Тест на DSG преди покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Тест на DSG преди покупка

Мнениеот VWGT » Сря 25 дек 2013 12:50


Как се тества dsg в полеви условия? Какви са симптомите на заминаващ си съединител или маховик ?
На колко км горе долу се сменят ?
Двигателят е 2.0 tdi cr 140 коня, dsg e 6 скоростно.




Raikov
Мнения: 342
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 16:13
Автомобил: Audi A4 B5 face quattro
Двигател: AJL Turbo 180 hp
Местоположение: София

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Raikov » Сря 25 дек 2013 14:11


Тресене при потегляне и удари/лашкане при превключване на скоростите.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот maimo » Сря 25 дек 2013 16:16


когато е на паркинг и се чува определеното предрънкване значи маховика е тръгнал,за симптомите който колегата казва са ако има проблем с мехатроника,но ДСГ се кара малко по особенно.


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот didkoltd » Сря 25 дек 2013 17:54


Маховика няма нищо общо с кутията,маховик имат и ръчните кутии!За Дсг-то има много теми с проблеми потърси и прочити.Ако имаш някой приятел с такава кутия покарай я да видиш как се държи за да имаш база за сравнение!Няма да е лошо и да се закачи на диагностика.За кола нов внос ли става дума!?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот VWGT » Сря 25 дек 2013 19:31


Не знам дали е нов внос, но е втора ръка, да. Иначе съм карал ново дсг, даже като ходя да я гледам, ще сме с дсг за директно сравнение, по-скоро ми е любопитно дали има някакви полеви тестове, като при типтроника примерно, самостоятелно потегляне под наклон, придърпване и тн. Четох и общо взето проблемите са в разни шумове, но ако няма шумове, ще я видя в движение как сменя и това е що се отнася до техническата изправност. но от гледна точка на състоянието на маховика и съединителя какви да тестовете ? искам да избегна да взема нещо, на което още утре да му купувам нов комплект за 2000 лв. На кола с ръчни скорости знам как да и проверя съединителя, ама тук същото ли е ?


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот maimo » Сря 25 дек 2013 21:23


didkoltd написа:Маховика няма нищо общо с кутията,маховик имат и ръчните кутии!За Дсг-то има много теми с проблеми потърси и прочити.Ако имаш някой приятел с такава кутия покарай я да видиш как се държи за да имаш база за сравнение!Няма да е лошо и да се закачи на диагностика.За кола нов внос ли става дума!?

колега ти някога с ДСГ карал ли си или поне да си се возил,ако само си чел по-добре не коментирай.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Kalin72 » Сря 25 дек 2013 21:27


още утре да му купувам нов комплект за 2000 лв

Затова, ако има симптомите на тръгнал маховик, опитваш да отбиеш 2К лева от цената, и си го сменяш в сервиз, в който знаят какво правят :)
Маховика е консуматив при съвременните коли, специално при VW може да се разбие и на 30К км, а може да изкара и до 300К км...моя маховик замина на 150К км, ама аз му помогнах много стабилно, като карах Кади-то там, където е за 4Х4...с DSG съм, за справка :)


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот didkoltd » Сря 25 дек 2013 22:31


maimo написа:
didkoltd написа:Маховика няма нищо общо с кутията,маховик имат и ръчните кутии!За Дсг-то има много теми с проблеми потърси и прочити.Ако имаш някой приятел с такава кутия покарай я да видиш как се държи за да имаш база за сравнение!Няма да е лошо и да се закачи на диагностика.За кола нов внос ли става дума!?

колега ти някога с ДСГ карал ли си или поне да си се возил,ако само си чел по-добре не коментирай.

Ако трябва да съм честен нито съм карал,нито съм се возил,нито пък и съм чел за тва чудо!Говоря си празни приказки! :h020 :h020 :h020


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот didkoltd » Сря 25 дек 2013 22:40


Kalin72 написа:
още утре да му купувам нов комплект за 2000 лв

Затова, ако има симптомите на тръгнал маховик, опитваш да отбиеш 2К лева от цената, и си го сменяш в сервиз, в който знаят какво правят :)
Маховика е консуматив при съвременните коли, специално при VW може да се разбие и на 30К км, а може да изкара и до 300К км...моя маховик замина на 150К км, ама аз му помогнах много стабилно, като карах Кади-то там, където е за 4Х4...с DSG съм, за справка :)


Това се опитах да кажа и аз с поста си по-горе и напълно съм съгласен с теб!Маховика е консуматив!Колата се купува според състоянието и цената,ако колата си заслужава маховика не е проблем все пак не става дума за кола от 1000 лв.
Не очаквай обаче търговец да ти свали много пари само защото си открил дефект в колата особено ако същата си заслужава парите.Не им пука особено и това,че ти си открил дефекта не означава ,че другия клиент утре ще го направи.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот dobrin » Пет 27 дек 2013 0:36


Задължително пробвай да потеглиш с малко повече газ веднага след включване на D. Имам предвид малко повече, не всичката. Всичко трябва да става плавно. Същото важи и за задна. Опитай при потегляне да подаваш много постепенно газ, за да видиш реално къде кутията зацепва и тръгва заради газта, която подаваш, а не заради свободния ход на двигателя. Разликата трябва да е плавна, да се усеща със сравнително малко газ. Особено показателно е потегляне назад при наклон. Ако има тласък при потегляне, или трябва да подадеш повече газ, за да потегли автомобила, има възможност да предстои скоро смяна на съединителите.
При загрял двигател, което означава и достигната оптимална работна температура на маслото на скоростите, наблюдавай превключването от по-висока към по-ниска предавка, особено от трета на втора. Внимавай за тласъци, удари и други неравномерни звуци и усещане - ако са налични, може да има проблем с мехатроника.
Добър вариант е да бъде диагностицирана професионално от човек, който разбира от DSG.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот VWGT » Пет 27 дек 2013 14:51


мерси, ще се опитам да проведа всички тестове. Специалист ми е трудно да осигуря, но както казах ще си водя същият модел кола, със същия мотор и скорости в изправно състояние, за да имам максимална база за сравнение

Поглендах я, като цяло нямаше никакви тропания, всичко беше плавно и тръгваше с малко газ. Единствено не искаше да изпили гуми при пълна газ и тръгване от място, както правеше другата. Ще я мисля, оказа се че не е CR както твърдяха в началото, двигателя беше излъскан до блясък :)


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот frec » Вто 31 дек 2013 2:18


dobrin написа:Задължително пробвай да потеглиш с малко повече газ веднага след включване на D. Имам предвид малко повече, не всичката. Всичко трябва да става плавно. Същото важи и за задна. Опитай при потегляне да подаваш много постепенно газ, за да видиш реално къде кутията зацепва и тръгва заради газта, която подаваш, а не заради свободния ход на двигателя. Разликата трябва да е плавна, да се усеща със сравнително малко газ. Особено показателно е потегляне назад при наклон. Ако има тласък при потегляне, или трябва да подадеш повече газ, за да потегли автомобила, има възможност да предстои скоро смяна на съединителите.
При загрял двигател, което означава и достигната оптимална работна температура на маслото на скоростите, наблюдавай превключването от по-висока към по-ниска предавка, особено от трета на втора. Внимавай за тласъци, удари и други неравномерни звуци и усещане - ако са налични, може да има проблем с мехатроника.
Добър вариант е да бъде диагностицирана професионално от човек, който разбира от DSG.


ДОбри, за смяна на съединителите на ДСГ - такова нещо има ли :) ? нали са в маслото вътре и са метални. доста почетох преди и не намерих случай някой да ги е сменял - може и да бъркам. Питам защото при мен има малко колебание при тръгване назад, особенно ако е студена колата.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Kalin72 » Вто 31 дек 2013 12:35


http://www.youtube.com/results?search_query=change+dsg+clutch&sm=3

Не е скъпо да си смениш съединителите, но принципно те не би трябвало да се сменят, тоест, направени са да изкараш живота на колата.
Колебанието за тръгване назад при студен двигател го има и при мен, не мисля, че е нещо, от което трябва да се страхувам. Колата ми е на 190К км вече, надявам се да изкара без проблемно поне още толкова :)


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот maimo » Вто 31 дек 2013 12:46


моето ДСГ е на почти 300000 да чукам на дърво всичко е ок.Мисля че от време на време трябва да се прави адаптация ама все не остава време.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот dobrin » Сря 01 яну 2014 23:42


Освен смяна на цялата кутия със съединителите, може да се сменят и самите дискове вътре в кутията - с оригинални или с усилени. И самите съединители са сухи.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта