New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот hooligan_sk » Пет 19 авг 2016 11:40


bayernfan написа:По прайслист на Ц класа за БГ 204 коня дизел автомат струва точно 78 859,07 с ДДС. Да не кажа, че за малко над 100 отиваме на АМГ. А стандартното оборудване хич не е постно. Ако човек не се заиграва с излишни екстри и системи за сигурност за 100 хиляди ще има цедка с фул лед фарове, АМГ пакет (което по принцип е излишно), хубаво аудио, кожа, и няколко пакета за сигурност и паркиране. Да не говорим ако се вземе втора ръка на не повече от 20 хиляди км с гаранция от дилър за тези пари ще е топ изпълнение. При Ауди не съм гледал, но едва ли е по - различно. Като изключим факта, че цедката е доста тясна (същото важи и за А4), не виждам какво може да ме накара да купя Пасат. Различни хора, различни предпочитания, но все пак търсим най - рационалното решение.



Не са точно така цените. Първо Цедката се оскъпява доста когато почнеш да я конфигурираш, а и мотора й не е това за да е конкурентна. И второ Пасата не е 100 000лв. Седан версията 4х4 с 240кс и всички асистенти + дигитален кокпит е към 86 000лв. Карал съм точно такъв екземпляр на тест драйв с точно този price tag. За 100К вече говорим за alltrack с пълно оборудване, който е по-различно нещо. От компактния клас мога да дам пример, че на цената на моя GTI, може да се купи абсолютно базово моторизирано и обзаведено 4 врато А3. Много са далеч ФВ от премиум цените. :th_up




Потребителски аватар
bayernfan
Мнения: 56
Регистриран на: Пет 13 авг 2010 0:10
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот bayernfan » Пет 19 авг 2016 13:12


Dagestan, няма абсолютно никакъв хейт. Пасат, Тигуан, Голф - страхотни коли. Съгласявам се, че ако съпоставим конкурентни двигатели и оборудване с премиум модел цените ще са доста различни. Това което казвам е, че са леко надценени и доближават високия клас, което не би трябвало да е така. Добре, да оставим премиум марките и да се върнем на темата. Просто новите поколения Шкода и Сеат предлагат много добро качество на доста по - нормална цена, което при ограничен бюджет е по - рационалният избор.


Потребителски аватар
coshkun.joshua
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 13 мар 2017 7:20
Автомобил:
Двигател:

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот coshkun.joshua » Нед 19 мар 2017 9:31


Здравейте, според мен няма смисъл да се сравняват , от личен тест драйв и оглед видях че сеата изглежда много по евтин като материал отвътре много пластмаса и повече се чува външния звук отвътре.. тигуана е по- свеж и по широк вътре ( някои колеги казват че няма разлика обаче ИМА , и то бая) задните седалки могат да се нагласят с ръчка и багажника става още по голям както и седалките се удължават и става още о по удобно... тигуан има дижитално табло и още много тънки екстри които сеата ги няма .. в момента VW прави 10% отстъпка на тигуана .. така че и цената е почти еднакъф със сеата..


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот Ivo_ » Нед 23 апр 2017 22:41


Сеат-а се оказва доста успешен ход на испанците. Явно самите те не са очаквали такова търсене, фабриката в Чехия не може да изпълне поръчките. Поръчаните през месец Април коли ще се доставят след 8 месеца, информацията е от мой приятел отскоро чакащ изпълнение и доставка и на неговата кола.


Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот kickdown » Нед 23 апр 2017 22:49


Моята кола вече стана на почти 3000 км и съм повече от доволен, а цената която платих във ФВ, освен един приличен ГОЛФ, нищо друго смислено не могат да предложат. Който е фен и му се дават 100 000 лева за Тигуан е добре дошъл при тях. Аз съм по-рационален и си продължавам с Атека-та.ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот Ivo_ » Нед 23 апр 2017 23:01


Честито! Много безаварийни километри ти желая! Колата е много красива и динамична, чакам да напишеш няколко реда след като понатрупаш впечатления от машината.


Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот kickdown » Нед 23 апр 2017 23:12


Впечатления имам доста вече. Колата е доста красива и поне аз много си я харесвам с оранжевият цвят и големите джанти. С 19-ките колата вози доста стегнато, на границата да стане твърда. На мен това ми харесва, на баща ми който е на 56 години, не му допада особено но тук е въпрос на вкус. Кара се много леко и приятно, доста е повратлива и маневрена, и доста по-спортна от предишното поколение Тигуан което също имам. От към екстри е перфектна, но с хубавото човек бързо свиква. Traffic Jam Assist е много полезна функция, в задръстванията нищо не правиш - само дърпаш лостчето или леко чукваш газта. Колата е чувствително по-икономична от 2008 Tiguan 2.0 TDI 140 4Motion AT6. На извънградско в Eco режим при каране с ограниченията на магистралата дава под 7/100.

Нещата които ми липсват само са памет на седалките и чекмеджетата под тях. Всичко друго ми е по мярка. Другото което не е съвсем изпипано е Park Assist-а, който е доста бавен на моменти, но не е болка за умиране.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


buch77
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:09
Автомобил:
Двигател:

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот buch77 » Съб 24 юни 2017 14:23


Здравейте туко що се регистрирах.
Насочил съм се към Сеат Атека 190 bhp /DSG.4x4.
В момента не съм в Бг и само мога да чета форумни мнения и уоutube клипове.На марки не робувам в момента карам Пежо 308sw 1.6.hdi купувано ново и сега искам да сменя с нещо по сигурно през зимата и подходящ за семейство автомобил.Искам да попитам дали го има това забавяне при поддаване на газ което го посочват при някой тестове.В момента се предлага една налична във Варна и мисля да накарам жената да отиде да я тества.


Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: RE: Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот kickdown » Пет 23 фев 2018 11:19


И да го има, много бързо се лекува с VCDS (Vagcom). Аз моята я пренастроих.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот hooligan_sk » Пет 23 фев 2018 20:35


Разкажи повече за този ефект - защо го има и как се оправя? :gruebel



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта