Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Rat Fink » Вто 29 дек 2015 19:55


IRRITATING написа:Гледам един Туран в Боми Ауто за 6700лв на другия ден на място вече цената беше 7200лв :rolleyes С две думи измекяри.

Аз от тях съм доволен... Ти попита ли ги за разликата в цената? Може да се е наложило да подменят я ремъци, я нещо друго и си коригират цената съответно. :gruebel




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот IRRITATING » Вто 29 дек 2015 20:06


Нищо не съм ги питал.Към 17 часа видях колата на другата сутрин към 10:30 на място цената вече беше 500лв нагоре и директно си заминах.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Rat Fink » Сря 30 дек 2015 0:56


Еми шанс :biggrin нещо са се объркали и после са решили че може да изкарат повече. Това явление е често срещано и по разните сайтове го правят. Първо една по-ниска цена де те зарибят и после се почва: ама един я гледал, казал, рекал и се полакомяват за повече пари. :thumb_down Т'ва си е от матр'яла май :flag_bulgaria


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Вто 05 яну 2016 10:41


IRRITATING написа:Нищо не съм ги питал.Към 17 часа видях колата на другата сутрин към 10:30 на място цената вече беше 500лв нагоре и директно си заминах.


:Mr Green Fun

Абе уж си нахакан колега пък се гънеш така .........

Цената в нета винаги е по ниска. Аз като взех Пасата -от Авт. Факт в нета обявата беше една, а на место с 400 лева повече мисля. Отидох на место и му викам, цената ти в нета е много по добра от тази тук, а джамбото -е то е така -там е с намаление била. Тоест ако я купиш по пощата е по тънко. :mrgreen

Та казах му пазариме се от от нетската цена и му свалих още около 300-400 и това е. Той явно се шашна и ми показва с жест че задният калник има ожулено, аз се усмихнах и го питах още ли иска да ми свали от цената, но се спряхме на последната оферта. Аз така и так му свалих още от нетската цена знаейки че има забележки и тнт.


Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот mimo MS » Вто 05 яну 2016 12:19


Здравейте и за много години.Така сега да споделя и аз моя опит с БОМИ АУТО отпреди 6-7години.Тогава борсата беше в Овча Купел 2 мисля се води.Не съм от София и не знам улиците.Става въпрос за Форд Транзит 2000г.Купувам го.Дават ми документите и какво да видя.Тя фирмичката с адрес Перник ул. Юрий Гагарин.Че те до моя блок МОШЕНИЦИТЕ! Още тогава се усетих , че ще берем ядове.Карам го бусчето в КАТ Перник.На предния джам залепили лепенки EURO 3 AIR BAG и какви ли още не.Почвам да отлепвам лепенките и хоп изненада.Под едната стъклото счупено.Викам това да е.Майната му.Регистрирам го и след 2000км Перник-София-Перник счупи клапан и проби едното бутало.Така че ДАЛЕЧЕ от тях.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Вто 05 яну 2016 14:52


Както всички автокъщи и те продават стари таралясници и прикриват дефектите както могат.

Разликата при тях и автк. Факт е в това че имат сервиз в които поне малко коригират по фрапиращите проблем. Или дават нова част да си я смениш после при констатиран дефект. Това е.
Поне при мене беше така и Акуто бяха сменили и тнт.

Колега ти си взел стар бус и късметът ти не е проработил просто.


Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот mimo MS » Вто 05 яну 2016 18:15


Преди малко проверих.Това е било декември 2002г.Струваше ми се по-скоро.Тогава нямаха никакъв сервиз.Даже и борсата беше на друго място,а не на околовръстното


desislava.81
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 16 фев 2016 11:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Добри отзиви от автокъщи

Мнениеот desislava.81 » Вто 16 фев 2016 19:52


На нас същите ни взеха 250лв за да закараме в сервиз и се окаже,че не е 130 хил.км,а 305 до преди година,теч от двигателя и изцяло разбита родова част .И когато говорих с упрвителя и той не намира за некоректно това,че взимат пари и всичко е лъжа


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Добри отзиви от автокъщи

Мнениеот $100 » Вто 16 фев 2016 23:18


А вие що ги давате?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Добри отзиви от автокъщи

Мнениеот stefan4o » Сря 17 фев 2016 19:58


Щото са им ги поискали. Добре, че и нещо друго не са поискали от колежката...


Потребителски аватар
rumi.karabinova
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 22 фев 2016 13:09
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот rumi.karabinova » Пон 22 фев 2016 15:21


Здравейте, новичка съм във форума тъй като само от няколко дни съм собственик на автомобил VW Polo. Симпатичен е , но ми идва :banghead заради продавачите. Автокъща "Суискар Благоев"- гр.Бургас
Продадох си набързо предишното возило и понеже с една кола не ни е удобно, мъжа ми се разтърси какво има по автокъщите, а аз огледах онлайн. Попаднахме на въпросния автомобил, има ли нужда да споменавам че онлайн цената беше с няколкостотин лв надолу? Мъжа ми го гледа при собственика на къщата в събота, а в понеделник отидохме двамата да го "пробваме", жената на собственика беше на линия. И в двата случая когато ходихме нямаше налесно транзитни номера с които да го покараме, "ама вие сега парите имате ли ги/ще я купувате ли, че питате за намаляне на цена?", ама защо не ви харесва /аз бях малко скептична първоначално/ всичко си ѝ е наред на колата, те швейцарците всичко описват в сервизните книжки " и т.н. Парите ми бяха "в джоба", ако имаше друг читав вариант щях да си ходя, и все пак решихме с мъжа ми да "преспим" и да решим.
Решихме че това ще е тъй като е оптимален вариант цена/качество.
На следващия ден, отидохме да капарираме. Регистрация, такси и т.н. влизат като услуга от автокъщата съответно дадохме и 500лв за допълнителните разходи.
След още един ден колата беше "готова" отидох да я взема. Последно питане и отговор че всичко е тип топ по колата, и кълнене сме направили перфектния избор. Оказа се :
1. няма сервизна книжка, след изрична информация че има;
2. дясната врата- механизма за заключване/отключване не става, прозореца не работи;
3. Ляв фар за смяна, скрит проблем;
4. Оставали "едни 5лв", от тези за допълнителните такси;
Опитах се да говоря със собственика, а той стои нагло и не дава отговор на нито един от въпросите ми, и ми обяснява само как даже били ни дали прекалено евтино колата, и струвала още много :question
...и не че ми е за 5лв, но аман от далавераджии...

Ще си оправя проблемите, и ще си я карам със здраве :love.vwclub


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 22 фев 2016 15:42


не , че нещо, но на кола втора употреба такива косури ми звучат странно. Не знам каква кола сте взели, колко сте дали, но ако това са ти проблемите по колата по-добре иди ги почерпи хората. Механизъм и фар и 5лв. :gruebel


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Пон 22 фев 2016 16:17


Да и при мене задното стъкло -повдигача не беше закачен и не се сваляше коректно стъклото и се усукваше. Като му казах на Джамбото че и стъклото не работи добре и той вика е ще ти го оставиме на тебе да го оправиш. :Mr Green Fun :bowdown Много им станали корекциите по кочината. Та се научих да го оправям и на сън и после ми беше в + за презапояване на бравата и тнт.
Та действително ако колата е дизел, дано само това да са кусурите, че има и гарнитурки по мотора и турбинки и други убавини с по мащабни проблеми в тях.

Тя колата е била по скъпа, но от завода, а сега е копторник с цена зависеща от продавач/купувача и откриването на повече и съществени недостатъци при купуването или умението да е пазариме с далавераджията.

rumi.karabinova, тия Джамбази обаче са били от класическите Простаци -ако ще си мърдат за нещо пръста трябва да имаш кеш в тебе.

А това за сервизната книжка е дежурният трик и на коли над 5 години рядко може да има налична такава, когато колата е минала през двама собственици вече.
Но ако държите да имате такава книжка мога да ви напечата една. :mrgreen
Колите са като жените -симпатични или не, въпроса е кога ще си покаже рогата и какви ще са. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот 777 » Пон 22 фев 2016 17:05


rumi.karabinova написа:...има ли нужда да споменавам че онлайн цената беше с няколкостотин лв надолу?...

1. няма сервизна книжка, след изрична информация че има;...


- Има нужда да споменеш на коя цена сте я взели - тая онлайн или обявената на място или трета. Защото без да съм я виждал мога да ти кажа, че продажната цена е била поне 300лв под тая в интернет. Ако сте я купили по (надутата) цена на място сте прекарани с 500-800лв. Примерно: На място 5000, в интернет 4700, реална 4300лв.

- Сервизната книжка може да си я напишеш сама или да си поръчаш от OLX някаква. Ако смяташ, че няма да е за твоята кола се бъркаш - точно тая е, която ти липсва и е трябвало да ти дадат.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Пон 22 фев 2016 17:32


Да ремонти ще има и е добре да има и сервизна.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anton123 и 61 госта