Голф или Сивик

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
3115
Мнения: 374
Регистриран на: Нед 06 дек 2009 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф или Сивик

Мнениеот 3115 » Сря 14 май 2014 10:50


bmwww написа:Hали Мазда вече е Форд ?

Това го чета като: Океан (от гръцки: Ωκεανός, древногръцкият бог Океан) е голям соленоводен басейн, основен елемент на хидросферата...........




Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Росен2 » Сря 14 май 2014 10:54


Ако не се лъжа,Тойота е марката която в последните 7-8 години и изтеглила най много автомобили от пазара заради дефекти.
Мой познат си купи зимата Хонда Акорд 2.2 дизел (2005г).Купи я за 12000 лева,смени консумативи,каско,джанти някакви,гуми летни и все,та му стъпи на грубо 14000 лева.В пиковия студ тая зима (-12°C,aко това въобще може да се нарече студ)Хондата не запали.Почнаха се смяна наново на горивни филтри,не знам си кво,и така човека си ходи с такси на работа 5 дена докато се стопли времето :biggrin .Оня ден пак му светна чека и три дена странства по сервизи.
Ще дойде време,и то няма да е далече,когато ще трябва да си купуваме коли еднодневки.Никой вече не го е грижа за степента на умора на метала.Всяка компания ще изчислява и проектира технологията на сплавите така,че след 200000 километра да кажем всичко ще е тотално амортизирано.Или пък всичко наблъскано със софт,заключен разбира се за гаражните майстори,и ползван единственно от оторизираните сервизи.Бил съм свидетел,как Опел на една седмица не пали,свети чека,и идва платворма от Булвариа да го вдига.Оказва се датчик сдал багажа,на стойност 274 лева (колата е в гаранция и не се плаща),но след като изтече гаранцията,налисе сещате,че тоя датчик ще го платите,ще си палтите и пътната помощ (щото кочината няма да мръдне..),и най важното-ще си платите труда в Опел,който няма да е никак малко,поради факта,че само те ще имат нужния софт за локализация на проблема,и ще ви кръстят колкото не ги е срам.
Личните ми впечатления за 30 години шофьорлък,20 от които със западни автомобили,са ,че специално за нашите нужди и най вече условия,е добре да се купува малолитражен автомобил.Лек ,пъргав и икономичен.Малолитражките които съм имал никога не са имали какъвто и да било проблен с ходовата част,най вече поради факта ,че няма какво да им тежи отпред.Имали са не по малка динамика и ускорение от сегашния ми Голф,много по нисък раход,и еднаква като комфорт возия.Поддържали са си спокойно 120 километра по магистрала и за петилетките през които съм ги карал са ми спестявали средно по около 3000 лева от горивото, в сравнение със сегашната.
Някой ще каже - абе аз обичам да ми е комфортно,като тръгна по магистралата със семейството към морето !
Това е банално - колко от нас ползват ежедневно колите си със семействата,опъвайки ги по 200 километра дневно по магистрали ?
Почти всички бичим само късо градско,в опашки и задръствания,дето повече от трета не можеш включи,и по терен приличащ на лунен пейзаж.Сегашния ми Голф хлопа вече от дясно като костенурка,а като го взех беше стегнат като гумена топка.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф или Сивик

Мнениеот bmwww » Сря 14 май 2014 11:03


Какво четеш като Океан ... верно ли е,че вече двигателите които слагат на Мазда са на Форд ? Те това питам !


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот k_garchev » Сря 14 май 2014 11:24


Росен2 написа:И Тойота вече не е същата,не си мисли че е някаква панацея,особено бензиновите масларки.
Тойота беше....както и много други.Навремето с малък Старлет-близо 350000 навъртяни при 170000 при покупката.Без проблем,без ремонт,на газ,без плочка дори,а с тръбичка и никакво палене на бензин.Най важното - ДВОЙНО по малък разход от сегашната ми ламя Golf 3 1.8 .А това си е бая разлика в пари ...

За бензиновите незнам!Карам служебна Тойота Хайлукс 2.5 Д4Д,е няма такава машина!Много здрава машина,но интериора е ужасен!15г голф,който карах до преди месец е в пъти по-добре направен като интериор и качество на материали!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Голф или Сивик

Мнениеот samo_pechka » Сря 14 май 2014 11:31


Ам той Хайлукс-а му е съвсем друго предназначението - работен кон , там фасона в салона е последна грижа .


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Вълчан » Сря 14 май 2014 11:54


bmwww написа:Hали Мазда вече е Форд ?

Въи въи...не думаи.Не е и никога не е била.Преди години Форд държаха определен брои акции във Японската фирма но отдавна ги препродадоха на Японците.Колите предназначени за Европеиският пазар се правят изцяло във завода покраи Хирошима. :th_up


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Росен2 » Сря 14 май 2014 12:05


k_garchev написа:За бензиновите незнам!Карам служебна Тойота Хайлукс 2.5 Д4Д,е няма такава машина!Много здрава машина,но интериора е ужасен!15г голф,който карах до преди месец е в пъти по-добре направен като интериор и качество на материали!

Същата Тойота ,мой познат оня ден сподели,че ако е негова лична да е фалирал.Служебна,поддържа се с части от Гърция,невероятен боклук ! Минал е 200000 с нея и казва че частно лице не е в състояние да посрещне разходите свързани с това недоразумение.Последно мисля че дадоха над 600 лева за фар,който се спука от студа зимата представи си.....


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Lifeguard » Сря 14 май 2014 12:09


Vidol Nikolov написа:Ако критерия ти за вървене е 2Е,значи тия хонди дето са горяли масло са били пред умиране,а голфа е бил перфе :mhihi
3-ката е със заводски спрели мотори колега,даже тоя АБФ ако го набара ЕЕ9 майката ще му :censored2 :mhihi с километри :Mr Green Fun

Не твърдя въобще,че 2Е е голяма бегачка,но Сивик-а 1,5 - 90 к.с. 95г. мисля,че беше си го късах ,както си искам.После брата взе 1,6 витек 125 к.с. там вече ми дръпваше.Но като цяло не случи на Хонди и се отказа от тях.
Фен съм на японското,ама по-скоро от към мотоциклети :th_up

Последна промяна от Lifeguard на Сря 14 май 2014 12:16, променено общо 1 път.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Вълчан » Сря 14 май 2014 12:10


Вълчан написа:
bmwww написа:Hали Мазда вече е Форд ?

Въи въи...не думаи.Не е и никога не е била.Преди години Форд държаха определен брои акции във Японската фирма но отдавна ги препродадоха на Японците.Колите предназначени за Европеиският пазар се правят изцяло във завода покраи Хирошима. :th_up

И за моторите-да.При Мазда 6 до определена година са си фордови.То и за това ги има тези проблеми със сигментите...


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Голф или Сивик

Мнениеот plamen-roni » Сря 14 май 2014 12:22


Росен2 написа:
k_garchev написа:За бензиновите незнам!Карам служебна Тойота Хайлукс 2.5 Д4Д,е няма такава машина!Много здрава машина,но интериора е ужасен!15г голф,който карах до преди месец е в пъти по-добре направен като интериор и качество на материали!

Същата Тойота ,мой познат оня ден сподели,че ако е негова лична да е фалирал.Служебна,поддържа се с части от Гърция,невероятен боклук ! Минал е 200000 с нея и казва че частно лице не е в състояние да посрещне разходите свързани с това недоразумение.Последно мисля че дадоха над 600 лева за фар,който се спука от студа зимата представи си.....

И аз съм го чувал . На свако ми , брат му , че неговият шеф имал комшия който бил чул ,че били пълен боклук. :Mr Green Fun . Много е несериозно да се пишат такива глупости и да се вадят изводи от комшийските слухове. Пък и нали знаете , че служебната кола никога не е база за сравнение .


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Росен2 » Сря 14 май 2014 12:28


Да,на мен не ми каза леля ми,която чула на спирката,а ми го каза лично шофьора на Тойотата.На която той лично е навъртял 200000,откакто е купена нова...


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Голф или Сивик

Мнениеот danaildel4ev » Сря 14 май 2014 12:29


хонда сивик 6-ген,не е никаква конкуренция на голф4,сивик 6-ген може да се сравнява с голф2 или 3


3115
Мнения: 374
Регистриран на: Нед 06 дек 2009 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф или Сивик

Мнениеот 3115 » Сря 14 май 2014 12:55


danaildel4ev написа:хонда сивик 6-ген,не е никаква конкуренция на голф4,сивик 6-ген може да се сравнява с голф2 или 3

Нещо се бъркаш,колега. Може да се сравнява с голф 1 или даже въобще не е излизал голф който да е на такова ниско ниво!!!Те даже се чудя кой ги кара тия бърливи хонди?!


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф или Сивик

Мнениеот bmwww » Сря 14 май 2014 13:04


Вълчан написа:
Вълчан написа:
bmwww написа:Hали Мазда вече е Форд ?

Въи въи...не думаи.Не е и никога не е била.Преди години Форд държаха определен брои акции във Японската фирма но отдавна ги препродадоха на Японците.Колите предназначени за Европеиският пазар се правят изцяло във завода покраи Хирошима. :th_up

И за моторите-да.При Мазда 6 до определена година са си фордови.То и за това ги има тези проблеми със сигментите...

Точно заради това питах,защото знам,че при Мазда 6 има двигатели на Форд !


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Голф или Сивик

Мнениеот danaildel4ev » Сря 14 май 2014 16:07


Нещо се бъркаш,колега. Може да се сравнява с голф 1 или даже въобще не е излизал голф който да е на такова ниско ниво!!!Те даже се чудя кой ги кара тия бърливи хонди?![/quo Колега даже голф1 е по добър от сивика,и предлага по-добър интериор,и по-добри двигатели,голф1 е изключитен модел до него няма място такава консервена кутия!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 63 госта