Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот vinixxx » Съб 19 сеп 2015 10:23


Как да вземе нещо,като всяка втора е на половин милион :icon_lol :icon_lol




4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот 4on4on » Чет 08 юни 2017 7:42


Здравейте,

мога ли да помоля за мнение за ето този автомобил - http://www.cars.bg/offer/c1611170 .
Сложна ли е тази система с метана за поддръжка и дава ли някакви проблеми към бензиновата работа на двигателя? Не съм карал до сега на метан и ще ми е полезна всяка информация. Изчетох темите за фабричните метанови уредби, но ми се иска да получа инфо за конкретния двигател.

И нещо друго, как/къде проверявате реалните километри? Ако отида в представителство на VW с продавача и я закачат ще разберат ли нещо при положение че е внос?

Благодаря.


Потребителски аватар
iceberg
Мнения: 142
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 13:59
Автомобил: Skoda Octavia Scout II FL
Двигател: BMM 2009
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот iceberg » Сря 12 юли 2017 13:21


4on4on написа:Здравейте,

мога ли да помоля за мнение за ето този автомобил - http://www.cars.bg/offer/c1611170 .
Сложна ли е тази система с метана за поддръжка и дава ли някакви проблеми към бензиновата работа на двигателя? Не съм карал до сега на метан и ще ми е полезна всяка информация. Изчетох темите за фабричните метанови уредби, но ми се иска да получа инфо за конкретния двигател.

И нещо друго, как/къде проверявате реалните километри? Ако отида в представителство на VW с продавача и я закачат ще разберат ли нещо при положение че е внос?

Благодаря.


Здравейте,
Малко късно отговарям понеже притежавам автомобил различен от VW и не съм много активен тук но ще си позволя коментар макар и с месец закъснение :-)
Поддръжката на автомобила не е кой знае колко по-сложна. Ако има проблем по метановата уредба и не работи на метан, на бензин следва да си е ОК. Автомобила преминава автоматично между бензин/метан и липсва възможност за ръчно избиране на вида гориво. За евентуалното диагностициране и последващо отстраняване на проблем по метановата уредба най-вероятно ще трябва да се ходи във VW. Реални километри ако са превъртани трудно/невъзможно е да се докажат, най-малкото задължително следва да се провери по VIN номера във VW! Там ще разбереш сервизната история и при последното посещение на колко КМ е била, ще си направиш сметката евентуално на колко е сега и дали си заслужава.
Днес попаднах на една много примамлива оферта за този "хубавец": http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11491458316952067&slink=41nl54 - Б7-ца 2012г. с кожен салон, навигация, ЛЕД, ксенон и т.н, 1.4 TSI ECOFUEL/метан/, докарана на самоход, оферирана на примамливата цена от 15300 лева! Продавача е написал, че е на само 129000км. На тези "шведки" проверката е най-лесна и тя показва че, е произведена декември 2011г.; сменила е 6/шест/ собственика, като последния я е придобил Януари тази година; последно е минала преглед на 10.02.2016г. като е била на "скромните" 413000км!!; краен срок на следващ преглед 30.06.2017г. Изводите ги оставям на Вас...


mita6kiL
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 29 май 2017 9:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот mita6kiL » Пет 14 юли 2017 9:16


Аз също гледам метановите Пасати. Вече карах един такъв и мога да кажа, че вървежа му е доста добър. Единственото което ме разколеба засега е този TSI двигател и като цяло малкия му обем и издържливостта във времето. Чувам доста противоречиви мнения за тези двигатели. Да, хората са го измислили компресор+турбокомпресор, директно впръскване и т.н, но целия двигател е сравнително усложнен и ме притеснява поддръжката му. Поддръжка само в VW не ми се нрави особено.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот hooligan_sk » Пет 14 юли 2017 9:32


Такива автомобили не се купуват за лични. Това са служебни екземпляри и винаги ще са на сериозен пробег. Същото важи и за повечето дизели. :th_up


moskow
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 27 ное 2013 21:31
Автомобил: Caddy eco fuel
Двигател:

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот moskow » Сря 02 авг 2017 18:14


mita6kiL написа: Поддръжка само в VW не ми се нрави особено.

Според мен си в грешка колега, но според мен. Карам от 2008 ново кади екофуел гаранцията е минала от давна, но пак във VW сервиза ходя. До сега един единствен пат не съм отишъл, а реших да посетя гаражните майсторчета щото от vw ми казаха цена за каре 500 лв и да спестя някои лев, сега за по малко от година смених въпросното каре 3 пъти X 150 лв бр. смятай ги. В vw поне ф-ру и гаранция имаш.
А сега по темата, четох че моделите 2008-10 год. са с дефекти не само с двг, но и с корозия на бутилките. Загледал съм се в едни 2011-12 год но са извън страната https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... MATIC_GEAR
До сега съм намерил мнение само на един ползвател на такъв пасат, ако ида и други с мнения написани тук бих ги прочел с радост. Ще следя темата с интерес.


miroslav.georgiev1
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 08 ное 2017 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот miroslav.georgiev1 » Съб 18 ное 2017 13:40


Здравейте, колеги! Моля за мнение за тази обява: http://www.cars.bg/offer/c2334914 . Свързах се със собственика. Купил я от Италия преди година, той си я харесал в сайт и са му я докарали с платформа. Затова се надявам километрите да са реални. Разбрахме се да ми даде VIN номера. Надявам се, че във Вестауто (Бургас) ще ми дадат информация за колата. Според мен, ако километрите са реални и ако няма сериозни сблъсъци колата си заслужава, но все пак ще съм Ви благодарен да дадете мнение. Благодаря, прдварително!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот hooligan_sk » Съб 18 ное 2017 17:53


Изглежда много зле. Това е доста проблемен мотор...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 18 ное 2017 18:25


Тя на снимката е зле.
На живо си представям какво е.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 19 ное 2017 0:50


miroslav.georgiev1 написа:Здравейте, колеги! Моля за мнение за тази обява: http://www.cars.bg/offer/c2334914 . Свързах се със собственика. Купил я от Италия преди година, той си я харесал в сайт и са му я докарали с платформа. Затова се надявам километрите да са реални. Разбрахме се да ми даде VIN номера. Надявам се, че във Вестауто (Бургас) ще ми дадат информация за колата. Според мен, ако километрите са реални и ако няма сериозни сблъсъци колата си заслужава, но все пак ще съм Ви благодарен да дадете мнение. Благодаря, прдварително!


Лъже, боклучето долно :)
Колата е вкарана тая година, после е стояла без номера няколко месеца, след което той се е зашил да го купи
милионника и сега иска да го пробута на друг. Историята как си я бил поръчал е от 1001 нощ или е била с толкова сериозен проблем, че не е стигнал да я регистрира половин година след идването на милионника в БГ>
Я си задай въпроса защо има кръпка на шофьорската врата???
Да те светна - тия Пасати си имат проблем там - като държиш лакътя облегнат на вратата и с времето пропада кората.
За да е слагана кръпка чак - тая кора е била с дупка. Разбирай половин милион километра отдавна са в миналото....
Това е рамата - провери я ако имаш връзки без да се занимаваш с тоя "пич".
WVWZZZ3CZ9E143330


miroslav.georgiev1
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 08 ное 2017 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот miroslav.georgiev1 » Нед 19 ное 2017 18:48


Pagemakerboy, мерси за коректния коментар. Нямам идея как си се сдобил с тази информация, но евала, че си отделил време... Съмненията ми се потвърдиха от теб :). Утре ще отида до Вестауто-Бургас, че ми е интересно какво ще излезе. Дамо ми дадат информация, ще пиша утре.
Колеги, ако знаете читав Пасат Б6 за продаване, ще съм ви благодарен да ми пишете. Изискванията ми са да е седан и автоматик.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот hooligan_sk » Нед 19 ное 2017 19:54


Читава модификация на Пасат Б6 е 2.0TDI след средата на 2008г. Тоест Common rail. СЛожи си един филтър в мобиле 2008-2010г, дизел, автомат, седан.... и имаш точно 7 обяви. Прегледай ги. :th_up

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... a63nh&f1=1


miroslav.georgiev1
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 08 ное 2017 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот miroslav.georgiev1 » Пон 20 ное 2017 22:07


Благодря за съвета! Тази обява гледам сега https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5a63nh . Идва ми малко скъпичко, ама явно, че хубаво и евтино няма... Внесена е и километрите са съмнителни. Човека ми даде номера на рамата, но във Варна ми отказаха справка. Като се прибера в Бургас ще пробвам там.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 20 ное 2017 22:19


Бързо и се е нарадвал.
Около година и половина.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за конкретна обява: Passat B6 1.4 tsi ecofuel

Мнениеот Pet_rov » Вто 21 ное 2017 12:28


VW Passat 2.0, DSG/COMREAL/HIGHLINE даже не знаекакво е карал и продава...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта