Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот hooligan_sk » Пон 02 яну 2017 14:43


Този редови шестак е съвместна разработка с Порше и името на модел е яко... Иначе е крайно евтина и неприятна кола. :th_up




Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот betaserk » Нед 21 май 2017 12:53


Имали сме други коли в семейството, карали сме и рено, хубавите страни на реното бяха, двигателя 1.9 dTi 80 коня, другото беше направено като за 9 годишно дете, педалите едни малки с ход 5 санта, ужас. Иначе не беше зле, вървече си доста прилично и докато го продадохме миналата година нямахме проблеми, освен няколко чаркуляка по окачването, двата задни амортисьори и зимата тресеше на студен мотор, подгревните май бяха заминаха, но това беше последната зима. Карахме го от 2010 до 2016. Дядото има форд ескорт 90-та година чист дизел 60 коня купен чисто нов, няма такъв боклук/да вече е стар, знам/. Вуйчото на жена ми има форд ескорт 1996 година пак същия мотор само че 90 коня, турбо версията, е няма такъв боклук, то едно здраво нещо няма по тая кола, излезе от сервиза, кара я един път и обратно, в буквалния смисъл го казвам. Комшия имаше форд фокус бензин на газ, продаде го с усмивка на устата на едни цигани и каза, че се е оттървал, сега кара някаква мазда. Колегата ми от когато работих на едно място имаше мондео от тези следващите 2000 и някоя година, автоматик, кара го, кара го и после си купи мерцедес джип и повече не е погледнал форд. Брат ми кара фиат браво бензин и е доволен, върви си колата с години с минимални проблеми. Та така, аз от форд хубаво не съм видял. Не става дума за VW да си вземе човек, каквато и да е друга марка, но форд и опел никога! По-добре бмв според мен, но не форд и опел, ЛИЧНО МНЕНИЕ!

Последна промяна от betaserk на Пон 22 май 2017 8:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот Dagestan » Нед 21 май 2017 13:48


Колега, тези твърдения като твоите са леко детински. Аз не съм чувал за автомобилен производител на масови модели, да не е имал издънка, с някой от моделите си през годините. Фокуса, за който се пита в темата, нито има нещо общо с Ексорт, нито с Фокус първо поколение. Платформата на Фокус 2 се е доказала с времето като на доста сполучлива. 1.6HDi също е изпитан двигател и се ползва в много марки и модели, единствено първите бройки от този двигател имат проблеми със смазването на турбината, но този проблем е отстранен по-късно. Не мога да твърдя че Фокус 2 е по-сполучлив от Голф 5, или обратното, но за цената на Фокус 2 2-ра ръка, Голф 5 не може да се купи, Голф 4 от последните години може. Е, имам и Фокус 2 и кола на платформата на Голф 4, ами според мен Фокуса си заслужава доста повече във всяко едно отношение, според други може и да не е така.
И Форд, и Опел имат добри модели след 2000г., които не заслужават лошия имидж, наследен от моделите им от 90-те. Но всеки си прави сметката и си преценява.


Потребителски аватар
djankata74
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 14:11
Автомобил: ford focus
Двигател: 1.6 dtci
Местоположение: madrid

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот djankata74 » Нед 21 май 2017 18:28


Колега betaserk аз карам последен модел фокус мой приятел си купи vw кади ,И двете коли са купени нови от магазина с разлика четири месеца , и двете са на 50 000км значе кадито влиза два пъти в сервиза, първият път перки на радиатора ,втори път за генератор , за това не ми говори за качество при фолксваген .И двете коли са 1.6 дизел .И аз обичам фолксваген но това е истината намалиха качеството а други марки го дигат :love.vw :love.vw


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот vanko_VW » Нед 21 май 2017 19:05


Колегата е написал Лично мнение и не задължава никой с него, за което съм съгласен.

Само че за моторите на Форд и то 1.8тдди, дали 75 или 90к.с. че са боклук мога да споря колкото искаш, всъщност никъде не си се обосновал защо са боклук? Заради обслужването(ремък и ролка) на Фокус, че е 60-70лв, заради паленето, че някой бил казал че Форд зимата не пали или ?
Твоя комшия с газовата, еми когато се сложи не както трябва газта започват да вдигат температурка.
Броните на Форд Ескорт се чупели, да ама не всички Фордове са Ескорт.

Да карам Фокус(1.8тдди), преди брат ми имаше Ескорт(1.8тдди), сега кара Г4(тди 101к.с.) и имам от къде да сравнявам, Мерцедеса го кара баща ми, той е друга бира.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот Bai Sando » Нед 21 май 2017 20:02


На скоро в сервиза дойде един фокус 2 1.6 115к.с. 2006-та,по принцип ни е за продаване,но в момента го кара щерката на шефа.Та сложихме му газ,сменихме му маслото и за сега си върви без проблем.Лично на мен повече ми харесва от голф 5.Вътре е много по-съвременно,а и външно също не е лош.Особено фейслифта е с по-агресивна предница и не са с ненормални цени.
Дядото също има един ескорт от 94-та комби.1.6 16 клапана 90 коня с газ.Има го повече от 10 години и освен накладки и цилиндърчета на спирачките и разни дреболии по окачването не се сещам да е правил.Дразни ме само,че не върви като за 90 коня,но него това не го вълнува особено,понеже повече от 100 рядко вдига.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 21 май 2017 21:09


Не веднъж съм казвал, че Форд Фокус второ поколение, е един много добър и балансиран автомобил.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот betaserk » Нед 21 май 2017 22:38


Благодаря, не! :icon_lol Аз казах, че са стари да, но моделите от VAG групата от тези години бяха по-здрави от умрелите фордове. До сега ги гледах и цените са горе долу същите с малка разлика, но качеството, качеството! Вътре мяса на баба ми телевизора :Mr Green Fun Не казвам че нашите нямат кусури, имат да и да развалят се от време на време/като всяка кола/, но разликата е от небето до земята! Самото излъчване, визия не могат да ги докарат, изглеждат си остаряли и овехтяли, дизайна им не може да се сравни с VAG :love.vw Все едно да сравниш дебела и грозна жена със слаба и красива, еми жена е пак дебелата, но не мерси! :horror


Потребителски аватар
djankata74
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 14:11
Автомобил: ford focus
Двигател: 1.6 dtci
Местоположение: madrid

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот djankata74 » Пон 22 май 2017 6:26


Новите модели на форд по нищо не отстъпват по красота на VW а пък парите за който се продават VW са доста нагоре от тези на форд примерно ,знам от опит . :mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот forski » Пон 22 май 2017 7:43


Мммм да, Голф 5 е събрал в себе си цялата красота на вселената, за разлика от на баба ми овехтелия телевизор Форд :biggrin
То качество, то визия, то дизайн, де се вика още малко и ще ти проговори :mhihi


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот betaserk » Пон 22 май 2017 12:45


В крайна сметка всеки си има вкус и си преценя сам! На вкус и на цвят приятели няма!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Мисля да съгреша Форд Фокус 1.6TDCi 90коня 2006

Мнениеот Водния дух1 » Пон 22 май 2017 20:30


Мой колега кара от 6 години фокус 1 със 1,8тдди -засега не съм го виждал да прави ремонти освен биалетки.Откъм двигателя няма грижи.Обаче тдци хвърлят дюзи-при тях са си консуматив.И аз бях мераклия на фокус 1,ама това тяхно гнп ме спря и заложих на изпитания 1Z на голфи.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта