Съвет преди покупка (Phaeton)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот icoico » Нед 15 мар 2015 16:26


Polo6R написа:... Освен да се закупи още един двигател за багажника и май ще дойдат 4 бона. :mhihi


Цъ. По едно съвпадение четири бона струва едната турбина на В10 :mhihi




jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот jordanpar » Нед 15 мар 2015 16:30


ПОчти съм сигурен че тези евтините цени са гледани в мистерауто.бг :mhihi :mhihi :mhihi
Успех желая на всеки който ще поддържа автомобил от ранга на фаетон с техни части.
Аз съм купувал Бошовски предни дискове за 360 лева единия,комплект накладки 320 лева,сини.Колата беше писана фирмена и позволяваше добро ниво на обслужването. 4,2 бензин.
няма нужда някой да вади от 100 дола вода за да докаже че фаетона е достъпен автомобил.Защото това просто не е така.
Последно не разбрах автора на темата в Сливен ли живее или не,че той самия се омота в тази си теза,но ако все пак живее там и иска да получи достоверно инфо за фаетон,да отиде на Бургаско шосе в автокъщите на Милен или Коста и да попита един от двамата за тази кола.Наскоро Коста продаде един такъв,като преди това го кара като собствена кола няколко месеца.Като човек който сменя по 5-6 лични коли на година е безкомпромисно безпристрастен към марки и модели.
И жалко ако това е просто поредната тема за чесане на клавиатури,както лично на мен ми мирише.
Автора се фокусира единствено върху лични нападки намерени в контекста между редовете ,а му бяха дадени няколко варианта да се информира най-подробно за този автомобил.
Стискаме се да купим премиум автомобил на най-ниска възможна цена,а търсим инфо в нета,вместо да отидем в най-близкия шоурум представител на марката ,където мисля всеки ще обърне внимание на един клиент с възможности за такава кола,и ще бъде информиран по най точния начин за разходите и поддръжката.
Уж се искат съвети а после се сърдим ако не ни отърват??!!
Аз за пореден път казвам-ако разчиташ само на едната си заплата,независимо в коя уникално просперираща индустриална сфера си в момента в България,фаетон не е кола за теб.Фаетона е автомобил за борд на директорите с неограничени представителни разходи на месец :wink
От друга страна ще бъдем много развълнувани във форума ако все пак закупиш този мечтан автомобил и продължиш темата напред във времето за да видим как протича процеса на поддръжка и колко струва,а не да приключи като темата за пасата дето си го търсил преди 3 години.


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Polo6R » Нед 15 мар 2015 16:44


:mhihi :mhihi Сега и сайта бил скапан. Добре кажете от къде човек да си купи частите и да не са скапани? От Aliexpress? Или може би от село Сърница? До момента разбрах, че ако един диск не е 400 лева, значи не струва. Чудя се дали тези от VW зареждат от някой ваш магазин? До колегата, който си търси автомобил- един съвет, търси си си автомобилчето и не се и връщай в този форум. Тук ако искаш да си купиш по-хубав и скъп автомобил от на другите, започва една страшна злоба и едно увъртане като ученички. Ма то дисковете били с еди какви си размери.. пък сайта бил скапан.. Дано успееш да си намериш мечтания автомобил!


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот jordanpar » Нед 15 мар 2015 16:50


мистерауто са едни франсета продаващи адски ментета.
В Белгия и Холандия имаше много скандали с тях за продажба на рециклирани части като нови и пребрандирани части със сложени марки на по-скъпи такива и бяха осъдени а онлайн търговията им забранена преди време.
Всеки да си прави сам изводите. :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот icoico » Нед 15 мар 2015 16:59


Polo6R написа:...Добре кажете от къде човек да си купи частите и да не са скапани? ...


От магазина бре :mhihi Нали знаеш къде е "Порше-Изток"? Следващият път като ходиш да сменяш масло попитай колко струва процедурата за файтонджии :mhihi И верно ли почти всяка интервенция по двигателя започва с демонтирането му от колата :mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот hooligan_sk » Нед 15 мар 2015 17:15


Polo6R написа::mhihi :mhihi Сега и сайта бил скапан. Добре кажете от къде човек да си купи частите и да не са скапани? От Aliexpress? Или може би от село Сърница? До момента разбрах, че ако един диск не е 400 лева, значи не струва. Чудя се дали тези от VW зареждат от някой ваш магазин? До колегата, който си търси автомобил- един съвет, търси си си автомобилчето и не се и връщай в този форум. Тук ако искаш да си купиш по-хубав и скъп автомобил от на другите, започва една страшна злоба и едно увъртане като ученички. Ма то дисковете били с еди какви си размери.. пък сайта бил скапан.. Дано успееш да си намериш мечтания автомобил!



Гледаш на пишещите тук, като на хора които нямат 5лв да се усмихнат. Това освен че не е яко, не е и вярно! :th_up

Много е важно да се знаят някой истини за Файтона, защото има адски "добри" предложения на пазара. Събрала се е много полезна информация в темата! :a045


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 15 мар 2015 17:31


Абсолютно вярно, много хубава тема стана като не се обръща внимание на спам коментарите. Звучи изкушаващо да караш най-високия клас на марката за цена около 10 хил , защото има и такива предложения, но определено много бързо ще мине вълнението от покупката и ще те видиш реалността. Пожелавам на всеки с безразличие да приема излезлите разходи, готовност да се поддържа почти само в оторизирано представителство, но тук наистина се искат сериозни доходи и то не от заплата...
Да не забравяме и разходите за каско между 1400 и 3000 грубо според застрахователната стойност и правата следващи от направената полица, защото тук игра със застрахователни кодове може да доведе до безумни разправии и чакане за ремонтиране на автомобила. Застрахован на минимална застрахователна сума пък попада под риск-тотална щета от лек повърхностен удар, налагащ подмяна на два фара и броня с няколко решетки и радиаторна маска да речем.
Опасност да бъде откраднат също да се има предвид, не бъдат ли взети необходимите мерки.
Хубаво е и да се има предвид данък според мощността и населеното място. Като се съберат всички суми е добре да се направи равносметка колко би струвал автомобила просто за да се притежава.


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Polo6R » Нед 15 мар 2015 17:58


Точно обратното, вие сте тези, които му мерите джоба. Темата заприлича на тази за Туарег V10, накратко: човека си купи Туарега макар и подигравките, появиха се разни скъпи ремонти, дори накрая смени цял двигател отново V10 и какво? Има пари, вади, плаща и си кара автомобила. Момчето попита колко струва поддръжката и вместо да се виждат коментари като на Влад777 с цени, тук се питаше дали живее в Сливен, пък къде ще го кара, пък дали може да плаща и да кара.. Може би си е направил сметка дали е по неговия джоб щом задава въпрос конкретно за този модел с тези двигатели.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот hooligan_sk » Нед 15 мар 2015 20:30


Грешно сте изтълкуваха коментарите за местожителството и това къде ще се ползва колата. Бяха отправени единствено, за да се има предвид и това като особеност. Щом автора на темата я е създал, той на практика иска да събере и систематизира всякакви такива "тънки" моменти около колата, за да знае точно какво да очаква. Точно за това започнах, че има грубо 2 вида файтони.

Малко отплесване. Аз смятам, че Файтон може да се кара и поддържа с един солиден месечен приход, не мисля че е задължително да си предприемач или high level manаgement.
НО! Това важи за Файтон на пробег до 200 000км. и в общия случай означава автомобил до 5г. възраст. Всички сте гледали филма от завода на ФВ, където се сглобява модела, това не е кола, която ще започне да се разпада след 3-5 години каране по 40-50К годишно.

Бих обобщил, че евтините Файтони са чиста проба изхвърляне и са лоша идея. :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Vlad777 » Нед 15 мар 2015 20:33


Цените, които съм дал са от ТЕХ-КО, които са едни от най-големите вносители на качествени афтърмаркет авточасти и партньори на клуба. Посочените цени са без отстъпките, които могат да се ползват в клубния магазин (-25%). Всъщност с отстъпката ще дойдат дори по-ниски от посочените в тези сайтове, но не е това въпроса.

В съответствие с автомобила са подбрани само висококачествени марки за обслужването му. Естествено има и по-евтини варианти, но не е добра идея да сложиш евтини дискове и накладки на автомобил със собствено тегло 2.4 тона и след 1000 км да се окаже, че са криви и са за смяна... Или масло Febi, а не Castrol примерно в скоростите. Да не говорим за гумите, които също страдат от високата маса и се износват много по-бързо. Цитираният по-горе носач е най-евтиния в цялата конфигурация от 8 предни и 2 задни.

Дори с отстъпка от 25%, първоначалното обслужване на автомобила е една доста сериозна сума кеш, която е доста сериозна дори като процент от покупната цена на този не евтин автомобил.

Като се разровиш из чужди форуми разбираш, че всъщност парите за обслужването са най-малкия проблем, защото са предвидими. Излизат обаче и доста непредвидими, но често срещани дефекти, като например комплект датчици за налягането в гумите на цена $500, проблеми с въздушното окачване, климатика, алтернатор, стартер и т.н.

Ето един цитат от потребител, който е навъртял 100000 км за 2 години и половина - постнал е само по-сериозните ремонти:
- headlight assemblies ($2,000 under warranty)
- shifter ($1500 under warranty)
- new transmission 2 weeks ago ($10,000 under warranty)
- prop shaft (I think $500-1000 under warranty)
- kessy module ($900 under warranty)
- center and passenger vents and servos (not sure but under warranty)
- windshield wiper motors (under warranty)
- drivers window regulator ($900 under warranty)
- aerial and remote ($500 under warranty)

I've gone through 3 sets of tires and just did my 3rd brake job (STAY AWAY FROM CERAMIC EBC brake pads as I warped my rotors and just replaced everything as a result).

I've also replaced the timing belt, water pump, and thermostat (it died on me too) - this is a $2,000 service but I lucked out as thermostat was replaced under warranty and I did timing belt at the same time saving me tons of labour.

Thank goodness I still have the extended warranty from 10year vet until almost 190,000km. Best $3,500 I ever spent.

My total warranty work is up over $30,000 in the 2 years I've owned the vehicle.
$30 К за 30 месеца, като повечето неща са покрити от допълнителна удължена 10-годишна гаранция. В България не се сещам да има такава обаче и дори да са по-ниски цените на частите и труда пак си е доста солиден месечния разход...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот icoico » Пон 16 мар 2015 0:18


hooligan_sk написа:...Всички сте гледали филма от завода на ФВ, където се сглобява модела, това не е кола, която ще започне да се разпада след 3-5 години каране по 40-50К годишно... :th_up


VW Phaeton (2004)
3860 m copper wires
45 networked Electronic Control
Units (ECUs) / 61 ECUs total
11.136 electrical parts in total :mhihi :mhihi
3 different bus networks


Това ако се чуди някой от какъв зор и трябва на тая кола втори акумулатор за бордовата електроника :smile


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот group® » Пон 16 мар 2015 13:07


Polo6R написа:...търси си си автомобилчето и не се и връщай в този форум...


Много ми е интересно, защо ти се връщаш постоянно в този форум?! На всяка манджа си мерудията и постоянно изказваш презрение към участниците тук и как всички били мизерници. Айде помисли си за друга интернет изява и някъде другаде се дуй!

Заглавието на темата всеки може да види в началото! То предполага и такива коментари, които следват.
А Владо (Vlad777) е дал съвсем реални цени и то откъдето трябва. Освен това и разбира!

Не разбирам и защо се впряга автора на темата, при положение, че му се дават ценни мнения за да се замисли.
От опит знам, че трудното снабдяване с части и екзотиката на един автомобил изискват освен дълбоки джобове, любов и огромен кеф от съответната кола. Изисква се търпение и желание за постоянно поддържане на такъв автомобил. (може да се мине и с много, много дълбоки джобове - да имаш друга кола + възможност за плащане на експресни доставки за части).
Та в този ред на мисли ще попитам автора дали е карал такава кола и наистина ли тя му е мечтата?
Карал съм малко такава и имам някакво впечатление. Не е кола за всеки и не заради парите само! icon_idea

п.с. понеже автора сам си е определил заплатата около 40к годишно, без да искам да му се меся, но на база някакви познания ще отбележа, че такава заплата не стига за такъв автомобил icon_idea (независимо колко уредено му е всичко друго). Освен ако не живееш само с идеята за тази кола и си готов на много лишения за любимата си :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Polo6R » Пон 16 мар 2015 13:48


Връщам се от чист интерес, защото има и доста хубави теми за четене. Друга причина няма, защото нито разбирам от автомобили, нито искам да разбирам, още повече, че не ми се налага да разбирам. От техническа гледна точка не мога да помогна на никого с нищо. Аз съм типа хора- влизам, плащам си и излизам. Помощ няма как да търся, защото преди да ми се е разпаднал автомобила, аз вече ще съм го сменил отдавна. А колкото до това, че ти откриваш някакво презрение в коментарите ми, толкова по-зле за теб. Това значи, че откриваш някакви истини за себе си в тях.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот stefan4o » Пон 16 мар 2015 13:52


След като явно не те интересува техническата част на нещата, какво изобщо четеш във форума, което да го няма в бг-мама примерно? :mhihi Наистина и аз не мога да разбера защо си станал мембър, не си интересен с това Поло, нищо, че е ново :icon_lol Аз лично също намирам за надменно отношението ти към хората тук, сигурно и аз се познавам като колегата някъде из твоите постове, може би? :mhihi


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот group® » Пон 16 мар 2015 14:10


Важното е, че си каза:
Polo6R написа:Аз съм типа хора- влизам, плащам си и излизам.

... е аз и всички тук сме от типа - влизам, ако успея крада комат хляб и бягам...
Та не сме една порода... затова www.golEm-gAzar.eu и ЧАО!

(ако си пробвал линка и не се отваря виж www.golEm-glupak.bg )

Polo6R написа: А колкото до това, че ти откриваш някакво презрение в коментарите ми, толкова по-зле за теб. Това значи, че откриваш някакви истини за себе си в тях.

Изображение



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden и 213 госта