VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
nuri_3556
Мнения: 790
Регистриран на: Сря 14 юли 2010 15:43
Автомобил: Golf 3+golf 4
Двигател: AEK 1995+AGU 250+
Местоположение: Устина
Контакти:

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот nuri_3556 » Съб 23 май 2015 0:31


Ми тя и хондата е заводски 1.6-169 коня атмосферка та какво от това,кара се само на ръчка без проблеми,аман от такива хора с малко кубици и много коне не е било за незнам си какво.Ми вземете си Р32 с малки коне сравнение с кубиците и си карайте тогава и да ви изпреварят малолитражките :mhihi ....
Автора ...според мен ако ти грабне окото вземи я,обслужване му е майката




Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот stoev87 » Съб 23 май 2015 9:53


connor cane написа:
ALESYZ написа:По-добре някоя печка, хем са им по-здрави двигателите.

Не залагай пари на това твърдение - еле за VAG дизели. :mhihi


Викаш друго си е МБ ... Хубаво е човек да знае къде се намира като пише нещо разбира се ако целта не е да троли :wink


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот connor cane » Съб 23 май 2015 9:58


Не, не троля - и баш ме брига за МБ.
Обаче всичкото VAG дизел след 1.9 тди е леш и едва ли някой би оспорил това. :biggrin


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот StS » Съб 23 май 2015 10:06


1.4 - със заводски дефект, във втората турбина доста често, ако са сменени добре, двигатиля е с 2..не забравяйте. Проблем със свирене от водна помпа или нещо от сорта,заводски проблем.
Хвърля верига често, но го написаха вече..Съответно хвърля двигател.ЗА DSG не бих казал че са ок, до новата серия мисля от 2013 някаде насам са ок, преди това - пълен боклук. Виж само статистиките за този автомат..


От TSI само 2.0 и то след 2012.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот Fearless » Съб 23 май 2015 10:14


Вие колеги какво искате,да купите кола 2005г.+ с 2 турбини,сложен автоматик,един тон електроники и да е с поддръжката на голф 2? При навременно обслужване и правилна експлоатация( в т.ч. подмяна на всичко дефектно по акция на дилъра) няма причина автомобила да е лош. Ако може колегата да си позволи колата не би трябвало и да го стряска поддръжката и цифри от сорта на 1000 лв. за обслужване. Все пак не се прави всеки ден,а вече каквото друго изскочи е на късмет,както при всяка друга кола.


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот stoev87 » Съб 23 май 2015 21:21


connor cane написа:Не, не троля - и баш ме брига за МБ.
Обаче всичкото VAG дизел след 1.9 тди е леш и едва ли някой би оспорил това. :biggrin


Колега - правиш някакви обобщения и генерализации които са меко казано несериозни и смехотворни.
Ако наистина нямаш за цел да тролиш показваш само невежество. Имаш ли бегла представа колко дизелови двигатели разработва VAG след 1.9TDI във диапазона L3 1.2TDI до W12 6.0TDI ? Дали някой би оспорил компетентното ти твърдение че всичко е леш ? Само ще те светна че VAG е концерна който налива най-много пари в света във момента във разработването на дизоловата технология и е категоричен лидер независимо дали това изнася или не изнася на някой хейтър във някой форум .


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот connor cane » Нед 24 май 2015 18:38


Прав си, твърде обобщено генерализирах.
Имам предвид конкретно 2.0 тди, който с най-масов и се слага на десетки марки и модели.
Това е най-жестокия скрапер, който ФАГ са създавали.
Казват, че през последните 2-3 години са отстранили дефектите му - аз имам впечатления от коли 2007-8-9-11 - купувани нови, не "нов внос"
Ужас и безумие, а като се добави и тъпънарщината и некомпетентността на "сервиза" в Порше София и става жална майка. :censored2
Тоест - няма нищо общо с 1.9 тди като надеждност и пробег. :biggrin


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: VW Голф 5 1.4 TSI, 170 PS мнения

Мнениеот hvp800 » Нед 24 май 2015 22:17


Карах и все още карам ( макар и много по-рядко ) Шкода 2.0тди BKD мотор купувана 2008г и досега е на 342 000 и ако не беше градушката щеше да е на 400+. По-сериозните ремонти са турбина,компресор климатик и охладител на EGR. Това е специално за колегата над мен и "скапаните" дизели.
В момента от време на време се качвам на голф 6, 1.4тси и 160 кончета, ДСГ-то е 7 степенно. Колата е на 80 000 и досега не е имала сериозен проблем. Смяна на дискове и накладки, обслужване на автоматика, смяна на втулки на носачите и май това е. Тук е мястото да кажа, че незнам дали има съществена разлика между МК5 и МК6, освен интериора където шестицата е на светлинни години напред ( или по-точно 5-цата е много назад )


branko_555
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 05 апр 2017 2:27
Автомобил:
Двигател:

Избор на кола - Голф 5 1,4 Tsi 170 к.с

Мнениеот branko_555 » Сря 05 апр 2017 2:43


Здравейте колеги, от няколко месеца съм в Англия и реших да си закупя кола след консултиране с човек който се занимава с застраховки ми казаха че е желателно 1-вата кола да е до 1,4 за няколко месеца след това няма проблем по голяма кубатура и така започна голямото търсене и вариянти. Та спрял съм се на Голф 5 1,4 Tsi 170 к.с гледах из форума има само една тема но не получих нужната информация са това реших да създам нова. Имам няколко въпроса а те са:
1- Какви са слабите страни на този двигател.
2- Някакви по особенни проблеми правят ли тъй като е турбо бензин.
3- При обслужването какво друго освен масло и филтри е хубаво да се сменя ролки, обтегачи верига, т.н.т какво точно трябва да се погледне и да се смени евентуално понеже в единствената тема за този двигател видях нещо за обтегачи и вериги.
4- Заслужава ли си този двигател тъй като е малка кубатура много коне имам предвив пъргав ли е.
П.с Ще бъда много благодарен на коментари с отговори на въпросите. Коментари от сорта много скъпа поддръжка както споменах в Англия съм цените са съвсем други от тези в България зависи каде се прави поддръжката и т.н.т мисля че са ненужни. Колата ще се обслужва редовно с качествени части дори ако намеря наблизо до мен сервиз на VW ще бъде обслужван там.
Та като цяло искам да разбера какви са му слабите страни на този двигател и при обслужването на какво трябва да се обърне внимание.
Благодаря Предварително


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Избор на кола - Голф 5 1,4 Tsi 170 к.с

Мнениеот Dagestan » Сря 05 апр 2017 20:08


Колата е и с турбо, и с механичен компресор, и се оказа, че не е от най-сполучливите двигатели на Vw, нито от най-икономичните. Защо просто не си вземеш някоя малка евтина кола за тези няколко месеца, и след това си търси по-хубава кола?


branko_555
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 05 апр 2017 2:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола - Голф 5 1,4 Tsi 170 к.с

Мнениеот branko_555 » Сря 05 апр 2017 20:13


Ами попринцип това мисля да направя, но случайно видях този голф 5 с този двигател и реших да попитам за мнения тъй като в единствената тема за този двигател която намерих мненията бяха доста различни от питането :) Благодаря за отговора :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта