Нов дизелов ван със 7 места ,закупен...Dacia :)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Нов дизелов ван със 7 места ?

Мнениеот Mishonti » Нед 26 окт 2014 11:21


Аз споделям мнението на @dobrin. Но след като на 100% искаш нова взимай Дачията. За мен лично е много грозен нискобюджетен автомобил, който не бих си взел, без да те ангажирам с мнението си. :smile И все пак новичко е.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Нов дизелов ван със 7 места ?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 26 окт 2014 11:47


Дачията е по-удачен служебен автомобил от Шевролета. :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Нов дизелов ван със 7 места ?

Мнениеот Stivi » Сря 05 ное 2014 10:09


Да питам има ли тук някой каращ /евентуално служебен/ автомобил от румънската марка с дизел 90 или 110 кс да сподели какъв е звука на двигателя според него. Питам понеже ходих да покарам едно Лоджи и да ви кажа със двигателя 110кс това вагонче си е направи стрела,НО звука от двигателя при ускоряване за мен лично звучеше като карбураторен бензин с постоянно чукащ аванс :mhihi Та се чудя дали това може да се дължи на това че карах тестов автомобил на 40 000км и може това да е оказало влияние /самия аз успях два пъти да вкарам четвърта вместо шеста при 120 :redface / или просто така си звучи френския дизел при бюджетно обезшумяване ? :wink
Естествено зададох такъв въпрос и във форума на Дачия,но там май са по-големи сектанти и от BMW маниаците и се оказа че едва ли не ми е много нежен слуха и двигателите били тихи /нищо че по ревютата винаги се споменава че колите са шумнички/ :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот stefan4o » Сря 05 ное 2014 10:59


За обезшумяването можеш да си сигурен, че при Дачия не е на ниво. За големите 90 и 110к.с. нямам инфо, но нашите 1.5ДЦИ като работят на място и излезеш извън колата много е трудно да се долови шум приличащ на дизелова кола, работят доста тихо по моите разбирания. Вътре в купето не бих го оприличил по никакъв начин на карбураторна кола с разбъзикана центровка :mhihi При това нашите се водят лекотоварни и предполагам изолацията им е хептен никаква...


tabu_bg
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 10:08
Автомобил: Nissan Navara
Двигател: yd25ddti
Местоположение: Козлодуй/София

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот tabu_bg » Сря 05 ное 2014 11:25


Твърдо дачията, е ако ти свалят шевролета на 50% тогава... но иначе дачията, или както е казал колегата може и автомобил на 2,3 години с оставаща гаранция.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот hooligan_sk » Сря 05 ное 2014 11:46


Разчукват се като се покарат. Като е нов автомобила няма такива звуци, но за нула време почва да чука на умряло.


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот vasko_bulgaria » Сря 05 ное 2014 15:43


1.5 dCi е доста корав и във времето доказан мотор. Звукът на мотора е доста по-мек и приятен поне за мен от повечето ТДИ,ХДИ и т.н. мотори. Карах до преди 7м. Дачия Логан Фаза 2 1.5 dCi 85 коня и мога да кажа,че бях изключително доволен от автомобила. Навъртях му 94000км и освен консумативи друго не съм пипал и определено нито пластмаси си тропали, нито очакване, нито нищо.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот Dagestan » Сря 05 ное 2014 16:53


Имам впечатления над Логан 1 товарен с 1.5Dci на незнайни километри, каран със съмнителна нафта. Звука не е по-различен от който и да е друг сравним дизел, а двигателя излезе здрав като чук(само да не ме чуе дявола :mhihi ).


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот tdi fen » Нед 09 ное 2014 17:31


вземай дачията няма какво да се чудиш никоя употребявана кола не е по-добра от новата


Потребителски аватар
crossofdeath
Мнения: 78
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 21:15
Автомобил: Golf MK4 1.6 16v
Двигател: AZD 2002
Местоположение: гр. Първомай/София

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот crossofdeath » Нед 09 ное 2014 20:08


Дачията не е лоша кола. Нашата е товарен Логан 2009-та. Шумоизолация никаква особено над 120 км/ч. 7 местната е много неудобна за сядащите на последни ред (кучешките седалки, както аз им викам) Първо че се качваш през задната врата и се бута предната седалка и е доста тясно, второто е че си точно над гумите и по нашите родни пътища е просто ужас :) Возил съм се на дълго по магистралата отзад и беше голямо шоу :) Ако е за по-къси разстояния става и отзад да се возят по-малки и пъргави хора, че за да влезеш се свиваш много яко :)
Като двигатели са добре 1.4 бензина е на близо 300 000 като имаше проблем с клапаните, но след като ги настроиха всичко се оправи. От дизела също не съм чувал фрапиращи проблеми.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Нов дизелов ван със 7 места + питане за звука на 1.5 dCi

Мнениеот tdi fen » Нед 09 ное 2014 20:42


аз имам познати с дачия и братовчеда има логан дци проблеми не са имали доста са надеждни определено има какво да се желае но за парите си са добри иначе другият вариант е употребявана и като я вземеш веднага започваш с ремонтите ...
иначе не съм чул да е шумен мотора може би конкретната кола е имала проблем иди в друго представителство и покарай друга може и дъстър той е с със същия двигател


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Нов дизелов ван със 7 места ,закупен...Dacia :)

Мнениеот Stivi » Нед 19 апр 2015 14:47


Хайде да ми е честита :) Въпреки че сега съм с Тойота и Дачия си оставам верен член на форума :love.vwclub Информация относно автомобила /ако някой му дотрябва/ в тази тема от Дачия форума http://dacia-bg.com/dacia/forum/viewtopic.php?f=36&t=4719
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Нов дизелов ван със 7 места ,закупен...Dacia :)

Мнениеот Bai Sando » Нед 19 апр 2015 14:57


Направил си правилния избор и изглежда доста добре.
Че и "телевизор"си има :beer


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Нов дизелов ван със 7 места ,закупен...Dacia :)

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 19 апр 2015 15:13


Ще гепам на някой дачок емблемата, да си отварям бирата с нея :beer (в кръга на шегата). Честито колега със здраве да я караш, много безаварийни километри ти желая, и оооо прогрес там в дачията- бутоните за стъклата вече не са под радиото :th_up . Новото си е ново каквато и марка да е. Скоро се возих в една такава-такси - екстра е. Има комфортната возия на рено, и като затвориш вратата не се чува тенекиения звук като при предния логан. А за шума на мотора- почти не се чува- моя половер е като дърт транзит в сравнение с дачията :th_up ....абе... хареса ми :biggrin


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Нов дизелов ван със 7 места ,закупен...Dacia :)

Мнениеот anonym0us » Нед 19 апр 2015 19:47


Със здраве да си шофираш кораба колега, много радва. Да не забравиш да изкажеш мнение след някой километър :c020



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта