Тест на DSG преди покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот krraynov » Сря 01 фев 2017 8:41


Ситуация: автомобила е бил спрян, запалваш, DSG е в позиция паркинг 'Р' и с включена електрическа ръчна спирачка.
1. Включваш лоста от 'Р' на 'R' или 'D'. След това се освобождава ръчно включената до момента електрическата ръчна спирачка. Нормално ли е да се чува някакво претропване от кутията?
2. Кога е правилно да се освобождава електрическата спирачка - преди превключване на лоста на DSG от 'Р' на 'R' или 'D' или след превключването?

Последна промяна от krraynov на Сря 01 фев 2017 8:51, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот netizen » Сря 01 фев 2017 8:42


На мен поне не ми се е случвало, не знам дали е нормално.


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот kole7o » Сря 15 мар 2017 11:25


Здравейте колеги, имам питане относно тези скоростни кутии DSG, понеже в момента търся Пасат 6, автоматик. Нормално ли е при потегляне по наклон, при отпускане на педала на спирачката колата да тръгне назад и тогава напред? В момента карам едно Пежо 407 автомат и при него като пусна спирачката колата стои като закована, без да мърда на никъде? Обясняваха ми, че при DSG-то е заради двойния съединител, но това ми го казаха продавачите. Та нормално ли е това или не?

Последна промяна от kole7o на Вто 21 мар 2017 22:11, променено общо 1 път.


Geimara
Мнения: 99
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 22:49
Автомобил: Passat B5 and Golf Mk6
Двигател: 18Т APU 20 TDI DSG
Местоположение: София / Сандански

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Geimara » Чет 16 мар 2017 16:28


Не е.


trik
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 28 сеп 2018 14:03
Автомобил: VW Passat B6 Variant
Двигател: CBAB 2010

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот trik » Чет 06 дек 2018 8:36


Аз също се интересувам от добър майстор на DSG - ще може ли да препоръчате? Благодаря!


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот vinixxx » Пет 07 дек 2018 19:02


може,но цената сигурно няма да ти хареса
Das Auto Service http://dasautoservice.com/


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот hooligan_sk » Пет 07 дек 2018 22:42


Тези правят автоматици? Не знаех. :gruebel

Един доста голям и стар сервиз за автомати и DSG е gemini 4. :th_up


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот vinixxx » Съб 08 дек 2018 15:16


не са ли някакъв партньор на клуба?
https://www.youtube.com/watch?v=2Gr_mud-AFU


wein
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 11 яну 2020 10:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот wein » Съб 11 яну 2020 11:24


Здравейте колеги,от скоро имам touran 1,9тди (1Т3) 2011г. с DSG,превключва плавно предавките и на горе и на долу.Не се усеща кога е върнало скорост или кога е качило,в градски условия превключването е много плавно при ниски обороти извън града след няколко километра каране става по агресивно(превключва на по-високи обороти).Под лек наклон без спирачка на скорост си тръгва леко(плавно) и напред и назад,без тресене без почуквания и т.н.НО вчера при не много(по-голям от тествания при покупката) голям наклон в положение D при опит за паркиране спрях и без газ колата стоя около 10 сек.и като че ли изключи от скорост и тръгна свободно назад при подаване на леко газ си зацепи без проблем и тръгна напред(без тропане или тресене) и така тествах няколко пъти все същото.Кутията в режим P не съм забелязал да има някакво отпускане.В смисъл при поставяне от D или R на Р тръгва за секунда и после паркинга си е ОК.Въпросът ми е това потегляне назад нормално ли е за автоматиците или има някакъв проблем?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот dobrin » Съб 11 яну 2020 12:36


wein написа:... при не много(по-голям от тествания при покупката) голям наклон ...

Това е субективно разбиране за всеки - какво имаш предвид? От един момент натам няма автоматик, който да може да тръгне по наклон нагоре без газ.


wein
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 11 яну 2020 10:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот wein » Съб 11 яну 2020 16:59


Да,трябва да подам леко газ и си тръгва спирам го по наклона и след около 10 сек тръгва назад все едно е изключено от скорост.Иначе на таблото си пише D1,но не съм се сетил да пробвам ако го кача назад дали пак ще тръгне напред


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот deodriver » Съб 11 яну 2020 20:56


wein написа:Здравейте колеги,от скоро имам touran 1,9тди (1Т3) 2011г. с DSG,превключва плавно предавките и на горе и на долу.Не се усеща кога е върнало скорост или кога е качило,в градски условия превключването е много плавно при ниски обороти извън града след няколко километра каране става по агресивно(превключва на по-високи обороти).Под лек наклон без спирачка на скорост си тръгва леко(плавно) и напред и назад,без тресене без почуквания и т.н.НО вчера при не много(по-голям от тествания при покупката) голям наклон в положение D при опит за паркиране спрях и без газ колата стоя около 10 сек.и като че ли изключи от скорост и тръгна свободно назад при подаване на леко газ си зацепи без проблем и тръгна напред(без тропане или тресене) и така тествах няколко пъти все същото.Кутията в режим P не съм забелязал да има някакво отпускане.В смисъл при поставяне от D или R на Р тръгва за секунда и после паркинга си е ОК.Въпросът ми е това потегляне назад нормално ли е за автоматиците или има някакъв проблем?


Нямаш проблем с кутията,спокойно.DSG кутийте не могат да държат колата при наклон,както другите автоматици с хидро.Това задържане на автомобила се прави от спирачките,т.е сприрайки на стръмно,за определено време спирачките активни без ти да си натиснал педала.Това е така,за да може да потеглиш напред без да изпуска колата назад.Казват му Auto Hold.Това,което ти усещаш,че все едно изпуска след 10сек.,се дължи на факта,че спирачните апарати отпускат наклатките и колата тръгва назад.Явно е изчислено,че за това време трябва да натиснеш педала на газта и да потеглиш.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот dobrin » Съб 11 яну 2020 21:01


Това съвсем не е така. Не всеки автомобил е оборудван с функцията Auto Hold. Тя се активира с бутон и когато е активирана няма вариант, в който да пусне колата в движение (да отпусне накладките) без да си дал газ.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот joro_kem » Съб 11 яну 2020 22:43


На октавия 3 2.0 тди с 7 дсг няма бутон за ауто-холд - винаги е активна функцията.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Ицку® » Нед 12 яну 2020 1:46


wein написа:touran 1,9тди (1Т3) 2011г.
Туран 2011 година с 1.9ТДИ няма!!! Камо ли за 1Т3 модела. 1.6 или 2.0 трябва да е.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта