Избор на бензинова кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
upi.007
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 13 фев 2017 15:36
Автомобил: vw Polo 6N
Двигател: AEE 1996

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот upi.007 » Пет 17 фев 2017 20:26


Те и тойотите са с VVTi двигатели пак искат реглаж.. Замечтах се за зафира, то и там след 2005 доколкото пишат в опел форума не могат да се газифицират както трябва, пак реглажи.. Леко се отчайвам, но търсенето продължава. Други идеи някакви от вас?




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот hooligan_sk » Пет 17 фев 2017 20:33


Това са доста масови мотори вече, надали реглажа на клапани е някаква мистика. :gruebel


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот muns61 » Пет 17 фев 2017 20:45


Ами като израсна цяло поколение майстори, дето не знаят, че клапани се регулират. То е като да качиш американец на кола с ръчни скорости.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот M3ntata » Пет 17 фев 2017 21:39


forski Никъде не видях автора да е писал, че търси кола среден клас, на Х стойност. Класовете може да са всякакви може и джип да сравниш с bmw 5er, на автора ако му отърва повече джипа и мисли че ще му е по полезна ще си купи джип. Той автора не е споменал и за 4х4, но тъй като повече ще се пътува извън града и предвид пътищата ни през зимата си е оферта и за това лично аз дадох едни от най добрите 4х4 предложения. Някой ако има по добро предложение от outback 2.5/3.0 нека сподели, но това определено не е нормално 4х4 ауди или bmw 5er xdrive!

Bai Sando Карал си 5-6 то хубаво ама то 1.2 мотор в 800кг купе върви поне е доста пъргаво, но не е така в 1 300кг купе със 17-ки :wink . Качи се на E39 комби и автомат на газ и ще разбереш за какво ти говоря, а ако е и xdrive както субаруто наистина става леле майко :no Един 150коня голф или някой ръждотек 2.0-2.5 дава повече усещане за мощ от такова bmw. BMW 5er под 3.0 бензин или дизел и дума да не става, компромисен вариант 2.5.... Колега каква част ще търсиш втора ръка на това субару ? ск. кутия ли може да се случи да, а колко скоростни кутии ще намериш на по масовите автомобили от същите година. Има достатъчно субарута на части, все пак това не е STI..Все пак това си е доста масов автомобил с посечените два мотора всяка сутрин виждам точно толкова outback-а колкото и Golf 5-ци или passat B6. На истина японците избират един мотор и работят дълги година над него, не както vw 100 видя двигатели за 2-3 поколения половината от които са боклуци или с фабричен дефект. При BMW е същото 2.5 мотора още от E30 си е най масовият, здрав и често предпочитан за напомпване пред другите, до ден днешен си е така макар, че вече по подходящи за помпане са 5.0 и 3.5 изби рибата.

upi.007 Мисля, че трябва да посетиш някой сериозен газаджия щом си избрал опела или тойотата и да го питаш дали е имал и дали ще има проблеми при газиране и ти да си прецениш. Човека ако каже, че ще се оправи с въпросния мотор харесваш си някоя и плащаш, само внимавай да не попаднеш на "баш майстора" (газаджията) :mrgreen :mhihi


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот GT_power » Съб 18 фев 2017 17:26


Honda Accord не е никак лоша кола.
http://www.mobile.bg/11485877383090791
Здрави са и се газифицират. Комбитата са огромни но седана има повече фасон.

Tapatalk user


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот Bai Sando » Съб 18 фев 2017 18:45


Тая хонда и на мен ми харесва много,но комбито и е грозно според мен поне :smile
Иначе като кола и возия е супер,особено за по-дълъг път. :th_up


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот Iezekil » Съб 18 фев 2017 19:07


Ей,много ме кефи тая Хонда,еле комбата..Някакви отзиви?


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот ma_in » Нед 19 фев 2017 9:22


Georgi Vutov написа:
ma_in написа:Ако държиш да е от 2005г. нагоре, пасатите нямат чупливо окачване.


И какво ще кажеш преди 2005 са с чупливо окачване? Гръцки митове и легенди :mhihi
Аз съм с 1.9TDI AVF ( не е бензинов ама... ) имаме го от около 10 години в семейството ( при мен е от около 7г ) по окачване не съм сменял нищо ама нищо. Ако не вярваш заповядай да и видиш оригиналните части отдолу ако не си виждал :c020


Не е нужно да залягаме, мога да ти покажа моето, което е още в багажника. Да, вероятно ако си намериш същото окачване като това от завода, може да изкара 10-15 години в гаража. Но всички да твърдят, че се чупи и не само в България, а и по чуждестранните форуми, а ти да си попаднал на прясно сменено-оригинално, когато си я купувал и да твърдиш, че има масова заблуда сред хората ...

Хонда акорд 2.4 имах служебна и след около 150 хил пробег на газ, на последния реглаж майстора каза, че наистина ще е последен за тая кола и после дебело ремонтче, клапани + още неща, не запомних.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот Iezekil » Нед 19 фев 2017 9:34


Дали 2,0 или 2,2 дизел не са по-сполучливи от въпросното 2,4?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот Mishonti » Нед 19 фев 2017 10:31


ma_in написа:
Georgi Vutov написа:
ma_in написа:Ако държиш да е от 2005г. нагоре, пасатите нямат чупливо окачване.


И какво ще кажеш преди 2005 са с чупливо окачване? Гръцки митове и легенди :mhihi
Аз съм с 1.9TDI AVF ( не е бензинов ама... ) имаме го от около 10 години в семейството ( при мен е от около 7г ) по окачване не съм сменял нищо ама нищо. Ако не вярваш заповядай да и видиш оригиналните части отдолу ако не си виждал :c020


Не е нужно да залягаме, мога да ти покажа моето, което е още в багажника. Да, вероятно ако си намериш същото окачване като това от завода, може да изкара 10-15 години в гаража. Но всички да твърдят, че се чупи и не само в България, а и по чуждестранните форуми, а ти да си попаднал на прясно сменено-оригинално, когато си я купувал и да твърдиш, че има масова заблуда сред хората ...


Масова заблуда е. Карах Б5, който беше убит от каране, сега съм с B5.5 и проблеми с окачването никога не съм имал. Ама явно и аз съм уцелил автомобили с прясно сменени оригинални части. Голям късмет.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 19 фев 2017 10:58


Iezekil написа:Дали 2,0 или 2,2 дизел не са по-сполучливи от въпросното 2,4?

При това поколение на Акорд препоръката е да се залага на бензинов мотор.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот Iezekil » Нед 19 фев 2017 12:02


2.0 бензин имах предвид.
Що с е отнася до окачване,въпрос на обстоятелства и части.На моя Б4 всяка година му сменям накрайници и шарнири,лагери + селенови втулки/тях до миналата година/.Принципно с оригиналните първоначално карах доста години,но ги смених в един момент,както и местообитанието си.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот tdi fen » Нед 19 фев 2017 12:17


на японските клапаните карат около 60-70 хил на газ това знам от хора който са карали,искат скъп газов инжекцион с евтин такъв винаги свети някоя лампа по таблото познат,който изкара една японка нова от магазина разбира се веднага и сложи газ и след 70 хил и правиха ремонт на главата два изгорели изпускателни клапана след още 70хил отново се наложи такъв,тук говорим за коли с пробег на който вече клпаните са нагорели при тях не сигурно дали ще изкара и 70 хил ,аз не бих взел японска за газ


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот Iezekil » Нед 19 фев 2017 14:04


Или пък да се кара без газ.Все едно караш дизел,кво толкова.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на бензинова кола

Мнениеот forski » Нед 19 фев 2017 14:11


Вие тези клапани да няма да ги регулирате всеки уикенд че толкова сте ги замислили?
Като купите 12-15 годишна кола, с идеята да я карате до живот ли я вземате?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petsa и 58 госта