Регистриране на автомобил в Германия ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот icoico » Сря 11 мар 2015 0:39


chef_ss написа:Човек трябва да следи всяка година и промяната на KFZ Typklassen - http://www.infoquelle.de/versicherung/kfz/typklassen/


То и да ги следиш файда много няма...интересно ми беше обаче, че при еднакви други данни гражданската за БМВ ми излизаше със 100 евро по-евтина, ще рече, по статистика тия с баварците катастрофират по-рядко :mhihi




gomislav
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 20:31
Автомобил: VW SHARAN
Двигател: ASZ 2005
Местоположение: България

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот gomislav » Пет 24 апр 2015 15:43


За колегите,които се интересуват от удостоверение от БГ застраховател: Аз също съм с 5 год без произшествия(извадено от 3 различни компании и преведено на английски, признато в UK където бях 1 год, и сега в Германия вече общо 6 год признато в Хук, и съм SF klasse 6, плащам 440 годишно като жена ми е втори шофьор,+ едно ПТП без загуба на отстъпката, без каско. Колата е Астра,2003, комби


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот shanadjiqta » Нед 10 май 2015 11:42


Колеги като стана дума за това удостоверение от БГ застраховател един приятел скоро мисли да заминава за Немско и да почва работа,обаче нископлатена и първата година или две смята да е без кола.Мисли да не се прибира повече насам и да си извади всички необходими документи още преди да е тръгнал,включително и въпросната бележка от застраховател.Ако си вземе автомобил примерно след 2 години той ще има дупка в застрахователната история за тези 2 години.Примерно отива при немския застраховател през 2017 г и представя бележката от БГ застраховател за периода 2010-2015 г.При това положение ще му намалят ли застраховката или ще го броят за новобранец?


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот Кайзен » Нед 10 май 2015 13:35


Ще бъде намалена застраховката.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот icoico » Нед 10 май 2015 14:31


За две години няма проблеми, поне при моя застраховател погледнах. Над 7 години прекъсване вече връщат на първото стъпало. Ест тези две години, през които не е имал кола няма да му ги признаят за застрахователен "стаж".


moto333
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот moto333 » Вто 12 май 2015 3:34


Здравейте!Незнам тука ли му е мястото но искам да питам ще въвеждат ли винетките в Германия от 2016 година.
Ако ги въвеждат колко ще струва годишната винетка на чуждестранен автомобил.
Ако знаете нещо пишете.
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот vucata » Вто 12 май 2015 9:53


Да винетки ще има. Цената ще е еднаква за всички МПС, независимо от това с DE или BG регистрация


Потребителски аватар
motofan
Мнения: 138
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 21:11
Автомобил: A4
Двигател: 1.8T
Местоположение: Плевен Bad Oeynhausen

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот motofan » Вто 12 май 2015 12:51


Нещо за 130€ на кола четох....май :mrgreen
И ще приспадат от данъка, но колко не знам


Velina_Zlateva
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 08 авг 2017 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот Velina_Zlateva » Вто 08 авг 2017 19:00


Здравейте, колеги,
Закупих си фау-венце на лизинг миналата година, колата е на 4 години, задължително трябва да си плащам Каско и ГО, докато я изплащам. Предстои ми обаче да отида да живея в Германия.
Моля, помогнете ми, не ми е ясно дали тези застраховки важат в Германия и дали ще мога през следващите 4 години, докато си изплащам колата, да си я карам с БГ номера. Прочетох всичко в темата, виждам, че сте запознати и много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.
Поздрави!


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот Skruji » Сря 09 авг 2017 10:16


Най-добре да питаш лизингодателя, защото най-вероятно колата се води на негово име и ще трябва неговото разрешение за да излизаш извън България. Доколкото знам се прави пълномощно и добавки към застраховките. Но питай Порше лизниг за най-сигурно.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот icoico » Сря 09 авг 2017 19:56


Velina_Zlateva написа:...не ми е ясно дали тези застраховки важат в Германия и дали ще мога през следващите 4 години, докато си изплащам колата, да си я карам с БГ номера...


За първото ще трябва да си говориш с лизингодател и застраховател, за второто е хубаво да погледнеш тук:

https://www.ruskov-law.eu/sofia/article ... acija.html


...При определяне на постоянното местостоене решаващ фактор е статусът на реалния ползвател. Тук трябва да се спомене, че компетентните органи приемат за ползвател обичайния водач на превозното средство в Германия, а не собственика или държателя, вписани в българския регистрационен талон. Ето защо дори по документи автомобилът да се води на трето лице без адресна регистрация в Германия е трудно по тази начин да се заобиколят законовите разпоредби. С други думи, ако български гражданин е с редовна адресна регистрация на територията на Германия и пребивава или определени обстоятелства допускат, че има намерение да пребивава там дългосрочно, то немските власти в повечето случай автоматично приемат, че и автомобилът ползван от него има постоянно местостоене в страната, и изискват или нареждат чрез административен акт пререгистрирането на превозното средство или спирането му от движение...


Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: Регистриране на автомобил в Германия ?

Мнениеот p_v_a » Сря 09 авг 2017 21:11


Velina_Zlateva написа:Здравейте, колеги,
Закупих си фау-венце на лизинг миналата година, колата е на 4 години, задължително трябва да си плащам Каско и ГО, докато я изплащам. Предстои ми обаче да отида да живея в Германия.
Моля, помогнете ми, не ми е ясно дали тези застраховки важат в Германия и дали ще мога през следващите 4 години, докато си изплащам колата, да си я карам с БГ номера. Прочетох всичко в темата, виждам, че сте запознати и много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.
Поздрави!
Преди 6 години минах по този път, но в Австрия. Най-безпроблемният вариант беше да изплатя колата в България и да я регистрирам в Австрия. Самото прехвърляне е много опростено без бюрокрация. Сега дори я продадох в Австрия, тъй като цените втора употреба автомобили са по-високи спрямо тези в България.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта