Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот forski » Пон 23 фев 2015 15:30


Тя сметката не е никак сложна, и след чертата излиза че една мнооого голяма част от хората мизерстват заради удоволствието да имат пред блока развалина наречена автомобил!

Aко предположим че в джоба на гражданина Х всеки месец влизат чисто 700лв. за 12м. това са 8400лв.
Ако в сметката вкараме само:
гориво - 120лв./ месец = 1400лв.
винетка - 70лв.
застраховка - 200лв.
данък - 50лв.
и една смяна на маслото - 150лв.

Тотал: да ги закръглим на 2000лв.
Като извадим само тези 2000 от 8400 = 6400лв. за година
И като разделим на 12 се получава 533лв.
Някой може ли да вкара в тези 533лв. сметките за ток, вода, храна, дрехи, почивка, бар, ресторант, интернет, кабелна, телефон, ремонти по-колата и други като наем, заем, семейство, развлечения и т.н.
Ако в сметката вкараме и ремонтите и другите екстри като нови гуми и големи жанти например, ще се окаже че някой хора живеят и работят само и единствено за колата си, че и задлъжняват към нея защото сметката става силно отрицателна :mhihi




Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот Polo6R » Пон 23 фев 2015 16:54


Има и четвърти вариант- чужбина, когато корабът потъва, плъховете първи се спасяват. А като почнете да ми смятате смяна на масла и автомивки направо ме убивате. Като не можеш да си поддържаш автомобила- ами хвани се и се научи как да си смениш маслото и филтрите поне едни 50-100 лева да си спестиш вместо да ги подариш на някой сервиз. Аз също не разбирам грам от автомобили, но на старите си таралясници съм си сменял сам маслата. А за автомивка да не говорим- на левчетата има и прахосмукачка, общо 4 лева външно + вътрешно. Още едни 40 лева спестени за месеца.

Последна промяна от Polo6R на Пон 23 фев 2015 17:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот НарКол » Пон 23 фев 2015 17:06


Polo6R написа:Има и четвърти вариант- чужбина, когато корабът потъва, плъховете първи се спасяват.

Е, там е работата - дали си плъх или капитан. :aaa040


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот forski » Пон 23 фев 2015 17:14


Тя смяната на маслото и филтрите е най малкия проблем, но преди да легнеш под нея и да започнеш да ги сменяш първо трябва да ги купиш :smile


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот vinixxx » Пон 23 фев 2015 18:22


Темата е абсолютно ненужна.Стари гуми и спирачки и счупено окачване са причина за само 10% от всички птп-та.
Българина кара пиян,кара безрасъдно и не знае правилата за движение.Това е истинския проблем и една тема в някакъв форум не може да повлияе на никого :rolleyes


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот jordanpar » Пон 23 фев 2015 18:24


Автора на темата го разбирам ,че целта му е не само техническата насоченост в нея а и социалните проблеми които открива пред нас.Затова че темата е много полезна.който му стига мирогледа само до това да прочете за старите гуми и частите втора употреба по зле за него.
За съжаление е прав автора-живеем в общество в което ценностите са страшно изкривени,всеки иска да изглежда за пред обществото според филма в който си се представя като главен герой.Затова и много хора заживяха на кредит преди няколко години но сега им е много трудно.И се почва-занемарена кола,занемарено здраве,лоши зъби,лошо поведение,кофти храна,кофти питиета.....
Някак си не мога да си представя българина да е с мисленето на шефа на счетоводната кантора която ползвам--с костюм и колело ''Газеле''.Отстрани погледнат българската кифла ще си каже-мухльо,бивш зубър в даскалото едва изкарва двата края в някой офис че и пеш ходи или с колело.От къде да знае завалийката че същия този има къща в Испания,зимата ходи за по две седмици в Аспен,а Тайланд му е като добър ден като му се доеве и не иска да се разчува.Или съседа отсреща е нещо Ай-Ти а кара дачия дъстър а сигурно изкарва 3 пъти повече пари от мен.
Тва е пичове,пречи българското мислене.Ей го някой ще ми държи сметка що не съм си сменял маслото сам-ми тва е време бе пич,времето е пари.
Не случайно е оня лаф ''Зад всеки успял българин има ощр трима които му казват зад гърба ''Е,от де пари бе''.....


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот Polo6R » Пон 23 фев 2015 18:38


Просто дадох пример на тези, които се оплакват, че не им стигат парите да си поддържат автомобилите. Не държа сметка на никой, пет пари не давам за теб и другите от форума. Аз моята кошничка съм си я оплел отдавна и то в България, не в чужбина. И не ми обяснявай на мен какво е времето ако обичаш.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот Вълчан » Пон 23 фев 2015 19:09


Е то пък някои го боли ханша за теб ..... :bowdown


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот vinixxx » Пон 23 фев 2015 19:17


Какви социални проблеми,приятел?Това е автофорум и тук обсъждаме накладки и гуми.
Всеки трябва да си кара,квото му е на душа,стига да не застрашава другите около него.не виждам нужда от калкуланти като форски или пък груп да налага мнение сърце или глава да използвам при нова покупка.
Тва е технически форум,а за всякакви други въпроси си има бгмама.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот 110afn » Пон 23 фев 2015 19:20


jordanpar написа:Автора на темата го разбирам ,че целта му е не само техническата насоченост в нея а и социалните проблеми които открива пред нас.Затова че темата е много полезна.който му стига мирогледа само до това да прочете за старите гуми и частите втора употреба по зле за него.
За съжаление е прав автора-живеем в общество в което ценностите са страшно изкривени,всеки иска да изглежда за пред обществото според филма в който си се представя като главен герой.Затова и много хора заживяха на кредит преди няколко години но сега им е много трудно.И се почва-занемарена кола,занемарено здраве,лоши зъби,лошо поведение,кофти храна,кофти питиета.....
Някак си не мога да си представя българина да е с мисленето на шефа на счетоводната кантора която ползвам--с костюм и колело ''Газеле''.Отстрани погледнат българската кифла ще си каже-мухльо,бивш зубър в даскалото едва изкарва двата края в някой офис че и пеш ходи или с колело.От къде да знае завалийката че същия този има къща в Испания,зимата ходи за по две седмици в Аспен,а Тайланд му е като добър ден като му се доеве и не иска да се разчува.Или съседа отсреща е нещо Ай-Ти а кара дачия дъстър а сигурно изкарва 3 пъти повече пари от мен.
Тва е пичове,пречи българското мислене.Ей го някой ще ми държи сметка що не съм си сменял маслото сам-ми тва е време бе пич,времето е пари.
Не случайно е оня лаф ''Зад всеки успял българин има ощр трима които му казват зад гърба ''Е,от де пари бе''.....

Много истина , бе човек :bowdown
Все пак не забравяй, че сме на изток от рая и от твоята камбанария е много лесно да ги нахвърляш нещата, нищо че са самата истина. Българското мислене е такова от парламента до циганската махала
Наскоро попаднах на едно интервю с Радой Ралин с директното му заключение, че "..българското племе е много крадливо, завистливо и ебливо"

Polo6R :thumb_down


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот инжектопляктор » Пон 23 фев 2015 19:23


jordanpar написа:Някак си не мога да си представя българина да е с мисленето на шефа на счетоводната кантора която ползвам--с костюм и колело ''Газеле''

Нидерландия дали е държава с уреден обществен транспорт? Каква е площта на Нидерландия? На ден минавам между поне 60 и 100км, понякога и 2 пъти повече, налага ми се с работата си да мъкна и чанти с оборудване, предлагаш ми да ги минавам както днес валя в тоя дъжд с колелото ли? Само да спомена, както най-вероятно знаеш, че площта на Нидерландия е близо 3 пъти по-малка, а населението над 2 пъти по-голямо, т.е има едно 6 пъти по-голяма гъстота на населението. 66 срещу близо 480души на квадратен километър. Транспортът в Холандия не е толкова критичен, понеже всички там са гъз до гъз.
jordanpar написа:О,забравих че в България има и трети вариант-живееш при мама и тати,нищо че вече си на 24-25 години,по добре е да си гъзар с кола,отколкото независим в собствена квартирка.

И като живееш самостоятелно от мама и тате и нямаш 5 пробити стотинки да отидеш да ги видиш дали още са живи, защото едната квартира пак ти е половината от средната месечна заплата? Как не го разбрахте, че ние в България живеем да сме роби и да плащаме сметки и всякакви нови данъци, които щурнат в малоумният акъл на Бат Бойко?
Polo6R написа:Има и четвърти вариант- чужбина, когато корабът потъва, плъховете първи се спасяват

Тия, които в чужбина преуспяват и внасят милиарди в България като пращат пари на близките си и са отишли там, защото няма на къде и тук е мизерия, най-малкото могат да бъдат наречени "плъхове". Поне помагат на близките си. И ако утре всички те спрат да внасят пари, ще изревеш на умряло и ще разтурим държавата, защото още по-трудно ще закърпим дупката, зейнала в бюджета, понеже е по-важно да даваме социални помощи на някои малцинства, където всички майки са самотни, отколкото да ги разпределяме на нуждаещите се.
Polo6R написа:Аз моята кошничка съм си я оплел отдавна и то в България, не в чужбина.

И това мен ме интересува, защото...? Защо ли нямам кола на лизинг и жилище на кредит? Защото работата тук в БГ-то е паянтова.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот jordanpar » Пон 23 фев 2015 19:53


Всеки е прав според мисленето си,господа.Аз уважавам мнението дори на враговете си,камо ли на приятни събеседници като във този форум.
Дерзайте,бъдете упорити и всеки за себе си да прецени правилните приоритети в този нелек живот.
И не забравяйте че всеки един емигрирал от България е не защото му е доскучало,а защото на вас ако в момента не ви е лесно,за нас е станало нетърпимо в един друг момент от миналото.С други думи,където отивате като мислене,други се връщат от там.
Лека и доходна да ви е.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот hooligan_sk » Пон 23 фев 2015 20:10


Класовата борба в тази тема е епична! :c010


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот forski » Пон 23 фев 2015 20:23


Общо взето само Ганьовци сме се събрали ... :mhihi


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Мисля да си купя кола (малко размисли по темата)

Мнениеот group® » Пон 23 фев 2015 20:27


vinixxx написа:не виждам нужда от калкуланти като форски или пък груп да налага мнение сърце или глава да използвам при нова покупка.


Купувай кола и с гъза си ако искаш!!!
Като не ти е нужна темата, не я чети - просто и лесно icon_idea
Не си ти барометър дали има смисъл или не.
Има си екип - тъпа и безсмислена ли е :lock
Ако не - си крета там и т'ва е.

Иначе смисъл явно намират някои колеги. Ама ти нали си по-умен от всички ни, та ще кажеш, че няма :mhihi
Винаги са ме забавлявали тролчетата :Mr Green Fun

Со здраве!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта