Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
rumi.karabinova
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 22 фев 2016 13:09
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот rumi.karabinova » Пон 22 фев 2016 19:29


DoH_KuXoT, знам аз че ще има ремонти, като си взимам стара кола :peace Кофти е когато ти правят мили очи и не ти казват истината. Аз питам два пъти след като съм платила, просто за да знам да си ги оправя, не за да връщам колата, определено беше оптимален вариант за цените които видях.
777, oбявената цена беше 5150, онлайн на 4900, а я взехме на 4600 :wink
Просто когато се опитват да ти продадат /пробутат/ нещо всичко е ок, а когато е приключена сделката дори не благоволяват да споделят и дребните кусури, и те правят на луд- затова ме е яд. :screwy




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот goppa » Пон 22 фев 2016 20:19


А наистина ли мислиш че знаят какво е за ремонт? Всичките им приказки са заучени фрази, които често нямат връзка с конкретния автомобил. Просто няма как в един двор със стотина коли които ежедневно се променят, да знаеш на коя какво и хлопа.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Пон 22 фев 2016 21:02


Точно ! :th_up И те не знаят на коя кола какво и има. Трябва проблема да е фрапе за да го оправят. Аз на един му званя и го питам дали работи климатика и той вика че не и какза че имало скъсана тръба и щели да я оправят. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот betaserk » Пон 22 фев 2016 22:09


Те ли не знаят, но така им изнася да се правят на шантави. И на мен така като търсих пасат, отидох да гледам един накипрен, като отидохме там само дето не паднах от този гробник, тази кола беше за моргата, но мангала наперен, много върви, имала сервизна книжка :Mr Green Fun След малко, викам донеси тази книжка да я видим :icon_lol , "ами къде се запиля сега, забута се и не можем да я намерим" :mrgreen :Mr Green Fun :mrgreen :Mr Green Fun , не знам на кой я пробутаха, но след 2 седмици я нямаше, някой доста се е прееб :censored2 Тази беше първата кола която отидох да видя, от там нататък въобще не чувах какво ми говорят. Гледах, правех, струвах и като не ми хареса нещо и си заминавах, ако седна да им слушам глупостите :screwy още малко и пари ще започнат да слагат в джабките за да ги пробутат! :Mr Green Fun

Последна промяна от betaserk на Пон 22 фев 2016 22:17, променено общо 1 път.


Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Liminat » Пон 22 фев 2016 22:15


rumi.karabinova написа:Просто когато се опитват да ти продадат /пробутат/ нещо всичко е ок, а когато е приключена сделката дори не благоволяват да споделят и дребните кусури, и те правят на луд- затова ме е яд. :screwy

Такива са друга порода хора, лъжат и когато няма за какво да го правят. Напоследък гледам да купувам от колеги регистрирани коли, шанса да попадна на завършен мошеник е много по-малък, а и все нещо ще е отремонтирал по колата. По-добре да дам на човека 10 лв за гориво и да я пробваме един час, отколкото да дам пари на некви келеши и после да ми разправят колко евтино са ми я дали. Като им я оставя, и ядат гуми и ауспух два месеца се вразумяват - страданието облагородява.
Отделно с нововноса отнасяш тояга къде 1000 лв, с цялата галимация, докато започнеш да караш, докато с регистрираната а малко късмет може да караш 3 години, докато се наложи да се бръкнеш - има и доста свестни хора.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот $100 » Пон 22 фев 2016 22:54


Liminat написа:Напоследък гледам да купувам от колеги регистрирани коли, шанса да попадна на завършен мошеник е много по-малък, а и все нещо ще е отремонтирал по колата.

Така е общо взето, но с една малка забележка. Ако предният собственик я е купил от същата (някаква) автокъща - то утехата, че не те прецакват нагли тъпаци почти се губи. Трябва да разчиташ, че продавачът е поел измамите и е оправил всичко. Поне аз затова гледам колата да е стояла минимум 2-3г в предния собственик.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот toraborat » Пон 22 фев 2016 23:20


Истината както се каза по-горе е да се води разбирач. Има такива дето направо разплакват джамбазина и той сам се отказва да ти я продава... :bowdown


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Вто 23 фев 2016 9:52


То като се заинтересуваш от конкретният модел и знаеш какви са му косурите и ти можеш сам да разплачеш мошеника.
Аз го направих с двама таман. Единия ми каза сам да си вкарам колата от Италия, а другият вдигна ръце и се отказа да ми обяснява каквото и да е било.
На Брато като я вземахме и Вагком му закачих и тия се ошашавиха.

На ТДИ примерно отваряш разширителният съд и видиш ли кафяво масло по капачката и стените на съда, директно можеш да му свалиш една крупна сума за основен ремонт в зависимост от горивната система и тнт. Естествено Джамбаза ще се откаже да ти я пробутва уникалната бройка гаражна кочина карана от Баба му и ще я остави за друг по непретенциозен клиент.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот 777 » Вто 23 фев 2016 10:32


toraborat написа:Има такива дето направо разплакват джамбазина и той сам се отказва да ти я продава... :bowdown

Голямо разплакване. Джамбазите гледат да не си губят времето като видят, че някой се задълбава и още повече, ако се прави на голям разбирач обясняващ как колата за нищо не става. Това какво й има знаят само доколкото са замазвали и скривали конкретни проблеми. Останалото е търговия - намира колата за 1000 евро, добавя докарването, печалба, сума за пазарлък и се получава крайната цена. Някои си мислят, че всяка кола в автокъщите се разглобява на най-дребни части и се разглежда и изпробва подробно - ей така от любопитство и за да знаят на какво да се смеят след като си я купиш (и непременно няма да ти го кажат дори след като си платил).


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот soxy__ » Вто 23 фев 2016 17:16


За съжаление автокъщите са отражение на купувачите. Българина винаги иска да купи нещо тънко и на далавера. Хубав голф 4 в Германия, Швейцария и в момента е 3000 4000 евро, като сложиш докарване и печалба, автокъщата ще има хубава непродаваема кола за 10000 лева. А за много хвалената боми ауто, преди години гледах една Бора, държаха се противно, отказаха ми диагностика и номера на рамата. Аз все пак го снимах тайничко и колата се оказа, че отдавна е минала 300 000, а беше направена на 102 000. На вид добре ги докарват, добре изпрани, излъскани, всичко захабено се боядисва.


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот G3 » Чет 10 мар 2016 20:33


Боми-то са перничани каква коректност очкавате от тях? Има и мн други големи къщи които са на перничани с бизнес/местоположение в София. При 2мил "софиянци" и 50-100 автокъщи бомито е неизбежно за покупка на автомобил. Бората и преди 10 години да си я гледал още когато боми не са били там е било нереално да е на 100к. Никой не изхвърля здраво дори и в Германия.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Rat Fink » Пет 11 мар 2016 13:10


G3 написа:Боми-то са перничани каква коректност очкавате от тях? Има и мн други големи къщи които са на перничани с бизнес/местоположение в София. При 2мил "софиянци" и 50-100 автокъщи бомито е неизбежно за покупка на автомобил. Бората и преди 10 години да си я гледал още когато боми не са били там е било нереално да е на 100к. Никой не изхвърля здраво дори и в Германия.

Бойко е от с. Извор, не е от гр. Перник. Като манталитет хората от този край нямат много общ ос тези от Перник. Аз от тях бях взел първото ми сеатче и беше добро, следващата вероятно пак ще я взема от там - при мен са процедирали дават ти ключа палиш, гледаш и караш колкото искаш. Явно е до конкретен персонал.


Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Liminat » Пет 11 мар 2016 14:35


Един от най-честните хора, които познавам, е от Перник. Вярно, много умен и способен, което го прави и имотен, но е родом от там.
В същото време виждате, че измамници има отвсякъде. До човека е, и до обстоятелствата. Има момент в който всеки ще избере себе си.


Zagor
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 24 апр 2016 17:38
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Zagor » Нед 24 апр 2016 17:50


Здравейте, има ли някой опит или мнение за автокъща Алфа БГ 2005, Горубляне


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот stefarata » Пон 22 авг 2016 12:23


Някой с мнение за автокъща Maxcars , Пазарджик?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79, radi_asenov и 25 госта