Мнение за VW Bora от обява.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
hauntedbg
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 12 сеп 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот hauntedbg » Пон 03 фев 2014 12:39


Здравейте. Търся си по-големичка кола, която да не е много скъпа за поддръжка, да е бензин и да и сложа газова. Харесах си една Бора от тази обява http://www.mobile.bg/11369998038482744 . Някой гледал ли е тази кола и има ли мнение за нея? Видях че е с 16. 16V двигател. Аз такъв искам, защото четох че няма проблеми със скоростната кутия като SR-a и разхода и е доста добър. Знам че не е 101 а 105 коня, но данъка толкова не ме притеснява. Имал съм преди това ауди А3 2001г. и предполагам че поддръжката на бората е като на ауди а3(голф 4)? Мерси предварително за всички мнения!




Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот richko25 » Пон 03 фев 2014 13:17


Тук има повече снимки http://www.cars.bg/c498117 .Според мен заслужава да се закара до сервиз и да се прегледа от-до!Приятел преди 2 години ходи до Горубляне Радков мотор спорт сервиз и му взеха мисля 90лв. за цялостен преглед купе,ходова част,климатик,диагностика.Не знам дали още предлагат тази услуга/НЕ ПРАВЯ РЕКЛАМА/.Дразни ме ,че няма подлакътник....но колата не изглежда зле.Километрите по 2.За газ по-запознатите да кажат!Ето 2 теми:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=162212

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=108008


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот xalerrelax » Пон 03 фев 2014 13:25


Пак си имат проблеми с кутията , така че внимавай. :deal
Отделно двигателят се държи добре на газ.
Разходът и поддръжката са доста приемливи.


hauntedbg
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 12 сеп 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот hauntedbg » Пон 03 фев 2014 13:33


Е на сервиз сигурно ще я заведа преди това. А за скоростната кутия не знаех че има проблем. Това е лошо. Аз и за това исках 16V заради проблема при SR със скоростната кутия.


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот richko25 » Пон 03 фев 2014 13:35


Ето мнението на немците AUTOBILD: 1. VW Golf

Бестселърът на Германия, произвеждан от 1997 до 2004 г., като комби до 2006 г., общо 1,5 милиона екземпляра все още се движат по пътищата на Германия. Почти идентичната Bora също като Golf се предлага и като комби.

Силните страни

Просторен, напълно поцинкована каросерия, не ръждясва. Проверена техника, с която може да се справи всеки селски сервиз.

Слабостите

Турбокомпресор и пукнатини в цилиндровата глава при TDI, проблеми със скоростната кутия, неприятности с тампоните на окачването и спирачките, както и с електрическите стъклоповдигачи.

Нашият съвет – 1,6-литровият бензинов двигател или 1.9 TDI след 2001 г. с Euro 4.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот plamikcho » Пон 03 фев 2014 13:45


Колега, не се плаши от скоростната кутия. Кофти момента при счупването й е само ако си на дълъг път и те хване в крачка. Откъм финансова страна има много други неща, за които неусетно ще дадеш пак толкова пари. Така или иначе от стара кола не можеш да очакваш 100 % надеждност (то и от нова не можеш). Имам Голф с DUU кутия (най-проблемната) от 2008 г и се кара всеки ден. Никакъв сериозен проблем засега (сменени са няколко детайла по лостовата система поради трудно влизане на 1-ва скорост, добре известен проблем, цената беше 200 лв труд + части и сега е ок). :smile


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот apolon » Пон 03 фев 2014 18:09


Мотора е AUS и кутията със сигурност е ERT,т.е.от безпроблемните.
Ако ти хареса-взимай и бегай. :beer


hauntedbg
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 12 сеп 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот hauntedbg » Пон 03 фев 2014 18:28


Гледах за мотора има бая кодове, а за скоростната кутия май найстина са я направили добре. И като гледах други обяви ми направи впечатление, че са по-скъпи. Как върви цената горе долу. За мен мисля че тази цена е добре не е пасат все пак.

Sent from my LT26i using Tapatalk


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот richko25 » Пон 03 фев 2014 19:00


Цената наистина е примамлива...Кода на мотора и ск.кутия ги има на лепенка в багажника до резервната гума или в сервизната книжка в самото начало като прелистиш/ако има книжка/.Най-вероятно мотора е AUS , a ск.кутия ERT.Според мен освен ремъци,ролки,масла ,филтри ,антифриз,спирачна течност ще има и акумулатор,а може би и дискове или поне накладки...дано не съм прав :bishop
Нищо не пречи да я огледаш на живо и да споделиш :c010

http://www.youtube.com/watch?v=PHPcVPzgM8Q


hauntedbg
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 12 сеп 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот hauntedbg » Вто 04 фев 2014 8:38


Имам кабел за VCDS 1.2lite. Само че до сега съм имал дизел и незнам какво да гледам на бензин. На кой канал какво е най-важно да гледам с VCDS?


Потребителски аватар
kykata_rymaneca
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 26 апр 2009 14:13
Автомобил: vw golf 5
Двигател: cbdb
Местоположение: КНЕЖА,ПЛЕВЕН

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот kykata_rymaneca » Вто 04 фев 2014 9:32


тази кола е с удар отпред очиларката е сменяна вижда се на снимката даже роговете са изправяни


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот stefan4o » Вто 04 фев 2014 9:40


Тя ако е без удар, немецът/италианецът още щеше да си я кара сигурно.
Инак колата изглежда сравнително свежа и цената й е доста приемлива. Не е претрупана с екстри, но пък има основните неща - климатик и ел.пакет. :th_up


4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот 4on4on » Чет 10 авг 2017 19:16


Колеги,

някой гледал ли е тази Бора - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4b5fzc

Читав ли е този мотор и спогажда ли се с ГИ.

Тези пет скорости не идват ли малко къси за модела?

Също така ме интересува и този модел и е с 4 алуминиеви носача, като пасатите?

Благодаря.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот M3ntata » Чет 10 авг 2017 20:18


Мотора е простичък и здрав, но има сериозен проблем със сегментите и може (дори много вероятно) да стигне 4-5л/10 000км разход на масло. Иначе идеално се газира.
Скоростите би трябвало да са достатъчни това, че ще е със 6 предавки не означава, че ще развива по голяма скорост. При този модел (голф 4) автомобили петата предавка е дълга, а тези които са с 6 предавки, петата им е къса, но шестата замества... Например аз когато ускорявам/карам направо прескачам 5-та от 4-та директно на 6-та. 5-та я ползвам когато има последователни завои където примерно се кара с 70-80км/ч най много, 4-та ида къса държи високи обороти, а 6-та прекалено дълга и се получава леко зачудване при подаване на газ...
Окачването е стандартно както при голф 4.

Моят съвет ако не искаш турбо си вземи чиста 1.8 20V 125к.с. мотора е надежден и отново се газира лесно и не по скъпо от 2.0 115к.с.


4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнение за VW Bora от обява.

Мнениеот 4on4on » Чет 10 авг 2017 21:20


Много благодаря за бързия и ясен отговор.
Въпроса ми за скоростите беше по-скоро от гледна точка на комфорт, а не на скорост. Няма да е особено приятно примерно да карам със 120 на 4к оборота... това ме притеснява, но щом 5тата е дълга ... трябва да се тества явно.
Два допълнителни въпроса само, с какви букви е обозначен този 1.8 двигател, турбо не ми трябва.
И второто, тези 5 клапана на цилиндър ... стеблата им не идват ли тънки и дали дават някакви драми като прегаряне и нужда от регулиране и последващ ремонт при работа на газ?

P.S. сега гледам 125 к.с. бори и всичките са 4х4, няма ли с този двигател двойно, не че не ми се кара 4х4 ама още един потенциален проблем ...

10x again



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта