Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Некоректни автокъщи!

Мнениеот dqvola_91 » Вто 18 юни 2013 13:11


Предлагам тук да започнем да записваме всички некоректни автокъщи. По повод на тази тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=87&t=383768 както се вижда не е една или две. И нека да започнем и да описваме случката:

ANTANI-96 - некоректни търговци и автокъща Шумака - некоректни търговци
Vlad777 написа:Пускам една тема да се индексира, в случай, че някой от форума реши да ползва услугите на автокъща АНТАНИ 96 (ANTANI-96 - antani-96.mobile.bg) или Шумака.

Става въпрос за един пасат Vw Passat 1,9 TDi 131! 4x4 6sk, който от 28.06.2012 г. се продаваше в Автокъща Шумака, а в момента в автокъща ANTANI 96.

Ето мнения на хора, които са го гледали:

dqvola_91 написа:Лично аз ходих да гледам този http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11363849039604036&f1=details&slink=2trxyf още като го качиха за продан. Хубаво си спомням случката беше 24 ноември 2012 , по телефона перфектна кола с тюф, с каско, с регистрация, с гражданска и какво ли не. А като отидох на място пълна кошница, ударена скалъпена некадърно, гражданската не отговаряше на номера на автомобила, нито на рама, нито на регистрационен номер. По техни думи било станало объркване. Tuf-a беше един лист хвърчащ с написани 4 ремонта, без да има дати ,подписи, печати и на всичко отгоре с един и същ цвят химикал, лошото, че колата беше влизала за обслужване по техния tuf през последния месец 2 пъти за смяна на масло+ролки+ремъци и беше минала 30к./км и като му показах И това продавачът се срина и ми отговори, че заминавал в чужбина и ако съм харесвал колата да съм я купувал още сега, че скромната сума(тогава цената беше) около 9 000лв няма да намеря друга така и до ден днешен като минавам колата не е мръднала от същото място където я видях преди половин година.

Vlad777 написа:Тази кола аз я гледах август 2012 г. 3-4 дни го чаках човека да се върне в България, че бил с нея в Гърция. Още тогава беше обявата в мобиле и според мен и доста преди това.

Отидохме да я гледаме - на снимки много хубава - тогава беше за близо 9000 лв. На мен ми излязоха с номера, че е внос преди по-малко от година, но по буквите в регистрацията си направих сметка, че този автомобил е поне 4-5 години в България и оня мрънка нещо, че клиент му я бил оставил при бартер.

В казанчето има следи от масло. Воланът е преоблечен, а целият интериор е замаскиран/пребоядисан. Според мен е е на поне 500000 км.

Vw Passat 1.9TDI 4-Motion от Шумака - ПЪЛЕН КЕНЕФ :thumb_down

ВНИМАВАЙТЕ В АВТОКЪЩА ШУМАКА icon_idea


През май месец 2013 г. изведнъж същия кенеф се появява като нова обява, но вече не е в Шумака, а в ANTANI 96:
dqvola_91 написа:ДА СИ ПРОДЪЛЖА МНЕНИЕТО!

Този уникален автомобил,някой да го е гледал,много ми е познат особенно надписа на задният капак. :mrgreen :mrgreen http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11368602267164593&f1=details&slink=324gvi

Справка google : https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0+%D1%88%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B0+4x4&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.47008514,d.ZWU&biw=1366&bih=643&um=1&ie=UTF-8&hl=bg&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=eySjUambH8OwOcCogOgO#um=1&hl=bg&tbm=isch&q=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0+%D1%88%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B0+4x4+passat&spell=1&sa=X&ei=qySjUaTZGMODO_7WgKAD&ved=0CE4QvwUoAA&fp=1&biw=1366&bih=643&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&cad=b&sei=NSWjUfXXCIPKOJ2YgKgM


P.p Една доста доста доста стара обява,но истинска! Хем на година,хем на километри... вече се обърках от този автомобил... Поне едно е ясно, 28 ЮНИ 2013 се навършва 1 година от пускането му в продажба съдейки по снимката,а аз ѝ вярвам!
Изображение


Забележете описанието в актуалната обява и откровените лъжи в него. Километрите от 243000 в Шумака изведнъж стават 168000 в новата обява, а реалните са сигурно над 500000. Датата на производство от януари 2003 г. изведнъж става май 2004 г. :horror :horror :horror
ПАСАТА Е ПОРЪЧКОВ/ХАЙ-ЛАЙН/БЯЛА ПЕРЛА ! НАЙ-ВИСОКИЯ КЛАС+НАЙ-ДОБРОТО ВЪЗМОЖНО ИЗПЪЛНЕНИЕ/1, 9мотор-131кс. най-добрия на фолксвагена на света до момента! здрав, бърз, икономичен и нпретенциозен ! ! ! ФОР-МОУШЪН СИСТЕМА-4Х4-двойно предаване за зимата което се задейства само при сняг и поледици ! ! ! не е постоянно включено, което пък и влияе на разхода затова е толкова икономичен 5, 0-5, 5л. дизел за 100км. хем и като лека луксозна кола си го плзваш хем и като джип за зимата-УНИВЕРСАЛЕН - УНИКАЛЕН АВТОМОБИЛ ! ! ! НА ВСИЧКО ОТГОРЕ И СЪС 6-те скорости, което му дава икономията ! ! ! с никелираните лайсни , комбинирания салон кожа+наб ук трилъчовия волан, 2-зонов климатроник, махагон, сензори на стъкла и огледала+прибиращи се , система за контрол на пътя, отдлно блокажи за зимата, печка, пълен подгрев на седалки и огледала и на купето, автопилот и още 1000 екстри-СПОРТНО-ЕЛЕГАНТНО ИЗП. НАЙ-ДОБРОТО ИЗМЕЖДУ ФОЛКСВАГЕНИТЕ ! ! ! ЗАТОВА ПАСАТА Е МНОГО ЦЕНЕН ! ! ! РЯДКО ИЗПАДА ТАКОВА ИЗПЪЛНЕНИЕ С ТОЗИ МОТОР И 4Х4 а пък и 6-те ск. ! ! ! . . . . . МАСОВО СА 2, 5-мотори най-гадните и трошливи. . . . ДАЛЕЧЕ ОТ ТЯХ. . . . ПЕРФЕКТНА КОЛА НА ПЕРФЕКТНА ЦЕНА + ТОП-ОФЕРТА-ПРОМОЦИЯ ЗА НЯКОЛКО ДНИ ! ! ! възможен е и бартер само ако е реална офертата ! ! ! ПАСАТА Е РЕАЛНА ГОДИНА, НА ОРГИНАЛНИТЕ КИЛОМЕТРИ, САМО С 1-СОБ. ЖЕНА, 2-бр. ключа + ГЛЕДАН И ПОДДЪРЖАН-ГАРАЖЕН АВТОМОБИЛ-УНИКАЛЕН ! ! ! 0877518108 Виж всички обяви в antani-96.bazar.bg


До всички кандидат-купувачи от посочените автокъщи - правете си сметка от кого и какво купувате! Това са хора, които няма да се поколебаят да ви излъжат и не ги интересува, че продават един излъскан кенеф пред разпад, с който ще имате доста скъпи проблеми! НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ, да не кажа откровени лъжци!



автокъща ФАКТ - некоректни търговци -
Smeagol написа:Въпреки че не е конкретно за тези автокъщи, смятам че примерът ще е показателен за повечето (да не кажа всички) автокъщи из българските земи :Mr Green Fun
Мой познат искаше да купи следният автомобил: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11371221378628356&f1=details&slink=396mht

Колата по снимки е супер, на живо също изглежда доста запазена. Става въпрос за автокъща ФАКТ в Овча купел.

След двоен оглед на колата (включително и от форумен майстор) кандидат купувачите се отказаха от конкретния автомобил, заради състоянието на двигателя и няколко други забележки.
Продавачите имаха "връзка" със сервиза, в който бе закарана колата и се опитаха да прикрият сериозен проблем (обтегача на веригата на валовете).
В последствие цената на колата в интернет мистериозно се покачи от 5999 лв. на 6300 лв. :mhihi





Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот apa6o » Вто 18 юни 2013 13:49


Аз искам да допълня в схемата и Боми Ауто.

Две коли съм гледал в тяхната къща, първата я гледаха колегите от СААБ форума (големи хора !), оказа се, че е тотален дроб, а ни уверяваха, че е в перфектно състояние и е прегледана от техен доверен сервиз. На въпроса защо чек-енджина-а свети, беше отговорено, че станало така след автомивката :mhihi

Втората кола беше Ауди S4, колата видимо не беше зле, но доста от пластмасите в интериора бяха подменени с нови, китайски, с цел да се прикрие плачевното им състояние, но явно не бяха намерили панел с бутони за шибидаха, който приличаше на бойно поле :dummy Колата беше представена като изключително запазена, едва ли не нова... И двете към днешна дата са продадени и сигурно "радват" нови собственици :)

Тъй като има спор във връзка с моето мнение, мога да кажа - аз това съм видял. За мен не е коректно да ме лъжат в очите, че дадена кола е "перфектна, на реални километри, чисто нова", при положение, че е видно, че това не е така.

