Съвет за VW КАДИ

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
трезор
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 31 дек 2012 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ловеч

Съвет за VW КАДИ

Мнениеот трезор » Пон 31 дек 2012 17:25


Здравейте , имам нужда от помощ за купуване на баничарка и моля запознатите да помогнат със съвет ......кади - около 96-2000 год.производство ,пътническо , бензин или дизел -дайте съвет за двигател ,скъпа ли е подръжката ....приготвил съм около 4000 лв - знам че за тези пари няма да е първа хубост , ама криза е :oops: Весели празници :beer




Потребителски аватар
Manolov
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 16:02
Автомобил: Seat Inka
Двигател: 1Y
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот Manolov » Пон 31 дек 2012 19:50


Здравей, преди 4 месеца имах твоята дилема, но аз мислех за френска баничарка.Лично аз взех инка 1,9 1Y мотор като инката е 2000година.Взех я за 3700 с хубави гуми.Обслужването и излезе 400лв. за части - ремъци и 3-те , ролки 2-те на мотора, външната и нея,филтри и 3-те маслен, горивен и въздушен и масло.Като цяло е добра като кола, надеждна. Като разход ... гори много около 6,5 нафта като меря разхода абсолютно точно винаги пълня до горе. Имам приятели с други 2 кадита 1,6 бензин там малко над 12 гас никой не кара на бензин.Дизела до 130км. е пъргав, след това замаля, за градско е чудесен.При покупка гледай маслото и антифриза, точно моята имаше проблем с оригиналния метален тройник от водната помпа , течеше от там , при замяната вече маркучите са изляти и няма как да текне.Моята е с клима, търси и ти, несравнимо е.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот kris11 » Вто 01 яну 2013 0:25


Хвърли 1 поглед на Шарано/Алхамбра

За товарене събира в пъти повече от Кади и Инка .Моя често става пикап / без вс задни седалки. Гори 12-13л бензин/газ в града.За вървене няма да казвам.
Обслужване с водна помпа е 225 лв. Покупна цена цели 1210 еврейци. Мотор бензин ADY 2л.На 2400 об е макс въртящ момент, свиква се лесно.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот Stivi » Вто 01 яну 2013 14:05


kris11 написа:Хвърли 1 поглед на Шарано/Алхамбра


В една-две теми да препоръчаш колата която караш бива,ама във всяка втора да го правиш /даже ако се търси малолитажка/ май идва лееееко прекалено,разбрахме че шарана е Колата с главно К :wink:


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот lion_heart002 » Вто 01 яну 2013 14:10


И аз се чудя дали да си взимам друга кола,но се колебая между волво V70,Sharan, или кади... Но като гледам,шарана съвсем не може да събере това което може едно кади,наскоро си транспортирах мотора и само в кади се събра,да се събере в шаран е абсурд... Шарана е кола за семейство с много деца,това е била и идеята когато са я правили.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот moimoimoi » Вто 01 яну 2013 14:23


говори се за кади преди 2000 година дето са на платформата на поло :idea: и в този случай шарана е по-голям и за предпочитане,вече за кади макс работата е различна


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот kris11 » Вто 01 яну 2013 17:27


moimoimoi написа:говори се за кади преди 2000 година дето са на платформата на поло :idea: и в този случай шарана е по-голям и за предпочитане,вече за кади макс работата е различна


Да и затова му го препоръчвам.
@Stivi човек бях пред този избор.Трябваше ми кола за товар обемен.Не го хваля.
Това е много добра алтернатива .Човека пита за старо Кади - това чудо ни8то е удобно за повечеот 2 ма пасажери, нито събира много багаж.Качването на задните седалки в Кадито е все едно се качваш в Поло с 3 врати
Като искаш обемен товар 2-рия ред седалки се свалях за няма и 5 мин с пренасянето до помешение за съхранение. Свалят се без инструмент, ключ и т/н. Монтажа обратно пак е елементарен и бърз. Тъй като салона е висок може да се пренасят високи предмети
Освен това Кади на посочения набор и климатик забрави.Да не говорим за ABS пък в Кадито. Бях огледал доста обяви за Кадита от тоя набор - направо са кочини и им е взета душата и от каране и от товарене .


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот lion_heart002 » Вто 01 яну 2013 17:41


Абе,че е добра кола шарана спор няма! Но някакси не ми се връзва да махна или сгъна седалките и да си карам инструментите и другите глупости в него,пък и не знам колко би било удобно? От друга страна пък в кадито има да тропат и тн,пълно щастие няма!


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот Matematiks » Вто 01 яну 2013 18:25


Мисля,че има Волво V70 с редовият петак на ауди 2.5 TDI (AEL)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот kris11 » Вто 01 яну 2013 19:37


lion_heart002 написа:Абе,че е добра кола шарана спор няма! Но някакси не ми се връзва да махна или сгъна седалките и да си карам инструментите и другите глупости в него,пък и не знам колко би било удобно? От друга страна пък в кадито има да тропат и тн,пълно щастие няма!


1. имаш достъп през задните врати /При Кади само през задната или като сгънеш предна и се дупиш.
Не знам какви инстументи караш, големината и т.н. Пода застилам с гума б 2мм /дали са сгънати или махнати задните седалки не е от значение. Качвал съм нови бригадирски колички /6 бр./ за доставка на място. Нито съм обелил тапицерия, нито ламарина, карал съм и кирки, прави ,криви лопати по 20-30 бр от вид.
Без да съм махал задните седалки съм карал 850-870 кг оловна ламарина нагъната на рула - калъф под гумената постелка и товара.
Последните 3 месеца преди декември съм носил и инвалидна количка зад задните седалки.
Не знам дали пътуваш извън града - но си е преимущество по-високата позиция на водача за видимост. Друго преимущество е. че е висок и лесно се качва по тротоари където с нормална кола ще задереш.
За цената за която го взех е перфектен - цели 1210 евра. Познат през 08.2012 си взе 6 местна Алхамбра 01.1998г за 870 евра.


трезор
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 31 дек 2012 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ловеч

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот трезор » Вто 01 яну 2013 21:31


Колеги , аз имам ван в момента - Еспас 3 , но ще го кара жената , а на мен ми трябва работна кола на разумна цена и за това ви питам за мнение за кади - дизел или бензин , плюсове и минуси по колата.....


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Съвет за VW КАДИ

Мнениеот kris11 » Сря 02 яну 2013 19:58


трезор написа:Колеги , аз имам ван в момента - Еспас 3 , но ще го кара жената , а на мен ми трябва работна кола на разумна цена и за това ви питам за мнение за кади - дизел или бензин , плюсове и минуси по колата.....

Коя
й набор да е Кадито ? Ако е преди 2000г гаранция , че ще налетиш на утрепан таралясник дизел.Виж обявите в е-бей на колко км са локомотивите . Няма под 470 000км стигат до 950 000км и нагоре. Тука на съшите година автомобил е на цели 170-180 000км :Mr Green Fun . От Бг да попаднеш на автомобил лекуван с присадки е почти 99 %.
Познат рони крокодилски сълзи с Ксара - смени масло и на 1500 км - 1л масло за доливане.
Гледай обяви само от части лица и не в мобиле.де Бягай надалче от разните автокъши - пълно е с талибани,албанци, руснаци и полска измет.Набутването е гарантирано.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта