Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Шпрайт
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 22:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Шпрайт » Вто 13 яну 2015 10:52


Цени: 265 лв ЕКО такса + 42 лв за талони и номер. Общо: 307 лв. Време: 3 часа чакане.




Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот aliyatin.com » Нед 18 яну 2015 16:21


Здравейте колеги!Утре ще ходим да регистрираме един Опел Омега-бензин.Докаран от Германия на платформа-така ще го закараме и до кат.Без номера е.Има договор за покупко продажба между собственика на автомобила и бртовчед ми-на Немски език.Въпросът ми е-Трябва ли превод на Български на този договор или не!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот samo_pechka » Нед 18 яну 2015 16:47


Да + платена екотакса + гражданска .


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 яну 2015 19:42


От кога има изискване за превод на договора?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот samo_pechka » Нед 18 яну 2015 20:27


При наш'то село се изисква да има превод ( Рз ). В много други градове- не . Аз колкото коли/мотори съм регистрирал все са ми искали превод. Дори и това лято за ремарке - пак внос от немско ....
В Търговище може и да е друга практиката - сори , да не заблудя някого :redface


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Вълчан » Пон 19 яну 2015 20:00


Не знам дали е тук мястото......не си купуваите комплект аптечка и пожарогасител от будката пред Кат София.Направих тази грешка за 40лв без да проверя съдържанието.Във аптечката имаше едно парче бинт 10-15см и някакъв пластмасов преходник...нищо друго... :newsm66 Ама да не съм спал а гледал.... :bishop


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот quattro^^ » Вто 20 яну 2015 0:25


за кат пловдив никой не гледа аптечка и пожарогъсител, не беше и нужно превод на договора също.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот azrod » Вто 20 яну 2015 20:32


Днес и аз минах през КАТ Пловдив, инфото не ми е много за нов внос, но все пак да споделя, че се оправих за под един час без минаване на каналите и бях изключително изненадан, че няма такса за попълване на заявлението и регистрацията от 25 лв +2 лв такса вече е 15 лв + 3 лв такса. Не че са кой знае какви сумите, но споделям някой ако му потрябва :)


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот predat0r » Вто 20 яну 2015 20:49


quattro^^ написа:за кат пловдив никой не гледа аптечка и пожарогъсител, не беше и нужно превод на договора също.


Преди 2 месеца регистрирах кола в КАТ Пловдив.. Провериха за светлини както и за оборудване..


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот quattro^^ » Вто 20 яну 2015 21:33


и аз преди толкова началото на ноември беше само светлини на входа и на канала сверка на номера на мотора, там видяха номера но не и модела на мотора и го писаха 1з за моя радост :icon_lol може аз да съм случил натоварен ден и следобеда да са ни притикали набързо


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот aliyatin.com » Чет 22 яну 2015 15:58


Такаааа.За КАТ Търговище се изисква превод на договора който го предлагат пред самия КАТ.В същото офисче ви вземат парите за Екотакса ако нямате застраховка и нея ви правят и ви пращат в КАТ.Цените колегите по горе са ги описали.Предварително бяхме направили застраховка в Попово и закупена винетка .След регистрацията отидохме в Данъчното в гр Попово и там се оръсихме 230лв-бензинка 2000г 170кс.След това в офиса на Застрахователя да напише номерата на автомобила. :beer П.П Провериха само номер рама-на двигателя неможаха да го намерят :mhihi Аптечки триъгълници не ни искаха.


menko1980
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 22:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот menko1980 » Пон 23 фев 2015 22:34


В връзка с регистрацията на автомобил докаран от германия с платформа която е на мой познат в КАТ ми искат номера на платформата. Това дали е само формалност или ще искат и някакъв документ ча плащане на платформа защото аз няма как да представя такъв защото си платих само горивото до тука.


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот aliyatin.com » Вто 24 фев 2015 18:05


Това пък от какъв зор?Нашата от Германия я докара една платформа а с друга я закарахме в кат-Търговище.Смъкнахме я в двора и човека си отиде.За какво им е на КАТ-номера на платформата? :dummy


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот vucata » Сря 25 фев 2015 12:09


Един вид да се докаже, че колата е докарана с платформа.... :eek


Shmorcito
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колко струва регистрацията на кола нов внос?

Мнениеот Shmorcito » Вто 28 юни 2016 19:05


Реших да споделя моят опит с регистрацията на кола нов внос, закупена от автокъща, с надеждата да съм от полза на тези, на които им предстои това упражнение. Според мен КАТ София работи в интерес на всички онези пиявици, опънали павилиончета и караванки в близост до портала, предлагайки на хората да им подготвят документите срещу определена сума пари. А регистрацията не е никак сложна работа…просто някъде на територията на КАТ трябва да се сложат грамотно написани изисквания. Та…купих си колата от автокъща. Уговорката ни беше да ми я репатрират до КАТ София преди обяд, за да мога да я регистрирам още същият ден. Да, но нещата се пообъркаха и колата ми пристигна след като КАТ приключи работа. Оставих колата на близкия охраняем паркинг и се заех с подготвянето на необходимите ми документи. А именно:
1. Платих екотаксата. Направих го в клона на СИБАНК, намиращ се във високата сграда в съседство на КАТ (нарекоха я МОЛ). Служителите там се оказа, че знаят към коя сметка се плаща таксата и ми съдействаха при съставянето на платежното нареждане. В случай, че с вас не са толкова любезни - сметката е BG30BNBG96613100139001, а получател е ПУДООС. Изключително важно е в случая, в полето задължено лице да запишете името на продавача, а не вашето. В моя случай там написах името на фирмата, собственик на автокъщата и нейният булстат.
2. Платих Гражданска отговорност. Направих го в офис на SDI – фен съм им…пращат ми напомнящи SMS–и и ми правят отстъпки. В близост до КАТ не видях техен офис, за това, ако ще се спирате на техните услуги е добре да го направите предварително. За да я сключите ще ви искат договора за покупко-продажба.
3. Направих ксерокопие на фактурата и договора за покупко-продажба.
4. Отидох до МЕТРО и си купих авариен комплект – аптечка, пожарогасител и триъгълник.
Изброените до тук неща можете да направите и при т.нар. от мен „пиявици“. Нямам представа обаче колко ще ви струва.
На другата сутрин, малко преди 7:00 се подредих пред КАТ. Имаше хора, които бяха заобиколили бариерата и се бяха подредили пред сградата, в която се подават документите, но един от служителите ги разгони и каза, че докато не махне бариерата, да не оформят опашка. В 7:00 вдигна бариерата и започна да упътва колите кой къде да се подрежда (инструктираше ни да спираме между каналите, така че вратите на самите канали да останат свободни). В 7:30 отвориха и гишета, където се подават документите. Пускаха само толкова хора, колкото гишета има. Опашката се вие отвън. Там предоставих:
• Чуждестранният талон (в моя случай италиански)
• Договорът между предишния собственик (италианец) и наш’те момчета от автокъщата – не знам дали го изискват в КАТ, аз го имах, защото ми го бяха дали
• Документ за платена продуктова такса – въпросната екотакса, която е различна в зависимост от възрастта на автомобила. Моят е на 11 год. и ми струваше 275 лв.+5 лв. комисионна за превода
• Гражданската отговорност – направих я на вноски и ми струваше 48 лв.
• Фактура – оригинал и копие
• Договор за покупко-продажба – оригинал и копие
Девойката на гишето ми оформи документите буквално за 3 минути. Даде ми едно малко листче 2х2 см. с надраскани неразбираеми за мен цифри, което ми заръча да дам на гишето, където се плаща (тя го нарече банката, но според мен е далеч от банка), след като мина на каналите, а преди това ме прати при служителя, който отвори бариерата. Той ми каза пред кой канал да преместя колата. Бях първата кола пред този канал и когато отвориха вратите в 8:00 ме инструктираха да вкарам колата и да я спра точно преди валците. Зад мен вкараха още една кола и затвориха вратата отново. Един чичка, пушейки цигарка и без да си дава абсолютно никакъв зор ми провери и свери номерата на двигателя и на рамата, постави ми пластмасовите държачи за номерата на броните и ми каза да чакам. Явно за пълен преглед, какъвто би трябвало да извършват, трябва да мине определено технологично време, та си почаках мъничко. Не ми поиска аварийния комплект, нито минавах през валците, нито светлините ми провери…абсолютно нищо. След това ми даде документите и ме прати в т.нар. банка. Там ми взеха 42 лв. и някакви стотинки за номерата, талоните и поставянето на номерата. След това трябваше да чакам (пак в същото помещение) да ме извикат по име. Извикаха ме, дадоха ми талоните и ме пратиха на съседното гише да си получа номерата. Дадоха ми номерата и един нит, на който пише КАТ и ме пратиха пак при същия чичка на канала да ми ги монтира. Той постави номерата и заби въпросния нит на задния номер, след което ме посъветва да отида в някой сервиз да ми сложат „4 рапидки“ на предния номер, за да не го изгубя. Това ме подразни много. Все ми се струва, че заради това събират по 4 лв. от хората, но както и да е – това да им е кусура. Та, благополучно около 9:00 бях готова.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch и 45 госта