Покупка на употребяван автомобил от представител на марката

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Покупка на употребяван автомобил от представител на марката

Мнениеот nurv » Чет 13 фев 2014 21:37


Колеги ако си купя автомобил от представител на марката мога ли да съм сигурен, че колата е читава или е същата ролетка като в автокъщите? Винаги може да излезе нещо, но като цяло покупката от представител на марката по-добро решение ли е според вас?




Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот instantaccess » Чет 13 фев 2014 21:43


Може би е с една идея по-добре, зависи коя марка и зависи кой представител. Има вносители, които се държат по-зле от автокъщите.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот Вълчан » Чет 13 фев 2014 22:31


Ако е купена от там и е гаранционна защо да не е читава...не съм сигурен дали вземат коли за препродажба дори и от същата марка ако не са сигурни че е добра и проверена от тях.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот niks76 » Чет 13 фев 2014 22:54


ако е от бг ,километража пак не е стопроцентов-знам лично поне десетина коли от различни марки които после се появиха за продажба със по ниски километражи от такива концесионерии.ФВ във Велико Търново от такъв случай с туран ми е в блек листата


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот nurv » Чет 13 фев 2014 23:09


Забелязах на няколко места, че има коли на по 6-7г, които със сигурност не са в гаранция и не знам по какъв начин са попаднали там за продажба. Чудех се дали нямат някакви стриктни тестове, които провеждат преди да пуснат автомобила. Все пак официален представител, реноме или поне хорски срам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот stefan4o » Пет 14 фев 2014 7:28


В България имам чувството, че никой не държи на реномето си. Просто гледа да прегъне парата и това е :th_up Това не пречи да хвърлиш едно око на колите там, може и да си харесаш. Но според мен е почти същото като да си купиш кола от автокъща.


Потребителски аватар
de4o07
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 9:33
Автомобил: VW Golf 5 GTI
Двигател: BWA 2006
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот de4o07 » Пет 14 фев 2014 8:13


Преди нова година мои приятел който преди 6,7 години си беше взел туаран от Вестауто Б-с,отиде провериха му колата караха го да си минава по каското някакви драскотини по боята взеха го дадоха му колата колата която си беше харесал и хоп 6,7 годишен автомобил се продава при тях.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот nurv » Пет 14 фев 2014 9:22


Ясно. Ето как се появяват коли. И аз мислех, че е нещо подобно, но не бях сигурен.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот nurv » Пон 24 фев 2014 21:45


Колеги гледам една автокъща до нас пълна с коли върнати от лизинг на по 7-8г са. Има ли някаква уловка при такива места или си е стандартна автокъща със специфичен произход на колите?


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Покупка на употребяван автомобил от представител на марк

Мнениеот instantaccess » Съб 01 мар 2014 8:26


За първи път чувам за 8 годишен лизинг за лек автомобил. Знам, че е максимум до 5год.
Като цяло върнатата от лизинг кола, означава оперативен лизинг, т.е. един вид отдаване под наем. В този случай много зависи от ползвателя - понавам хора, които казват "еб*л съм я, не е моя" и газ до дупка, познавам и такива, които си ги пазят.
От опит - нашите служебни са на оперативен лизинг за 3год., пробега варира между 30хил. и 140хил. на края на третата година. Като цяло има клауза в договора, че над 120хил.пробег се плаща наказателна такса, тъй като колата се счита за амортизирана в по-голяма степен.
Та с този 7-8 годишен лизинг незнам....

Бих ти препоръчал да отидеш в официални представителства и да попиташ, ако имаш и някой вътрешен човек да ти провери за инфо още по-добре.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 203 госта