Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Apooo
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 13 окт 2016 13:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Apooo » Чет 13 окт 2016 13:59


Shmorcito написа:Реших да споделя моят опит с регистрацията на кола нов внос, закупена от автокъща, с надеждата да съм от полза на тези, на които им предстои това упражнение. Според мен КАТ София работи в интерес на всички онези пиявици, опънали павилиончета и караванки в близост до портала, предлагайки на хората да им подготвят документите срещу определена сума пари. А регистрацията не е никак сложна работа…просто някъде на територията на КАТ трябва да се сложат грамотно написани изисквания. Та…купих си колата от автокъща. Уговорката ни беше да ми я репатрират до КАТ София преди обяд, за да мога да я регистрирам още същият ден. Да, но нещата се пообъркаха и колата ми пристигна след като КАТ приключи работа. Оставих колата на близкия охраняем паркинг и се заех с подготвянето на необходимите ми документи. А именно:
1. Платих екотаксата. Направих го в клона на СИБАНК, намиращ се във високата сграда в съседство на КАТ (нарекоха я МОЛ). Служителите там се оказа, че знаят към коя сметка се плаща таксата и ми съдействаха при съставянето на платежното нареждане. В случай, че с вас не са толкова любезни - сметката е BG30BNBG96613100139001, а получател е ПУДООС. Изключително важно е в случая, в полето задължено лице да запишете името на продавача, а не вашето. В моя случай там написах името на фирмата, собственик на автокъщата и нейният булстат.
2. Платих Гражданска отговорност. Направих го в офис на SDI – фен съм им…пращат ми напомнящи SMS–и и ми правят отстъпки. В близост до КАТ не видях техен офис, за това, ако ще се спирате на техните услуги е добре да го направите предварително. За да я сключите ще ви искат договора за покупко-продажба.
3. Направих ксерокопие на фактурата и договора за покупко-продажба.
4. Отидох до МЕТРО и си купих авариен комплект – аптечка, пожарогасител и триъгълник.
Изброените до тук неща можете да направите и при т.нар. от мен „пиявици“. Нямам представа обаче колко ще ви струва.
На другата сутрин, малко преди 7:00 се подредих пред КАТ. Имаше хора, които бяха заобиколили бариерата и се бяха подредили пред сградата, в която се подават документите, но един от служителите ги разгони и каза, че докато не махне бариерата, да не оформят опашка. В 7:00 вдигна бариерата и започна да упътва колите кой къде да се подрежда (инструктираше ни да спираме между каналите, така че вратите на самите канали да останат свободни). В 7:30 отвориха и гишета, където се подават документите. Пускаха само толкова хора, колкото гишета има. Опашката се вие отвън. Там предоставих:
• Чуждестранният талон (в моя случай италиански)
• Договорът между предишния собственик (италианец) и наш’те момчета от автокъщата – не знам дали го изискват в КАТ, аз го имах, защото ми го бяха дали
• Документ за платена продуктова такса – въпросната екотакса, която е различна в зависимост от възрастта на автомобила. Моят е на 11 год. и ми струваше 275 лв.+5 лв. комисионна за превода
• Гражданската отговорност – направих я на вноски и ми струваше 48 лв.
• Фактура – оригинал и копие
• Договор за покупко-продажба – оригинал и копие
Девойката на гишето ми оформи документите буквално за 3 минути. Даде ми едно малко листче 2х2 см. с надраскани неразбираеми за мен цифри, което ми заръча да дам на гишето, където се плаща (тя го нарече банката, но според мен е далеч от банка), след като мина на каналите, а преди това ме прати при служителя, който отвори бариерата. Той ми каза пред кой канал да преместя колата. Бях първата кола пред този канал и когато отвориха вратите в 8:00 ме инструктираха да вкарам колата и да я спра точно преди валците. Зад мен вкараха още една кола и затвориха вратата отново. Един чичка, пушейки цигарка и без да си дава абсолютно никакъв зор ми провери и свери номерата на двигателя и на рамата, постави ми пластмасовите държачи за номерата на броните и ми каза да чакам. Явно за пълен преглед, какъвто би трябвало да извършват, трябва да мине определено технологично време, та си почаках мъничко. Не ми поиска аварийния комплект, нито минавах през валците, нито светлините ми провери…абсолютно нищо. След това ми даде документите и ме прати в т.нар. банка. Там ми взеха 42 лв. и някакви стотинки за номерата, талоните и поставянето на номерата. След това трябваше да чакам (пак в същото помещение) да ме извикат по име. Извикаха ме, дадоха ми талоните и ме пратиха на съседното гише да си получа номерата. Дадоха ми номерата и един нит, на който пише КАТ и ме пратиха пак при същия чичка на канала да ми ги монтира. Той постави номерата и заби въпросния нит на задния номер, след което ме посъветва да отида в някой сервиз да ми сложат „4 рапидки“ на предния номер, за да не го изгубя. Това ме подразни много. Все ми се струва, че заради това събират по 4 лв. от хората, но както и да е – това да им е кусура. Та, благополучно около 9:00 бях готова.


Ако имам заплатена еко такса в друга държава важи ли за тук ?




pepone
Мнения: 200
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: the island

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот pepone » Чет 13 окт 2016 14:42


някой знае ли как стоят нещата с коли от Швейцария, каккви такси се дължат освен горепосочените


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот vinixxx » Пет 14 окт 2016 19:50


мито,но не знам колко пари е.


darakiev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 08 дек 2013 12:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот darakiev » Нед 30 окт 2016 12:40


Apooo написа:
Ако имам заплатена еко такса в друга държава важи ли за тук ?


Не.


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот ma_in » Сря 23 ное 2016 14:47


Shmorcito написа:Реших да споделя моят опит с регистрацията на кола нов внос, закупена от автокъща, с надеждата да съм от полза на тези, на които им предстои това упражнение. Според мен КАТ София работи в интерес на всички онези пиявици, опънали павилиончета и караванки в близост до портала, предлагайки на хората да им подготвят документите срещу определена сума пари. А регистрацията не е никак сложна работа…просто някъде на територията на КАТ трябва да се сложат грамотно написани изисквания. Та…купих си колата от автокъща. Уговорката ни беше да ми я репатрират до КАТ София преди обяд, за да мога да я регистрирам още същият ден. Да, но нещата се пообъркаха и колата ми пристигна след като КАТ приключи работа. Оставих колата на близкия охраняем паркинг и се заех с подготвянето на необходимите ми документи. А именно:
1. Платих екотаксата. Направих го в клона на СИБАНК, намиращ се във високата сграда в съседство на КАТ (нарекоха я МОЛ). Служителите там се оказа, че знаят към коя сметка се плаща таксата и ми съдействаха при съставянето на платежното нареждане. В случай, че с вас не са толкова любезни - сметката е BG30BNBG96613100139001, а получател е ПУДООС. Изключително важно е в случая, в полето задължено лице да запишете името на продавача, а не вашето. В моя случай там написах името на фирмата, собственик на автокъщата и нейният булстат.
2. Платих Гражданска отговорност. Направих го в офис на SDI – фен съм им…пращат ми напомнящи SMS–и и ми правят отстъпки. В близост до КАТ не видях техен офис, за това, ако ще се спирате на техните услуги е добре да го направите предварително. За да я сключите ще ви искат договора за покупко-продажба.
3. Направих ксерокопие на фактурата и договора за покупко-продажба.
4. Отидох до МЕТРО и си купих авариен комплект – аптечка, пожарогасител и триъгълник.
Изброените до тук неща можете да направите и при т.нар. от мен „пиявици“. Нямам представа обаче колко ще ви струва.
На другата сутрин, малко преди 7:00 се подредих пред КАТ. Имаше хора, които бяха заобиколили бариерата и се бяха подредили пред сградата, в която се подават документите, но един от служителите ги разгони и каза, че докато не махне бариерата, да не оформят опашка. В 7:00 вдигна бариерата и започна да упътва колите кой къде да се подрежда (инструктираше ни да спираме между каналите, така че вратите на самите канали да останат свободни). В 7:30 отвориха и гишета, където се подават документите. Пускаха само толкова хора, колкото гишета има. Опашката се вие отвън. Там предоставих:
• Чуждестранният талон (в моя случай италиански)
• Договорът между предишния собственик (италианец) и наш’те момчета от автокъщата – не знам дали го изискват в КАТ, аз го имах, защото ми го бяха дали
• Документ за платена продуктова такса – въпросната екотакса, която е различна в зависимост от възрастта на автомобила. Моят е на 11 год. и ми струваше 275 лв.+5 лв. комисионна за превода
• Гражданската отговорност – направих я на вноски и ми струваше 48 лв.
• Фактура – оригинал и копие
• Договор за покупко-продажба – оригинал и копие
Девойката на гишето ми оформи документите буквално за 3 минути. Даде ми едно малко листче 2х2 см. с надраскани неразбираеми за мен цифри, което ми заръча да дам на гишето, където се плаща (тя го нарече банката, но според мен е далеч от банка), след като мина на каналите, а преди това ме прати при служителя, който отвори бариерата. Той ми каза пред кой канал да преместя колата. Бях първата кола пред този канал и когато отвориха вратите в 8:00 ме инструктираха да вкарам колата и да я спра точно преди валците. Зад мен вкараха още една кола и затвориха вратата отново. Един чичка, пушейки цигарка и без да си дава абсолютно никакъв зор ми провери и свери номерата на двигателя и на рамата, постави ми пластмасовите държачи за номерата на броните и ми каза да чакам. Явно за пълен преглед, какъвто би трябвало да извършват, трябва да мине определено технологично време, та си почаках мъничко. Не ми поиска аварийния комплект, нито минавах през валците, нито светлините ми провери…абсолютно нищо. След това ми даде документите и ме прати в т.нар. банка. Там ми взеха 42 лв. и някакви стотинки за номерата, талоните и поставянето на номерата. След това трябваше да чакам (пак в същото помещение) да ме извикат по име. Извикаха ме, дадоха ми талоните и ме пратиха на съседното гише да си получа номерата. Дадоха ми номерата и един нит, на който пише КАТ и ме пратиха пак при същия чичка на канала да ми ги монтира. Той постави номерата и заби въпросния нит на задния номер, след което ме посъветва да отида в някой сервиз да ми сложат „4 рапидки“ на предния номер, за да не го изгубя. Това ме подразни много. Все ми се струва, че заради това събират по 4 лв. от хората, но както и да е – това да им е кусура. Та, благополучно около 9:00 бях готова.


Аз мога да допълня това мнение, защото преди седмица регистрирах за първи път. Отпред, преди бариерата има едни гишета за плащане на застраховки и еко такси. Аз отидох на предпоследното - отгоре пише Армеец, с две гишета, на едното една мацка на другото един чичка. Та при въпросния чичо платих еко такса, номерата и талона и ми прегледа всички документи дали са ок. След това с колата на бариерата. На самата бариера се раздават номера на всеки влявъл и всеки ден са различен цвят, ако някой ви пробутва номер, не го взимайте. Та с този номер се редях на опашката веднага след бариерите в дясно, но реално вътре се влиза по ред на номерата. Тук тънкия момент е, ако е средата на деня, да има втори човек в колата, който да я придвижва към каналите, за да не се губи ред. Вътре ми взеха документите, върнаха ми някои от тях, заедно с нови хартии, но не запомних кое какво е. Навън има една бяла къщичка с полицай вътре, който те пита къде ти е колата и казва къде да се наредиш, аз се бях наредил и само ми написа канала на който съм, отгоре на единия от листовете. После с наръча документи се чака на каналите. Много е важно ако колата е стара и има номер, преди това някой който знае какво прави да го махне, защото при мен нищо не искаше да се развие и направо го отскубнахне (гледката не е за хора със слаби сърца). Колкото и да е фиктивен прегледа - при мен не беше. Минах за спирачки, огледаха ми колата отвсякъде - двигател, светлини, пожарогасител, аптечка и триъгълник!!! Всичко беше наред и минах напред. Излиза се пред сградата с каналите - търси се място, защото беше доста нагъчкано. Търсих следващата стъпка като индианец, защото явно се очаква да я знам, та питах кой ли не. Та... сградата в която се отива е точно до първи канал залепена за стената. Т.е. ако си на най-десния канал, като излезеш все едно си минал успешно - веднага в дясно има пристройка. Влиза се в една зала и вътре всички чакат. Аз чаках 1 час. Внимателно си слушайте за името и по-добре застането до колоната. Вътре е и банката, но аз си бях платил всичко на екотаксите. След заветния талон с номера, се върнах с колата пак в същия канал от който минах и вътре ми сложиха номерата на пластмасите. По средата на деня е голяма бутаница, защото има влизащи за преглед от едната страна, а от другата влизащи за слагане на номера и всеки се реди където има дупка, а на майсторите не им се занимава особено. Моят излезе в 20 минутна почивка като ме видя с номера в ръка, а колата отвън. Та ако не сте ранобудни или нямате възможност да дойдете в 6-7 часа, за мен процедурата започна от 10 без нещо и приключи в 15:30. Като за край нещо важно преди да отидете за регистрация и да подписвате договори, да давате пари и т.н. - проверка дали всички номера отговарят на документите и дали се виждат! Номер на рама, номер на двигател! До мен един човек с голфче го върнаха, защото му беше сменен двигателя, а голфа нов внос без номера, та ако се случи - на гишето за транзитни номера и след това с мъките по сервизи и узаконявания.


Потребителски аватар
Soldier90
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 13 дек 2014 14:44
Автомобил: GOLF MK4 AKL
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Soldier90 » Вто 29 ное 2016 18:49


Голф 4 края на 2014 си го взех нов внос,265 еко такса,40 лева транзитки които бяха свалени след 1 час , :icon_lol ,винетка ,гражданска за 1 г ,мисля че тва беше,плюс пожарогасители аптечки и Т.н


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Vlad777 » Сря 30 ное 2016 23:33


Пропуснал си цената на номерата, след транзитните


Потребителски аватар
Soldier90
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 13 дек 2014 14:44
Автомобил: GOLF MK4 AKL
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Soldier90 » Чет 01 дек 2016 12:44


Май бяха 40 лева,не помня


boboran51
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 07 дек 2013 21:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот boboran51 » Пон 26 мар 2018 13:13


Първо 6 лв на нотариус за пълномощно 430 лв на посредник (голф 4 комби бензин 1,6 -105 коня 3 месеца застраховка и след 2-3 часа е готов- Дупница 18,01,2018 год


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 26 мар 2018 18:22


Имам един въпрос, за който не намерих отговор никъде.

Ако съм платил един път екологична такса на един автомобил, предполагам на квитанцията се записва номера на купето, но след 1 година изнеса колата и я регистрирам в друга държава за определено време, ако след това пак я вкарам в България (този път окончателно) и сложа български номера ще ми искат ли втора екологична такса?


Потребителски аватар
IvanAngelkov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 18 апр 2018 15:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот IvanAngelkov » Сря 18 апр 2018 15:51


Здравейте,
Можете ли да ми кажете, приблизително колко ще ми излезе регистрацията на кола нов внос 2006 г..
Благодаря!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Vlad777 » Сря 18 апр 2018 17:36


Еко Такса 275 лв, номера 43. Това е около. Отделно Гражданска отговорност, аптечка, пожарогасител (ако нямаш).


naskoooo4
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 14:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PLOVDIV

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот naskoooo4 » Нед 24 мар 2019 19:09


Моля да бъда извинен, ако не е тук местото за питането ми. Дъщеря ми е женена в Германия, там живее и работи. В средата на м. април ще идват с кола, която ще ми я оставят на мен(чрез дарение или покупко-продажба). До тук ясно договор при нотариус, но те ще бъдат за два дни в Пловдив. А искат да си вземат талоните и номерата обратно, за да могат да регистрират със същите номера новата кола. Жена ми ще пътува за Германия в началото на май,като мислих тя да ги върне. Но колата, която са купили в Германия е с временни номера и не е регестрирана, а трябва да се регистрира до края на април.Така, че този вариант отпада. Някой сблъсквал ли си е с този проблем или знае ли нещо по въпроса В КАТ Пловдив ще са склонни ли след регистрацията на мое име да върнат номерата и талоните на собственика (зет ми)на колата, за да бъде отписана в Германия? Благодаря, ако някой знае нещо моля нека пише.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот joro_kem » Нед 24 мар 2019 19:46


от КАТ не очаквай нито съчувствие, нито съдействие. Потърсете друг начин да върнете табелите.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот slaveiko67 » Нед 24 мар 2019 20:15


Към колегата с колата в Пловдив...Табелите ги сваляш пред КАТ и няма да ги представяш...Документите-талони и там каквото имаш с Германската регистрация ги снимат в КАТ и си ти ги връщат...Сед това си ги пращаш с куриер или поща и си ОК. :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas и 43 госта