Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот phantom_ » Чет 16 фев 2017 20:02


samo_pechka написа::question за мен ли се отнася постът ти колега?




Не не за теб. :biggrin С теб се засичаме отдавна и си личи че знаеш и можеш :th_up За колегата предложил голфа :c020




Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот M3ntata » Чет 16 фев 2017 21:43


Soldier90 написа:
samo_pechka написа:Не , тази кола не е на тези км. Моя кола е била на 250к.км и салона( кожен ) е в пъти по-добро състояние . Геврека , и той лъснал като...И фаровете не са оригинални.
П.п. пускам една снимка на колата, когато я купих преди време , виж как изглежда салон на 250к.км ( около , там някъде беше ) download/file.php?id=259296&mode=view

Как реши ,че фаровете не са оригинални,при условие ,че някой голф 4 оригинално са с такива с адаптивни светлини и ксенон


Тези фарове се предлагат само за R32, като дори VR6 нямат такива или с двоен мигат, само фарове за мъгла. Това е което знам аз, някой ако може да докаже противоположното да заповяда. А колкото да адаптивните това мисля, че го има за първи път при MK5 с Bi-xenon, но може и да греша, даже не знам такова моторче за адаптивни фарове как ще се събере в корпуса на фаровете за голф 4.

Да ви кажа честно дали ще е VR5 или VR6 също така 10/20V или 24V е все тая ако става дума за поддръжка, разхода е 2л/100км градско и под 1л/100км извънградско за полза на V5. Цените също са сходни по скоро е въпрос на наличност, лично и аз търсех 6-так, но нямаше добри екземпляри на нормални цени. Според мен добавете и VR6 в избора, а пасата определено не е за жена, пък краен случай може и пасат ако не се намери добра кола.

Тука намирам един GOLF V6 който бие на очи макар и високата цена (поне за мен) отдавна се продава според мен си струва огледа.
Ето и един V5 (150к.с.)
Искам да направя едно предложение извън темата Seat Toledo V5 Колата не е 4х4 и търсения модел, но ми привлече вниманието като търсехме един мерцедес C240. Колата е с ел. регулиране на седалките вероятно и подгрев, бежава кожа. Който/автора ако иска мога да мина да я видя и да направя допълнителни снимки на 3-4км ми е от работа. Човека не го познавам нека да не е като реклама просто е доста интересна кола.
Passat 2.3 VR5 Не изглежда зле и е с газова.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот samo_pechka » Чет 16 фев 2017 22:33


Soldier90 написа:Как реши ,че фаровете не са оригинални,при условие ,че някой голф 4 оригинално са с такива с адаптивни светлини и ксенон

Много се съмнявам да са оригинални . По-скоро реплики. Оригинални такива са пара, дори и втора употреба, отделно са и рядко срещани..
Но може и да греша. Да има изключение от правилата .
Познавам подобен тип.


val4ana
Мнения: 281
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 18:45
Автомобил: Бора
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот val4ana » Пет 17 фев 2017 0:21


На голф и на бора марка бош са оригинално с ксенон и автоматично регулиране на светлииния лъч. Има ги не само при вр моторите


nikopld
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот nikopld » Сря 22 фев 2017 1:03


Дамата твърдо отказва Пасат.Иска си Голфче и това е....ще се търси ,не е належаща в момента покупката и може да изчакаме,но сме се спрели на 1.8 125к.с или 1.9 TDI 116к.с.Гледахме едно на в с.Труд 1.8 125 к.с ,но нещо ме осъмниха продавачите....Единия казва в понеделник "3500 и е твой" във вторник казва"колата е на колегата и е вдигнал цената на 4200,но май за 4000 ще ти го даде".....Както и да ,запалих го Мотора звучеше добре ,борд-компа показваше че не беше пален ,но пък нямаше читав акумолатори го запалихме с помощния който всеки салон си има.....Притесни ме друго-остана да свети датчика за ABS-a и лампата за липсващи накладки.Второто се сменя но това за АБС-а Дали е прецакан кабел ба датчика,липса на такъв или нещо друго?Претесни ме и стартера...завъртя доста лесно ,но ми се чу странно стържене за секунда ,като че ли бендекса задържа .... Колега, M3ntata ,колко ти излезе смяната на веригата и на колко К-километри е смени,че моя вече е на почти 170к(реални) .Някой казват на 150000 трябвало да е сменя ,друг на 200000 ,трети ако съм е чул да се обажда!?


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот M3ntata » Сря 22 фев 2017 19:52


Niki (нали) аз смених веригата защото бях я взел с износени обтегачи и на единия който е горе едното ухо за болта беше счупено и се държеше само на двете крайни. Та мотора като загрее почваше да трака (понеже налягането на маслото падаше когато вдигне температурата) Та не знам на колко километра е била, но по мои сметки на около 500 000км (реални) и мисля, че беше оригиналната верига или заменена с оригинална. Та по принцип и дават 200 000км живот, но с подходяща експлоатация и поддръжка може и повече да мине. Оригинален комплект е към 600-700лв (най много) "ментетата" които аз ползвах на FEBI/SWAG/RUVILLE са едни и същи само в други опаковки, като единия обтегач за който говорех със счупеното ухо е само като оригинална част с поръчка (няма го на febi, swag и подобни) като общата сума ми беше около 300лв за всичко +/- 30лв. Самата верига си я смених аз иначе като ориентировъчна сума за работна ръка в ХУБАВ квартален автосервиз е към 300-400лв според това дали е 4х4 и голф или пасат, като включваме и 3-4 дена работа при налични части. За един ден се оголва двигателя, предната броня, сваля се кутия, на втория се отварят капаците сменя се веригата, прави се центровката както трябва, и се затваря. Трети ден както в първи ден само, че на обратно. А 4-ти е като резервен... Колкото до това да дам съвет кога да я буташ еми тогава когато я чуеш да по траква, не я пипай преди това тая верига не може да се скъса като ремъка, единствения вариант е да е изтънял достатъчно горния хидравличен обтегач и да се счупи, но вероятността преди да потрака да се счупи е почти нулева.
Тоя дизел го мятай на страни, не си струва пред 1.8 125 (лично мнение) иначе което е по запазена и двата мотора са си добри. Колкото до село Труд... Моята е от там и определено бих казал че са джамбази, покриват доста неща с оправдания и ланкане, но обичат парите и каквото и да им кажеш ще се съгласят, автодиагностика, да я караш и тн.. Ако има обяви може да ги пуснеш тук за оценки от колегите.

Поздрави.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот Dagestan » Сря 22 фев 2017 20:16


Ангренажа на 1.8 е 200лв., разликата със смяна на верига при 2.3 не е голяма, пък и веригата при 2.3 трябва да кара повече, ангренаж на 1.8 дават да се сменя на 50 000км. Аз не бих се отказал от 2.3, за да взема 1.8 или 1.9тди помпа-дюза. Според мен или 1.9тди 90-ка или 110-ка, или 2.3. Иначе ако ще е 1.8 поне да е с турбо.


nikopld
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот nikopld » Сря 22 фев 2017 20:29


M3ntata написа:Niki (нали) аз смених веригата защото бях я взел с износени обтегачи и на единия който е горе едното ухо за болта беше счупено и се държеше само на двете крайни. Та мотора като загрее почваше да трака (понеже налягането на маслото падаше когато вдигне температурата) Та не знам на колко километра е била, но по мои сметки на около 500 000км (реални) и мисля, че беше оригиналната верига или заменена с оригинална. Та по принцип и дават 200 000км живот, но с подходяща експлоатация и поддръжка може и повече да мине. Оригинален комплект е към 600-700лв (най много) "ментетата" които аз ползвах на FEBI/SWAG/RUVILLE са едни и същи само в други опаковки, като единия обтегач за който говорех със счупеното ухо е само като оригинална част с поръчка (няма го на febi, swag и подобни) като общата сума ми беше около 300лв за всичко +/- 30лв. Самата верига си я смених аз иначе като ориентировъчна сума за работна ръка в ХУБАВ квартален автосервиз е към 300-400лв според това дали е 4х4 и голф или пасат, като включваме и 3-4 дена работа при налични части. За един ден се оголва двигателя, предната броня, сваля се кутия, на втория се отварят капаците сменя се веригата, прави се центровката както трябва, и се затваря. Трети ден както в първи ден само, че на обратно. А 4-ти е като резервен... Колкото до това да дам съвет кога да я буташ еми тогава когато я чуеш да по траква, не я пипай преди това тая верига не може да се скъса като ремъка, единствения вариант е да е изтънял достатъчно горния хидравличен обтегач и да се счупи, но вероятността преди да потрака да се счупи е почти нулева.
Тоя дизел го мятай на страни, не си струва пред 1.8 125 (лично мнение) иначе което е по запазена и двата мотора са си добри. Колкото до село Труд... Моята е от там и определено бих казал че са джамбази, покриват доста неща с оправдания и ланкане, но обичат парите и каквото и да им кажеш ще се съгласят, автодиагностика, да я караш и тн.. Ако има обяви може да ги пуснеш тук за оценки от колегите.

Поздрави.

Благодаря за отговора.Значи скоро няма да се сменя веригата :icon_lol Интересуваше ме цената и кога е сменя(евентуално).Днес говорих с друг продавач http://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv ... s=i1g9jja1 и ако успея да навия половинката ще сме като рекламни лица на VR5 :c020 (aко си заслужава цената за състоянието на колата).


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот M3ntata » Сря 22 фев 2017 20:46


По моя мнение:
1) Нова задна броня (втора ръка) + боя ти стъпва на 200-250лв.
2) Иначе хубав външен вид (не говоря за джантите) като цяло боята, няма удари освен бронята.
3) Фарове на valeo със светлини за мъгла.
4) Климатроник, CD/radio, затопляне на огледалата, жалко че няма на седалките.
5) Интериора е в прилично състояние макар че не се виждат целите седалки, тези седалки са най удобните при голф 4. Воланът е претапициран явно си е бил протъркан.
6) Ако всичко му работи по системите бих казал, че си струва до 4500лв. Иначе лично аз не бих дал повече от 4 000лв. Обявената цена може да я вземе само ако беше с газов инжекцион.
7) Доста ми е позната тази кола мисля, че е форумна...

Май наблягаш на това да е от Пловдив, не се ограничавай така. Ако ви хареса някоя обява по добре да отидете да хвърлите едно око.


nikopld
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот nikopld » Сря 22 фев 2017 21:04


Има 1-2 коли които ме заинтригуваха но в Северна България за това за сега се оглеждам около Пловдив.Спуканата броня не ме притеснява.Човека каза че това му била първата кола и се е грижел с мерак за нея .Показах е на щерката ,а тя казва "Тате ,аз познавам този хубавец,паркират го до училище и всеки ден минавам покрай него". Утре ще го поогледа по обстойно през стъклата да види салона и ако е запазен ще ида и аз за оглед и под капака :)


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот M3ntata » Сря 22 фев 2017 21:14


Трябва да се огледа добре защото обявената цена си е висока, но в случай че всичко и е редно си струва. Километрите са и повече от 300 000 (не че са много) понеже ако бяха толкова нямаше да въртят километража. По принцип тези мотори са сполучливи и карат много ако стопанина е грижовен. Моята 2012г е била 450-500 000км, след това какво се е случвало не знам може и да е на 1 000 000 с ремонт може и в гараж да е седяла. Иначе вчера спуках картер и се наложи да я обслужа (масло+филтър) та от както я бях взел бях минал малко над 7 000км, на първото обслужване заложих на motul 6100 10w40 и за този период ми глътна 200лм за да поддържам нивото по средата, но сменях вериги и там се бърса и текна тук таме... Сега сложих 5/40 и утре мога да ти дам конкретно мнение как се държи с в сравнение с 10/40. Ти твоя с какво го караш (малко е извън темата, но..)


nikopld
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот nikopld » Сря 22 фев 2017 21:31


M3ntata написа:Трябва да се огледа добре защото обявената цена си е висока, но в случай че всичко и е редно си струва. Километрите са и повече от 300 000 (не че са много) понеже ако бяха толкова нямаше да въртят километража. По принцип тези мотори са сполучливи и карат много ако стопанина е грижовен. Моята 2012г е била 450-500 000км, след това какво се е случвало не знам може и да е на 1 000 000 с ремонт може и в гараж да е седяла. Иначе вчера спуках картер и се наложи да я обслужа (масло+филтър) та от както я бях взел бях минал малко над 7 000км, на първото обслужване заложих на motul 6100 10w40 и за този период ми глътна 200лм за да поддържам нивото по средата, но сменях вериги и там се бърса и текна тук таме... Сега сложих 5/40 и утре мога да ти дам конкретно мнение как се държи с в сравнение с 10/40. Ти твоя с какво го караш (малко е извън темата, но..)


Моя го взех на 76000 и до 125000 го карах 5/40,сега е с ЕЛФ 10/40.Вече 8 години ми е верен слуга.Предаде ме 1 комутатор и два пъти бобина.4х4 тази зима си се доказа че бачка перфектно,за това и се оглеждам и на щерката да го има.Който е карал 4х4 ,на друго няма да се качи бях прочел някъде тук из форума .Наздраве.....


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот M3ntata » Сря 22 фев 2017 21:51


Това и аз бях го прочел и установих, че е вярно. Не че не съм се возил на 4х4 джипове, но друго си е било личната ти да е 4х4, че даже понякога се паля за джипче (по скромно) но вътре са много дървени...


nikopld
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот nikopld » Чет 06 апр 2017 22:43


Хайде да и е честита придобивката на щерката,много километри навъртени е все да са безаварийни.Вече е ГОРДА собственичка на http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2mi148 .Вече мога спокойно да пиша до VAG GRUP за рекламен договор за VR5 :biggrin


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Golf4 v5 4motion или Passat b5 v5 4motion

Мнениеот stoev87 » Пет 07 апр 2017 9:00


Честито - швейцарците наистина си гледат добре колите :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger и 136 госта