Голф или Сивик

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот stefan4o » Вто 13 май 2014 22:07


Мисля, че това е живата истина. Съвсем наясно съм, че Джета Мк2 не е най-добрата кола в света. За сметка на това е най-обичаният ОТ МЕН модел на Фолксваген. За друг модел с ръка на сърцето мога да кажа, че не съм мислил, не е като да нямам възможност да купя. Същото е и със съпругата - ясно ми е, че нито е най-умната, нито най-красивата - но е културна, образована, идеална домакиня, майка, реализирала се е като професионалист в сферата, в която работи (съответно взема много прилична за нашия град заплата), на мен лично ми е симпатична - та сме си заедно :th_up
Най-важното е от всичко човек да гледа реално на нещата и да обича това, което има, щото някои и толкова нямат :icon_lol
forski написа:Абе нищо не пречи, и лошо няма да си фен и да си обичаш колата (жената) ама след дългия списък с плюсовете па кажете и какви са и кусурите, щот не мое да нема!
Та поне тоя който се е засилил да скача, да знае що годе колко е дълбоко :smile

За колата - почти всеки втори в тоя форум е карал Джета или Голф Мк2 - кусурите се знаят и вече дори не са актуални. Тези автомобили скоро ще бъдат олдтаймери - а на тях кусури не им се търсят.
За жената - разбира се, че има. Но това са лични неща и не смятам, че е редно точно те да се споделят в интернет. Проявявам солидарност към половинката си, един вид. :icon_lol

Последна промяна от stefan4o на Вто 13 май 2014 22:09, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2714
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот k_garchev » Вто 13 май 2014 22:08


Голям спор,голямо нещо!Излязте сега на улицата и се огледайте кой от двата автомобила е по-масов!
Сравнението между двата автомобила е неуместно(лично мнение)!Сивика е на нивото на Голф 3!И там Хондата е в пъти повече автомобил от Голфа!


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот nokiangage » Вто 13 май 2014 22:11


Аналогичен пример и изказване на г-н Кларксън в епизод относно италианските автомобили: :mhihi
"Stephen Hawking's a great bloke, even though a lot of HIM doesn't work"
- Jeremy Clarkson unfortunate analogy with the Lancia (Top Gear)

И те така и с Голф-овете, много са несполучливи като качество на интериора и кутии, ама ги карат май бая :Mr Green Fun

Последна промяна от nokiangage на Вто 13 май 2014 22:15, променено общо 1 път.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Голф или Сивик

Мнениеот lion_heart002 » Вто 13 май 2014 22:15


Ами то честно казано са си почти 12 години вече,книжка взех на третия ден след като навърших 18,понеже вече бях изкарал курса... И оттогава общо взето съм имал много рядко по една кола,все по 2-3,като в момента имам 6,като трябва да ги разкарам,че множко ми станаха и някой не се ползват много вече. Имал съм голф 1,голф 2,голф 3,голф 4,като само тройката беше дизел,другите бензинови 1.3 два от тях и един 1.6-четворката,доволен от всички без четворката,кола на 75 000 реални километра ми се разглоби в ръцете за 6 месеца,рейки протекоха,скоростни кутии,алтернатори-не искам да се сещам. Две пежа 106 дизел,едното фаза едно 1.4 дизел,другото фаза 2 1,5 дизел,фаза 2 излезе голям боклук-гарнитура глава протече масло,заден мост сменявах,полуоски,абе...ауди 80 б3 1.8,ауди 80 б4 2.0,ауди 100 ц3 1.9 петак-още си го пазя него.много доволен и от трите,особено от стотака,дето похарчих около 6500 лева да го стегна а сега за съжаление гние,че няма кой да го кара,но не ми се продава,понеже след няколко години ще струва парички. Поло класик 1.9 сди-уникално здрав автомобил,нисан съни 1.4-вървеше супер ама беше поизгнило и го карах само 2 месеца,Лада 2104-баси бараката,това е някакво подобие на автомобил... Опел Кадет 1.4-абсолютен боклик-не ми се впуска в подробности... Киа рио 1.3 комби 2004-става колицата,даже приятно изненадан и тихичка и малко харчи ама вътре е пълна скръб. За моя сивик вече писах 1.5 витек 6 генерация седан-много го харесвам-то няма какво да не ти хареса в тая кола. Крайслер вояджър,него го взех наскоро но се представя добре-не го ползвам много и може би ще го разкарам. Сеат леон 1.9 тди 2007-ма-за парите дето струва трябва да предлага повече-вътре е тясно,таблото заема половината купе,видимостта е отврат и отпред и отзад-подръжката е скъпа за такава таратайка. Опел сигнум 2005 3.0 цдти хубава кола и от отдавна я карах,ама много бързо яде гуми,съединителя да сменя ми стъпи 3000 лева близо-замених го за е класа 2002 2.2 цди-хубава кола,малко мудна но пък икономична и удобна. Имал съм и много за по месец два-колкото да покарам 2-3000 километра и съм ги продавал,понеже не са ми допадали,рено сафран,рено 19,рено еспас- не са лоши толкова,сафрана имаше много къси скорости и относително висок разход. Шкода фелиция 1.3 комби-баси дървото,евтина за поддръжка,ама меко окачване и ми ставаше гадно когато караш малко по-бързо в завой-бързо я продадох. Поло 1.4 6н-не е лоша колата,но ми писна да ми се развалят ел стъклата-не много стабилна в завой-не съм имал други ядове,но и моята беше на 120 000км... Опел астра комби-боже опази-моята нямаше и серво на волана 1.4 90 коня-не благодаря. На пръв поглед се сещам за тези... А и един форд фиеста 1,3-това дори и след реглаж на клапаните пак трака като фуражомелка...


Послепис:
-Специално до Хулигана,няколко пъти си променям дребните правописни грешки в мнението,за да не те дразня хулигане-ама това е не за друго а понеже лаптопа ми е от Германия и още не мога да свикна с клавиатурата. Почтено се извинявам! :th_up

Последна промяна от lion_heart002 на Вто 13 май 2014 22:43, променено общо 5 пъти.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот forski » Вто 13 май 2014 22:16


Автора на темата инъче ко прай, жиф лий...в крайна сметка Голф или Хонда реши да купува, най добре едно Пижо и да си кара пашалъка :mhihi


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Lifeguard » Вто 13 май 2014 22:21


не знам брата смени 2 хонди сивик и от двете не беше очарован ,както и аз де....и двете горяха яко масло и му правеха ред проблеми като всяка кола де,но и вървенето им не беше повече от един Голф ГТИ.....явно той просто не е бил случил може би.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Vidol Nikolov » Вто 13 май 2014 22:25


Ако критерия ти за вървене е 2Е,значи тия хонди дето са горяли масло са били пред умиране,а голфа е бил перфе :mhihi
3-ката е със заводски спрели мотори колега,даже тоя АБФ ако го набара ЕЕ9 майката ще му :censored2 :mhihi с километри :Mr Green Fun


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф или Сивик

Мнениеот FreeSoul » Вто 13 май 2014 22:29


k_garchev написа:Голям спор,голямо нещо!Излязте сега на улицата и се огледайте кой от двата автомобила е по-масов!


Те и циганите са доста по-срещани от японците по улицата ама какво да направим, като тях ли да ставаме :mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот forski » Вто 13 май 2014 22:38


Най масовия автомобил по-улиците е 15-20 годишен шрот, пред разпад, успешно реанимиран и готов да служи още дълго и проблемно на N-тия си собственик.


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф или Сивик

Мнениеот ping23 » Вто 13 май 2014 22:57


Значи имал съм хонда лого 2000г май беше.От нея имам две впечатления, едното беше че нищо не си е на мястото и второто и по-важно отвратително скъпи части. Задните амортисьори на тая пикня бяха по скъпи от на ауди а4 б6 куатро.Който си ги харесва да си ги кара аз от ВАГ не слизам... дай боже карера някой ден.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2714
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Голф или Сивик

Мнениеот k_garchev » Вто 13 май 2014 22:58


FreeSoul написа:...

Мангалите си се "котат" сами,не ги зибираме/купуваме,докато автомобила...Някой от следващите ми автомобили определено ще е японски-тойота,невероятно здрави машини!


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Росен2 » Сря 14 май 2014 8:06


И Тойота вече не е същата,не си мисли че е някаква панацея,особено бензиновите масларки.
Тойота беше....както и много други.Навремето с малък Старлет-близо 350000 навъртяни при 170000 при покупката.Без проблем,без ремонт,на газ,без плочка дори,а с тръбичка и никакво палене на бензин.Най важното - ДВОЙНО по малък разход от сегашната ми ламя Golf 3 1.8 .А това си е бая разлика в пари ...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф или Сивик

Мнениеот Bai Sando » Сря 14 май 2014 10:02


Добре де,от японските кои останаха истински коли?Аз мислех,че тойота все още държи фронта.
Щом и тях развалиха...баси света в който живеем :no


3115
Мнения: 374
Регистриран на: Нед 06 дек 2009 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф или Сивик

Мнениеот 3115 » Сря 14 май 2014 10:08


Не е развалена - нашето мислене е развалено!!!


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф или Сивик

Мнениеот bmwww » Сря 14 май 2014 10:45


Hали Мазда вече е Форд ?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта