С Български транзитни номера кола от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
jeki
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 19 окт 2005 6:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот jeki » Сря 06 фев 2013 22:59


Neu Ulm също не се иска колата да е там ----

за щоера за номера се плаща по сметка на финанзама след като от там ти пратят факс колко пари трябва да им дадеш.

Ако нямаш конто или по точно немска сметка отиваш в банка ако не знаеш език не знам как ще се справиш

питащ в банката дали ще ти направят превод някой не искат дуги искат но ти взимат около 10 евро такса .
носиш бележката в цуласунга и си зимаш номера

ако не си ги правил тия неща преди или ако няма кой да ти ги покаже и ако не знаеш немски
в такъв филм ще се озовеш че ще се чудиш кво прайш там :)




boxs
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 31 яну 2013 9:42
Автомобил:
Двигател:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот boxs » Чет 07 фев 2013 13:53


samo_pechka написа:На последната си кола ,процедирах по следния начин. Търговеца си имаше човек който се занимаваше с документите . Поискаха ми 200 ойро за цялата работа .Помислих малко ,сметнах си разходите напред-назад и...му дадох парите пък аз отидох с половинката да ядем пица :D .след два часа всичко беше тип-топ .


И Какви документи ти даде за Експорт и после на БГ граница какво ти искаха като хартии.. ?
мерси предварително


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот samo_pechka » Чет 07 фев 2013 21:46


Застраховка (гражданска) за чужбина, талон- нов, с моето име и номера на колата , оригиналните талони на автомобила ( малък-голям) и транзитни номера за колата . На българската граница- само личната ми карта, за колата -нищо.Това при положение ,че се прибирате през Румъния . През Сърбия е малко по-бамбашка ( поне преди беше - сега нямам инфо ) .


boxs
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 31 яну 2013 9:42
Автомобил:
Двигател:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот boxs » Съб 09 фев 2013 12:18


samo_pechka написа:Застраховка (гражданска) за чужбина, талон- нов, с моето име и номера на колата , оригиналните талони на автомобила ( малък-голям) и транзитни номера за колата . На българската граница- само личната ми карта, за колата -нищо.Това при положение ,че се прибирате през Румъния . През Сърбия е малко по-бамбашка ( поне преди беше - сега нямам инфо ) .


Мерси зА ИНФОТО.
Имам и още едно питане. Ако колата е закупена от Македонски гражданин и колата влиза в БГ , Интересува ме да не ме карат да плщам ДДС като не съм Европеиски Гражданин.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот Aprilia » Съб 09 фев 2013 18:32


boxs написа:
samo_pechka написа:Застраховка (гражданска) за чужбина, талон- нов, с моето име и номера на колата , оригиналните талони на автомобила ( малък-голям) и транзитни номера за колата . На българската граница- само личната ми карта, за колата -нищо.Това при положение ,че се прибирате през Румъния . През Сърбия е малко по-бамбашка ( поне преди беше - сега нямам инфо ) .


Мерси зА ИНФОТО.
Имам и още едно питане. Ако колата е закупена от Македонски гражданин и колата влиза в БГ , Интересува ме да не ме карат да плщам ДДС като не съм Европеиски Гражданин.

Не би трябвало да имаш проблем, тях ги интересува от къде идва колата, а не ти какъв си. Вече ако излизаш от БГ за Македония тогава ще ти трябват бумаги :c020


boxs
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 31 яну 2013 9:42
Автомобил:
Двигател:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот boxs » Съб 09 фев 2013 19:19


Мерси зА ИНФОТО.
Имам и още едно питане. Ако колата е закупена от Македонски гражданин и колата влиза в БГ , Интересува ме да не ме карат да плщам ДДС като не съм Европеиски Гражданин.[/quote]
Не би трябвало да имаш проблем, тях ги интересува от къде идва колата, а не ти какъв си. Вече ако излизаш от БГ за Македония тогава ще ти трябват бумаги :c020[/quote]

Защото Немеца дилър ми е продава без ДДС само на Гражданин който не е от евро съюза ( Mecedonia). и си мисля да е пиша на Приятел Македонец и после като влезне в БГ да ми е прехвyрли с Договор и след това отивам в Кат .


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот IRRITATING » Нед 10 фев 2013 14:26


И си мислиш че немеца няма да иска гаранция Тая работа дето я мислиш не става И износна декларация от митница ти трябва


boxs
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 31 яну 2013 9:42
Автомобил:
Двигател:

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот boxs » Вто 12 фев 2013 14:59


IRRITATING написа:И си мислиш че немеца няма да иска гаранция Тая работа дето я мислиш не става И износна декларация от митница ти трябва


Гаранция не иска ,
Само казва че ще ми даде Експорт Хартии .. .


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот Aprilia » Вто 12 фев 2013 19:24


Ще искат парична гаранция на българската митница или ще дадат време да се изтеглиш до другата граница, познай какво става ако не го направиш и отидеш да я регистрираш в Кат :mhihi


ganchoto
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 05 авг 2011 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С Български транзитни номера кола от Германия

Мнениеот ganchoto » Вто 16 апр 2013 10:06


Adrian-AAA написа:Кола без TUV може да се купи и да се сложат червени номера,но трябва да мине пак нещо като TUV които да прецени дали е годна да предприеме пътуване.

С жълти номера може да се пътува само в/до определени държави които застраховката трябва да позволи след запитване.

Преди седмица дойде Руснак с БМВ е39 с жълти номера и го питах дали мисли с жълти номера да пътува и ми каза,че определени държави може.. кой не знам


Това за ТУВ твое предположение ли е или проверена информация, защото имам доста приятели в Германия и никой не е чувал за подобно нещо?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта