Съвет преди покупка (Phaeton)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот icoico » Вто 17 мар 2015 13:11


Бре, тая тема е преминала в ММА фаза за няма и ден :mhihi
Ако авторът ВСЕ още не се е отказал от идеята да поддържа автоНобил в ценовата категория, спомената в началото, според мен би трябвало да се ориентира към такъв, предлаган с гаранция от търговеца. Което ще рече около 9-10-11 годишен, като това, например:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-phaeton-5-0-v10-tdi-allrad-vollausstattung-gotha/206261582.html?lang=de&pageNumber=3&__lp=51&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=26&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=150000&noec=1

Жокер: V10TDI няма филтър за твърди частици, поради което не може да се кара в зелените зони. Филтърът струва към 3000 евро, което обезсмисля монтирането му на кола с цена под 10 000.

П.С. После палиш свещи да не се чупи нищо...и така... :rolleyes




WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот WasteLand_TD » Чет 19 мар 2015 20:08


Такава кола се купува с наистина солиден доход.Това е клас автомобил, който никога няма да бъде евтин.Покупната цена е с малко значение.Поддръжката после ще бъде много висока - винаги.Това не е Пасат Б5, който го има във всяка автоморга на части, както и със стотиците обяви в olx.bg.

Последна промяна от WasteLand_TD на Вто 15 сеп 2020 21:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот $100 » Чет 19 мар 2015 20:59


WasteLand_TD написа:Сигурно има и вариант да стреляш в тъмното с нещо евтино с нагласата да го караш няколко месеца, и после да го шитнеш.Ако е така, това е друга ситуация.Аз дадох мнение при дългосрочно придобиване на Фаетон.

Хубаво да го шитнеш, ама Файтон сигурно се продава по-бавно и от Ровър с дясна дирекция - освен ако не е на половината или 1/3 от платената цена. Ако лесно можеше да се продаде в рамките на няколко месеца за 90% от цената си, нямаше да има проблем да вземе и да пробва.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Чудомир » Чет 19 мар 2015 21:03


По повод на въпроса за поддръжката метнах един поглед в един немски Фаетон форум:

Актуално там има пич, който си е купил скоро Фаетон 2ра ръка, който изглежда да е между 3 и 6 годишен, с една дума в описаната от мен фаза 2. Колата му е предадена уж в перфектно здраве, малко след което се влиза няколкократно в бокса за сметка на сключената допълнителна гаранция, при което от февруари насам от гаранцията към сервиза едни 7000 евро намират новия си дом.

Хората спекулират, че това е врътка на автокъщата да не прави ремонти по скъпите коли, а да остави ремонтите да се минат по гаранцията.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот hooligan_sk » Чет 19 мар 2015 22:29


WasteLand_TD написа:...


И е много хубаво, че рядко се "изказваш", защото си един рядко НЕграмотните хора тук. :th_up :th_up :th_up


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот WasteLand_TD » Пет 20 мар 2015 13:47


Пак казвам - всеки си има мнение.
Какво ми е НЕграмотното? Мнението ли ми, правописа ли?Ти по това мнение ли сметна, че съм НЕграмотен? :dontknow

Последна промяна от WasteLand_TD на Пет 20 мар 2015 14:27, променено общо 1 път.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот reroll » Пет 20 мар 2015 13:56


hooligan_sk написа:Казах ти и по-горе. Хубав Файтон не струва толкова. Може да купиш екземпляр за 20 000лв и да го караш 50 000км без проблеми и да останеш супер доволен. Но ще е чист късмет, а в общия случай ще те разори. Ако държиш на автомобил с високо ниво на сигурност/надеждност, просто класа и бюджета ти нямат пресечна точка.

Разбира се, винаги може да рискуваш, решението си е твое. Вероятно при алтернативата която си намислил в този клас, нещата не стоят по-различно. :mhihi

BTW: Платформата на Файтона е Bentley Continental GT, не Ауди. :th_up


Това си написал ти по-назад,колега,а това

WasteLand_TD написа:Такава кола се купува с наистина солиден доход.Това е клас автомобил, който никога няма да бъде евтин.Покупната цена е с малко значение.Поддръжката после ще бъде много висока - винаги.Това не е Пасат Б5, който го има във всяка автоморга на части, както и със стотиците обяви в olx.bg.
Някой ако иска може да провери колко струва оригинален тампон мотор за 95-96г Ауди А6 C4 2.5ТДИ...има-няма 350-400лв.Е, има и Оптимал сигурно за 50-60лв, но ще тресе вътре като Голф 1.6Д. Минал съм по тоя път.Цените на оригиналните части не падат, обратното е.
Когато умре някой модул на Фаетона то цената му ще ти покаже за какво става въпрос.Всеки който ползва ЕТКА може да добие за представа на цените.Не е като да ровнеш продавалника и да намериш примерно ЕКУ за 100-на лева.


e почти същото с други думи.Не ми се търси другото ти мнение с обяснения,как с добра заплата няма грижи :eek

Хем може да те разори,хем няма грижи - сигурно и аз не вдявам и съм неграмотен,но поне мога да чета и смятам на съседите по офис колко им излиза поддръжката на Фаетон,който беше с гаранция и т.н и е с еФтиния мотор 3,0тди.Добре,че собственика на фирмата си е навил на масрафа,колата му е на фирмата и т.н.


Ivan666666
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 28 май 2015 13:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Ivan666666 » Сря 03 юни 2015 9:36


Здравейте.

Нов съм във форума и незная дали тук е правилното място, но искам да се похваля с нова покупка, а именно - VW PHAETON W12 Individual 2008г.
Колата имам от две седмици, и както по-горе казахте реших да стрелям на тъмно. Надявам се да е ок. За сега ми е дала 1 грешка - ACC FAULT, която след време изчезна. Учуди ме, че автомобила е само с 1 акумулатор, а навсякъде пише, че трябва да са два.

Ако имате въпроси, моля пишете. За сега е голям фън колата, а когато не стъпвате силно върху газта разхода пада до 10 на 100.
Как ще е за в бъдеще само всевишния знае.

Поздрави.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Vlad777 » Сря 03 юни 2015 18:38


Честито за придобивката!

Ако желаеш да споделяш периодично какво се случва с автомобила, можеш да си пуснеш една тема в раздел Моят Volkswagen: http://www.vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=83


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот ping23 » Нед 21 юни 2015 21:40


Здравейте, продадох си хафтомобилчето и съм решил и аз в тъмното да стрелям. Имам познат с А8 4.2 бензин карал съм го доста и съм доста приятно изненадан от това как колата върви на газ и без особенни проблеми от към подръжка. Понеже файтона ми харесва повече вътре съм се насочил към 3.2 бензин (не фси) и 4.2 и в двата ще са на газ(преди бях на мнение че газта е само за готвене но не виждам защо да плащам нещо по 2 а и колата не е нещо уау ). Имам няколко въпроса ако е удобно да използвам темата на колегата.
1.Всички модели ли са с въздушно окачване?
2.Кои скоростни кутии са проблемни?
3.Какви са най честите проблеми за които да внимавам при оглед?


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот ping23 » Нед 21 юни 2015 21:55


stefan4o написа:Ами не е скъпо ами... колко са 700 лева за едни дискове и накладки.

700лв за едни дискове и накладки с отстъпката която имам прави около 420лв да не говорим за другите разходи които са съвсем нормални.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот Чудомир » Нед 21 юни 2015 23:47


ping23 написа:Здравейте, продадох си хафтомобилчето и съм решил и аз в тъмното да стрелям. Имам познат с А8 4.2 бензин карал съм го доста и съм доста приятно изненадан от това как колата върви на газ и без особенни проблеми от към подръжка. Понеже файтона ми харесва повече вътре съм се насочил към 3.2 бензин (не фси) и 4.2 и в двата ще са на газ(преди бях на мнение че газта е само за готвене но не виждам защо да плащам нещо по 2 а и колата не е нещо уау ). Имам няколко въпроса ако е удобно да използвам темата на колегата.
1.Всички модели ли са с въздушно окачване?
2.Кои скоростни кутии са проблемни?
3.Какви са най честите проблеми за които да внимавам при оглед?

Уточни за коя година гледаш и пак погледни за 3.2 двигателя, защото аз съм сравнително сигурен (без да проверявам точно сега), че точно този двигател е фси. Освен това само при него имаш възможност за ръчни скорости.


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот ping23 » Пон 22 юни 2015 8:54




Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот ping23 » Пон 22 юни 2015 8:54




jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет преди покупка (Phaeton)

Мнениеот jordanpar » Пон 22 юни 2015 10:26


За какво ти е подобен клас кола тип лимузина на предно предаване?????
Този двигател е супер куц във файтон.
Щом си карал и си доволен от А8 аз лично те съветвам да си вземеш А8 по ред причини.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта