Уникарс - Автомобили с гаранция, ама друг път!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Уникарс - Автомобили с ГАРАНЦИЯ!

Мнениеот Rat Fink » Сря 17 фев 2016 9:12


Хората/Жената явно е добра по душа и по-наивна и не е патила толкова много, доверила им се е, а то пак накрая българска работа... Просто вече ще си има обица на ухото и ще знае с какви хора си има работа особено в авто къщите. :scare3




Потребителски аватар
veneveronika
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 25 окт 2017 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция!

Мнениеот veneveronika » Сря 25 окт 2017 13:27


Здравейте, тъй като закупих кола от тази автокъща, искам и аз да изкажа незадоволството си.
Късно се сетих да погледна коментари в гугъл за тях и сега и аз си бера ядовете.
Закупих кола, която нямаше читав акумулатор и колата не можеше да се кара. Естествено уговорката беше да ми сложат нов.
Трябваше да мина преглед в автосервиз по МОЕ усмотрение и с документа да се върна при тях, за да ми издадат гаранцията, която
моля ви се е само за ДВИГАТЕЛ и СКОРОСТИ и то за 6м. Тази ГАРАНЦИЯ е чиста проформа и само ви кара да се чувствате добре, но реално не струва нищо.
Регистрираха ми колата за което заплатих 160лв, като 60лв от тях отидоха за гражданска. Дотук всичко 6.
Отивам да си взимам колата, излизам от автокъщата (зад Герена при бензиностанция GO) и на Дондуков и Васил Левски на кръстовището на светофара - пропада съединителя.
Оказа се горна помпа на съединителя. Обаждам се аз, при което ми беше отказано да заплатят ремонта, защото било консуматив. Били печелили 300лв. от моята кола и
ако трябвало да платят и това, нямало да имат никаква печалба. Само да вметна че колата струваше 7300лв. а по фактура са дали 3300лв. за нея, ноооо не разбирам чак дотолкова, дори и реално да са само 300лв на плюс, си е тяхна работа. И така, сега увисвам с една помпа, която трябва да чакам (за щастие имам връзки и познати) 4дни за 120лв с отстъпките - сама ще си я правя (т.е. приятел).
Некоректни са, опитват да замажат очите на хората с какво ли не. Знам, че мненията по въпроса може да са двустранни като: Защо я купуваш без да я покараш малко (но тя е нов внос така или иначе нямаше да може да се разбере от шофирането в паркинга който беше малък). Също и "Това е консуматив, проблемът си е твой", НО имайте предвид, ЧЕ
тази кола ако имаше акумулатор и някой се беше качил да я покара на паркинга и беше пропаднал съединителя, щяха да берат срам, плюс че от чисто човешко отношение, можеха да се покажат като пичове, да си оправят колата (защото това си е в гаранцията за скоростите, какво като е консуматив) и всички да сме щастливи и доволни.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция!

Мнениеот Stivi » Сря 25 окт 2017 15:24


veneveronika написа:при което ми беше отказано да заплатят ремонта, защото било консуматив. Били печелили 300лв. от моята кола и ако трябвало да платят и това, нямало да имат никаква печалба..

Аха,а Барак Обама е синеок ариец !


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция!

Мнениеот inspektora » Сря 25 окт 2017 16:09


Казваш - можеха да се покажат като пичове. Ами за тях точно това е да се покажат като пичове - да излъжат някой, който не разбира и да му вземат парите.
И един съвет: Хора, никога не купувайте кола, без да сте я карали. Това, че е нов внос си е проблем на търговеца. Той трябва да си намери начин да осигури възможност за ходови тест.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция!

Мнениеот batmit » Сря 25 окт 2017 20:14


Много си прав колега - не купувайте преди да сте карали колата. Всичките коли които съм купувал съм ги карал с изключение на последната. Закарах я в сервиз, там я гледаха караха и ме излъгаха. След 5км горна и лагер помпа. След 5000км маховик. Не се доверявайте на никого. Сами си вършете работата.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция, ама друг път!

Мнениеот atrt » Чет 26 окт 2017 10:57


И аз съм на мнение, че човек сам трябва да се поинтересува от колата и мотора които ще купува. После сам трябва да я кара поне малко. Аз като купувах последно, естествено продавача я кара и успя да прикрие проблема който имаше с регулиране на турбината. После го оправих. На сервизи не вярвам също и на познати разбирачи. В сервиза който ползвам, съм питал единият от майсторите за мнение за една кола в съседна автокъща. Естествено и аз я гледах и видях че е зле. Майстора ме излъга че била отлична. Изобщо не беше ходил да я гледа даже.
Съседа ми купил от Немско ФВ Туаран. Преди да го купи Братовчед му живеещ в Германия уж ходел и го гледал. Казал му че е перфектен. Оказала се тотална щета. Пуши, има градушка, изгнила, копчетата вътре износени...... Сега оправя нещата и я продава. Вярвай на братовчеди, сервизи и познати.

Чувал съм че някой автокъщи отказват прегледи на кочините си които продават, но не и че искат такса за това. Обикновено ако я карат те с платформа искат само превоза да се плати.
Явно тези за да разубедят клиента да им тества "бегачките" обявяват подобни такси. Ако някой се върже е добре дошло.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция, ама друг път!

Мнениеот VWGT » Пет 27 окт 2017 10:00


Едно време по немско си беше нормално да купиш кола само по телефон.
Аз също съм го правил. зора беше даже да си първи, преди поляците, че ония имаха хора по вестниците.
И беше съвсем нормално да се разберете по тела и човека да ти запази колата докато си я вземеш.

разбира се това ставаше само от частни обяви, и то от хора с правилното произношение :)

вяра на думи на сервиз, или автокъща нямам ... дори и на официален дилър, който продава върнати коли. Тук всички са само тарикати.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция, ама друг път!

Мнениеот hooligan_sk » Пет 27 окт 2017 22:46


Честно казано на сервиза не разчитам да види друго освен очевидно грубите нередности. Ръжди, силни течове и тн. Неща за които ми трябва само подемника им. За да добие човек представа какво точно си е купил обаче, трябва да обслужи и да покара известно време. При автомобили обезценени с 80-90% винаги ще има рискове и винаги ще има нещо за правене. :th_up


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция, ама друг път!

Мнениеот inspektora » Съб 28 окт 2017 9:49


Даже и на добре поддържана кола над 6-7 г. все ще има какво да се прави. Едва ли разумен човек очаква да купи кола втора употреба и да не пипне нищо години наред. Важното е основните и скъпи за ремонт възли и компоненти - двигател, скоростна кутия и др. да са в добро състояние. Останалите неща трябва да се огледат внимателно и ако се открият нередности, това да се отрази в цената. За мен много показателен е салона на колата. Ако той е захабен и немарливо поддържан, същото може да се очаква и за останалите компоненти. Такива коли веднага ги отхвърлям при оглед. Е, разбира се, всеки си има собствени критерии и бюджет, но смятам, че това са общовалидни критерии.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция, ама друг път!

Мнениеот hooligan_sk » Съб 28 окт 2017 10:21


Интересно че повечето хора са разумни, но тръгват с нагласата, че абсолютно нищо няма да ремонтират... Иначе за състоянието на салона съм напълно съгласен, там си личи що за говедо е карало колата и има много неща, които джамбазите немогат да прикрият с лустро и пране. Пребоядисаните волани и копчета си личат, тавана и А колоните трудно се чистят и тн... :th_up


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Уникарс - Автомобили с гаранция, ама друг път!

Мнениеот xpl0d` » Съб 28 окт 2017 19:30


Мой приятел преди около 3 години си купи от въпросната автокъща Форд Фокус 1.8 TDDi първа генерация комби за 2700 лв. Като се е прибирал му е паднало дясно пасажерско ел.стъкло, и от там като се почна до ден днешен тоя Фокус го плати не двойно ами тройно в ремонти. В семейството и ние имаме същия Фокус от 3 години за 2500 лв. купен (но от друга автокъща) и за този период от време сме сменили една билетка. Така, че много внимавайте, че навсякъде са страшни апаши.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 68 госта