Въпрос за 1.6i 102 ps в Passat B6 2008 г.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпрос за 1.6i 102 ps в Passat B6 2008 г.

Мнениеот hooligan_sk » Пет 04 дек 2015 0:10


VWGT написа:Старт-стопа може да е малко досаден. При нужда от по-рязка маневра примерно при включване в някое кръгово,колата гасне. За да тръгне минават секунда, две, както отминава и момента за включване в движението. Има си копче за изкл, което обаче трябва да се натиска след всяко палене на мотора (може и софтуерно да се изкл за постоянно). Има хора,на които това не им пречи или просто свикват. Аз не мога,обаче. Ама на мен и типтроника ми зацепваше бавно ☺ отделно това постоянно палене не знам до колко амортизира това онова по двигателя, айде на чисто нова кола да не го мислиш, ама след 100-200к градско...

За двигателя има много писано, като започнеш дюзи, маховик, шестостен на маслена помпа, някои модели пукат глави и стгнеш до турбото. Разбира се всичко това може да се размине, тогава ти остава само да и се радваш, двигателят е много приятен за каране. Аз бих ти препоръчал да е dsg, вярно риск заради автоматиката, ама то да е само, а като комфорт не бих го сравнил с ръчката. Като ще е гарга да е рошава.


Това го има като ефект само при автомата. С ръчка няма как да включиш на скорост и двигателя да не те чака готов. Аз съм доволен от функцията в тази комбинация, никога не ми се бърка. :th_up




Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за 1.6i 102 ps в Passat B6 2008 г.

Мнениеот technopolis » Пет 04 дек 2015 10:37


Двигателя е хубав комън е и ако не те притеснява,че е постен от към екстри като външната тоалетна на баба и дядо... :)
Аз карах постен голф без нищо и си казах екстра няма как да добавя (подгрев,кожен салон, соларен шибидах и.т.н) а поправяне на двигател е по лесно та взех със всичко възможно като екстра :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за 1.6i 102 ps в Passat B6 2008 г.

Мнениеот VWGT » Пет 04 дек 2015 11:01


Прав си колега за старт-стопа☺ само автоматици съм карал. При ръчната даже май палят с натискането на съединителя.

За двг не съм сигурен, че е CR. В пасат не ги ли слагат от 2008 нататък. Иначе и аз предпочетох да има всички екстри и направих компромис с двигателя. Но всеки си преценя.

Половината от описаните екстри реално липсват. Прави сметка за останалото инфо колко е коректно.


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Въпрос за 1.6i 102 ps в Passat B6 2008 г.

Мнениеот stoev87 » Пет 04 дек 2015 12:06


technopolis написа:Двигателя е хубав комън е


Не разбрах за кой двигател става дума ?


zmeyan
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 05 юни 2012 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за 1.6i 102 ps в Passat B6 2008 г.

Мнениеот zmeyan » Съб 22 апр 2017 11:24


Да повдигна малко темата...

1.6 mpi 102 к.а. и Пасат Б6 Вариант (комби) - 2010г с много екстри и газова слагана в Германия на Принс.

Това е последната ми покупка и го търкалям по българските улици вече няколко месеца.

Впечатления:
Този двигател за това купе е слаб. Наистина е муден и бавен. Но аз преди това бях свикнал на бмв 3-ка.
За семеен автомобил става, детето се вози отзад, няма рязко залепване за седалката, бавно и плавно.
Разход на газ извънградско със 120км/ч - 10л/100км.
Градско на газ за София (смесено задръствани и не) -12л/100км
Поддръжка - като на Голф.

Общо заключение -
за возене става, за семеен автомобил става, като разход става
за удоволствие от скоростта - не става, за рязко изпреварване не става, за гонки - пълен абсурд
като надеждност - засега е ок



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта