Мнения за VW "UP"

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Mitro
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 27 фев 2009 13:13
Автомобил:
Двигател:

Мнения за VW "UP"

Мнениеот Mitro » Вто 27 авг 2013 12:37


Някой може ли да спедели мнение за VW UP? Чудя се дали си заслужава инвестицията в този автомобил. Чували ли сте за слабости?




Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот dj_nako » Вто 27 авг 2013 13:28


Да чували сме за слабости в Комфорта, ускорението, предните седалки са с много високи облегалки и е некомфортно отзад за пасажерите.


Mitro
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 27 фев 2009 13:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот Mitro » Вто 27 авг 2013 15:07


Благодаря! :gruebel


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот moimoimoi » Вто 27 авг 2013 19:50


dj_nako според теб тази кола за комфорт ли е създадена или да се преместиш отляво-надясно евтино и накрая да се паркираш лесно в малко пространство

имаше колега който беше спечелил УП от феста и му сложи газ и даваше по спомен 3.9 извънградско и под 5 градско газ


Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот Freakylol » Вто 27 авг 2013 20:13


Какъв комфорт, какво място отзад и т.н. Това е градска кола да идеш от т.А до т.Б и да можеш да се шмугнеш някъде. Пасажерите отзад като се наложи да се качат ако не могат да изтърпят 2-3км опиране на краката в предната седалка значи са ебати разглезените лиглъовци :thumb_down


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 27 авг 2013 20:24


Много практичен автомобил. Един комшия пътува с него до Германия! Няма какво да се каже, освен, че е нов и практичен за града! Ако е потдържан както трябва няма да имаш проблеми! С 5 лева бензин, ще си вършиш работа от т.А до т.Б (до 15км в града)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот Vlad777 » Сря 28 авг 2013 0:26


Колегата, който спечели VW Up на феста е с ник Вълчан и не му е сложил газ.

Друг колега от форума има Ъп на газ.


Eunos
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 02 апр 2013 8:13
Автомобил: Mercedes 200E W124
Двигател: 2.0 16V M111.940

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот Eunos » Сря 28 авг 2013 9:03


Във форума на Шкода има тема за впечатления от Шкода Ситиго, а те нали са 1:1 с Фолксваген Ъп. Може да потърсиш ако ти се занимава, има доста мнения в темата по спомен

П.П. Ето я темата:http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=70&t=27634


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот mitko66 » Пет 30 авг 2013 15:02


имаме служебни такива, 1.0 с 60 кс.
Нещата които ми харесват:
+ много стабилна, все едно шофираш кола от компактния клас
+ прилични материали, всичко е солидно , не трака
+ супер компактни размери
+ добра управляемост с по-мощен двигател сигурно би носила направо "радост от шофирането"
+ икономична
+ приличен багажник

нещата които ме дразнят:
- ВРАТИТЕ...нашите са двуврати и вратите тежат и са многоооооо дълги...дразнещо, но това може да се избегне лесно като се закупи варианта с 4 врати.
- лошата шумоизолация, най вече подкалниците - гола ламарина, тропат всякакакви камъчета, при лошо (кално време) е голяма какафония.
- мапс енд го често губи блутуут връзка с телефона, поставянето му е пипкаво.
- двигателя, слабичък, особено с климатик, пожелавам си новият 1.00 тси
- "прочутият" бутон за стъклоповдигача на дясната врата, който се намира само в...дясната врата.
- подсветките, нощно време си е тъмница, бутоните за ел стъклата нямат подсветки и др...пада голяма опипвация :)

Като цяло колата е страхотна, с класи над всички конкуренти (айго, с1, 107, туинго, и сие) като зад това си стои и съответната по-висока цена.
Добре оборудван Ъп с по мощен двигател (1.0-75 кс. или 1.0 тси) е отлична градска кола с която при нужда може да попътуваш и по-далече...


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот Вълчан » Сря 11 сеп 2013 18:59


Винаги мога да ти отговоря на всички въпроси от първа ръка.Аз съм човека спечелил този практичен автомобил.Благодарение на форума се возя във нов автомобил :bowdown .За мен единственият сериозен недостатък е коланът.Понеже е голяма предната врата колонката е доста назад...доста.И това създава доста опъване ....чак ми пречи при по дълго шофиране.Иначе вече си е разработих перфектно.Километрите са около 4500 като това са 3 пъти на море.....и около 700км градско за 6 месеца.Разхода на бензин е твърдо под 4л на 100км при скорост 80-110км.Последното дълго пътуване ми даде 4.2 със климатик при същата скорост.Градско не съм замервал понеже почти не я карам.Не съм съгласен че е градски автомобил понеже и на дълго си е супер удобен и комфортен.Лек проблем е наистина това лашкане при бабунки и неравности.Много меки пружини и аморт вероятно.Не вярвам да е от гумите.Двигателя почти не го чувам дори и при 120км ...повече не съм вдигал защото изпитвам страх от високи скорости. :redface.Като купе отвътре и много удобно и широко.Воланът се управлява изключително леко.Видимоста отпред е доста добра със това широко стъкло.Сега...отзад гумите наистина нямат изолация и при дъжда се чуват камъчета и вода.Това че на предните врати няма кори не е болка.Те не са нужни.Има леки вибрации на свободен ход.Все пак 3 цилидъра работят по различно.При потегляне от място има леко по голямо притрисане но това се усвоява.Крушките са слаби със сигурност.Светят леко жълто и не осветяват добре но това не е проблем.Пазарът на такива е доста голям.Багажникът не е от наи големите но събира 2 хубави сака и 2 пълни торби от Била примерно.За 2ма човека си е напълно достатъчно.Е...аз съм 1.85 и 85кил и като си наместя добре седалката отзад не остава много място за друг пътник.Нека все пак споменем че тази кола струва 16000-17000лв и не бива да изискваме повече от това което струва.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 25 май 2017 15:18


малко да изкарам от прахта :) как стои въпроса с разхода на масло при този двигател ?


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот mitko66 » Чет 25 май 2017 15:58


липсва такъв - при 1.0 - 60 кс - от смяна до смяна без доливане (2 бр коли на около 100 000 км)


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Мнения за VW "UP"

Мнениеот golfmk1 » Чет 25 май 2017 16:02


DoH_KuXoT написа:малко да изкарам от прахта :) как стои въпроса с разхода на масло при този двигател ?

Имаме във фирмата бая екота и колегата каза че не му долива за 15000км.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта