VW Sharan 1.9 TDI - моля за съвети за покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
blogm
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:40
Автомобил: VW Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Разград

VW Sharan 1.9 TDI - моля за съвети за покупка

Мнениеот blogm » Пон 03 фев 2014 1:08


Здравейте колеги. Ето, че дойде време да пенсионирам единия Пасат и този път съм решил да минавам на миниван. Тъй като до сега не съм се сблъсквал с дизелов агрегат а още по малко със ван, бихте ли ми помогнали със съвет при избора на Sharan 1.9 TDI 2003 - 2004г. Слаби места на които трябва да обърна внимание при огледа, работа на ДВГ ... с две думи всичко ще ми бъде от голяма полза. Разубедиха ме за 131 коньовия ДВГ и твърдо съм решен да е по малки агрегат, но ако може с някой съвет да помогнете за нещо по-конкретно. Ясно ми е, че без закачане на диагностика си е "тука има тука нема", но вярвам, че има и др неща които с набл'дение може да се видят. Благодаря предварително на всички отзовали се колеги! Поздрави!




Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Sharan 1.9 TDI - моля за съвети за покупка

Мнениеот mccoy » Пон 03 фев 2014 1:36


Аз бих ти препоръчал точно двигателя със 131кс
двигателя 116(115)кс. е същия но с по-малка турбина
има и 90кс но те са голяма рядкост както и 150кс.
Да е с ръчна скоростна кутия- vw никога не са можели да правят автоматици
Гледай да има 7 седалки, климатика да работи -ако има някакъв проблем дисплея му мига за 15секунди
Ако климатика е двузонов на тавана трябва да има духалки,ако няма значи не е двузонов, независимо какво казва джамбазина.
Гледай джамбазите да не са взели печката - като се наведеш до задната лява гума трябва да стърчи едно малко ауспухче.
Дори и да не работи може да се поправи ,че без нея топло няма да видиш.
Окачването е като на Голф и е евтино.
Сеат Алхамбра се различава само по емблемата и предната решетка, можеш да намериш по-евтини екземпляри
Ако се сетиш нещо друго питай


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: VW Sharan 1.9 TDI - моля за съвети за покупка

Мнениеот lz2aii » Пон 03 фев 2014 8:58


Форд "Галакси" също. Различава се само по емблемата и качеството на материалите в интериора. Преди да си взема Пасата също се бях ориентирал към "Шаран", "Галакси" или "Алхамбра". Прегледах повече от 20 екземпляра и установих, че тези ванове са смачкани от каране, въпреки, че изглеждат читаво на пръв поглед. Внимавай с избора, защото външния вид много лъже.


Потребителски аватар
blogm
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:40
Автомобил: VW Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: VW Sharan 1.9 TDI - моля за съвети за покупка

Мнениеот blogm » Пон 03 фев 2014 9:46


mccoy написа:Аз бих ти препоръчал точно двигателя със 131кс
двигателя 116(115)кс. е същия но с по-малка турбина ..

За него ме отказаха, както писах и по горе. Едни филми за валове и др. тем подобни ми се "прожектираха" и съвсем се отказах от този вариант въпреки, че за мен повечето коне на разположение винаги са били по добрия вариант. В сряда мисля да ходя до Шумен и Варна да гледам из автокъщите.
Притеснява ме много факта, че всички са много лъскави и са на по 150 000 км. а в Европа съм видял, че под 200 няма да намериш да се продава. А и за първи път ще се сблъсквам със Sharan. Впрочем, дисплея на таблото прави ли ядове, принципно питам? Понеже вече 3 гледах и 2-та бяха с един ... размацан дисплей.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Sharan 1.9 TDI - моля за съвети за покупка

Мнениеот mccoy » Вто 04 фев 2014 1:22


Дисплея на таблото на много от Шараните които съм гледал бяха повредени.
Това за валовете на мотора 131кс. за първи път го чувам ,но нека колеги с такива мотори да се изкажат.
С ваг-ком от по новите ver.5.7 и по-нова може да се прочетат километрите на ЕКУто на двигателя.
Шаран под 300000км.едва ли ще намериш.


Потребителски аватар
blogm
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:40
Автомобил: VW Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: VW Sharan 1.9 TDI - моля за съвети за покупка

Мнениеот blogm » Чет 06 фев 2014 9:24


Вчера бях във Варна, обиколих що автокъщи има, но Шаран няма и няма. Голям кът ще да този модел :rolleyes



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 196 госта