Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
vaskopetrov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 30 май 2018 8:06
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот vaskopetrov » Чет 31 май 2018 7:34


Хаха да но смятам че трябва да има някакъв мониторинг от страна на ДЪРЖАВАТА или закони та да се отсеят или гаранция поне 3месеца .Такива да отпадат, и да не пишем некоректни автокъщи. А този продава по запазени или по голяма гаранция дават :eek :th_up :bishop
а за цената 3800 лв беше :beer




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот stefan4o » Чет 31 май 2018 7:48


Васко, вие спите ли като ги купувате тези коли? Лампите по таблото щом ги няма, значи не светват и при подаване на контакт. А относно стъклото - може да се пробва дали се отваря, какво толкоз.


vaskopetrov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 30 май 2018 8:06
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот vaskopetrov » Чет 31 май 2018 12:27


Привет Стефан относно ком. да ли спя като подадеш контакт светват бяха превързани към друг но ще те излъжа коии .Не оспорвам твоя ком. но се разкриха и други проблеми кой то без подемник не става А и не смятам ЗА РЕДНО човек да ходи с мобилен сервиз за кола защото НЯКОЙ ХОРА СА МНОГО ИЗОБРЕТАТЕЛНИ това имах предвид поздрави :beer :th_up


moni petrov
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 16 юни 2018 9:48
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи! Автокъща SORENTO

Мнениеот moni petrov » Съб 16 юни 2018 10:02


Здравейте Васко подкрепям мнението ви относно този измамник .До колкото разбрах и в други форми има инфо. за този МОШЕНИК но кой да чете .И аз влизм в графата прецакани от него :a045 :Mr Green Fun


hharalanov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот hharalanov » Нед 17 юни 2018 14:32


Внимавайте колеги с авто морги ЕВРО ВОЛПИН - във Варна и в Каварна.
Та значи на 24 Май реших да си търся кормилна рейка. Предния ден свалихме старата за да търся същата по фабричния номер (Колата е Ауди А6 Ц5). И ето след няколко телефона намирам значи тази морга и даже и снимка ми пратиха на тяхната. Отидох с брата на жена ми в Каварна да я видим на място. Докато момчетата изкарат рейката идва и шефката им (Стела Георгиева Панайотова 0894 746068). На пръв поглед рейката не изглеждаше перфектна (все пак е от кола на над 16 год.) но се разбрахме да я върна ако има проблем. Естествено без касова бележка то нали днес е празник няма да пускаме касов апарат я. Е, проблем имаше - имаше дълбоки язви по осите и стърчащи скъсани О-пръстени на осите. Тези дефекти бяха старателно замаскирани с прясна грес. Пределно ясно е, че рейката е за скраб. След това два пъти ходихме на място, но естествено госпожата не е там (щом трябва да се връщат пари). Казаха пратете я по Еконта (от Варна до Каварна по Еконта при положение че имат морга във Варна :screwy :screwy :screwy ) Е хайде нека да е по Еконта - всеки пътува на някъде - лято е. После започнаха безкрайни мотаници " утре ще я взема ... след обед ще я взема .... и т.н. та 14 дни. Естествено накрая Еконта я върнаха обратно :banghead.
С една дума "Кръв повръщам, пари не връщам".
Направо срамота да се излагат за една скапана рейка.


dim.ivan
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 26 ное 2018 10:55
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот dim.ivan » Пон 26 ное 2018 11:00


здравейте, някой има ли мнение или наблюдение относно автокъща ИВ АУТО ( IV AUTO ). Дали са коректни и т.н. и дали не е новото име на ИВАС ауто ?


Chakalesko
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 01 окт 2018 20:38
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Chakalesko » Пон 26 ное 2018 21:17


Всички са некоректни!!!
Това са или ударени коли или спукани от каране!!!
Истинските коли дори и на 20 години са цифра дето няма кой да даде тук, все пак мотото е 10г кола за 5000 хахха да ама не пълен кенеф.
Сега можете да си направите много добре сметка каква кола взимате проверете в нета километрите на избрания автомобил в сайт за коли колко пари струва с пълна сервизна история и ще видите че цената е х3 на тази която сте харесали.
Мойта кола ми излезе 9000 лв а е 98 набор а в БГ ги има и за 2000,.... :th_up


VKG
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 03 сеп 2017 18:52
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот VKG » Вто 27 ное 2018 3:44


Здравейте ! Искам да попитам за мнение относно автокъща Аско 96 - село Труд, Пловдив. Харесал съм си един Туарег от там - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7927088281 Единственото, което ме притеснява по автомобилът е, че километражът сочи 126 000км. Надали това е реалният пробег (дано да е около/под 200 000км), но ще стане ясно при огледа (ако се стигне до такъв).

Благодаря предварително ! :biggrin


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 27 ное 2018 11:48


Най-често даваният съвет е да се закара в сервиз на VW, където да се проследи историята (поне докато е била гаранционна, така ще сметнеш на колко км. е в действителност).

Ако търговецът е коректен, не би трябвало да откаже, защото колата има номера.
Ако не го направи- не купувай, защото има скрит проблем.
Километрите са много над 200 000, като гледам този V8.
Задължително поискай сервизната книжка!


VKG
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 03 сеп 2017 18:52
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот VKG » Чет 29 ное 2018 2:21


Здравей! Един приятел от Пловдив ходи да види колата. Собственикът на автокъщата дошъл с Touareg-а. Реално на пръв поглед фрапантни забележки нямало. Покарали са я малко, съответно и като движение е ок. Разбрах, че колата се карала от собственика почти всеки ден. Също така предложил ако имаме намерение да закупим колата, да си я закараме в лицензиран сервиз по наш избор за да се прегледа подробно. Като цяло ми звучи доста обещаващо, щом сам е предложил да се прегледа автомобила. А относно километрите, далеч съм от мисълта, че са 126 000км, но в крайна сметка ако автомобила е поддържан добре до сега, и е изряден, то бих склонил да го взема ако е и на повечко километри. Още повече, че за цената си има доста включени екстри. Иначе от към мотор все пак да попитам, 4.2TDI по-добрият мотор ли е (относно Touareg), понеже чух различни мнения.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 29 ное 2018 16:14


https://www.cars.bg/?go=cars&p=view&car ... 2FOYWb381Y
Вчера ходих да огледам този "перфектен автомобил" във въпросната автокъща по молба на приятел от далеч. Отивам там и започвам да оглеждам колата, и какво виждам- уплътненията на дръжките- омазани с боя, въпреки че беше дъждовно си личи кофти ремонта. Идва една жена- и седи и ме гледа- викам Добър ден- да ми кажете нещо за тая кола....Ами... от Италия е... ее.. да оттам е.. на реални километри е..... :mhihi ...викам си на акъла- а аз ей сега от Марс паднах ей там.... Тая я отключи и седи отстрани, а аз си гледам и виждам, че само стъклото на шофьорската врата е еднакво с това на задната дясна врата- малкото- всички други - различни.... Питам- тая кола удряна ли е? Щото е пребоядисана....- вика може да е пребоядисана- тя боята като се издраска- и я боядисват... А те и стъклата ли бяха издраскани??? Чукам леко с пръст по тавана от единия край- чука на ламарина, от другия край- на теракот..хахаха...Продължавам да гледам Голфа и виждам в единия стоп вода и леко боя по уплътнението, а в другия- няколко умрели паяка. Започнах да отварям и затварям вратите- тия от десния край не ми харесаха особено. влезнах вътре- салона- добре, ама волана изтъркан в долната част и естествено омазан с мазно лустро, а еърбека си личи, че е нов. Имаше леки следи от манипулации по лайсните на гредите към тавана и по тавана. Вдигаме капака да видя мотора и какво ми се набива в очите почти веднага- празен разширителен съд, на който пише- -30.... вдигам щеката на маслото- маслото беше догоре, ама чернооо чернооо...(сменено било) а тая кола е бензин- би трябвало да е бистричко..Капаците/корите на мотора ги нямаше, а предните фарове за мъгла - бяха яко в мъгла отвътре..... Питам жената- тая кола може ли да се пробва, дори и само да се возя, някой от вашите да кара? Каза даааа може, ама ако ще купуваш... Питам- Е как да знам дали да купя преди да я покарам или поне да се возя? Отговор- ами то който кара- купува....Казах само- Довиждане, лек ден.....
Оп и друго- там пише- КЛИМАТРОНИК. А колата е с полуавтоматичен климатик като на моето поло. И друго- предните дискове подхождаха повече на автомобил на около 300 000 км....


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 29 ное 2018 16:24


дисковете на кола на 300хил трябва да са сменени грубо три пъти , 1.6 - 102к.с. по принцип няма кори под и над двигателя :c020


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 29 ное 2018 16:33


Това не го знаех, но за всеки случаи се отказахме от въпросната кола. То корите да и бяха проблема.... :beer


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот deas » Чет 29 ное 2018 17:04


Е как нямат кори
Може да потърсите
1.6 bse
1.6 bse engine cover


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот hooligan_sk » Пет 30 ное 2018 11:07


DoH_KuXoT написа:дисковете на кола на 300хил трябва да са сменени грубо три пъти , 1.6 - 102к.с. по принцип няма кори под и над двигателя :c020


Точно така е. :th_up

Като цяло нищо фрапиращо не е описал колегата. Този гумен волан при пробег над 200К е целия сдъвкан и изплют + това са оригиналните тасове за модела. На много бахтърените коли им липсват. :arrow



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта