New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: RE: Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот kickdown » Сря 17 авг 2016 23:21


M3ntata написа:Лично аз бих избрал "игуаната" излъчва повече стил, по широка от вътре, като размери също е по голяма, технически също си мисля, че ще е по напред от сеат-а понеже той е брата на vw, а не баткото или близнака. Разбира се всичко това което казах е спрямо снимки, видеа. Реално не знам как ще се представят двете, но не мисля, че сеат-а ще има с какво да мине напред. За интериора още като видя под корите на таблото и пластмасите по праговете... Се сещам за едно мое сравнение между mercedes c220 w204 и renault fluence разбира се мечо изглежда доста по "яко" от рендето но на допир материалите (пластмаси-кожа-текстил) буквално за copy paste! Та тези елементи които споменах на сеат-а на пръв поглед ме връщат при колите от VAG през 2000 година. Но все пак разликата в цената може да говори много, сеат-а с каква (стартова) цена се очаква?

Отвътре са еднакви като размери, Тигуана има по-голям багажник и съвсем малко повече място за краката отзад. В реалният живот не се усеща, аз съм висок почти 190 см и това е лично, пряко впечатление при качване в колите. Умишлено се качих първо в Тигуана, а после в Атеката и това усетих, и видях. Материалите в най-високото ниво на Атеката (Xcellence) са същите като в предпоследното на Тигуан (Comfortline) и освен ако не се возите постоянно във Phaeton, S Class или Bentley - няма нищо драматично. Ако обаче това Ви прави твърде голямо впечатление, тогава и Volkswagen не е за Вас... ;)

Ateca 2.0 TDI 190 DSG 7 4Drive е 67740 лева или 6000 по-надолу от Тиги. На мен писхологическата граница за такава кола е 70 000, но бих се радвал ако някой си вземе Tiguan 2.0 TDI BiTurbo 240 коня, накичен с всичко и ме повози в него. Стига да му се дават 120000 :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот Vlad777 » Сря 17 авг 2016 23:44


Форум е - всеки има право на мнение.

Пускаш тема - питаш - ОК. Оказва се, че всъщност не питаш, а се хвалиш с нов автомобил - супер! Честито! Но да започваш да спориш как Сеатът е по-готин от VW и да ни убеждаваш в това, че над Сеат е Бентли - няма смисъл. Всеки може сам да прецени.

В концерна, който отново е номер 1 в света, много добре знаят как да позиционират различните си марки и не е случайно, че при Seat най-високото ниво отговаря на средното при VW.

Tiguan Comfortline 2.0TDI DSG SCR BMT 190 к.с. струва 68675 лв., което е с 935 лв. повече от цитираната Атека.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот hooligan_sk » Чет 18 авг 2016 11:29


Пак ще кажа - никое авторитетно издание не прави същински сравнителен тест между Атека и Тигуан. 2та модел а НЕ СА конкуренти на пазара. Лично аз бих взел Ateca Xcellence с 1,4TSI 150кс на предно за 50 000лв. вместо Каджар, Кашкай, Куга или текущото Йети. След това идва Тигуан за 80 000лв +. :th_up


Потребителски аватар
bayernfan
Мнения: 56
Регистриран на: Пет 13 авг 2010 0:10
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот bayernfan » Чет 18 авг 2016 16:15


Че ФВ са по - качествени като цяло е факт. Въпросът е, че цените им са твърде високи, при положение, че разликата със Сеат и Шкода не е толкова фрапантна. Да, в топ версиите разликата като оборудване може да е голяма, но пък цената става абсурдна. ФВ отдавна не е народна кола. Много доближават ценово премиума което не е в тяхна полза. Казвате, че единствения вариант човек да предпочете Сеата е чисто ценово. Ами то ако цената не е проблем човек не би взел изобщо ФВ. Гледам в Балкан Стар новата Е класа на под 5000 км 60 хиляди евро. Е как да ги дам за Пасат?

Като цяло си чешем езиците, но нали за това е форум :beer


Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: RE: Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот kickdown » Чет 18 авг 2016 16:22


Vlad777 написа:Форум е - всеки има право на мнение.

Пускаш тема - питаш - ОК. Оказва се, че всъщност не питаш, а се хвалиш с нов автомобил - супер! Честито! Но да започваш да спориш как Сеатът е по-готин от VW и да ни убеждаваш в това, че над Сеат е Бентли - няма смисъл. Всеки може сам да прецени.

В концерна, който отново е номер 1 в света, много добре знаят как да позиционират различните си марки и не е случайно, че при Seat най-високото ниво отговаря на средното при VW.

Tiguan Comfortline 2.0TDI DSG SCR BMT 190 к.с. струва 68675 лв., което е с 935 лв. повече от цитираната Атека.

Колега не си разбрал идеята на темата. Аз още в началото съм написал, че за мен изборът е направен и питам други колеги които са пред подобен избор, какво биха направили. Давам информация, която по медиите я украсяват. Нямам нищо общо нито с VW, нито със Seat - нито пък имам някакъв финансов или материален интерес да рекламирам когото и да било. Единствената кола която карах наскоро и съм силно пристрастен към нея е Porsche 911 Turbo S (991 Facelift) - към нея с ръка на сърцето казвам, че не мога да съм обективен! ;)

Другото което е една кола не е само "желязото", особено като си купуваш нов автомобил - дилърът е от огромно значение. Пример за това е Балкан Стар, много мой приятели не си купуват нов Мерцедес, тъй като БС вече стигат дъното и дори отказват гаранционни ремонти на автомобили внесени от чужбина с безумни оправдания...

Порше София Юг (Бившите Сакар Ауто) смениха само собствениците си, но не и персоналът - затова след първото обслужване, Тигуанът ми не е стъпвал там, а се поддържа само в Порше Изток.

Другото което е, медиите се издържат от реклами. А кой плаща за рекламите? Точно така! ;)

Comfortline на Тигуан му липсват някои дреболий - keyless, LED, големи джанти, ел. багажник, камера, алкантара, лостчета на волана и тн. Които като се добавят, колата става по-скъпа и от Highline.

Е такива работи, дето не ги пише по списанията. Може пък и да са интересни на някой...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот Dagestan » Чет 18 авг 2016 16:40


Не са чак толкова надути цените спрямо другите марки, колкото ги изкарват някои колеги. Шкода Супърб 2.0тди 190к.с. 4х4 DSG с всички екстри е 86 000лв., Пасат със същото задвижване и всички екстри е 102 000лв., но има ЛЕД фарове, XDS, отопляем волан, Dynaudio, шумоизолирани стъкла, повече електронни системи за сигурност и т.н. Предполагам ако се оборудва Пасата да е със допълнителни екстри отговарящи на тези в Шкодата, ще е 8-9 000лв. по-скъп, което е напълно нормална ценова разлика, спрямо политиката на VAG.

На каквато и да е марка и модел, като се сложат всички тикчета при конфигурирането, цените излитат през тавана. Кия Спортидж минава 70 000лв. :screwy

Да не споменаваме Ауди, БМВ и Мерцедес, защото при тях допълнителните екстри могат дори да удвоят цената.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: RE: Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот M3ntata » Чет 18 авг 2016 19:16


kickdown написа:
M3ntata написа:Лично аз бих избрал "игуаната" излъчва повече стил, по широка от вътре, като размери също е по голяма, технически също си мисля, че ще е по напред от сеат-а понеже той е брата на vw, а не баткото или близнака. Разбира се всичко това което казах е спрямо снимки, видеа. Реално не знам как ще се представят двете, но не мисля, че сеат-а ще има с какво да мине напред. За интериора още като видя под корите на таблото и пластмасите по праговете... Се сещам за едно мое сравнение между mercedes c220 w204 и renault fluence разбира се мечо изглежда доста по "яко" от рендето но на допир материалите (пластмаси-кожа-текстил) буквално за copy paste! Та тези елементи които споменах на сеат-а на пръв поглед ме връщат при колите от VAG през 2000 година. Но все пак разликата в цената може да говори много, сеат-а с каква (стартова) цена се очаква?

Отвътре са еднакви като размери, Тигуана има по-голям багажник и съвсем малко повече място за краката отзад. В реалният живот не се усеща, аз съм висок почти 190 см и това е лично, пряко впечатление при качване в колите. Умишлено се качих първо в Тигуана, а после в Атеката и това усетих, и видях. Материалите в най-високото ниво на Атеката (Xcellence) са същите като в предпоследното на Тигуан (Comfortline) и освен ако не се возите постоянно във Phaeton, S Class или Bentley - няма нищо драматично. Ако обаче това Ви прави твърде голямо впечатление, тогава и Volkswagen не е за Вас... ;)

Ateca 2.0 TDI 190 DSG 7 4Drive е 67740 лева или 6000 по-надолу от Тиги. На мен писхологическата граница за такава кола е 70 000, но бих се радвал ако някой си вземе Tiguan 2.0 TDI BiTurbo 240 коня, накичен с всичко и ме повози в него. Стига да му се дават 120000 :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Просто както казах по снимки забелязах доста "ненаместени/ненапаснати" кори под таблото и праговете, материалите също така изглеждат на снимка. В реалността не знам как е, но би трябвало да е в полза за VW. То па файтона защото е кукла, B8 ме радва много повече като интериор и общо взето като външност. То за това файтона май се замрази няма кой да ги купува. Особено след появата на B8, не виждам нищо ексклузивно във файтона. Но това си е лично мое виждане, нека да не меша темата. Както се разбра един вот за игуаната.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот mukot » Чет 18 авг 2016 20:01


hooligan_sk написа:Пак ще кажа - никое авторитетно издание не прави същински сравнителен тест между Атека и Тигуан. 2та модел а НЕ СА конкуренти на пазара. Лично аз бих взел Ateca Xcellence с 1,4TSI 150кс на предно за 50 000лв. вместо Каджар, Кашкай, Куга или текущото Йети. След това идва Тигуан за 80 000лв +. :th_up

Напълно съм съгласен! :th_up


Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот kickdown » Чет 18 авг 2016 21:49


Основното е, че Volkswagen вече става Reicheleutewagen - все по-малко Volks и все повече reiche. Няма лошо да е премиум, но ще почна да се превръщат в Ауди.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RE: Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот dobrin » Чет 18 авг 2016 22:11


kickdown написа:Порше София Юг (Бившите Сакар Ауто) смениха само собствениците си, но не и персоналът ...

Абсолютно невярно! Дори по два пъти се сменят хора там - и на ръководни позиции, и на ниво работници.
kickdown написа:Основното е, че Volkswagen вече става Reicheleutewagen - все по-малко Volks и все повече reiche. Няма лошо да е премиум, но ще почна да се превръщат в Ауди.

Също невярно. Съвсем елементарно е да се сравнят цените с Ауди и ще стане ясно коя е по-скъпата марка. А може да се направи сравнение и с конкурентите - ако щете за цени в Германия, ако щете в България. А дори Хюндай имат някои модели, които са по-скъпи от ФВ. Или и те са премиум?
Не следите ценовите тенденции в цялото автомобилостроене, както и стандартното изместване на моделите с времето към по-горните класове, както и порастването на самите класове като цяло.


Потребителски аватар
kickdown
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 11 мар 2006 16:01
Автомобил: 2008 Tiguan TF + 2017 Seat Ateca
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот kickdown » Чет 18 авг 2016 22:21


Хюндай даже не искам да ги коментирам. По скъпи и от Голф и от Пасат със сравнимо оборудване.

А в Порше Юг, чак наскоро се появи едно нови дилърче. Иван който отговаря за продажбата на лекотоварната гама и джиповете си е от 10 години там.

В Порше Изток има един младеж Цветан Цанов, супер адекватен и свестен приемчик. Супер доволен съм от него.


Потребителски аватар
bayernfan
Мнения: 56
Регистриран на: Пет 13 авг 2010 0:10
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот bayernfan » Пет 19 авг 2016 9:53


dobrin написа:Също невярно. Съвсем елементарно е да се сравнят цените с Ауди и ще стане ясно коя е по-скъпата марка. А може да се направи сравнение и с конкурентите - ако щете за цени в Германия, ако щете в България. А дори Хюндай имат някои модели, които са по-скъпи от ФВ. Или и те са премиум?
Не следите ценовите тенденции в цялото автомобилостроене, както и стандартното изместване на моделите с времето към по-горните класове, както и порастването на самите класове като цяло.


Ако сравняваме базовите цени или съответно топ версиите на ФВ и премиум марките разликата в цените ще е голяма, така е. Проблемът е, че ФВ висока линия с много екстри се изравнява по цена с премиум модел също доста прилично оборудван. Точно това обезмисля покупката на ФВ. Какво се получава - ако човек търси бюджетен нов автомобил ще предпочете Шкода или Сеат, а ако парите не са проблем - Ауди, Мерцедес и прочие. ФВ остава за хората които много държат да карат Пасат за 100 хиляди. Общо взето смисълът от покупка на ФВ идва ако не е чисто нов, защото цената му пада значително и тогава смисъл има.

Не ме разбирайте погрешно, не плюя ФВ, напротив, с последните си модели дръпнаха много напред, страхотни са. Но... ФВ не е премиум автомобил, нека бъдем честни.

Колкото до реалностите в България, общо взето не съм чул някой да е похвалил официален сервиз. Гледат като си отишъл да ти смъкнат кожата максимално понеже знаят, че не би повторил.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот Dagestan » Пет 19 авг 2016 10:02


bayernfan написа:
Ауди, Мерцедес и прочие. ФВ остава за хората които много държат да карат Пасат за 100 хиляди


Какво Ауди или Мерцедес може да се купи за 100 хиляди? А4 и Ц-класа със средно ниво на оборудване и екстри, които дори не могат да се доближат до тези в Пасата.


Потребителски аватар
bayernfan
Мнения: 56
Регистриран на: Пет 13 авг 2010 0:10
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот bayernfan » Пет 19 авг 2016 11:11


По прайслист на Ц класа за БГ 204 коня дизел автомат струва точно 78 859,07 с ДДС. Да не кажа, че за малко над 100 отиваме на АМГ. А стандартното оборудване хич не е постно. Ако човек не се заиграва с излишни екстри и системи за сигурност за 100 хиляди ще има цедка с фул лед фарове, АМГ пакет (което по принцип е излишно), хубаво аудио, кожа, и няколко пакета за сигурност и паркиране. Да не говорим ако се вземе втора ръка на не повече от 20 хиляди км с гаранция от дилър за тези пари ще е топ изпълнение. При Ауди не съм гледал, но едва ли е по - различно. Като изключим факта, че цедката е доста тясна (същото важи и за А4), не виждам какво може да ме накара да купя Пасат. Различни хора, различни предпочитания, но все пак търсим най - рационалното решение.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: New VW Tiguan Highline vs Seat Ateca Xcellence

Мнениеот Dagestan » Пет 19 авг 2016 11:35


Говориш наизуст. 78к на задно, 82 4matic, AMG пакетите са 8500лв., цвят металик 2000лв. кожен салон 4000лв и мина 90х само докато стигнеш списъка с допълнителните опции. Ауди А4 е същата работа, 2.0тди 190к.с. Quattro - докато избереш цвят и салон и си минал 90 000лв.
Без заигравка в екстрите, само тези които си посочил при C-class 110 000лв. се минават веднага.

И аз не виждам причина да продължаваш да хейтваш. Пасат със всички екстри е скъп, но не и колкото 3-те премиум марки и то с моделите им от по-нисък клас.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта