. :cool


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Пон 28 мар 2016 16:20


AugustinerFan написа:най-малкото ако са му платени накуп застраховка и данък за 2016 ще му върнат поне 500 евро.

Къде ги дават тия 500 евро да отида и аз?
Аз за 2016 съм платил накуп за застраховка + данък < 500евро.

KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Колеги, бъдете внимателни защото зачестиха оплакванията, че колата се обявява за "немска", но всъщност е била регистрирана преди това в друга държава от ЕС.
Тоест Германия се използува за замитане на следите и историята на автомобила. Не става въпрос за кражба, но все пак е непочтено.

От ре-импорт до ре-импорт има огромна разлика. Има доста немци, които си купуват нова кола от Белгия, Дания и т.н. Все съседни страни, където нов автомобил струва 20% по-малко от същия в Германия. Тъй като в повечето случаи се ползват посреднически фирми, то колата е с първа регистрация в страната на покупка (Белгия, Дания и т.н.) и втора - истинския "първи" собственик.

Съвсем друг случай е внасянето на автовози с евтини коли от Италия в Германия от търговци с арабски произход. Но тогава много лесно в талоните се вижда измамата.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот AugustinerFan » Пон 28 мар 2016 18:12


Кайзен написа:Къде ги дават тия 500 евро да отида и аз?


Ами продай си колата и ще ти върнат данъка и застраховката! Чети внимателно какво пиша...
12 месеца Х 35-50 (средно 43 евро на месец) = 516 евро застраховка - 3 месеца до март 126 евро = 390 от застраховка и около 100 от данък (ако е бензин,за дизел евро 4 данъкът е в пъти +) прави около 500 евро ресто за оставащите 9 месеца след като е предплатил. Ако си продаеш колата няма ли да ти върнат данъка и застраховката? Какво се правиш на интересен, все едно не знаеш!

Аз за 2016 съм платил 560 евро застраховка + 301 евро данък, понеже е дизел - евро 4 което право точно 861 евро. Ако си продам колата утре ще ми върнат точно 645,75 евро.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот golfer » Пон 28 мар 2016 19:46


Кайзен написа: Има доста немци, които си купуват нова кола от Белгия, Дания и т.н. Все съседни страни, където нов автомобил струва 20% по-малко от същия в Германия........

Кажи честно вярваш ли на това, което си написал? Или си го чул на съседната маса в кръчмата? Как точно в Дания са по-евтини колите или в Белгия. За данък и застраховка фена на най-хубавата бира го е написал абсолютно точно. :beer
Преди имаше попадения в мненията ти, но с това последното падна надолу в ранглистата :mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Пон 28 мар 2016 20:02


Базовата цена на 3-врат Golf GTI в Дания е 438'897 крони, което се равнява на 58'867 EUR :scare3

В Германия базовата цена е 29'635 EUR или 2 пъти по-малко...

В България е 48'870 лв, което е 24'960 EUR

Между другото на сбирката на Worthersee ми направи впечатление, че на всяка кола на щанда има цена в Германия и цена в Австрия. Цените в Австрия бяха с около 10% по-високи от тези в Германия. Предполагам разликите в цените в ЕС се дължат на различните нива на акциз и ДДС.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Чудомир » Пон 28 мар 2016 22:27




Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот $100 » Пон 28 мар 2016 23:55


Vlad777 написа:Между другото на сбирката на Worthersee ми направи впечатление, че на всяка кола на щанда има цена в Германия и цена в Австрия. Цените в Австрия бяха с около 10% по-високи от тези в Германия. Предполагам разликите в цените в ЕС се дължат на различните нива на акциз и ДДС.

А дали по-високите цени в Германия не се компенсират примерно с напълно безплатна поддръжка през време на гаранцията или нещо от тоя род? При тая цена не виждам защо всички в Дания не ходят да си вземат коли от Германия. В интерес на истината се сещам за една кола, която май беше купена от Дания и карана в Германия през цялото време. Инфо от сервизната история. Може да се бъркам и да е бил обратното.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот connor cane » Вто 29 мар 2016 10:33


В Дания цените на колите са *2, тъй като държавата цели опазване на природата и поддържане на максимално малък брой автомобили.
Не можеш да регистрираш кола на старо, без да ти скъсат главата от данъци, всяка ново закупена кола е с такса/данък колкото цената на колата.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 29 мар 2016 10:56


Даже май е 150% данъка. Т.е. ако колата е 10 лв, данъкът е 15. Общо 25.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Вто 29 мар 2016 11:04





Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта