Какъв мотор да избера за Голф 4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Какъв мотор да избера за Голф 4

Мнениеот feniksgod » Вто 14 авг 2012 8:43


tdi_20yare написа:
zelkata_ok1_ написа:колега при газов инжекцион почти няма разлика в динамиката а това TDI 110hp и на газ го бия (стига да няма чип) аз с 15лв минавам 100км в София а ти на теб с тая шибана Българска нафта и 20лв няма да ти стигнат

Хахах ебаси злобния,кой ти говори за гонки бе,данеби да си на 18 години,аз ти говоря за динамика бе...И извинявай ама ти защо си сложи гас,защото е 100октана ли,или защото обичаш да се подиграваш на хората с нафта на 2.60,самоче едното гори 5-6 смесен разход,а другото гори 12гас..Затова някой станаха много силни по светофарите с бензин турбо на гас.... :applause: И на мен 1.8 турбо бензина ме кефи,ама разхода на бензин много лош,а колкото до другия бензин 1.8 без турбо съм на мнение че гори колкото турбото,но върви много по малко,особенно на гас...Даже сега като се сетя съм ги пробвал и двата и то на бензин..Турбо бензина е нещо доста приятно но ако взимаш 2000лв заплата и да си го каркаш на бенз,или ако минаваш много малко км,но съм на мнение че пък 110кс на нафта е най разпространения по улиците,и най малко влизащия за някви тежки проблеми по сервизите,за разлика от новите поколения дизели... :beer


Тъкмо и аз леко се ядосах, ама ти накрая го написа. Една кола харчи толкова колкото и сипете. С 30лв. бензин се возя 2 седмици, хода на работа с нея само в Неделя, през останалото време градският транспорт за работата. Ако ми трябва някъде да ходя си я паля и ходя.
Разхода на 1.8T за динамиката и е доста добър. Градско 9-10 превключвам преди 2500 оборота. Нормално според мен за 18-ските ми.

И пак да си дойдем на въпроса, аз ако съм мод да съм я заключил тази тема вече. Когато аз си избирах колата, ползвах търсачката на Google, пишете site: vwclub.bg и след това, което ви интересува си го търсите, има много теми за доста двигатели, изключение правят някои. Не казвам, че има всичко, но все пак за такава тема има доста писано. Към автора послушай съвета ми погледни едни 40 теми примерно, и си направи извода. Защо 40-сет ли ? Това е форум всеки е свободен да пише, има теми в които са надделели определени лични разбирания.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави на всички. :beer




Потребителски аватар
dido_81
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 07 дек 2008 11:21
Автомобил: VW Golf 4 FSI
Двигател: BAD 2002
Местоположение: Варна

Re: Какъв мотор да избера за Голф 4

Мнениеот dido_81 » Чет 28 фев 2013 10:31


FSI 7л. градско!!!


tough85
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 04 мар 2014 12:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв мотор да избера за Голф 4

Мнениеот tough85 » Пон 25 юни 2018 15:13


.......

Последна промяна от Spas на Пон 25 юни 2018 15:17, променено общо 1 път.
Причина: Колега, опиши от кой мотор си доволен, спри да се пробваш да я качваш тази снимка и пиши на кирилица!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта