Голф или Сивик

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Голф или Сивик

Мнениеот lion_heart002 » Вто 13 май 2014 16:57


М да... Интересна тема стана. И все пак е коректно да се сравняват автомобили от еднакъв клас. Сивик хечбек да го сравняваш а4 или а6 не върви! Все пак когато са правили голф или сивик комфорта не е бил най-важното нещо към което са се стремили. Виж за дълъг път бих избрал пасат най-вероятно... А усещането за леген може и да го има,но е само защото колата е доста ниска. Голфа ми четворка беше на 18-ки и той возеше по същия начин...




Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 13 май 2014 17:40


:scare3 :scare3 :scare3 @3115 ли си къв си, върви си карай онова подобие на кола и изчезни от тук и отивай в другия "форум" !!!


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Голф или Сивик

Мнениеот plamen-roni » Вто 13 май 2014 18:00


Sashko_Trg написа::scare3 :scare3 :scare3 @3115 ли си къв си, върви си карай онова подобие на кола и изчезни от тук и отивай в другия "форум" !!!

Теб да вземем да те направим Админ , че да имаш право да решаваш кой да изчезва и кой къде да ходи .


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф или Сивик

Мнениеот hooligan_sk » Вто 13 май 2014 18:22


lion_heart002 написа:М да... Интересна тема стана. И все пак е коректно да се сравняват автомобили от еднакъв клас. Сивик хечбек да го сравняваш а4 или а6 не върви! Все пак когато са правили голф или сивик комфорта не е бил най-важното нещо към което са се стремили. Виж за дълъг път бих избрал пасат най-вероятно... А усещането за леген може и да го има,но е само защото колата е доста ниска. Голфа ми четворка беше на 18-ки и той возеше по същия начин...


Значи малко по малко ще си кажеш що за каручка си карал. Говориш пълни простотии, постовете ти са неграмотни до степен неразбираемост и си противоречиш през изречение.

И изобщо четеш ли що за глупости бълваш:
1.5 d15b7 + head d16z6 SOHC vtec ||
2" exhaust custom ||
passwordjdm intake || VTEC start 4700rpm

Това ли е най-добрия пример който можа да изровиш в youtube? :bishop


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Vidol Nikolov » Вто 13 май 2014 18:25


Аз лично един ден бих си взел 240Ес-Х Силвия Ес15...и нито голф4 нито хонда са ми в мечтите :biggrin


Сега сериозно-нека наистина не сме коне с капаци...половината форум така или иначе иска да кара АЛди..ама кинтите не стигат :mhihi ..другите 50 са Бмв-джий и тайно мечтаят за голф на задно :mhihi ...и една малка част над 100-ния прицент искат голфа да върти до 9000+ :mhihi .Какво лошо има в това-ами нищо...освен хейт-а.
Двете коли си имат + и - ,нека не сме дребнави.Уважавайте мнението на останалите
Всеки да кара каквото иска и да се кефи на живота.
Споровете не помагат,всеки си хвали магарето. :beer

Б18ц4 и Р3 :mhihi 2 ФорЕвър


3115
Мнения: 374
Регистриран на: Нед 06 дек 2009 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф или Сивик

Мнениеот 3115 » Вто 13 май 2014 21:12


:drunk Наздраве на всички! Нека се научим, като сънародници, да си помагаме и да уважаваме мнението на другия!!! Въпреки всички несгоди с моето голфче аз си го обичам и то много!Но това не ми пречи да искам и да мога да оценя една хонда!

Последна промяна от 3115 на Вто 13 май 2014 21:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот forski » Вто 13 май 2014 21:12


myrshavija написа:
forski написа:Най вече с бензиновите си двигатели Голф 4 е на светлинни години пред Vtec-a на Хонда... :no

Мда - основно с 1.4, 1.6 и най-вече оня двулитровия, дето за него само "хубави" неща пише във форума.
Форски, на курс по писане на бисери ли си ходил?

П.С. Ако си го написал на шега, дай да се разбере, че сега не е много смешно.


Ами шегувах се... или по-скоро не се шегувах а го написах с голяма доза сарказъм, все пак карам японска кола с бензинов двигател, ако не се шегувах щях да карам Голф 1.4 или 1.6 8V на който скоростната кутия му е резервна част!
Чак се чудя да се смея ли да плача ли, като прочета коментари как Г4 бил светлинни години пред еди си коя марка и какви невероятни материали били използвани в интериора и каква класа и модерен дизайн излъчвал :gruebel :rolleyes
Имах, карах, видях що за автомобил е Г4 със всичките му плюсове и големи минуси, и това не беше вчера или днес, а беше преди 6 години когато Г4 беше "голямата ралта"
И през водната шкура и спрея за пластмаса минах, щото му е много хубав и качествен интериора, и двете стъкла на предните врати с отверки ги подпирах заради качествените щипки, и шофьорска седалка разглабях да и сменям пластмасовите водачи в релсите, и корите на вратите правих и още и още...
А спрете се вече с тея невероятни и извънземни Голф 4-ки дето нямали аналог в Света и пишете нещата реално както са ви бръкнали в джоба и са ви скъсали нервите!


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Голф или Сивик

Мнениеот lion_heart002 » Вто 13 май 2014 21:22


Благодаря,неграмотен съм! Може би и затова продължавам обучението си в чужбина след висшето в България,и там на нищо не ме научиха. Аз каручки не карам и си поддържам всички автомобили както трябва. Намери ми ти един 1.6 голф дето да върви така и е без турбо,пък може и да е с различна глава на двигателя. Единственото противоречие е в твоята глава и знаеш ли защо??? Защото още не схващаш,че сравняваме голф 3/4 и хонда сивик 6-а генерация. А не фолксваген срещу хонда или фолксваген срещу целия свят. И още нещо,и други автомобилни производители правят автомобили които са хубави и нямат емблеми на фолксваген,просто защото не са фолксваген а не защото са им изпаднали емблемите. Аз сравнение мога да правя,защото до момента съм имал около 40 автомобила от около 25 различни марки,ти колко автомобила от РАЗЛИЧНИ марки си имал???

Ето ти данните на два автомобила: голф 4 1.6- http://automedia.investor.bg/catalog/car_85/model_511/cartech_18714/

и хонда 1.5-http://automedia.investor.bg/catalog/car_31/model_342/cartech_6178/

Чакай да обобщим,хондата е с 100 кубика по-малък мотор,гори градско с 2.8 литра по-малко,и с 1.4 смесения разход е пак по-малък. Ускорява и с една секунда по-бързо от голфа! Ти кое би избрал? Айде с 1.6 хонда няма да сравнявам голфа,да не ти стане хептем тъпо!


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф или Сивик

Мнениеот bmwww » Вто 13 май 2014 21:29


На колко години си ако не е тайна ? :mhihi


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Голф или Сивик

Мнениеот lion_heart002 » Вто 13 май 2014 21:35


Ми не е! На 29 съм. :th_up


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф или Сивик

Мнениеот bmwww » Вто 13 май 2014 21:39


За 10 години смени 40 автомобила - това прави средно по 3 месеца на автомобил - за 3 месеца можеш ли да дадеш обективно мнение кое е кола и кое не - това е въпрос от любопитство без никаква цел на заяждане или нещо подобно ! :beer


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф или Сивик

Мнениеот FreeSoul » Вто 13 май 2014 21:49


hooligan_sk написа:Това ли е най-добрия пример който можа да изровиш в youtube? :bishop


Извади ти нещо подобно, ако обичаш, може и нещо на местно ниво, че друго може и да не намериш за совалката Г4 :mhihi

Ако се наложи ще приложим и субтитри, ако не познавате чичкото от екрана, няма смисъл да говорим повече...



forski - Накефи ме :mhihi :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот stefan4o » Вто 13 май 2014 21:56


Аз пък не мога да разбера, какво лошо има да си влюбен в колата си т.е. в марката автомобил, която караш (говоря по принцип без значение за коя марка говорим)? Сигурно голяма част от нас са влюбени в половинките си, знаейки, че те нито са най-красивите или най-умните на земята. Това пречи ли да ги харесваме и да сме с тях? :icon_lol


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Голф или Сивик

Мнениеот samo_pechka » Вто 13 май 2014 21:59


stefan4o написа: Сигурно голяма част от нас са влюбени в половинките си, знаейки, че те нито са най-красивите или най-умните на земята. Това пречи ли да ги харесваме и да сме с тях?

:Mr Green Fun Това беше добро :icon_lol


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот forski » Вто 13 май 2014 22:06


Абе нищо не пречи, и лошо няма да си фен и да си обичаш колата (жената) ама след дългия списък с плюсовете па кажете и какви са и кусурите, щот не мое да нема!
Та поне тоя който се е засилил да скача, да знае що годе колко е дълбоко :smile



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта