Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Д-р Николай Христов
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 яну 2015 22:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2013

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Д-р Николай Христов » Пон 09 мар 2015 23:08


pocketfen написа:Бих искал да се включа в размислите и страстите драги колеги относно мошенниците!След като се изпокарах с всичките ми роднини,аз все пак потеглих за закупуването на "новата ми стара кола", към Монтана.Къщата се казва PACHO-BRP,не стига отношението на шефа се оказа доста арогантно спрямо мен като клиент(държа се с мен не като с клиент а като с престъпник),автомобила с който се сдобих беше меко казано една купчина скрап,мястото за тест на автомобила бяха бомбени ями около автокъщата където макисмалната скорост за каране е макс 4,5км.Сервизна книжка пише ,че има в обявата а нямашеГодина на регистрация 99 а на по стъклата е 98,за километража не искам да говоря,с убеденост въртян.На въпроса защо не работи касетофона ми бе отговорено,че сме в България.Колата беше с набита присадка в двигателя,неработещ километраж,и какво ли още не.Вярвам ,че не всички автокъщи в Монтана са сборни пунктове за скрап но все пак,намразих Монтана като град,заради тази случка.Бягайте далеч от там!!!!PACHO-BRP-НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!!!

Ма ти човече тази кола в брой ли я плати или ги преведе кинтите по банков път?




manifest
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 09 мар 2015 23:58
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот manifest » Вто 10 мар 2015 0:19


Ето и моята история... Закупих автомобил(опел астра Г, 1.4, 90к.с.), който изглеждаше доста добър. Тих мотор без външни забележки на стъклото му пишеше "уникат". Капарирах колата, на другия ден отивам с кеш парите и му я плащам. И си тръгвам с нея. По пътя малко преди да се прибера светва лампата за маслото. Спрях да го проверя-беше догоре. Прибрах се лекичко до вкъщи и на др ден смених маслото. Лампата не светеше повече тръгнах извън градско и някъде около 100км каране, лампата отново светна и започна едно тракане и се чу трясък, спрях и видях масло на пътя върнах се открих част от биелата, звъннах на един приятел, който има сервиз и той ме дръпна дотам, положението беше много лошо. Ремонта ми струваше 1400лв. Препоръчвам да не взимате кола от тези мошенници автокъщата се казва ааауто и е на отбивката за някакво село с "Б... " нещо беше преди Дупница!


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот imter » Пон 22 юни 2015 18:31


Колеги и аз да се включа,изключително некоректни автотърговци в кавички,"Мултимарки" или "Черещите",в интернет е едното име,на живо е другото.Страхотни мушеници на дребно,мен лично ме излагаха със 100 лева,тъй като вместо един документ ,ми дадоха друг,след което се скриха ,като мишки и излизат с номера,че били в Италия.Пълни нещастници,не купувайте от тях кола,големи нерви време ще изгубите.


hharalanov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот hharalanov » Чет 02 юли 2015 11:53


На вашето внимание колеги, ето ви още един мушморок GSV AUTO Валентин Стефанов - от Велико Търновското село Самоводене. Става въпрос за един тъп теглич със сваляема глава. По телефона твърдят че всичко е ОК, а като пристигна :scare3 : - няма ключ, и толкова клеясъл че едва ли е свалян след първото си поставяне, даже 3 ключаря отказаха да му направят ключ. В същото време въпросния търговец си вири носа видиш ли ти колко качествена била стоката и как НЕ можел да свали цената, въпреки че цената си е доста "добра" (Надявах се че за такава ще получа съответното качество.) И така отказва да го върне за своя сметка. Представете си за един ТЪП теглич да си плюе на репутацията. Нито той ще забогатее със 150 лева нито пък аз ще обеднея с два транспорта на куриерите. То хората са казали: Каквото сам си направиш, друг не може да ти го направи.

Последна промяна от hharalanov на Пет 03 юли 2015 15:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот betaserk » Чет 02 юли 2015 12:03


И мен ме излъга един от една автоморга в стара загора, не помня точно коя, но по телефона каза, че били супер без чупено и без нищо, става дума за едни държачи за задната броня, като пристигнаха бяха без един зъб и се наложи да му направя пернишки тунинг за да стане и все пак стана, но и аз се чудя защо лъжат и мажат а не си кажат истината, аз имах два стопа за продаване и бях написал всичко от до и човека остана много доволен, защото не бях спестил нишо. Прав е колегата за това какво казват хората!