Последна промяна от apa6o на Сря 19 юни 2013 10:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
cancro
Мнения: 148
Регистриран на: Нед 27 май 2012 21:12
Автомобил: VW Golf IV 1.9 TDI
Двигател: AJM 1999
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот cancro » Вто 18 юни 2013 17:23


Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Fearless » Сря 19 юни 2013 7:03


Искам да оборя мнението на колегата по-горе за Боми Ауто.И двете ми коли са купени от там и не съм имал почти проблеми!


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Pokerstars » Сря 19 юни 2013 15:33


cancro написа:Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?



Най-вероятно са коректни, щом са успели да намерят всичките си коли на по точно 111111 км. след кратък преглед само на една видях снимка в близък план на таблото-над 180000 км. x 3 =към 500000 км. там някъде е истината. А иначе пише, че колите се продават така както са внесени :11

п.п. Спокойно и тази автокъща може да се причисли към некоректните.


karfiola
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот karfiola » Съб 06 юли 2013 6:32


АНТАНИ-96 ВСИЧКИ ОБЯВИ СА ЛЪЖА И ИЗМАМА, НИЩО ОБЩО С РЕАЛНОСТА. НЕ КУПУВАЙТЕ ЩЕ РЕВЕТЕ!!!


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот jony555 » Нед 07 юли 2013 0:48


:exclaim


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот predat0r » Нед 07 юли 2013 9:07


АЛПИНА в село Труд (Пловдив)... Миналата седмица приятел си купи от там Алфа Ромео 145.. Мотора уж при огледа мъркаше.. Купи я след 2-3 дена... Регистрира я тръгна да се прибира към Асеновград.. На първия светофар в града му тропна мотора :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi Собственика на автокъщата му обеща да си оправи мотора.. Със условието ако първоначалното обслужване се прави в техния сервиз.. :mhihi :a045

П.с В момента колата е при тях.. Мотора е разглобен :Mr Green Fun


Потребителски аватар
faberje8
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 1:03
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот faberje8 » Пон 08 юли 2013 21:39


Иванчов ауто гр.Благоевград!!!
http://ivanchov.mobile.bg/ :death
Никога и по никакъв повод не пристъпвайте прага им,изключително нагли и арогантни,без уважение към клиента и обслужване от типа: ''Щом свети за грешка на компютъра гаси колата и се махай,''няма да я караш ти,аз ще те повозя'',и много други бисери!

:beat_butt2


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот jony555 » Пон 08 юли 2013 22:49


как може да са се държали така с хубаво момиче като теб не ми е ясно. при условие че си ти това де :smile


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Aprilia » Вто 09 юли 2013 0:53


jony555 написа:как може да са се държали така с хубаво момиче като теб не ми е ясно. при условие че си ти това де :smile

А иначе ако беше грозна може така ли, да ви имам и логиката :mhihi

predat0r написа:АЛПИНА в село Труд (Пловдив)... Миналата седмица приятел си купи от там Алфа Ромео 145.. Мотора уж при огледа мъркаше.. Купи я след 2-3 дена... Регистрира я тръгна да се прибира към Асеновград.. На първия светофар в града му тропна мотора :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi Собственика на автокъщата му обеща да си оправи мотора.. Със условието ако първоначалното обслужване се прави в техния сервиз.. :mhihi :a045

П.с В момента колата е при тях.. Мотора е разглобен :Mr Green Fun


Е колега, не че нещо ама какво им е некоректното ? Дори напротив, според мен ако наистина накрая поемат ремонта са за похвала, аз не знам автокъща която би ти поела ремонта, ако ще на 300 метра след покупката да изтропа, а тая чак регистрация е устискала :eek


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот simeon40 » Вто 09 юли 2013 1:12


Ако автокъщите бяха коректни колко от вас щяха да си купят кола оттам при пробег 500-700 000км? Друго си е километража да показва под 200 000км.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот myrshavija » Вто 09 юли 2013 6:48


Какво се оказа - добре, че връщат километражите, че да можем да си купуваме коли - инак ще я закъсаме ... :h020


Потребителски аватар
faberje8
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 1:03
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот faberje8 » Вто 09 юли 2013 19:42


:mhihi Друго си е 14 годишен дизел да не 126/132 000 км нали,ми той е ''УНИКАТ'',''ПОСЛЕДЕН ШАНС :death ''


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот dqvola_91 » Вто 09 юли 2013 19:48


Моля,придържайте се към темата,нека да не размишляваме кое,как,защо и да трупаме мнения. Нека пишем само за автокъщи и техните злоупотреби,така е по-нагледна темата и лесно се ориентира човек!!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtsvetanov98 и 44 госта