Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот mk5_gti » Чет 24 ное 2016 13:56


Колата ми е 2008 г. голф 5 gti 200к.с. DSG-6. Както споменах я имам от почти 6 години. Когато сложиш на D и държиш спирачката се усеща леко напрежение, което е нормално. Пускаш спирачката и колата тръгва сама. Да кажем караш с около 50к.ч. и дадеш много газ, тя вдига оборотите както спомена ти, и след това те изстрелва. Същото става и когато от D минеш на S с много газ. Вдигането на обороти при мойта кола го има само когато подам много газ. Когато си на D скоростите трябва да превключват много плавно без никакво напрежение. Интересувай се дали е сменявано маслото и филтъра в скоростите, защото се сменя на всеки 60 000 км. От преди 6 години до ден-днешен не намирам никаква разлика в превключването и поведението на DSG- то.




Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот wmalevski » Пет 25 ное 2016 16:28


Много ми допада, как хора, които явно нямат досег с ДСГ-то правят коментари за тях, че били проблемни и тн. Реално бензиновите ДСГ-та са си супер! За забавянето при т.нар кик даун - нормално е, особено като сваля повече от една предавка. 2 секунди са много време, според мене забавянето е за момент, но просто прави впечатление и за това колегата е останал с такова впечатление. Мнението ми за конкретната обява е, че е надценена. Тя си е на цена на R-ка, била и едишън 30.. Според мене са над пазарната цена. Реално няма кой знае каква колекторска стойност (не е Порше, за да някой ден някой я оцени). DSG-тата са си супер сполучливи и безпроблемни, макар на дизела на жена ми да сме сменяли маховик. Просто си има неща, които се износват и си искат внимание. Няма кола, която след покупката и употребата и, да е супер безпроблемна, има си износване на разни неща и им идва времето. Единствения дразнещ за мене "проблем" са синхронизаторите, но след консултация с Мишо ме увери, че всяко ДСГ го има и не е проблем, а по-скоро дискомфорт. При връщане на скорости (1 и 2-ра най-вече) издава леко прищракване.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот maimo » Нед 27 ное 2016 8:58


Карах дсг от 2008 година до 2015 на пасат 6 да кутията е супер и винаги обслужвана на време,но вече с годините почва да си проличава износването с това забавяне и особенно когато се движи бавно и трябва да зацепи 2 ра и все пак километрите отиват към 300000.Може би се ремонтира и сменя но тук във Варна и околностите никой не се хваща,а до СОФИЯ и обратно :banghead Проблема идва когато после трябва да я продаваш всеки който се качи и особено,ако не е карал ДСГ не му харесва и мисли че има проблем и почваш да сваляш и сваляш докато разкараш колата. :confused .Не случайно почти всички обяви в мобиле на по евтини примерно голф 5 гти е с ДСГ,ако прочете малко сайтове немски или английски ще стане ясно защо :a045 Все пак зависи и как ще караш колата,ако си по екстремен и и я ще я караш все оборотомера в червеното според мен по-добре е ръчна.


niakoioci
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 08 окт 2010 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Golf 5 GTI

Мнениеот niakoioci » Пон 19 дек 2016 23:18


Здравейте отново на всички.
След дълга пауза и пазарлъци, така и не се мина през сервиз "Порше".
Така стигнах до извода, че тази мистична кола не е за мен.
Благодаря на всички, който се отзоваха.


Потребителски аватар
Атанас.Титов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 02 дек 2016 23:31
Автомобил:
Двигател:

Golf 5 GTI Мнения и препоръки

Мнениеот Атанас.Титов » Пон 24 апр 2017 22:15


Здравейте :) набелязал съм този автомобил http://www.cars.bg/c2021862, някой случайно да има информация . Имам няколко въпроса:
1) Може ли някой да ми даде цена за пълно обслужване на GTI ?
2)Какви са проблемите които може да създаде автоматичната скоростна кутия ако не е поддържана, и какво ще ми препоръчате ръчка или автомат?
3)Имат ли проблем/дефект за който трябва да гледам при огледа на автомобил.

Благодаря предварително за отговорите. :th_up

Последна промяна от Атанас.Титов на Сря 26 апр 2017 20:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Golf 5 GTI ?!

Мнениеот stoev87 » Вто 25 апр 2017 9:07


Здрасти колега , основните проблеми с които трябва да внимаваш са горенето на масло и помпата за високо налягане (HPFP).
Обща информация за проблемите на мотора можеш да намериш тук: http://shopdap.com/common-problems-to-l ... si-engine/
Като цяло аз лично горещо ти препоръчвам ръчна кутия за тази кола. Успех :th_up


Потребителски аватар
Атанас.Титов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 02 дек 2016 23:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 GTI ?!

Мнениеот Атанас.Титов » Вто 25 апр 2017 15:46


Благодаря за отговора и за сайта, много полезна информация.


Famozno7
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 05 яну 2018 11:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Мнениеот Famozno7 » Пет 05 яну 2018 15:49


Какво става по тази тема и аз съм се насочил към Golf V GTI и ме интересуват наблюденията ви и тн.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 05 яну 2018 20:43


Имаш 6 страници наблюдения, прочете ли ги? :gruebel


Famozno7
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 05 яну 2018 11:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Мнениеот Famozno7 » Пон 08 яну 2018 2:47


Да , прочетох ги няколко пъти , навсякъде всичко и се обърках как стои въпроса с горенето на масло и се зачудих за А3 със същия двигател.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Мнениеот vucata » Пон 08 яну 2018 13:22


То и в А3 ще гори масло двигателя хаххаа


Famozno7
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 05 яну 2018 11:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Мнениеот Famozno7 » Вто 09 яну 2018 9:08


Това е ясно , нали са еднакви двигатели , мерси че помогна. :)


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 291
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Избор и покупка на Golf 5 GTI - 2.0 TFSI - Съвети?

Мнениеот tonkogtd » Вто 16 апр 2019 0:05


Да възобновим малко темата.
Ако има колеги,или собственици,запознати с GTI Edition 30/Pirelli,код на мотора BYD,бих се радвал да споделят за разликите със стандартното GTI 147 kw.-турбо,помпа за високо налягане,интеркулер,дюзи.По чуждите форуми пише,че има и разлика във вътрешността на двигателя.Благодаря!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта