Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
kokoshinko
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 27 окт 2014 16:30
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kokoshinko » Пет 21 ное 2014 21:15


Хора недейте да ходите да купувате кола от Търговище,някакъв си станислав до бензиностанция ЕКО на пътя за Варна след едно кръгово. Там са няколко автокъщи, и аз като ходих бяха двама братя и този станислав го нямаше. Всичко в обявата е перфектно, потелефона всичко е ок, но отиваш там и няма ключалка на едната врата, акомулатора е някакъв измислен, подкалниците счупени при което той казва че са слагани големи джанти, а видимо си личи как е удряна колата отпред, защото има разлика в боята на калника и капака, фаровете единия по нов другия по жълт , значи е сменян, и още много други. По интериора счупени пластмаси, а в последствие се оказва че и маховика е за смяна, защото го хванах да чука и т.н. като на много други места. Ето една обява

http://www.cars.bg/c946419




Потребителски аватар
vladeto_nedev
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот vladeto_nedev » Сря 26 ное 2014 9:39


Здравейте!
Мъките не свършват, поне и не до сега! Да продължа за нашето "перфектно", карано от жена - пежо 107 1.0 i от Швейцария.
След като оправихме катализатора, решихме да го покараме малко. Караме вечерно време, какво да видим, левия фар - светлината започна някак си да танцува по пътното платно - ту нагоре - ту надолу, прибираме се! На другата сутрин, какво да видим, той горкия лепен на щипките, моторчето, което регулира фара и което държи рефлектора счупено, от долу бронята счупени щипки, ударена и нагъната греда над радиаторите, нагънат радиотор на климатика, долна напречна греда също! Та значи по-съществения удар е отпред. Този път вече няма пари за оторизиран сервиз, там офертата за ремонт е около - 1500 -1800 лв. Отивам при приятел, удара не е толкова тежък (за наша "утеха все пак), все пак гредите трябва да се свалят да се поизправят,за да може фаровете да лгнат в една равнина, десният фар ще се ремонтира - утеха, левият е трудно да се ремонтира, китайска реплика нова - около 140 лв. плюс моторче 60-70 лв., плюс нови предни накладки TRW - 60-70 лв.,дискове TRW -110 лв.,тенекеджийски услуги, антикорозионни материали и боя - около 300-400 лв, общо около 680-720 лв. плюс покупна цена 5400 плюс съединител, обслужване, свещи в СФА - 1200лв. плюс катализатор, диагностика и "обучаване на компютър" в СФА - 1180 лв., плюс дребни разходи- тазове, емблеми, стелки - 120 лв., дотук сметката е към 8600- 8800 лв. Какво да Ви говоря, за този автомобил и тази година, с този мотор са ми малко множко!
Е не ме съдете, някой ще си каже - "тоя си изплаква мъката тука!", не е така,не искам да "се хваля" колко пари съм дал, просто искам да покажа нагледно - колко е опасно да купуваш от некоректни търговци и дано по този начин да предпазя други колеги да не вършат такива "глупости" като мен!
Хубав ден!


aleksbelov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 25 мар 2010 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: стара загора

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот aleksbelov » Сря 26 ное 2014 12:16


е колега, ш'ма извиняваш, не защитавам търговеца, ама кой в БГ сменя катализатор с нов?


Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот RO$$KO » Сря 26 ное 2014 13:17


Това да караш кола която струва 6 000 лв. да се правят сериозни ремонти по нея в оторизиран сервиз граничи с лудостта в секи нормален сервиз ще излезне поне на 1/3 от цената на оторизирания.А това за катализатора просто неискам да го коментирам :screwy проблема в най-лошия случай може да се реши за 300 лв.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Сря 26 ное 2014 13:44


Да и аз споделям мнението на последните двама колеги. Нито се слага нов катализатор, нито се ползват оторизираните сервизи за кола която отдавна не е гаранционна.

На Жената Пежото е 4 годишно, Бащаи го купи от автокъща. Имаше поблем с десният фар- окабеляването му.

Само ще вметна че за новите коли които Бащаи има- служебни и лични ползва услугите на точно оторизираният сервиз, обаче докато са гаранционни. След това си има собствен майстор. Та ползва него.
Фара на Пежото ремонтирах Аз, защото един негов работник беше замазал положението само.


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот instantaccess » Сря 26 ное 2014 15:42


Не съм съвсем съгласен - колегата е посетил оторизиран сервиз за диагностика и по-специфичен проблем, а именно "диагностика за светеща лампа на мотора и нещо пищящо". Честно казано при сблъсък с нова за мен марка автомобил и аз бих направил същото, тъй като ми е писнало от неоторизирани "майстори", който могат само да изтрият грешките. Е да, но триенето на грешки не решава проблемите, които са довели до тях :)

Това че се е навил да прави ремонтите там вече е друга тема на разговор, но ако става въпрос за 100-200лв. разлика в цената може би повече хора биха се навили.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Сря 26 ное 2014 16:24


Всички трият грешки само и евентуално ти дават разпечатка на лист да си ги имаш.

Логове няма кой да ти прави и да ти направи диагностика по тия грешки.


kokoshinko
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 27 окт 2014 16:30
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kokoshinko » Сря 26 ное 2014 17:22


Колеги аз писах на големите Господари на ефира за моя случай, но и като цяло да разгласят темата за продавачите-измамници, защото продължавам да си бия главата и да съжелявам и между другото вчера я закачих на компа и показа, че реалните и км са 266 000, а в обявата преди да я купя беше 195 000, но при мен това не е толкова фрапиращо, защото други уж са на 160 000 км, а истинските са 450 000 +. Та според мен мисля, че трябва да пишем на Господари на ефира, естествено няма да ни оправят проблемите, които имаме с колите си, но да разгласят некоректните търговци и колкото повече хора им пишат, толкова по-добре.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Fearless » Сря 26 ное 2014 19:30


Ти искаш явно да разнищиш търгвоците из целия свят,защото в днешно време това не е практика само в България,дори и немците почнаха да ги въртят тия номера :icon_lol


kokoshinko
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 27 окт 2014 16:30
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kokoshinko » Сря 26 ное 2014 20:04


Ами колега като чета из интернет има много като мен които се оплакват, че и аз вместо да зареждам и да карам сега кола за 5 бона ще иде на 8 :banghead :banghead ама колкото тоя дет ми я продаде е виновен толкова и аз.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Fearless » Сря 26 ное 2014 20:33


Виж колко правилно се изрази :th_up Който не разбира от коли,да си води човек дето разбира,защото из между всички мошеници се намират и запазени екземпляри,стига да можеш да ги отсяваш малко от малко.
А и е малко трудно да купиш кола нов внос и да искаш "да зареждаш и да караш" :icon_lol :icon_lol


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот MAYKI » Сря 26 ное 2014 21:04


kokoshinko написа:Колеги аз писах на големите Господари на ефира за моя случай, но и като цяло да разгласят темата за продавачите-измамници, защото продължавам да си бия главата и да съжелявам и между другото вчера я закачих на компа и показа, че реалните и км са 266 000, а в обявата преди да я купя беше 195 000, но при мен това не е толкова фрапиращо, защото други уж са на 160 000 км, а истинските са 450 000 +. Та според мен мисля, че трябва да пишем на Господари на ефира, естествено няма да ни оправят проблемите, които имаме с колите си, но да разгласят некоректните търговци и колкото повече хора им пишат, толкова по-добре.


Ти сериозно ли говориш :biggrin
Все едно да затвориш всички авто търговци и някой оторизирани дилъри на някой ГООООЛЕМИ марки ,защото пък там нямаш идея за какво става дума за коли дето фара им струва толкова колкото твоята кола на стойност 5000лв .
В цял свят стоката 2ра ръка или 5та се продава БЕЗ ГАРАНЦИЯ ИЛИ ВРЪЩАНЕ дори и на някой нови стоки отвори всички сайтове за продажба в Европа и виж какво пише след всяка обява
БЕЗ ГАРАНЦИЯ или Връщане стоката е употребявана и може да има грешки в описанието от търговеца.
Това ,че ти си мислиш ,че като си събирал цял живот пари за кола и сега си се нахендрил ,като всеки един купил си кола 2ра 10та ръка особено в БГ и си мислиш ,че някой ти е длъжен просто зверски си се объркал и на папата да се жалвал край .
Това е положението тука няма измама докато има търговия ще има спечелил и пр..бан.

П.П. а кола с Гаранция някой друг европеец от горе

Не се заяждам просто влезнете в реалността на 21век ,ако не .... ще е пълно със сълзи по форумуте


kokoshinko
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 27 окт 2014 16:30
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kokoshinko » Сря 26 ное 2014 22:18


MAYKI написа:
kokoshinko написа:Колеги аз писах на големите Господари на ефира за моя случай, но и като цяло да разгласят темата за продавачите-измамници, защото продължавам да си бия главата и да съжелявам и между другото вчера я закачих на компа и показа, че реалните и км са 266 000, а в обявата преди да я купя беше 195 000, но при мен това не е толкова фрапиращо, защото други уж са на 160 000 км, а истинските са 450 000 +. Та според мен мисля, че трябва да пишем на Господари на ефира, естествено няма да ни оправят проблемите, които имаме с колите си, но да разгласят некоректните търговци и колкото повече хора им пишат, толкова по-добре.


Ти сериозно ли говориш :biggrin
Все едно да затвориш всички авто търговци и някой оторизирани дилъри на някой ГООООЛЕМИ марки ,защото пък там нямаш идея за какво става дума за коли дето фара им струва толкова колкото твоята кола на стойност 5000лв .
В цял свят стоката 2ра ръка или 5та се продава БЕЗ ГАРАНЦИЯ ИЛИ ВРЪЩАНЕ дори и на някой нови стоки отвори всички сайтове за продажба в Европа и виж какво пише след всяка обява
БЕЗ ГАРАНЦИЯ или Връщане стоката е употребявана и може да има грешки в описанието от търговеца.
Това ,че ти си мислиш ,че като си събирал цял живот пари за кола и сега си се нахендрил ,като всеки един купил си кола 2ра 10та ръка особено в БГ и си мислиш ,че някой ти е длъжен просто зверски си се объркал и на папата да се жалвал край .
Това е положението тука няма измама докато има търговия ще има спечелил и пр..бан.

П.П. а кола с Гаранция някой друг европеец от горе

Не се заяждам просто влезнете в реалността на 21век ,ако не .... ще е пълно със сълзи по форумуте

1-во недей сравнява БГ с Европа, ние сме от 3-я свят.
2-ро аз съм се "нахендрил" , друг, един познат купува от София кола и на прибиране блокира. Кво правим, към кого се обръщаме, продавача е взел парите и никога няма да ги върне или да поеме ремонта. И това защото уж на 160 000 км а тя на 380 000 и не е обслужвана от 30-40 000 наще ги вземат от там за 800 евро, а тука им искат по 3500-4000 и нагоре и това е безконтролна практика. Аз ще си я оправя мойта, друг ще се "нахендри" от някой мошенник защото печелят меко казано нечестно, това не е търговия според мен.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот vucata » Сря 26 ное 2014 22:29


Точно така....автомобилите които идват в БГ се изкупуват масово за без пари почти от цяла европа. Причината е, че колите не могат да минат технически преглед, морално остарели са и собствениците предпочитат да ги продадат, от колкото да влагат още и още и още...и като дойде тука тая кола се пудри колкото да излезе от автокъщата и всеки да се оправя. Да има и качествени екземпляри, но те струват пари....запомнете, че евтиното излиза скъпо. Малко са случаите когато някой целне джакпот с евтина кола, която не му създава проблеми.
Докато работех в сервиза, шефа ми се има със един от хората които докарва коли за една дооста известна автокъща, която вкарва само скъпи коли...последните 2 коли които докараха при нас за преглед бяха GLK и е90ка....е няма такива гробове.....GLKто беше със заминало някакво реле на свещите и палеше трудно...веднага беше закърпено, щото струва....500лева и няма как да се дадат толкова пари....е90ката беше с проблем в рейката, изпуснал ляв амортисьор, салона беше отврат....разбира се бяха закарани за преработка на километражите....Та така в общи линии...само като им видя гумите и направо ми става лошо :mhihi


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 26 ное 2014 23:02


Моята я взех доста евтино, но не нов внос, а фирмена след изтичането на лизинга- Няма джамбаз няма проблем :biggrin . Досега освен някоя крушка и един пукнат маркуч на пръскалките друго не съм сменял. просто сипвам нафта, сменям масла и филтри когато трябва и нямам никакви проблеми. Обаче отиваме с един приятел в една автокъща в Кърджали( точно на разклона за Ардино) да търсим комби кола до 3000. и там една астра с транзитни номера.... гледаме я... добре изглежда. Един дойде при нас и вика: Бате колата е стрес- сутринта я карахме към Ардино, пушка е няма проблеми.... Аз вадя щеката за маслото - и тя суха :eek , а тоя кавал ми обяснява как на 3та превъртала гуми :h020 . Викам му : Тя без масло бе...., ония с бягане отиде някъде и се върна с една туба масло, сипа около 3 литра и малко и маслото дойде в нормата, влиза да пали- акумулатора няма абсолютно никакъв ток :bishop . то стана ясно, че тая кола трябва да сме луди за да я купим ама седим там да видим "униката"( то верно уникат- уникална барака). Тоя пак изчезна някъде и се върна с едни кабели за ток- до опела една голф 3ка - от него ще взема ток :mhihi . Аз се качих в голфа и той запали от раз :beer , ония закача кабелите да пали астрата, аз слизам и гледам мотора на голфа - от 5 места яко капе бензин и антифриз :no . опела пък запали и отзад взе да бълва едни бели кълбаци на мен чак смешно ми стана, а тоя там вика бате от 2700 на 2200 щия дам бе.. Аз му викам и за 1000 да ми я дадеш заедно с голфа няма да я взема... та така

Последна промяна от polovera_9n3 на Чет 27 ное 2014 22:52, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта