Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hosetovw
Мнения: 801
Регистриран на: Пет 28 апр 2006 10:20
Автомобил: VW MK5 GTI DSG
Двигател: 2.0 TFSI BWA
Местоположение: Бургас / Варна
Контакти:

Re: Golf MK5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот hosetovw » Пет 02 яну 2015 20:38


И аз се зачудих много като видях такива разходи от 6,8 до 7,5 извън града ... :yahoo_09
При мен разхода при 130-140 км/ч на магистралата с пуснат круизконтрол, даде 9,5-10,0 л/100км (100 октана бензин).
Вярно колата е 200+ коня ама разлика от 2,0 - 3,0 литра ... :no
В града 10,0 - 12,0 - 14,0 литра - зависи от трафика и задволанното утройство :Mr Green Fun
Иначе съм влюбен в МК5 GTI, за първи път карам DSG скоростна кутия (предната ми кола е МК4 GTI) и всеки път като натисна гаста,
на лицето ми грейва усмивка, удоволствието е несравнимо !!! :11 :11 :11

GTI Power Forever :love.vwclub




Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 2.0T FSI GTI Въпроси

Мнениеот KKamenov » Пет 02 яну 2015 21:12


http://www.auto-data.net/bg/?f=showSubModel&modeli_id=896 тук може да си провериш за разхода... аз лично докарвам до 6.5-7.5 среден разход, но и двигателя е по-малък...

До колегите с компетенциите за обслужването.... всички MK5 с верига. филтри Mahle + масло 120 лв. Частите в зависимост от това, какво ти се развали са различна цена, но които иска по-ново кола е така.

здрава и стабилни са.


niakoioci
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 08 окт 2010 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот niakoioci » Вто 08 ное 2016 22:50


Зравейте колеги.

От известно време наблюдавам тази обява : http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11436812054903681&slink=gex6z0, дори ходих да я видя на място тази кола, но има малки несъответствия от това на снимките и в действителност.
Имам една молба към хората, които разбират или пък са я виждали, да споделят дали си заслужава парите, защото за мен е надценена.

Поздрави.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 09 ное 2016 10:12


С тоя смачкан борд на шофьорската седалка?


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 291
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот tonkogtd » Чет 10 ное 2016 1:57


http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=fi7wt8

Колите са им добри,освен ако не държиш на автоматична кутия.


niakoioci
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 08 окт 2010 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот niakoioci » Чет 10 ное 2016 6:48


Никой ли не е разглеждал тази обява?


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот maimo » Съб 12 ное 2016 22:23


добре изглежда но лошото че е автоматик,съвет от мен търси такава но ръчна,ако има проблем с автомата ще се вкараш в голям филм,все пак тези коли не се взимат да се ходи до магазина с тях :death и аз от доста време търся edition 30 , но не излиза нищо а в германия са по над 9000 евро


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот IceHeart » Нед 13 ное 2016 11:03


Последно виждах тази кола да се кара от жена. Преди това не знам дали не е каран от друг, но външно има як вид, а звука от мотора е един път. Нямам други виждания, нито съм карал въпросната кола. Успех, и дано намериш твоята.


niakoioci
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 08 окт 2010 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот niakoioci » Нед 13 ное 2016 23:01


Мнение от maimo » Съб 12 ное 2016 22:23

добре изглежда но лошото че е автоматик,съвет от мен търси такава но ръчна,ако има проблем с автомата ще се вкараш в голям филм,все пак тези коли не се взимат да се ходи до магазина с тях :death и аз от доста време търся edition 30 , но не излиза нищо а в германия са по над 9000 евро


Направи ми впечатление, че когато си на "D" и подадеш газ, дига оборотите до 3000-4000 (има около 2 секунди пауза), след което те изстрелва. Все едно съединителя боксува. Но да уточня, че няма никакво чукане, хлопане и други такива. Просто като превключи на скорост има малко чудене и тогава тръгва.

Молбата ми е, ако има някой такъв автомат DSG 6-степенна, да сподели как е нормалното поведение на тази скоростна кутия.
Благодаря на всички до сега.


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот lordlosh » Пон 21 ное 2016 11:50


Аз пък след като се качих на автомат, не бих се върнал на ръчка никога, особено ако говорим за по-мощна кола. Б** съм го като се счупи автомата ще го правя, а иначе имай предвид, че DSG-то издръжа между 100-200хил. км. в най-добрия случай :icon_lol
Аз съм с Голф 6-ца 1.4тси 2011 DSG7 и моя автомат има леко забавяне при тръгване. Включваш на Д и като пуснеш педала на спирачката има около 0.30-1сек. забавяне преди колата да тръгне. Ако питаш за това. Аз затова и първо пускам спирачката, да тръгне леко колата и тогава подавам вече.
А за да ти е спокойно, караш си колата в Порше или всеки 1 нормален сервиз, да ти я прегледат обстойно, питаш и за нещата, които се притесняваш и ти правят впечатление и няма да дадеш повече от 50-100 лева, ама поне ще знаеш за какво иде реч и после няма да се ядосваш. Все пак говорим за кола, която струва 18хил. Едни 50-100 лева са точно нищо.
Моята въпреки, че беше още в гаранция и имаше пълна сервизна история, аз пак я закарах в Порше да я видят.
Така, че ако колата ти харесва, караш я в сервиз и това е.
Мен лично не ме кефи, че колата е със спортно окачване, защото пътищата ни са леш, ама всеки с вкуса си.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот Stivi » Пон 21 ное 2016 13:17


lordlosh написа:А за да ти е спокойно, караш си колата в Порше или всеки 1 нормален сервиз, да ти я прегледат обстойно, питаш и за нещата, които се притесняваш и ти правят впечатление и няма да дадеш повече от 50-100 лева.

Мдааа,толкова ще ти вземат ако ако само я разгледат питаш за нещо и си поговорите на по кафе,ако трябва нещо да се ремонтира тия 50-100 ги умножаваш по 10 :mhihi


niakoioci
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 08 окт 2010 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот niakoioci » Пон 21 ное 2016 19:38


Карах едно такова Golf 1.4 150 Hp,DSG 7 на метан 2011г. Имаше малко забавяне, но не усетих това вдигане на обороти около 2000-3000 и чак тогава да се изстрелва. Само заради DSG ще се минава през сервиз "Порше". Единствено това най-много ме притеснява.
Пък останалото е до пазарлък.

Благодаря на всички, който се отзоваха.


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот lordlosh » Пон 21 ное 2016 22:46


Stivi написа:
lordlosh написа:А за да ти е спокойно, караш си колата в Порше или всеки 1 нормален сервиз, да ти я прегледат обстойно, питаш и за нещата, които се притесняваш и ти правят впечатление и няма да дадеш повече от 50-100 лева.

Мдааа,толкова ще ти вземат ако ако само я разгледат питаш за нещо и си поговорите на по кафе,ако трябва нещо да се ремонтира тия 50-100 ги умножаваш по 10 :mhihi


Чакай сега човек, никой не говори за ремонти. Колегата си е харесал дадената кола, кара я в даден сервиз на преглед, да я видят и те си кажат мнението. На мен в Порше ми взеха 70 за преглед и диагностика. И майстора, който беше каза, че колата си заслужава. По принцип между 50-100 лева е един обстоен преглед. Даже вече има сервизи, които предлагат точно тази услуга, преглед на автомобил преди покупка. Винаги можеш да ги питаш за нещо, което те притеснява и най-малкото да се види колата за сериозни удари. Отдолу се вижда почти всичко.

В сервиз(няма да споменавам име) преди време бях карал една 530-ка, гледаха я цялостно и диагностика направиха и излязоха не малко проблеми по колата. А и майсторите там си казваха мнението, че колата не струва. Липсваше еърбег, имаше 2 амортисьора за смяна и според майсторите автомата беше пред разпад. Ако не се лъжа 60лева ми взеха тогава. Колата естествено не я взех. Иначе лъщеше отвън и отвътре и не беше от автокъща.
Другото което може да направи колегата е, ако има познат майстор, който да отиде с него и да види колата и да прецени.
Вече всеки си преценя дали ще даде 50 или 100 лева за да е сигурен или ще стреля на сляпо.
niakoioci, това вдигане на обороти аз го нямам. Има съвсем лек лаг, който описах, но всички ДСГ7-ци от тия години са така. За тоя на GTI не знам как трябва да е точно, но ме съмнява това да е нормално. Иначе имай си на предвид, че ако автомата не е правен, вероятно при теб ще роди. Поне от това което съм чел между 100 и 200хил. раждат.
Да споделиш накрая как се е развила дилемата.


Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот mk5_gti » Пон 21 ное 2016 23:35


niakoioci написа:
Мнение от maimo » Съб 12 ное 2016 22:23

добре изглежда но лошото че е автоматик,съвет от мен търси такава но ръчна,ако има проблем с автомата ще се вкараш в голям филм,все пак тези коли не се взимат да се ходи до магазина с тях :death и аз от доста време търся edition 30 , но не излиза нищо а в германия са по над 9000 евро


Направи ми впечатление, че когато си на "D" и подадеш газ, дига оборотите до 3000-4000 (има около 2 секунди пауза), след което те изстрелва. Все едно съединителя боксува. Но да уточня, че няма никакво чукане, хлопане и други такива. Просто като превключи на скорост има малко чудене и тогава тръгва.

Молбата ми е, ако има някой такъв автомат DSG 6-степенна, да сподели как е нормалното поведение на тази скоростна кутия.
Благодаря на всички до сега.

На моя голф DSG -то го прави същото, вдига оборотите и след това тръгва. Колата я имам от 6 години и винаги е било така. Аз си го обяснявам с това, че когато си на D може да караш на 6-та с 1500 оборота, и като и дадеш газ тя връща на 2-3 и направо влиза във високи обороти. А може и да греша, но вдигането на обороти го има и при мойта кола


niakoioci
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 08 окт 2010 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот niakoioci » Сря 23 ное 2016 22:01


Последно, към края на месеца, ще мога да закарам колата в "Порше" и тогава ще се прецени дали е моята.

Молбата ми е към тези колеги, който карат с такава DSG 6, да споделят как е нормалното превключване. Защото за мен DSG 7 на колегата lordlosh си превключва много плавно.

Поздрави на всички !



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anton76 и 41 госта