Bullzeye
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 12:17
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Bullzeye » Нед 26 юли 2015 15:03


Нямам опит при покупка, но сега сега обикалям автокъщите.
В тази връзка мога да дам отрицателно мнение за "Капитолия" - липсата на интерес и активност в търговеца трудно може да се сравни и с тази в кварталните кафета в горещи дни където сервитьорката не казва "добър ден", а "слушам", ако въобще каже нещо първа...
На сила сякаш поздравиха, не ми предложиха нищо (не ме и попитаха какво търся) - дадоха ми ключовете от учтивост, след като сам си поисках, и след това не попитаха дали имам други въпроси.
Всичко беше изключително измъчено - толкова ли на никой не му пука за продажбите!?

Ако аз съм изглеждал, че ще купувам дори това не ги оправдава - става въпрос за култура и отношение.

Не бих отишал там пак.


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот richko25 » Пон 27 юли 2015 11:37


Днес ходихме с един приятел да гледаме Passat 5.5 .

Стефи Ауто Горубляне :mhihi :mhihi :mhihi

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11406574481115147

Знам за какъв кошмар става на въпрос в тази "автокъща" ,но погледнахме колата... :18b

Понеже беше изключително мръсна ,разбрах само за удар в багажника и то сериозен ,защото разликата във фугите беше голяма.Китайските гуми ги преживях ,дисковете имаха много малко ресурс ,но най-наглото беше ,че колата е 2000 г. , а не 12.2004 г. :c058 Ако ще в сервизната книжка да пише 12.2004 пак няма как да е...Разбира се като видяха ,как я оглеждаме от - до никой не дойде да ни "зарибява".Ако бяхме отворили предния капак щяхме да открием кой знае какво... :death Цената там на място е 1000лв. по-висока от тази посочена в mobile.bg /и на другите "кошници" които продава този елемент ,цените на място са мноооого по-високи така че правете си изводи/.Тръгвайки си от мястото си мислех как ще пробутат този 15 годишен Passat 8000 лв. :new_Eyecrazy :scare3 :new_Eyecrazy :d045


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Ivo_Dinkov » Пон 27 юли 2015 13:04


ОФФ: този волан май аз съм го правил :mhihi
За него мога да дам гаранция, че няма да се обели скоро :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Пон 27 юли 2015 20:11


Посещението на Стефи Ауто е долен мазохизъм. Чудно ми е какво те е накарало да отидеш точно там, при положение, че я има тази тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=206164
:no


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот richko25 » Пон 27 юли 2015 21:22


Истината е,че се търсеше Passat 5.5 или 6 .Търсенето започна извън столицата ни /миналата седмица / и завърши тук.Естествено минахме и през горубляне /не специално при Стефи Ауто/, където определено наглостта е най-висока.Търсенето тук приключи , ще се търси/докара от чужбина. :beer


diss
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 08 яну 2011 1:00
Автомобил: Passat B8
Двигател: 2_0 TDI

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот diss » Сря 30 сеп 2015 18:31


Някой имал ли е досег с автокъща Габри Ауто на Ботевградско шосе?
http://gabriauto.cars.bg/


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Вълчан » Сря 30 сеп 2015 20:55


Колите им са доста мърляви и със голяма разлика във снимките и на живо.Трудно излиза читава кола от там.Аудито А-6 ли те заинтересува.


diss
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 08 яну 2011 1:00
Автомобил: Passat B8
Двигател: 2_0 TDI

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот diss » Чет 01 окт 2015 6:56


Не, Опел Инсиния която е на доста примамлива цена с космо оборудване:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11443553145223772&slink=apxi6x

Човек ходи да я гледа и всичко изглежда добре, запазена е много, но въпроса е свързан с двигателя.

П.П. Сега говорих с джамбото да ми даде номера на рамата, категорично отказа. Е аз също категорично се отказвам. :mhihi


ivangelov
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 17 май 2012 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Добри отзиви от автокъщи

Мнениеот ivangelov » Пон 30 ное 2015 14:42


Колеги, внимавайте с автокъща "Уникарс", до стадион "Герена" - ще ги нарека некоректни измамници.

Един комшия си взел от тях джип. Пробутали му го за 4Х4, но се оказало, че не е такъв.
Двигателят не отговарял на оригиналния талон и завалията цял месец ходи по мъките докато го регистрира.
Инжекторите на газовия инжекцион не работели, а го рекламирали за перфектен.
Когато се опитал да преговаря с тях за компенсация относно проходимостта се изпокрили, като мишки.

Виждам, че такива къщи има и в други градове и затова ВНИМАВАЙТЕ! Политиката на фирмата е еднаква за навсякъде.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот IRRITATING » Вто 29 дек 2015 16:20


Гледам един Туран в Боми Ауто за 6700лв на другия ден на място вече цената беше 7200лв :rolleyes С две думи измекяри.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 60 госта